Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хороскоп на Васил Левскинови  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано19.02.06 11:40



Правен ли е хороскоп на Васил Левски, знае ли се какъв му е асцендентът?
Ако не, може да се ректифицира, знам ли, не съм чак толкова навътре в астрологията, но намерих един сайт с кратки биографични данни за него, знам, че е роден на 17.07.1837 г. в Карлово, следователно е зодия рак, починал на 19.02.1873 г..
Ето линк към биографичните му данни:


Знам, че винаги съм се вдъхновявала от тази личност, защото се е борил за свобода и свободата не я е свързвал с подтисничество към никого, също и от мащабността на делото му, това значи, че имал и мащабност на мисленето. имал е твърде либерални схващания за живота:

“Българи, турци, евреи и прочие ще бъдат равноправни във всяко отношение - било във вяра, било в народност, било в гражданско отношение, било в каквото било”

Из “Наредата на работниците за освобождението на българския народ”



Тема Re: Хороскоп на Васил Левски [re: *Eвa*]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано19.02.06 12:05



Аз пък съм чел /но не си спомням къде/, че е роден на 6.07.1837. Също съм срещал и датата 7.07. Не знам обаче по кой календар са - юлиански, григориански...

Ето мотето предложение: 22:00 ч, 6.07.1837.


ПС: Часа е за София /20:00 GMT/, за Карлово може да се промени 5-10 мин. по-рано.

Редактирано от zuli на 19.02.06 13:10.



Тема Re: Хороскоп на Васил Левскинови [re: zuli]  
Автор galy ()
Публикувано19.02.06 12:33



В българска история е посочена дата на раждане на В.Левски 18 юли 1937г. по григориански календар. Григорианксия календар е бил приет в България в началото на 20 век, около 1915г (не съм сигурна). До тогава е бил в сила юлианския календар. при различните страни преминаването към григориански календар е било по различно време - има страни, които още през 16 век са преминали към него.

Тази дата, която си написал е по юлиански календар. По григориански е 18 юли (ако вярната дата е 6 юли по юлиански календар).

Но часът? Откъде го изкопа? Аз нямам никаква представа, така че дай малко информация.



Тема Re: Хороскоп на Васил Левскинови [re: galy]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано19.02.06 12:39



И аз се зачудих как го е намерил, иначе много пасва на Левски асцендент водолей, което дава уникалност, приятелство, общителност, аналитизъм, идеализъм, модерност, безпристрастност, всезнайство, своенравие. Също и луната в лъв пасва, обществено призвание, меркурия в 6 дом в близнаци също пасва - смяна на местоживеенето, аналитичен и действен ум, меркурий на трон, освен това и марсът в дева си подхожда, последователност и методичност при действията.
Зу, как го изрови този час?



Тема за часанови [re: galy]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано19.02.06 12:52



Не съм изкопал никакъв час. Аз само давам предложение. Не се подвеждайте.

Най-вече ми хареса Уран в първи дом и господар на хороскопа.
Луна в Лъв и Слънце в 5 дом, защото е Левски.
Меркурий в 4, защото е мислил за родината.
Юпитер е силен, управлява МЦ, оптимист.

Редактирано от zuli на 19.02.06 13:06.



Тема Re: за часанови [re: zuli]  
Автор Vencci R* (R*)
Публикувано19.02.06 13:01



Здравей Зули !!!

Роден съм на 18.01. точно противопоставено на рождената дата на Апостола.
На 18. юли е св. Емилиян, а аз съм Емил. Това лошо ли е ?!?!





Тема Re: за часанови [re: zuli]  
Автор galy ()
Публикувано19.02.06 18:49



На мен пък мнооого ми допада идеята за асц лъв. Какво ще кажете?

Нали прозвището му е именно от думата лъв, за проявена лъвска храброст? Вижте му лицето...не знам на мен много ми прилича на асц лъв. А и картата му с асц лъв също ми се вижда подходяща



Тема Re: за часанови [re: galy]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано19.02.06 18:57



На мене ми е интересно друго.Смятате ли,4е Левски е бил от така-наре4ените "ПОСВЕТЕНИ",духовно по-висши 4овеци?
Неговите думи,толкова 4есто цитирани,нямат ли по-дълбок,скрит смисъл?



Тема Re: за часанови [re: samoznaika]  
Автор galy ()
Публикувано19.02.06 19:07



За мен няма никакво съмнение, че Левски е именно от тези човеци.



Тема Re: за часанови [re: galy]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано19.02.06 19:33



И аз така мисля, нещо свято се излъчва от него, още повече, че е бил либерал и глобалист по убеждения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.