Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лунни възлинови  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано04.02.06 16:20



Знаем, че лунните възли се движат в обратна посока спрямо планетите, т.е. ретроградно, с малки изключения!!! Но именно затова се отчитат true и mean. Понякога разликата между тях е значителна - няколко градуса, което е смущаващо в по-конкретни случаи.

Кажете, моля, защо трябва да се използват mean след като безпроблемно могат да се изчислят true координатите?



ПС: true = истински координати, mean = приблизителни.



Тема Re: Лунни възлинови [re: zuli]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано04.02.06 17:53



Кажете, моля, защо трябва да се използват mean след като безпроблемно могат да се изчислят true координатите?

Би ли дал линк, там където го пише.



Тема Re: Лунни възлинови [re: zuli]  
Автор galy ()
Публикувано04.02.06 18:27



Защото някой е решил, че може да се използват приблизителни координати вместо реалните. И оттам се започват разни безсмислени дискусии. Ами няма точен отговор на въпроса кои координати на възлите трябва да се използват.

По същата логика може да се зададе въпроса защо трябва да се изчислява реалното движение на слънцето, след като може да се възприеме движение от 1 гр.дневно - нали това е средната скорост на движение на слънцето?!?



Тема Слънценови [re: galy]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано04.02.06 21:05



Видимият път на Слънце около Земя е почти равномерен, скоростта следва да е почти еднаква, но леката елипсовидност на орбитата на Земя около Слънце поражда неравномерност на скоростта. Иначе средната не е 1гр./ден, а 365.25дни/360гр.



Тема Re: Лунни възлинови [re: *Eвa*]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано04.02.06 21:14



Линк не знам, но на доста места съм чел, че се препоръчват приблизителните, а други казват, че след като може да се изчислят истинските по-добре с тях да се работи. И първите и вторите си имат своите аргументи. Но аз като се замисля на първите не ги приемам. Греша ли?! Затова споделям проблема тук, за да чуя и вашето мнение.



Тема Re: Слънценови [re: zuli]  
Автор galy ()
Публикувано04.02.06 21:24



Добре де, дори да е 1 гр и нещо, написах го съвсем напосоки. Но така или иначе никой не взема средна скорост на движение на слънцето, за да изчислява положението в хороскоп. Скоростта му се движи от 58-59 мин мисля до 1 гр и нещо.
Средните възли се изчисляват именно по този начин - средна скорост на движение.



Тема Re: Слънценови [re: galy]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано04.02.06 21:41



Благодаря за отговора! Определено ме окаражи, че и ти мислиш така.

Ако ти се стори, че се заяждам, прощавай!



Тема Re: Слънценови [re: zuli]  
Автор galy ()
Публикувано04.02.06 22:22



изобщо не съм и помислила, че се заяждаш Понякога не доуточнвам нещата, макар че се стремя да го правя , но по пътя на дадена мисъл бързам, за да не я загубя и така прескачам по нещо

Но определено съм на мнение, че трябва да се използват истинските възли (макар че и това се намират хора да го оспорят, т.е. доколко истинските възли са истински). Ако вземем пример - true node е на 29 гр да кажем в дева, а mean на 1 гр. във везни. В такъв случай говорим не за лека разлика, за генерална разлика става въпрос.



Тема true | meanнови [re: galy]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано05.02.06 08:50



При мен е подобна картината. Точно в края на 6-ти дом ми е. В зависимост дали е истински или приблизителен е на разстояние съответно 3 и 5гр. до десц. Още не мога да го определя в кой дом играе.



Тема Re: true | meanнови [re: zuli]  
Автор galy ()
Публикувано05.02.06 11:22



А дали часът ти на раждане е точен? Това проверява ли го? Ако нямаш съмнения относно градуса на асц, то с чиста съвест можеш да тълкуваш възела в съвпад с дсц.
Това може да бъде потвърдено и по други показатели. Възела, намирайки се в даден дом, извежда обстоятелствата по него на преден план. Ако е 7 дом, то винаги ще се сблъскваш със ситуации от типа по оста 1-7 дом. А и разположението на планетите ще е такова, че ще подчертава домовете от 7 до 12 (външните). Има доста неща, по които можеш да прецениш в кой дом е възела.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.