Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови  
Автор Garcia (непознат )
Публикувано18.01.06 14:16



От скоро посещавам форума обаче забелязвам че определено има интерес към тази зодия и понеже и аз съм водолейче та реших да питам на какво се далжи това?
Има ли нещо с тази зодиа която според мен е толкова обаркана че не ми се говори, или просто е съвпадение че се пише за водолея просто ми е любопитно (като всеки водолей съм любопитен)



Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Garcia]  
Автор bored (bored)
Публикувано18.01.06 14:44



ами туй е щото никой не ни разбира

icqist


Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: bored]  
Автор Garcia (непознат )
Публикувано18.01.06 14:56



абе да ти кажа и сам на същото мнение само кадето не го казвам понеже като го споделя всеки казва абе вас кой може да ви рабере и тем подобни .
Вярно че сме расеяни и непостоянни ама то всеки е малко такъв иначе не сме лоши хора само да не сме ви у дома



Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Garcia]  
Автор Popeto64 (Ivo Popov)
Публикувано18.01.06 15:17



Интересно какво БИБЛИЯТА по въпроса за звездите и астролозите !!!

Битие:
1:14 И Бог каза: Да има светлина на небесния простор, за да разделят деня от нощта; нека служат за знаци и за показване времената, дните, годините;
1:15 и да бъдат за светила на небесния простор, за да осветляват земята; и стана така.
1:16 Бог създаде двете големи светила: по-голямото светило, за да владее деня, а по-малкото светило, за да владее нощта; създаде и звездите.
1:17 И Бог ги постави на небесния простор, за да осветляват земята,
1:18 да владеят деня и нощта, и да разделят светлината от тъмнината; и Бог видя, че беше добро.

Второзаконие:
4:15 Прочее, внимавайте добре на себе си, (защото в деня, когато Господ ви говори на Хорив изсред огъня вие не видяхте никакъв образ),
4:16 да не би да се развратите и си направите идол, подобие на някой образ, подобие на мъж или на жена,
4:17 подобие на някое животно, което е на земята, подобие на някоя крилата птица, която лети на небето,
4:18 подобие на нещо, което пълзи по земята, подобие на някоя риба, която е във водите под земята;
4:19 и да не би, като подигнеш очи към небето, и видиш слънцето и луната, звездите и цялото небесно множество, да се мамиш, та да им се кланяш и да служиш на тях, които Господ твоят Бог разпредели на всичките народи под цялото небе.

Второзаконие:
18:10 Да не се намери между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел,
18:11 никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
18:12 защото всеки, който прави тия дела, и омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе.
18:13 Съвършен да бъдеш пред Господа твоя Бог.
18:14 Защото тия народи, които ще завладееш, слушат астролозите и чародеите; но на тебе Господ твоят Бог не е позволил това.
18:15 Господ твоят Бог ще ти въздигне отсред тебе, от братята ти, порок както е въздигнал мене; него слушайте,

Исая:
47:1 Сниши се та седни в пръстта, девице, дъщерьо вавилонска; Седни на земята, а не на престол, дъщерьо халдейска; Защото няма да се наричаш вече изтънчена и изнежена.
47:2 Хвани ръчната мелница та мели брашно! Махни булото си, дигни полите си , Открий пищялите си , мини реките.
47:3 Голотата ти ще се открие, Да! срамотата ти ще се яви: Аз ще си възмъздя, И не ще се примиря с никого.
47:4 Името на нашия Изкупител е Господ на Силите. Светият Израилев.
47:5 Седи та мълчи, и влез в тъмнината, халдейска дъщерьо, Защото няма вече да те наричат господарка на царствата.
47:6 Разгневих се на людете Си, И предадох ги в ръката ти; Но ти не им показа милост, Ти си сложила твърде тежкия си хомот върху стареца;
47:7 И рекла си: До века ще бъда господарка; Та не си взела това присърце, Нито си помнила сетнината му.
47:8 Сега, прочее, чуй това, ти сластолюбко, Която седиш безгрижна, която казваш в сърцето си: Аз съм, и освен мене няма друга; Няма да стоя вдовица, Нито ще зная що е да се обезчадя, -
47:9 И двете тия неща ще дойдат върху тебе Внезапно, в един ден, Обезчадване и вдовство; В пълна мяра ще те постигнат Въпреки многото ти чародейства И голямото изобилие на обаянията ти.
47:10 Понеже си била дързостна в нечестието си, И си рекла: Никой не ме вижда, - Понеже мъдростта ти и знанието ти са те отвратили, И си рекла в сърцето си: Аз съм, и освен мене няма друга, -
47:11 Затова ще дойде върху теме зло, Без да можеш да я умилостивиш; Ще дойде внезапно върху тебе и опустошение, без да ти е било известно.
47:12 Приближи сега с обаянията си И с многото си чародейства, В които си се трудила от младостта си; Може би ще се ползуваш! може би ще уплашиш неприятеля !
47:13 Уморила си се в многото си съвещания. Нека приближат сега астролозите, звездобройците, И предвещателите по новолунията, И нека те избавят от това, което ще дойде върху тебе!
47:14 Ето, те ще бъдат като плява; Огън ще ги изгори; Не ще могат да се избавят от силата на пламъка, Понеже той не ще бъде въглен да се огрее някой, Или огън, пред който да седне.
47:15 Такива ще ти станат нещата, в които си се трудила; Ония, които са търгували с тебе от младостта ти, Ще се разбягат всеки по своя си път; Не ще има кой да те избави.
Благодатта на Господа Исуса Христа, любовта на Бога и общението на Светия Дух да бъде с всички вас.

Благодатта на Господа Исуса Христа, любовта на Бога и общението на Светия Дух да бъде с всички вас.


Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Popeto64]  
Автор Garcia (непознат )
Публикувано18.01.06 15:35



Интересни цитати но нещо не мога да схвана какво общо има това с темата може ли да ми обясниш 4е не го схжанах



Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Garcia]  
Автор Popeto64 (Ivo Popov)
Публикувано18.01.06 15:58



Ами знаеш ли, аз до преди 16 години много искренно вярвах в зодийте, дори правех хороскопи, занимавах се с астрология и четях окултни книги, до момента в който не срещнах Исус Христос и разбрах, че всичко в което съм вярвал преди е една изключителна заблуда и лъжа. Няма зодий. Има духовен и материален свят,но материалния не може по никакъв начин да влияе на духовния !!! Помисли върху това !
Ти например виждала ли си съзвездието ВОДОЛЕЙ ?

Благодатта на Господа Исуса Христа, любовта на Бога и общението на Светия Дух да бъде с всички вас.


Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Popeto64]  
Автор Popeto64 (Ivo Popov)
Публикувано18.01.06 16:03



Още нещо !
Ние виждаме от земята подредбата на звездите от един ъгъл, но действително в пространството погледнати от друг ъгъл те не само, че не са подредени по начина по който ние ги виждаме, ами са отдалечени на милиони светлинни години и дори не изграждат съзвездие / каквото ние си мислим че има /, даже нямат нищо общо една с друга. Никой сериозен астроном не е астролог !!!

Благодатта на Господа Исуса Христа, любовта на Бога и общението на Светия Дух да бъде с всички вас.


Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Popeto64]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано18.01.06 16:06



Ясно...затова сигурно си пуснал тези цитати във всички актуални в момента теми, само дето малко си посбъркал клуба май...



Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Lillie]  
Автор Popeto64 (Ivo Popov)
Публикувано18.01.06 16:11



Не бих казал, че съм го сбъркал. Просто знам, че човек е духовно същество и както се казва в Библията " живее чрез вяра ". Важно е в какво вярваш, нали ! Аз ти казвам, че като вас вярвах искренно в зодийте ! Не ми казвай, че ти не вярваш ! Ако те интересува мога да ти пусна моята история за това как аз срещнах Исус Христос и как това промени живота ми !

Благодатта на Господа Исуса Христа, любовта на Бога и общението на Светия Дух да бъде с всички вас.


Тема Re: ВОДОЛЕЙ интересна зодиянови [re: Popeto64]  
Автор bored (bored)
Публикувано18.01.06 16:15



Аз пък съм срещал извънземни.
Те са ми казвали че тази религия те ни я разпространили за да има в какво да вярваме ние хората когато нищо друго не ни остава.
Защо искаш да накараш хора които вярват в нещо да го забравят и да започнат да вярват в друго?
или си за психиатър или си брутален гавраджия!

icqist



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.