Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Транзит Марс?нови  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 11:11



Искам да попитам колко време трае транзита на Марс през даден дом? Например Марс през 7-ми дом? Аз мислех, че е около месец, а в астро-то го дават около половин година?? Дали е грешка?



Тема Re: Транзит Марс?нови [re: лили]  
Автор Lillie ()
Публикувано11.07.05 15:05



по принцип Марс е от бързодвижещите се планети, при условие че цикълът му е около 2 години. Не знам точно какъв е периодът на ретроградие при Марс, но дори и да се движи ретроградно, малко ме съмнява, че би могъл да престои 6 месеца в един знак...



Тема Re: Транзит Марс?нови [re: Lillie]  
Автор Niamh ()
Публикувано11.07.05 16:55



Оказва се, че е възможно:

http://www.eclecticastrology.com/

Perception is a function of expectation and content is a function of context. H.S.


Тема Re: Транзит Марс?нови [re: Niamh]  
Автор TONlTA (непознат )
Публикувано11.11.05 20:55



RAZBIRA SE,4E E VAZMOJNO.MARS NAVLEZE V TELEC NA 28.VIII.05 I 6TE OSTANE TAM DO 17.II.06!



Тема Re: Транзит Марс?нови [re: TONlTA]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.11.05 21:55



мдаммм...наистина, настоящият транзит на Марс презе Телец си е живо доказателство за това колко може да продължи престоят му в един и същи знак и то в знака на заточение, ама според мен митичният Арес хич не се чувства затворник в прегръдките на Афродита



Тема Re: Транзит Марс? [re: Lillie]  
Автор Niamh (Ninhursag)
Публикувано11.11.05 22:52



И аз тъй думам.


Perception is a function of expectation and content is a function of context. Howard


Тема колко време траенови [re: Lillie]  
Автор Canopus (понезнат)
Публикувано12.11.05 16:29



Искам да привлека вниманието ви върху това какво предстои, като илюстрация на това колко време може да трае транзита на Марс.

Между 18-ти ноември и 31-ви декември 2005 Марс ще "извърви" само 2 градуса! 2 градуса за 6 седмици! Обикновенно 2 градуса Марс ги прави за около 4 дни, но тук статичността му се дължи на прехода от ретроградно (до 9-ти декември) към нормално движение. Обикновенно ретроградността на Марс се свързва с усещането, че "газим" срущу течението, нещата не се развиват така като ги планираме. Състояние на затворник, пък макар и в нежни прегръдки (затворник в прегръдките на Афродита )

И още нещо, което ми се вижда интересно. През декември2005/януари2006 ще наблюдаваме Голям Неподвижен Кръст между Марс в Телец, Юпитер в Скорпион, Сатурн в Лъв и Нептун във Водолей. Първо на 17-ти декември Юпитер ще бъде в квадратура на Сатурн. След това Юпитер влиза в квадратура с Нептун (27.01.2006). Марс пък беше в точна квадратура с Нептун на 07.11.2005, а сега на 18.11. му предстои квадратура със Сатурн. А на 4-ти декември Марс ще срещне в опозиция Юпитер. След това, както отбелязях, на 9-ти декември му предстои да излезне от ретроградност и пак тръгва към квадратура със Сатурн (27.12.2005), опозиция с Юпитер (15.01.2006) и квадратура с Нептун (18.01.2006). Такава ситуация се нарича "предаване на светлина" (translation of light) - например Юпитер след квадратурата със Сатурн предава светлината му при следващата си квадратура със Нептун.

И накрая като продължение на мисълта на Lillie (настоящият транзит на Марс през Телец си е живо доказателство за това колко може да продължи престоят му в един и същи знак, и то в знака на заточение) - наистина, живо доказателство за заточението на сина на Зевс. Напрегната ситуация!

Редактирано от Canopus на 12.11.05 16:39.



Тема Re: колко време траенови [re: Canopus]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано12.11.05 16:42



Е, да, Арес - митичният Бог на войната - облечен в розови гащички под завивките на Афродита... неслучайно ядосаният Хефест /Вулкан/ ги е оковал със златна мрежа



Тема в розови гащичкинови [re: Lillie]  
Автор Canopus (понезнат)
Публикувано12.11.05 17:14



розовая мечта от его (на Арес) голубого детства (рус):






Sorry Amore Малко сме извън темата вече

Редактирано от Canopus на 12.11.05 17:24.



Тема Re: в розови гащичкинови [re: Canopus]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано12.11.05 18:54



наистина, изглежда много...мъмммм... *p-i-n-k*
Sorry за оф топика




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.