Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво ви тласна към астрологията?нови  
Автор jovo (scorpio)
Публикувано04.11.05 11:20



Здравйте ,
всички 'фенове' на тази наука,нищо че е в раздел хоби!
Вчера се замислих по въпроса-кое мен ме накара да се интересувам от астрология,какво може да ми донесе и не е ли губене на време едно такова занимание?
Ще съм благодарен да споделите личните си виждания по въпросите поставени по-горе като ще се радвам да зададете и свои.
Има ли причина на астрологията да не се оделя достатъчно внимание относно популяризирането и?Нарочно или от невежество се пренебрегва?
Сега навлизам и като научавам за различни школи при които един и същи термин е с противоположно значение,малко е объркващо ,не обезсмисля ли нещата това?
Не мислите ли че хората може се делят на възприемащи астрологията чрез заобикалящия ги свят и света чрез астрологията?Астрологията промени ли ви с нещо?Към добро ли?



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: jovo]  
Автор galy ()
Публикувано04.11.05 18:27



Много хубава тема, надявам се повече хора да се включат.

Мен лично нищо не ме е накарало да се интересувам от астрология...или поне така си мисля. Стана (както винаги с важните неща от живота) случайно. Не съм мислила какво ще ми донесе астрологията - то е все едно да те попитам "Добре де, ти сега защо отиваш да се срещаш с приятели в кафенето? Какво ще ти донесе тази среща?"
Не е задължително да очакваш да получиш нещо.

Що се отнася дали не е губене на време - замисли се какво правиш точно в момента...и какво означава "да си губиш времето". Твърде относително понятие. То ако погледнеш от тази гледна точка, целият ни живот е губене на време - учиш, работиш, печелиш пари, купуваш разни вещи, имоти...можеш ли да го вземеш всичко това, когато дойде смърттта? И има ли смисъл да го правиш, щом след 20-30 или 50 години няма да ти е нужно?

А комерсиализацията я има навсякъде и във всичко. Докато има хора, които имат за цел преди всичко да печелят пари от астрология - ще е така. Не мога да обвинявам хора, за които астрологията е непозната и гледат само разни "астролози" по телевизията или четат глупостите из вестници и списания, писани не от астролози, а от самите журналисти. Вземат някой стар брой и преписват. Никой астролог не би се наел да дава "дневна прогноза" по зодии. Това е някакъв абсурд.

Астрологията е инструмента, който може да помогне да се разбере живота, вселената и най-вече защо се раждаме. Дори само това да получиш от нея, е повече от достатъчно.

Защо да можеш да възприемаш света чрез букви и цифри, а да не можеш да го възприемаш чрез астрология?



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: jovo]  
Автор nmarinova (непознат )
Публикувано05.11.05 08:21



ами, малко клише но... от живот на социология, от социология на психология, и от психология на астрология. разликата е че всичко беше повърхностен интерес с изключение на астрологията. може би защото съм романтик човек. neznam



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията? [re: jovo]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано05.11.05 09:10



аз открих някакви обяснения за х.ра си захващайки се с астрологията, открих защо се държа така в определени ситуации, открих как при определени прочетени аспекти са ми се случвали събития, открих и черти на близки и приятели изписани в хороскопите им...и започнах да чета, много хаотично обачеама ще се науча знам си

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: nmarinova]  
Автор Бeтeлreйзe (*)
Публикувано05.11.05 09:23



При мен беше много отдавна :о) Някъде в седми клас... първо попаднах на онези книжки с описание на слънчевите зодиакални знаци. Там, разбира се, всичко е много крайно - като че ли описват по-скоро архетипа... Но не даваха обяснение защо от овен до овен (например) има разлика.
После бях на гости на баба ми (те с дядо ми четат т. нар. окултна литература, каквото и да значи това) и между книгите им изнамерих "Планетите на любовта". Там има характеристики на планетите и влиянието им, а също и как да определиш Луната си, асц, Венера и Марс, как да си направиш партньорски хороскоп... и още неща, може би ви е позната. Естесвено сега осъзнавам колко непълна е била информацията, но тогава ми стори като някакво откровение :о)))))))
Възприемам астрологията като друг тип психология. Според мен да се занимаваш с астрология, без да си способен да видиш това, което четеш, в човека отсреща, е напълно безсмислено. Кое е първо? Хората или астрологията? Астрологията или хората? Нещата са свързани: интересът към хората поражда любопитството да ги опознаеш и всеки има свой начин да стигне до човека отсреща. Когато намериш своя начин, това си един вид мироглед и започваш да пречупваш през него света...
За неразбирачите не ми се говори. Обидно ми е снизходителното им отношение, дори не правят опит да научат повече и тогава да решат има ли смисъл или не.
Напоследък се чудя защо наука като психологията така се е утвърдила, а астрологията - не. Мисля, че "око да види, ръка да пипне" важи все още с пълна сила. Ако правилно разбирам, психологията се базира на наблюдения на хората, т. е. тръгва се от конкретното и се стига до общото (не помня какъв беше терминът за това). При астрологията нещата не се основават на наблюдения върху хората - този е роден през април и затова е такъв, сякаш е по-скоро - този е такъв, защото е роден през април; има разлика. Изводите се правят въз основа на "нереални" за хората неща. Неведнъж са ми искали научно обяснение за това. Да разказваш как лунните цикли влияят на всичко, как са правени изследвания върху вълни (не помня какви) и са наблюдавни смущения в сигналите при разположение на планетите на 90 и 180 градуса и как няма няма проблеми, когато градусите са 120 или 60... Какъв е смисълът?
Въпрос на вяра.



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: jovo]  
Автор Бeтeлreйзe (*)
Публикувано05.11.05 09:55



Индуктивни умозаключения, май индукция беше терминът ;о))))))))))))))))))



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: jovo]  
Автор ji.ji (friend)
Публикувано05.11.05 19:15



започнах сериозно да се занимавам с астрология след като една моя дълга и много драматична връзка се сгромоляса. преди това имах и един развод. в един момент се запознах с мъж, в който страшно се влюбих, но раната от предишната провалена връзка все още пораждаше у мен страх. Да, започнах да се занимавам с астрология от страх - исках да се предпазя, да се опозная, да разбера и другите, както и взаимодействието между хората (това беше на първо място) и първото нещо с която се захванах бяха партньорските хороскопи и по-точно композитите. и тогава всияко ми се проясни, не можех да повярвам, че всичко си беше написано, а аз е трябвало само да го знам...



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: Бeтeлreйзe]  
Автор nmarinova (непознат )
Публикувано05.11.05 20:22



в архива на този клуб, има прекрасни теми, особено най старите. там попаднах на едно заключение. беше изразено много добре и се съмнявам че аз ше го изразя така добре, но ше пробвам. значи човек не е такъв какъвто е понеже се е родил примерно в 2:45 на 15 юли 1973, родил се е тогава защото така е трябвало да стане, защото точно в този миг, небето е израzило проблемите които той трябва да преработи в сегашния живот. тоест момента на раждане не е начало на пътя, а естественото му продължение. стахувам се че не го изразих точно както трябва но имам лошия навик да надценявам паметта си и не запазих темата от архива.



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: jovo]  
Автор Sophie (непознат)
Публикувано05.11.05 21:33



При мен нещата станаха хем случайно, хем не чак толкова. В един момент имах нужда от промяна. Адски трудно е човек да се погледне отстрани, нали така :) Тогава... случайно... ми попадна една книжка свързана с астрологията. Нещото, което ми направи най- силно впечатление е хармонията в нея- смисъл такъв, че всичко е логически свързано, всяко нещо е във връзка с предишното, няма нищо случайно. Невероятно уравнение в природата, стига да имаш очи да го видиш :) А за това как хората я възприемат... както всяко непознато нещо... едно време Коперник, както и много други са си имали неприятности заради "абсурдните" си виждания. Всичко е добре, щом не стигаме до фанатизъм



Тема Re: Какво ви тласна към астрологията?нови [re: ji.ji]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано05.11.05 21:36



ето кого ще питаме сега за композити и комбини




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.