Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кажете нещо повече за девети дом  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано31.10.05 20:06



Девети дом всички го свързват с чужбината, ако можете кажете нещо повече. Например аз имам сатурн в 9 дом и не съм в чужбина?



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано31.10.05 20:20



и с висшето образование,и широкия кръгозори религия



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано31.10.05 20:27



Да!



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано31.10.05 20:29



Ама аз не съм искала да отида. На какво ли се дължи?



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано31.10.05 20:30



Е дай повече инфо де)) как р при теб?



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор Niamh (Ninhursag)
Публикувано31.10.05 20:36



Сатурн в този дом те приканва да работиш точно по разширяване на кръгозора в духовно отношение. Това ти е една от мисиите в този живот. Съответно, положението му в този дом показва, че по този път на развитие няма да ти е леко, но можеш, стига да имаш желание, да постигнеш много повече от останалите, които нямат Сатурн в 9ти.


Perception is a function of expectation and content is a function of context. Howard


Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано31.10.05 20:50



А какво ще кажете за Нептун в 9ти дом?!



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: Niamh]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано31.10.05 21:01




Надявам се да успея да направя нещо полезно за себе си. Всъщност понякога се съмнявам какво точно е полезно за мене? При вас има ли такива съмнения?



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: Niamh]  
Автор po_dqvolite (реакция)
Публикувано31.10.05 22:42



Може ли да се тълкува по подобен начин и Сатурн в Стрелец?



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: po_dqvolite]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано31.10.05 22:51



Абсолютно, защото аз съм забравила да кажа, че моят е в овен.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано31.10.05 22:54



А иначе, ключовата дума за сатурн в овен е изобретателен, а за сатурн в стрелец достоен.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: Niamh]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано31.10.05 23:50



Много добра интерпретация,а какво мислиш за юпитер в 9-ти в овен-ретрограден и в разрушителен градус))



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано01.11.05 00:31



Какво значи разрушителен градус - направи превод за бедната незнаеща.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано01.11.05 01:08



Ми не знам,нещо като лош градус които не носи нищо добро))))



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано01.11.05 01:11



Е к'в, де?



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано01.11.05 01:14



А да,22-ри градус на овен,тоя градус се управлявал от марс и бил един от няколкото разрушителни градуси в зодиака



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано01.11.05 01:23



Според мене това дава развитие на собствени религиозни и философски убеждения, идеали и морални принципи, вместо това което си учил или в което са те убеждавали. Понеже е в трета декада значи си още по-твърдолинеен в тази насока-по козирог. Да не говориме, че идва малко и от лъвския асцендент.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано01.11.05 01:34



Вярно е )

а по мои изчисления твоя сат трябва да е в 10,02 градус-управлявал се бил от меркурий



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано01.11.05 01:39



Ако искаш направо да ти дам данни - да не се мъчиш. Ама е късно. 10.03 пише.
още за твоят ретрограден юпитер - притежаваш способността да виждаш общата картина, вместо да се ровиш едностранчиво в детайлите и откриваш пространства, които убягват на другите.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано01.11.05 01:41



няма нуждапо 2-3 планети и сам си я сглобихдано не се сърдиш, и ти можеш да сглобиш моята по юпитера..виж как се издадох))))))

Да мразя детайлите понякога,въпреки че съм дева

Редактирано от DTMF на 01.11.05 01:41.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано01.11.05 01:44



За какво да се сърдя и как бих могла.
Аз затова ти го написах, защото знам, че така ще реагираш. Нали тълкуваме ретроградния Юпитер. Кажи нещо повече за моя сатурн в овен, ама и лилит ми е там.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: *Eвa*]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано01.11.05 01:50



Между другото нямам висши образования както не би трябвало да следва от юпитер в 9-ти. Всъщност имам едно но не е от най висшите)))

Лилит можела да доведе до пристрастяване и изкривяване в знака и дома в който се намирала. Например в 9-ти може да те пристрасти към далечни пътувания или четене на книги,но от друга страна сатурн може би я ограничава,също може да значи проблеми из чужбинско.Колкото до овен -нямам много идеи...Но поне четива се намират по темата)))

Редактирано от DTMF на 01.11.05 01:50.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано01.11.05 01:58



Преди 10 години си уредих работа в Германия за 6000 марки месечна заплата, бях си извадила виза и вечерта преди отлитането се отказах, заради всичко, което имам тук. Даже имах доста проблеми после, заради решението си. Може и затова лилит да е там.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор sa6tata (непознат )
Публикувано01.11.05 09:16



Molq kajete neshto za tova koq planeta ypravlqva gradysite....Bih se obarnala personalno kam DTMF,za6toto toi otvori dyma za tova,no hajde...da ne kaje,che go angajiram lichno.... Ako nqkoi znae neshto,neka me svetne pls



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: DTMF]  
Автор Niamh (Ninhursag)
Публикувано01.11.05 13:02



Ми каква интерпретация, от Лиз Грийн съм го прочела.

Ако Юпитер е своеобразна противоположност на Сатурн, то той би трябвало да показва областта, в която сме природно силни, в която навлизаме с лекота, осъзнаваме че ни е сила и не можем да се комплексираме в нея. Ето ти казваш, че нямаш висше, предполагам искаш да кажеш, че нямаш дипломата, хартийката. За мен нещата се вързват много точно - нямаш нужда от диплома, за да се усещаш знаещ и можещ. Моят мъж също има Юпитер в 9ти и не се е дипломирал, само е завършил семестриално, но не забелязвам този факт да влияе на себеусещането му.

И понеже духовността е стъпало по-високо от образованието при Юпитер и 9ти дом, логично е, че в тази най-висша юпитерова сфера отново с лекота стигаш до същността и предполагам пътят ти до астрологията не е бил дълъг, в смисъл, лесно си го намерил. Ретроградността не ми е много ясна, но ми се струва, че заниманието ти с астрология си е най-вече за лично ползване и не го обсъждаш с приятели. А за разрушителните градуси нищо не знам. Даже май засега се съмнявам в тях, защото не ми се вижда логично според сегашните ми знания някакво положение да се тълкува еднозначно.

Юпитер в овен - може би не ти е било нужно да търсиш доказателства за работенето на астрологията и другите философии, в които вярваш, така както много хора имат нужда да намерят основателни причини, за да вярват в нещо (въздуха например). Огънят е интуитивното познание, когато попаднеш на истината, ти я познаваш мигновено. Но пък и трудно могат да те убедят в обратното. Нещо такова...

Мисля си и още нещо, породено от тази тема. Вчера се замислих колко удивителен е факта, че дори тълкуването на изолирани аспекти и положения да не е правилният подход към картата, ако искаме да я разберем добре, все пак във всяко едно такова има някаква есенция, която винаги си остава валидна... И колко много може да се дълбае във всяко едно. Не ви ли се случва в ежедневието да се занимавате с нещо и да откривате астрологияческия смисъл на някакви абсолютни дреболийки? И в следващия момент да осъзнаете, че съвсем не са такива, а всичко си е много закономерно...


Perception is a function of expectation and content is a function of context. Howard


Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: Niamh]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано01.11.05 13:14



Да, и при мене е така. Искам също най-искрено да ти благодаря за онези писания - ти знаеш - тогава ми отвори очите направо, за разглеждането на хороскопа де, дотогава гледах само детайлно на нещата, но не и тотално. Оттогава много по-добре се справям.



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: Niamh]  
Автор po_dqvolite (реакция)
Публикувано01.11.05 14:10



За да повярваш, че въздухът съществува, е достатъчно да спреш да дишаш за няколко секунди. Не само ще се убедиш, че го има, а и че без него не можеш. Нещо повече - и околните ще се убедят, като почнеш да посиняваш. Какво е това? - Неоспорим факт. Дишаш - има те. Не дишаш - няма те. За всичко останало, в което вярваш, сам си намираш основа, на която да го подпираш. В момента, в който това спре да ти изнася, почваш да му търсиш и пропуските. И ги намираш, естествено. Огънят е интуитивното познание, когато попаднеш на истината, ти я познаваш мигновено. Това ми напомня на някаква дзен-мъдрост ли, какво беше.. не мога да назова автора "Можеш да намериш истината по пътя на логиката, само ако преди това си я открил без нея." А бе после я тръгнеш по пътя на логиката, я не... Както се казва - недей да търсиш логиката, че може да я намериш.
Вчера се замислих колко удивителен е факта, че дори тълкуването на изолирани аспекти и положения да не е правилният подход към картата, ако искаме да я разберем добре, все пак във всяко едно такова има някаква есенция, която винаги си остава валидна... И колко много може да се дълбае във всяко едно. Не ви ли се случва в ежедневието да се занимавате с нещо и да откривате астрологияческия смисъл на някакви абсолютни дреболийки? И в следващия момент да осъзнаете, че съвсем не са такива, а всичко си е много закономерно... Да - случва ми се много пъти. Първо се удивлявам, после се чувствам някак правилна и накрая негодувам, щото не ми харесва да знам, че нещата са предопределени. На теб приятно ли ти е като откриваш тези неща?



Тема Re: Кажете нещо повече за девети домнови [re: Niamh]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано01.11.05 15:07



Е има и аспекти-секстил към марс,тригон с венера и опозиция с меркурий,но не искам да те занимавам с моята карта))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.