Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Конфигурация Йод и Тао квадратуранови  
Автор *Eвa* (непознат)
Публикувано19.10.05 18:21



Наскоро ми обясниха за Тао квадратурата и че я имам в хороскопа си - луна в 8 дом в риби, опозиция на уран и плутон във втори в дева. Но нещо не разбрах добре, ако знаете нещо по въпроса ще ви бъда благодарна да го споделите. Също знам, че нямам конфигурация Йод, но ако ми кажете нещо повече ще е добре.



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: *Eвa*]  
Автор чepeп (мемозаторотумус)
Публикувано19.10.05 18:38



Привет
Значи Тао-Квадрат е:Две планети в Опозиция и двете в квадрат с трета.Казват,че "караницата" и"лашкането" на двете планети,които са в опозиция се решава чрез третата,която е в квадрат с тях.Много често тази конфигурация става основна тема в живота на притежателят й.
В твоя случай,за да имаш Тао-Квадрат,освен таз опозиция,която изброи м/у Луната,Уран и Плутон трябва да имаш и нещо в Стрелец или Близнаци,за да говорим за Наличие на Тао-Квадрат!
За Йод или както някои го наричат:Пръста на Бога,а понякога и Окото на Бога(може да има и други названия).Тази конфигурация представлява:Две планети в Секстил помежду си и двете в Куинконкс с 3-та(демек имаме две планети на разстояние 60 градуса по-между си и двете на разстояние 150 градуса с трета планета).При този случай важна е 3-тата планета,която сключва два пъти аспект 150 градуса-Куинконкс.Тя самата се нарича Апекс-планета.
В зависимост,коя е тя има различни значения и интерпретации.Доколкото знам,най-тежък е случая е,когато Апекс-планетата е Луната,а базисните пленти са Тежки!

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема ммм,нови [re: *Eвa*]  
Автор P.S. ()
Публикувано19.10.05 18:43



Редактирано от Fruzla на 19.10.05 22:44.



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: чepeп]  
Автор *Eвa* (непознат)
Публикувано19.10.05 18:46



Човекът, който ми го каза е знаещ. Може би е взето предвид слънце и меркурий в близнаци в 11 дом.



Тема Re: ммм,нови [re: P.S.]  
Автор *Eвa* (непознат)
Публикувано19.10.05 18:48



В четвърти имам нептун в скорпион.



Тема Re: ммм,нови [re: *Eвa*]  
Автор чepeп (мемозаторотумус)
Публикувано19.10.05 18:59



какво общо има Непера в Скорп с тези конфигурации,м?

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: ммм, [re: чepeп]  
Автор *Eвa* (непознат)
Публикувано19.10.05 19:02



Ами аз затова ви питам, защото не знам.



Тема Re: ммм, [re: *Eвa*]  
Автор чepeп (мемозаторотумус)
Публикувано19.10.05 19:05



ми...така незнам...трябва да се види цялата карта

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: *Eвa*]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано19.10.05 23:31



Тао-квадратурата е доста "раздвижена" конфигурация, внасяща динамика и напрежение в съответната област, но и големи възможности за растеж. Не се сещам с каква точно природа е, но в никакъв случай фиксирана, статична независимо от знаковата си позиция. За разлика от Големия Кръст, който е с по-незабележимо, но за сметка на това непрекъснато въздействие върху индивида, тао-квадратурата е с по-спонтанна и непредсказуема природа, т.е. ни срива изведнъж. Въпросната конфигурация обаче не бива да се интерпретира като изцяло "лоша". Немалко преуспели личности имат такава конфигурация в картите си. Важна е планетата на върха, наречена "фокусна точка", т.е. планетата, към която са отправени двата квадрата. Тя носи силен енергиен заряд, като тук много често компенсация или, да се изразя по-точно, уравновесяване/баланс се търси в опозиционната й точка, въпреки това обаче планетата на върха на тао-то е "ключът". Напрежението се тушира посредством по-плавни аспекти от други планети към някоя от планетите, участващи в конфигурацията, особено ако е включена фокусната точка. Всеки транзитен/прогресивен/дирекционен аспект, допълващ натална конфигурация до тао-квадратура или натална тао-квадратура до Голям Кръст се смята за много важни и бележи повратни точки в живота на индивида. В синастрията често се срещат връзки, при които някоя планета на партньора допълва наталните ни конфигурации /същото в синастрията важи и за незапълнени знаци, домове, стихии, качества - търси се компенсация в лицето на определен партньор/...
Конфигурацията "Йод", наречена още "Божи пръст" или "Пръст на съдбата" бележи разкъсване между двете планети, с които третата планета /тази, която е в основата на конфигурацията/ прави куинконкси. Енергията на планетата в основата се разчупва и сме изправени пред дилемата къде да се насочим, т.е. с коя от двете планети да се идентифицираме. В някои случаи приоритетна става планетата, с която аспектът е по-точен, но това не е правило и на практика може и да не важи. Важни са аспектите на двете отсрещни планети, включени в йода, с други радикални точки, а също кои натални домове управляват, дали "владеят" Слънцето, Луната, Асцендента... Йодът е сравнително рядко срещана конфигурация, понеже включва два куинконкса, а се знае, че при този аспект се използват по-тесни орбиси от тези при класическите мажорни аспекти, макар че се срещат немалко автори, използващи широки орбиси... И остава да обобщя с това, че според мен йодът е доста сложна за проработка и интеграция конфигурация, понеже обединява несъвместими стихии от една страна, а от друга включва куинконкс, който сам по себе си не е лек аспект и изисква приспособяване и осъзнаване, а понякога и по-малко резултати при повече инвестиран труд и енергия, но това разбира се не го класифицира като "лош" или "негативен" аспект



Тема Re: Конфигурация Йод и Тао квадратуранови [re: Lillie]  
Автор Niamh (Ninhursag)
Публикувано20.10.05 11:00



Пиша мнения, но дир-ът ми едва работи, та по невнимание не ги копирам и се губят... Фокусната точка при т-квадрата на Ева е слънцето в близнаци 11 дом (някои системи го дават и в 10ти, но аз си мисля, че действа точно в 11ти), луна в 8ми риби и съвпад на Плутон и Уран във втори.

Интересното е, че аз напоследък хич ги нямам тао-квадратурите за лоши... може да се смеете, ама аз така, като жабата, много ми се иска да ми беше подковала поне венера юпитера и да имах малко по-голяма насока в тоя живот. Ще си намразя още малко картата, че всичко е разпиляно из кръга и нямам ни едно двойно подчертаване - кел файда за многото интереси.

Лили, не мисля, че Йодът се среща толкова рядко, колкото изглежда. В моето семейство се среща през поколение - нещо, което не е така с тао-квадратурите. Примерно имам полу-брат с 2 Йода.


Perception is a function of expectation and content is a function of context. Howard



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.