Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хороскоп на един щастливец в любовтанови  
Автор *Eвa* ()
Публикувано03.10.05 11:01



Интересно ми е като погледнете един натален хороскоп - кой как вижда, че на човека ще му върви в любовта. Или кои аспекти показват, че на човека би му вървяло в любовта. Естествено всеки има различни изисквания към любовта си, партньора си, връзките. Така, че всеки нека да изкаже свободно мнението си, според възгледите си.



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: *Eвa*]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано03.10.05 21:09



Дали на някой ще му върви или няма да върви в любовта не съм сигурна доколко е отбелязано в наталната карта, може би важен е начинът ни на възприемане на любовта, важна е нагласата... Предполагам, че съществено влияние оказват аспектите Луна/Венера, Венера/Марс, а и по принцип всички венерини аспекти. Някъде четох, че Юпитер в 5 дом, Венера в хармоничен аспект с Юпитер могат да бъдат един от индикаторите може би не за щастлив любовен живот, но поне най-малкото за по-плавно протичане на енергиите във сферите, управлявани от Венера... Иначе, да речем, един акцентиран 5 дом в радикса не задължително би означавал "любовни успехи", важни са аспектите и стихиите. Представете си една Венера във Везни, 5 дом в съединение, квадратура или опозиция с Марс и Плутон, или пък Уран. Макар че дисхармоничните аспекти не са индикатор за "нещастие в любовта" или "липса на любов", а просто показват един по-различен подход и афинитет /съзнателен или несъзнателен/ към повече стрес и напрежение във връзките /любовта в стил Кармен/. Или пък Луна или Венера в тежък аспект със Сатурн - вярно е, че сатурновите ограничения трудно се приемат и имаме навика да ги проектираме върху другите, - но това още не означава, че притежателят на такива аспекти ще бъде нещастен в любовта. Любовта може да е навсякъке около него, но той просто де не е в състояние да я забележи поради страх, несигурност и предпазливост. Неведнъж съм срещала хора с такива лунно-венерино-сатурнови аспекти, които от една страна толкова силно копнеят за любов и се нуждаят от емоционална близост, но от друга страна в момента, в който я получат, при тях се включва "моделът на отхвърляне"... Всичко, което казах дотук, обаче трябва да се разглежда в контекста на наталната карта, а не да се правят заключения само въз основа на отделни планетни позиции в знак/дом и аспекти



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовта [re: Lillie]  
Автор *Eвa* ()
Публикувано03.10.05 21:32



А как биха се тълкували стелиум от планети в пети или седми дом, или пък и 5 и седми домове да са празни?



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: *Eвa*]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано03.10.05 21:48



стелиум в 5 но зависи от това кой планети засяга ,както и кой е господаря на куспидата на този дом и той влиза ли в отношения с планети от този дом ако влиза в какви хармонични или нехармонични значи , че темите по 5 дом ще са важни много за човека,праден дом няма такова понятие и ти го знаеш защото този дом си има господар и аспекти към него, както има и аспекти към куспидата на 5дом...
мога да кажа от хороскоп на мой близък е хайде за брат ми става дума празни 5 и 7 домове ...синастриите с двете ме жени при първата нейна венера влиза в 5 му дом и слънцето и в 7 му дом..а при втората слънцето и отново в 7 му дом и съвпад с лилшит...та мисълта ми е че подсъзннателно търсим и попадаме на хора които ни запълват липсите

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: *Eвa*]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано03.10.05 22:00



Акцентът върху даден дом предполагам, че е индикация за това, че въпросите на дома ще са от първостепенно или най-малкото особено съществено значение за индивида. Един дом бива акцентиран, доколкото знам, не само чрез стелиум или планетно струпване, но и при позиция там на светилата, асцендентния управител, лунните възли...



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: *Eвa*]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано03.10.05 22:13



а пък повечко планети в 5ти или 7ми дом, предполагам, че трябва да загатват за това, че притежателят на картата е, тъй да се каже, "по партньорски настроен" За степента на екстро- и интровертност, както се знае, сочи акцентът върху определена полусфера в радикса. Смята се, че присътствието на по-голямата част от наталните планети в западната част на радикса предполага, че индивидът ще бъде въвличан в ситуации и отношения, в които повече ще трябва да се съобразява с обстоятелствата и да е повече зависим от намесата на други хора, отколкото с индивидуалната си воля...



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: !Блyдницa]  
Автор *Eвa* ()
Публикувано03.10.05 22:39



Да, права си. Аз например имам празни 5 и 7. А съпругът ми има 5 планети във водолей в 7 и празен 5. А как тълкуваш, когато и двата 5 дома са празни. Аз имам в 11 в опозиция в близнаци слънце и меркурий, а той има северен възел в риби в 11?



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: Lillie]  
Автор *Eвa* ()
Публикувано04.10.05 09:02



Лили, благодаря за интересните мнения.



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: *Eвa*]  
Авторвиo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 10:45



не знам какво е щастливец в любовта, т но една от най влюбчивите и с много любовни авантюри и обожавани жени, които познавам , е с везни слънце, асцендент везни, венера в първи дом/ в скорпион/ напълно празен седми и 5ти, слънце в 12ти.друга моя родинина е близнак с асцендент лъв/като теб/ и луна и нептун на асцендент, тя е щастлива по друг начин в любовта- с много малко връзки, но с възрастни мъже тип закрилник и много продължителни връзки- пак празен 5ти и 7ми дом .
аз съм с пълни 5ти и 7ми с разни там взаимни рецепции на управителите на 5ти и 7ми , с венера и нептун на десцендент, тригони между венера и юпитер и какво ли още не и определено не мога да кажа, че съм щастлива в любовта.
според мен основното изискване за щастливец в любовта е осъзнаването на личните нужди, и тези на партньора, може би някаква комбинация между себеуважение и емпатия,което не знам от какви аспекти зависи. както и укротяването на емоциноналния глад .



Тема Re: Хороскоп на един щастливец в любовтанови [re: виo]  
Автор Aля (устремена)
Публикувано04.10.05 11:50



Както каза Lillie, наличие на лични планети или светилата в даден дом, особено при пълен дом с планети, означава, че за индивида е наложително да наблегне на тази област и това ще е главният акцент в живота му. Ако планетите са хармонично аспектирани - това ще му се отдава по-лесно, ако са с напрегнати аспекти - ще изпитва трудности.
И понеже точно там ще държи, съзнателно или не, да постигне най-големи успехи, то и изискванията се увеличават. Когато си с пълен 5-ти дом, едва ли ще успееш да ги удовлетвориш само с една любов, дори и планетите ти да са хармонично аспектирани, и е много вероятно да се свързваш с различни хора, за да извлечеш, каквото е необходимо от тях в любовта. Ако държиш на импулса, който влюбването носи, то ако той постепенно изчезне с течение на връзката (както най-често се случва), е нормално да го потърсиш на друго място.

Но мисля, че липсата на акцент върху 5-ти и 7-ми дом е по-добра предпоставка за щастие в любовта.

Мобилизация



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.