Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема факт ли е  
Автор Luni4ka ()
Публикувано06.07.05 12:10



че детето почти винаги взема за свой асцендент слънчевия знак на единия от родителите си?



Тема Re: факт ли енови [re: Luni4ka]  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано06.07.05 12:30



Астрологията не е механика, а динамика на качества. Едно е да търсиш евентуалните характеристики на родител/дете/партньор в съответния дом, друго е простото заместване.

Моя приятелка ме взе с нея на една "астроложка." Мойта няма точен час на раждане, и майка й не го помни. Онази като се впусна в едни свободни съчинения, изхождайки че Слънчевият знак на майката е асцендент на детето, майко мила.... Че и домове построи. Такъв подход искрено ме възмущава.

А ако ти е интересно в какъв процент от случаите детето взима сл. знак на някой от родителите - теорията на вероятностите може да даде отговор.

Navigare necesse est, vivere non est necessare


Тема Re: факт ли енови [re: Satori]  
Автор Бeтeлreйзe (непознатa)
Публикувано06.07.05 12:35



И аз не съм забелязала подобно нещо... Странно, откъде и на кого му е хрумнало? Предвид че става дума за родители, май връзката е друга: би трябвало Сатурн да може да каже повече по въпроса...



Тема Re: факт ли енови [re: Luni4ka]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 12:39



Сигурно е съвпадение, но забелязах, че Луните в картите на няколко приятелки попадат в слънчевия знак на майката, определено беше интересно откритие...



Тема Re: факт ли енови [re: Бeтeлreйзe]  
Автор Luni4ka ()
Публикувано06.07.05 12:54



ами не ми е хрумнало на мен, чела съм го в много статии и книги, в момента не мога да кажа в кои точно, но определено съм срещала това твърдение много пъти и понеже аз самата нося сл. знак на баща ми като асц., ще ми се да знам дали съществува такъв принцип...



Тема Re: факт ли енови [re: ****]  
Автор Бeтeлreйзe (непознатa)
Публикувано06.07.05 13:03



Tова за Луните и аз го забелязах...



Тема Re: факт ли енови [re: Luni4ka]  
Автор Aля (устремена)
Публикувано06.07.05 14:25



Аз лично съм го срещала много често - да кажем в 70-80% от картите, които съм наблюдавала. Той между другото такъв е и процента на вероятност, доколкото съм чувала.

Мобилизация


Тема Re: факт ли енови [re: Luni4ka]  
Автор Niamh ()
Публикувано06.07.05 15:01



И според мен се случва доста често, а ако не, то обратното, т.е. асц. на родител -> слънчв знак на детето, или пък Луната на един от родителите... Ако съвсем не се намира нишката, гледат се баби и дядовци и почти винаги има връзка, ако не със слънчев знак или асц., то със силно изразен знак/планета в картата.

Да се решава асцендент ей така, по предполагане,ми се струва непрофесионално. Много неща можеш да кажеш за човека и без асц. и домове, но главно за характера и психиката му, а хората искат да чуят факти... кога ще се оженя, ще ми върви ли в бизнеса, ще замина ли за чужбина... Аз си имам мой метод, който ми се струва по-надежден - питам най-близкия човек да синтезира въпросната личност в 1 изречение или ако може в 2-3 думи. Една от тях винаги характеризира асцендента. Предположението си го ползвам само за себе си.

Ако се родяло дете везни пък, често значело, че родителите имат проблеми и то се появява, за да внесе хармония. Аз обаче познавам семейство, което след 2 деца везнички, все пак се развеждат...

На мен вече ми стига толкоз наследственост и публично си признавам, че искам разнообразие!!!

Perception is a function of expectation and content is a function of context. H.S.


Тема Re: факт ли енови [re: Luni4ka]  
Автор Lillie ()
Публикувано06.07.05 15:46



...възможно е, но не и абсолютно задължително (!!!) някоя от личните планети на единия или двамата родители или на някой близък да попадне в зоната 1-7 дом и 4-10 дом на детето



Тема Re: факт ли енови [re: Бeтeлreйзe]  
Автор Lillie ()
Публикувано06.07.05 15:52



и аз имам наблюдения, че в редица случаи Луната на детето може да попадне в 1 дом на майката или пък Луната на майката да му се намира в 1 дом, но не задължително в знака на асцендента! С моите родители имаме следната връзка: Луната ми в точно съединение със Слънцето на бащата и в опозиция с Марса на майката /явно при нея марсът в 11 дом е бил сигнификатор на децата/, а Луната на майка ми попада в моя 1 дом, но не на асц в квадратура с марса ми на иц, т.е. явно в деня на раждането картата й е била активирана от аспектите на транз. Марс и Луна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.