Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Фактора Венера - Плутон  
Автор a_za ()
Публикувано26.01.05 13:56



Искам тук да вмъкна една тема за сексуaлното привличане по Венера и Плутон ...И така , много се гледат там Мaрсоветe , Луните , Венерите , Слънцата , но рядко се пише за Плутона пак той си е фактор . Занм, че квадратурата м/у двете планети в синастрята тридно се преглъща, но какво ще кажете за другите аспекти и най-вече за опозицията дали дава силно привличане и съвместимост ?



Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: a_za]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано27.01.05 14:01



Когато бях малка и започнах да правя хороскопи с типичната за девата черта исках да изчисля кога е роден "перфектният за мен мъж", тогава именно се основавах на аспектите между венера и плутон. Това е много силна кармична връзка, за тези които се интересуват от кармична астрология, но не само! Истината е, че положителните аспекти м/у венера и плутон са и ... силно сексуални. Най-силният от които е може би съвпадат, почти изключено е да успееш да се разделиш от някой човек с който имаш подобен съвпад, дори това да стане цел на живота ти, това е истинско хипнотично привличане, лошото е, че това е така дори и съвпадат да не е много точен (личен опит)!
Що се отнася до опозицията, бих превела аспекта като:"Нагоре или надолу?" Нещо което може да е много силно привличане на моменти, но и от друга страна може да доведе до силна ревност или отблъскване, но това е мое мнение, не е задължително да е вярно. Освен това както винаги в астрологията, всяко негативно влияние, ако е такова може да се преодолее със взаимни усилия и най-вече обич. Виждала съм общи хороскопи на хора които са по-скоро "хубави", но въпреки това те не се разбират, защото не полагат усилия, но истина е също, че съм виждала по-скоро "лоши" хороскопи на хора които са заедно и се обичат, а по-хубаво нещо от това... просто няма!

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: vilialice]  
Автор a_za ()
Публикувано27.01.05 15:39



Благодаря много за отговора



Тема Каква е преценката ти!!!нови [re: vilialice]  
АвторШaнraлa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 16:02



какво е твоето виждане при съвпад на следните планети при разглеждане на съвместимост : Моят Меркурий и Плутон в съвпад с нейното Слънце, Венера, в 11 дом в Дева? И също в този 11 дом съвпад на нейният Плутон и Марс с моят Юпитер и Уран в Везни? Аз виждам сериозно струпване на планети в този 11 дом!!!????



Тема Re: Каква е преценката ти!!!нови [re: Шaнraлa]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано27.01.05 17:53



Огромното струпване на планети в 11 - интересно, много приятелски отношения. Бих казала, че в краен случай такива хора дори и да се скарат пак ще си останат приятели.
Що се отнася до съвпада марс плутон, аз по-скоро бих стояла надалеч от такъв човек, но за късмет този съвпад е във везни, а това е знак в който марс е в немилост. Юпитер във везни? ... това значи, че тази година имаш транзит на юпитер върху наталния ти юпитер? това е много хубаво особенно ако има и венера наблизо, пък и везни... За да ти кажа повече неща трябва да видя хороскопа. А и не знам дали правиш композит, среден хороскоп или съпоставка. интересно е да се види също съпоставката на деня и ако е възможно часа на запознанството с единия и с другия хороскоп, както е любопитно и да видиш тези композити.
Други аспекти които са интересни в общите хороскопи са между юпитер и венера (носи пари - ма не казвай на никого) Аспектите със сатурн като цяло са кармични и говорят за силата на връзката. Трябва също да провериш дали сатурн няма някъкъв аспект с уран може да не е много на хубаво. Какво друго...аз лично обичам аспектите между луната и нептун - носи силна телепатична връзка и е много яко ако я развиете. Имам една приятелка, с която много рядко използваме телефон ако искаме да се срещнеме. А ако искам да говоря с нея просто си мисля и й казвам: "обади ми се!" обикновенно след това тя или минава да ме види или ми се обажда практично е и спестява от сметката за телефона. Съвпад на венера на единия с марс на другия е също много силна връзка (също много сексуална) ако има добър аспект между луната и марс трябва да се внимава да не се правят извънбрачни бебета. марс със сатурн е малко кофти ако са в лоши отношения. Интересно е да се видят също лунните възли (също кармичен символ) и аспектите на Юнона на единия и другия. И горе долу ... това е!

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: a_za]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано27.01.05 21:43



за опозицията венера плутон: Имаше една интерпретация в Зет-а в която се казваше нещо от сорта: Вулкан от страст...както и че е невъзможно 2-мата да живеят заедно ,както и е невъзможно да се разделят..Силно сексуална и смъртоносна връзка...нещо такова...
Мисля че има много истина



Тема Благодаря ти, бих искал да се реванширам:-))))нови [re: vilialice]  
АвторШaнraлa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 22:14



Благодаря ти за вниманието, бих искал да се реванширам, интересното, че тази връзка е нерегламентирана от закона, но е непознато за мен категорична, разтърсваща и необходима от много време:-)))))



Тема Re: Каква е преценката ти!!!нови [re: vilialice]  
Автор ohlalaa (неотразима)
Публикувано28.01.05 11:15



А за опозиция и съвпад на мойто слънце с неговото, както и секстил на неговото слънце с мой северен възел?
Пропуснахме май ролята на Хирон, ти вземаш ли го под внимание?



Тема Re: Сатурн и Ураннови [re: vilialice]  
Автор ohlalaa (неотразима)
Публикувано28.01.05 11:22



А какво казваш, че носи съвпад на Сатурн със партньорски Уран, а обратното е квадрат?



Тема Re: Каква е преценката ти!!!нови [re: vilialice]  
Авторnejna (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 13:45



Здравей :) искам да те попитам какво ти е мнението за ...синастря в която Марса е в савпад с Луната. , южния възел с другата Луна и Урана е в съвпад със северния възел :)))Сатурн във съвпад със Сланцето :)))



Тема Re: Сатурн и Ураннови [re: ohlalaa]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано28.01.05 15:03



Според мен опозицията на слънцата би могла да донесе много голямо привличане, но и от друга страна много различен начин на поведение. Лунните възли са често символ на кармична връзка, дори и отношенията на двамата да не продължат във времето съдбата ги е запознала, за да си помогнат или научат на нещо. Хирон според мен е важен в личен хороскоп, за общ хороскоп... може би между болен и доктора му би било интересно, но лично аз не виждам какво в повече би могъл да донесе Хирон на двама влюбени. Що се отанся до аспектите на сатурн и на уран този аспект би могъл да има различни интерпретации, като цяло не особенно лесни за живеене. Според мен това би могло често да бъде отношение от сорта единия да стане (като родител, малко строг), а другият да се прояви като тинейджър - "остави ме да си живея живота"! Смятам, че именно тези отношения биха могли да доведат до малко спорове от рода и би било добре ако този който се държи като уран да внимава да не заминава много на далеч. Уран често има навика да избяга от такава ситуация, заминавайки на някъде без да остави нито телефон, нито адрес. Но в крайна сметка това е интерпретация на аспекта който може да е до голяма степен "неутрализиран от други аспекти"!

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Отговор?нови [re: nejna]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано28.01.05 15:25



Марс в съвпад с луната е много добър аспект от гледна точка на привличането между двама души и е също много креативен аспект, независимо дали става въпрос за "пухкаво бебче" или за съвместна борсова компания. Смятам, че то ва е аспект който се чувства, а не се обяснява. Марс също често се опитва да защитава чувствата на луната.
Ако тази друга луна не прави други аспекти с други планети, може би човекът, на който принадлежи лунния възел би се чувствал затруднен да стигне до чувствата на този срещу него, възможно е също да смята, че другият му дължи добро отношение, но това е малко трудно обяснимо. Северният възел е работа, работа която човек трябва да се научи да върши понякога даже въпреки себе си, което би могло да означава, че другият е там за да го хване в плетена мрежа и да му поднесе розов захарен памук - маитапя се разбира се, но може би това би бил наистина един необикновен урок, а и е много вероятно това да е било необикновенно запознанство.Уран би помогнал за веселото усвояване на урока "необикновенно". Що се отнася до сатурн и слънцето, не е изключено сатурн да се опитва да промени от време на време слънцето, за негово добро разбира се и бих казала, че в повечето случаи слънцето би разбрало това и би послушало слънцето, освен ако няма някой марс които да гледа с лошо око на диктуваното от сатурн.

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: a_za]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 15:49



А някой може ли да ми каже какво означава моя Венера в Скорпион и Плутон във Везни, неговата Венера в Близнаци и Плутон във Везни?



Тема Re: Отговор?нови [re: vilialice]  
Авторnejna (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 16:32



Здавей :) И двата възела принадлежат на един и същи човек значи другия човек при всички положения се е явил за да го накара да хапне захарен памук и то по много необиkновен начин, а човека със Сатурн малко може да се мръщи и дърпа или да е прекалено стог към слначицето което се опитва да защити чувствата му :)) всичко се нарежда много хубаво само дето памука вече го няма и човека с него :((( Но може и урока да си е научил този с възлите, а какво става ако не е ? А и запознаването беше наистина "необикновенно".



Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: vilialice]  
Авторlvy (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 16:56



Интересно ми е тогава как се тълкува ако в картата на жена има съвпад на Венера и Плутон - тя ще привлича всички от своето поколение ? Все пак всеки, който ще е на нейна възраст или с разлика от 1-2 години ще има съвпад на негов Плутон с нейната Венера. Дали това не предопределя избора на професия...



Тема Re: Отговор?нови [re: nejna]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано28.01.05 17:13



Според мен важно е в подобна връзка хората да усвоят уроците си съвсем вероятно е когато двамата са научили уроците си да се разделят Е дааааааа и най-хубавите неща понякога имат край.
Хубаво е този край да дойде когато това запознанство не е било чак толкова хубаво. Но Животът е такъв.

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: lvy]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано28.01.05 17:18



Да напълно възможно е такова момиче да е особенно привлекателно за мъжете от нейното поколение, но за щастие това не е всичко. Например важно е също къде се намира тяхната венера, техният марс и луната също е много важна. Колкото се отнася до избора на професия, смятам, че той не е толкова свързан с венера, освен ако това не е някоя артистична личност.

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: Toни]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано28.01.05 17:21



Ако твоят плутон е в 120° с неговата венера тогава нещата могат да потръгнат доста добре. Разбира се отношенията между двама ви не зависят само от това.

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: vilialice]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 17:30



Благодаря ти, Vilialice.



Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: vilialice]  
Авторlvy (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 17:37



А какво става ако при синастрия аспектът опозиция Луна-Сатурн се повтаря и при двамата? Какво е необходимо да научат един от друг?



Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: Toни]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано28.01.05 20:06



Няма за какво!

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Луна Сатурннови [re: lvy]  
Автор vilialice (awatar)
Публикувано28.01.05 20:11



Според мен това са хора които имат да научат наистина много в начина по който изразяват чувствата си един към друг. Когато единия попадне под влиянието на луната, а другия под това на сатурн най-вероятно е луната да се чувства слаба пред очите на сатурн, а той вместо да се опита да я разбере ще и каже, че е слаба, нещо от което на нея няма да и стане по-леко и е възможно да му гледа като на жесток и студенокръвен човек. Но след като вие имате подобен аспект и от двете страни.. и за двамата има подобни моменти. Нека сатурн се опита да бъде малко по-тактичен, а луната да се постарае да не е толкова на "настроения".

Les miroirs feraient bien de réfléchir un peu avant de renvoyer les images.


Тема Re: Отговор?нови [re: vilialice]  
Авторnejna (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 21:46



Blagodari ti mnogo si mila



Тема Re: Венера - Плутон/синастрия/комбинанови [re: vilialice]  
Авторзвeздa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 03:51



Добре а как би тълкувала в синастрия
Негов плутон секстил със слънце,мои плутон тригон негова луна.Полуквадрат между венера негова с мой плутон.
При комбина плутон квадрат венера съвпад със слънце които са в 7 дом



Тема Re: Хироннови [re: vilialice]  
Автор ohlalaa (неотразима)
Публикувано29.01.05 11:53



Споменах Хирон, защото съм чувала и чела за аспектите между Хирон и Венера, Юпитер и Нептун в партньорски хороскоп....това били показатели за сключване на брак...ако имате повече от един такъв аспект това е сигурен знак, че ще сключите брак
Интересно ми беше ако имаш наблюдения конкретно над тези аспекти

При много двойки в деня на сватбата в индивидуалните карти и на двамата хирон прави аспекти към възлите.



Тема Re: Хирон за браканови [re: ohlalaa]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано30.01.05 00:31



Минорни аспекти на херона броят ли се.И така и не разбрах кои са двойките които гледаме.Херон и венера аспект
Непрун и юпитер
юпитер и херон
юпитер и венера?????



Тема Re: Хирон за браканови [re: kuiperbealt1]  
Автор a_za ()
Публикувано30.01.05 01:10



Hiron- Neptun
Hiron- Venera
Hiron - Jupiter
Samo agli ot - 0,120 150gradusa s nai- mnogo 3gradusa orbisa i sashto taka paraleli i kontra-paraleli 1,2 gradusa orbisa



Тема Re: Хирон за браканови [re: a_za]  
Автор ohlalaa (неотразима)
Публикувано30.01.05 10:33



Точно така
Значи секстила за нищо го нямаш?Хмм...жалко



Тема Re: Хирон за брака 72,144нови [re: a_za]  
Авторпapaлeл (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 14:31



паралели и контра паралели не ги разбирамБи ли ми обяснила какво са??//Някога ги бях чувала,но не съм работила с тях.Снощи проверих тезата и се оказа вярна;-))))При един развод имам квадратури на тези аспекти.
при друг сполучлив брак имам хубави аспекти.
НООООООООООО.....................КАКВО щЕ КАКЖЕш ЗА СТРАНАТА КОМБИНАЦИЯ тригон на юпитер с нептун,квадрат херон венера,семиквинтил херон луна венератоест 72 и 144 градуса дават ли нещо



Тема Re: Хирон за браканови [re: ohlalaa]  
Автор a_za ()
Публикувано30.01.05 20:09



Ако трябва да съм честна аз наситина секстилите за нищо ги няма, но това което съм написла е от статията в Зета за Хирона така, че и те май секстилите за нищо ги наимат :) но аз съм доста зелена :) Ако искаш драсни ми на личен мейла си и ще ти прати цялат статия преведена :)) заедно с графиките към нея :))Добра работа вършат ъгли от 180 и 150 в синастрията според моето зелено мнение :))



Тема Re: Хирон за брака 72,144нови [re: пapaлeл]  
Автор a_za ()
Публикувано30.01.05 20:13



Има едно доста сложно обяснение за контра- паралел и паралел, но най-просто казано според мен и може човек да си го представи е като : Паралел - вид съвпад на планети и контра-паралел вид опозиция на планети :) макар да е далеч от обяснението по научно му :)



Тема Re: Хирон за брака 72,144нови [re: a_za]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано30.01.05 20:27



нищо не разбрах



Тема паралел.контрапаралелнови [re: kuiperbealt1]  
АвторБлyдницa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 22:23



паралела действа като слаб съвпад
контрапаралела като слаба опозиция
силна връзка с очаквания за брак се получавала ако имаш отворена т.н. врата на пепеляшка
т.е. твой Хирон Нептун Венера или Юпитер да имат паралел или коннтрапаралел при него със същите планети ...добре е да има повече от три аспекта...като взимаш впредвид секстили съвпади и тригони също...
подчертавам още се уча
а и само бракове виждам по хорските карти
пусни данни може и теб да те видя в бяла рокля



Тема Re: паралел.контрапаралелнови [re: Блyдницa]  
Авторзвeздa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 00:43



ак ми пуснеш регистрираният си ник или пишеш бележка на kuiperbealt1 ще ти дам данните.ще мие интересно какво ще кажеш.
Сега повтарям като плаен олигофрен значи тези планети трябват да имат опизиции ,секстили съвпади с тези планети така ли и това са контрапаралели.



Тема Re: паралел.контрапаралелнови [re: Блyдницa]  
Авторзвeздa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 01:10



Мйчице ша полудея много сложно това на английски дето го чета за паралели някой може ли да ми обясни като на олигофрен пак бе хора..Много моля



Тема Re: паралел.контрапаралелнови [re: звeздa]  
Автор!Блyдницa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 07:34



това ми е регистрирания ник...
правилно си го разбрала се га построй синастрична карта...но при мен само зет 7 дава паралели и контрапаралели
и проверяваш планетите който ти казах...
м/у другото таз годишния 14 февруари ще е много любовен и според звездите



Тема Re: паралел.контрапаралелнови [re: Блyдницa]  
Автор a_za ()
Публикувано31.01.05 11:30



Iskam i az :) ako moeje i za men da vidish :))



Тема Re: паралел.контрапаралелнови [re: Блyдницa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано31.01.05 19:01



Ма то 4 планети по две и толкоз възможни комбинации-0,120,150, паралели, контрапаралели-цяло чудо ще е, ако няма поне десетина такива във всяка синастрия.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: a_za]  
Авторььь (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 19:08



мани мани:
опозиция мой марс негова венера, опозиция мое слънце негова луна, квадратура между плутон и венера и ужассссс и смърттттт:) съвпад на негов сатурн моя луна, неточен съвпад моя луна негово слънце . побъркана история.



Тема Re: паралел.контрапаралел на тея двете дати вижнови [re: !Блyдницa]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано31.01.05 21:09



Но не ми се вярва да ги има работата издъхва......
15.12.1973 13.15 стара загора
01.01.1979 00.00.00 Токио
мерси
Както е тръгнало май няма нито един паралел да има



Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: ььь]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано01.02.05 00:31



Е поне уцелвате ли се де някъде хихихххи



Тема Re: паралел.контрапаралелнови [re: Kaily]  
Автор ohlalaa (неотразима)
Публикувано01.02.05 09:32



Наистина има синастрии без аспекти между посочените планети , разбира се
Ти какво предлагаш да се гледа за съвместимостта между хората? Да чуем твойто мнение...кои аспекти гледаш, с каква орбиса или не залагаш на синастрията?



Тема Re: паралел.контрапаралел на тея двете дати вижнови [re: kuiperbealt1]  
АвторБлyдницa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 10:36



имате само паралел негов нептун твоя венера и тригон негов юп. твой нептун...нито един хиронов аспект ...това не отваря вратата на пепеляшка
но Хирон образува паралели с Плутон ..което дава сексуална съвместимост



Тема Re: Фактора Венера - Плутоннови [re: kuiperbealt1]  
Авторььь (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 20:13



в леглото но не и извън него.



Тема Re: паралел.контрапаралел на тея двете дати вижнови [re: Блyдницa]  
Авторkuiperbealt1 (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 21:08



Мъ аз не искам да се женя за него.Стигат ми два брака.;-)))))
Той ми е духовна връзка,но едва ли ще се развие тъй като няма май да се видим за съжаление.Надявам се по линия духовност поне стоят добре нещата там.Благодаря за това ,че се постара да погледнеш



Тема Re: паралел.контрапаралелнови [re: ohlalaa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано01.02.05 23:22



Ми не знам.
Ама честно казано като четох оная тема за пепеляшка, Камила, Чарлз и Даяна, много си мислих.
Щото на практика Камила си го владее Чарлз и те са си абсолютна и оцеляваща двойка.
Не знам друга такава двойка, а и сигурно не са много, които след толкова години и препятствия да са останали заедно.
А нямаха аспекти на пепеляшки...пък Даяна имаше.....

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.