Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бунта на мравката  
АвторШaнraлa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 09:33



Рискувам да ме натъпчете с много отрицателна енергия за месеци напред, но това е част от терапията:-))))) Ще пиша с купища правописни грешки и така ще дам възможност на тези с формалното мислене и оценки да се изразходят като критикари по тези параметри в изложението:-))))) Още повече си дадох личните данни и това неминуемо ще доведе до редица изцепки от сорта "аз знам какъв си ти вече":-)))))) Смешковци:-)))))
Астрологията е невероятна сила, невероятно оръжие, което може да прави живота ни многократно по успешен в сравнение в пуснатият по инерция негов модел. Тук умни хора казват, че планетите са генератор на енергии, те не могат да ти изковат съдба, да ти решат проблема. Всъшност астрологията е наука за милиарди кулинарски специалитети с по няколко стотин подправки ползвани в различни термични, киселинни и други условия. Имено за това когато започнат тълкуванията в привидно професионалната им форма, извода на анализатора както обикновено е "Нула" или нещо като нищо:-=)))) Факторите са толкова много и взаимно се ограничават, изключват, прескачат, пресичат и затова извода на "професионалиста" не изглежда по различен от този на гледачката от Факултето. Мисля, че имам по-рационална форма на ползване на Астрологията. Може би най-популярните въпроси са не повече от 10 и на мен лично не ми трябва да се зануля в десетките взаимо изключващи се аспекти зада избера подходящото за мене решение. Да наистина успеваемоста е 80-85% на 100, но това е много добър показател според мен. Зайцев е направил имено това с програмата си ЗЕТ както и с модула си за съвместимост. Свалям шапка на този човек, не само защото е гениален, но за това, че е дал това може и несъвършено оръжие на хората, с което човек може добре да се справя с "кръстопътищата си" като един допълнителен аргумент дали да свие натам или натам. Идеята ми е, че има по изчистена форма на полезност на астрологията, която може да отговоря на няколко вълнуващи ни всички на с въпроси - с кого сме съвместими и в какъв аспект? къде е професионалната сфера където бих се реализирал най-добре? как да направя контакт бързо с желан от мен партньор? как да преодолея разочарование и т.н. Всъшност в редица аспекти астрологията дава допълнителен инструментариум да решаване на психически и други проблеми свързани с човешката личност и нейното развитие във времето. Така, че от моят опит мога да ви кажа, че на база личните данни може бързо и отностено вярно и най вече на разбираем език, човек да схване естеството на конфликта или естеството на емоцията или противоречието. След като си локализирал проблема, можеш да го решаваш или може да не го решиш, но ти знаеш естеството, а това е най важно:-))))))
Аз така правя и може би в моят малък и незначителен пример се оценявам като успешно използваш мизерните си познания в тази насока:-))))) Не мога да предсказвам, но зная с кого да се събера, с кого ще имам страхотен секс, с кого ще изпитам супер върховни осещания. И всичко само с няколко цифри:-)))) Осещането е вълнуващо!!!!



Тема Re: Бунта на мравкатанови [re: Шaнraлa]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 10:08



абе високо ти е самочувствието, може човек да те опровергае по куп пунктове, ама къде го това време, като има за писане далеч по-важни неща

просто сте си едно такова поколение..а някои представители на поколението пък съвсем...- няма лошо, дано грешките ти да касаят само секс и пр подробности - без господарите на съответните житейски сектори и космичното положение на тия господари до никъде няма да я докараш само с интуицията, ама нейсе



Тема Re: Бунта на мравкатанови [re: Шaнraлa]  
Авторst11 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 10:28



vpe4atljavashto:) kysmet i zanapred...a tova za bynta, struva mi se izlishno:)



Тема макси микснови [re: Шaнraлa]  
Автор Aлykapд (...beyond...)
Публикувано20.01.05 13:30



отговор на последните ти няколко постинга до мен плюс отговор на това ти мнение в едно.

Претъпкване с купища безполезни обстоятелствени съотношения и взаимовръзки: това ли е за теб астрологията? Колкото до това за какво са ми тези купища безполезни обстоятелствени съотношения и взаимовръзки: не ми трябват за нищо, защото в моята реалност те просто не съществуват. Аз гледам по друг начин на астрологията.
Не казах че знам всичко за теб: а че знам повече отколкото предполагаш или повече, отколкото допускаш че мога да получа с моите знания от данните, които остави тук. Като под знания далеч не визирам само астрологията, а под данни не визирам само датата ти и часа ти на раждане.
За пореден път се убеждавам, че явно ти е по лесно да се хванеш за някоя дума на събеседника си и без дори да я прочетеш точно, да почнеш да се самонавиваш: интересно ми е, при условие че никъде не съм казвала "знам всичко за теб" защо ти на едно поне три места реши да опровергаеш по горната - казана уж от мен - фраза?
Другото, което ми е интересно: ти на няколко места заявяваш, че в 85% от случаите анализите на хората около теб, които правиш с помощта на астрологията, се оказват изключително полезни за определянето на по нататъшните ти взаимоотношения с тях. В същото време обаче отричаш че това е възможно да бъде направено с теб: отричаш, че е възможно някой *в случая аз* да е в състояние с помощта на същата тази астрология да те анализира теб. Би ли обяснил моля: с какво си по специален и с какво се различаваш от тези, които ти анализираш; какво те прави "неподдатлив" на чужд анализ? Би ли ми обяснил и с какво се различаваме аз и ти: защо ти да можеш да анализираш други хора, а аз да не мога *да анализирам теб*? Защо при теб да е 85% успех, при мен да е популизъм?
Оставам с впечатлението *породено до голяма степен от собствените ти цитати - виж P.S.* че ти нямаш особено високо мнение за астрологията такава каквато си решил, че я използват тези, които с тънка ирония наричаш "професионалисти"; не по добро мнение имаш и за направените от тях анализи. Оставам също така и с впечатлението, че за теб "професионалистите" са хора, които се опитват непрестанно да ти изтъкнат знанията и правотата си, без да обръщат внимание на твоите успешни анализи. Около теб всички се опитват да ти покажат колко са добри и знаещи, макар че всъщност нищо не разбират...а не е ли всъщност точно обратното? Една мравка....с лъвско его, която жадува признание - лошо няма - но като не го получи, мравката взе че почна да се бунтува и да се опитва да жили Всъщност мравката не дава признаци изобщо да е в състояние да осъзнае какво точно е астрологията и колко необятна наука е тя; нито на какво е способен един наистина професионален астролог. Мравката си гледа от собствената камбанарийка - лошо няма - само дето това, което тя вижда като планина, за други е купчинка пръст.
Виж какво "мравке": на мен ми е забавно да общувам с теб и ще продължа да те чета, без значение ти дали ме четеш или не. От дълго време тук не се е появявал и застоявал някой като теб, с когото да може да се общува. Няколко пъти се опитах да ти го обясня индиректно, а сега ти го казвам директно: за мен няма значение колко знаеш или колко не-знаеш; не се опитвам да си изтъкна знанията за сметка на твоето не-знание или да си полирам "егото" за сметка на твоето. Срещу теб нямам нищо лично, не ти държа сметка за методите, които използваш; за стила и начина, по който пишеш. Имаш всички възможни права и аз не ги оспорвам. Нямам претенции да съм всезнаеща или всеможеща, знам точно колкото да съм наяно колко много още ми липсва. Но когато видя нещо, което просто бъркаш: коригирам те. И то не с цел да накърня достойнството ти; а с цел да ти помогна. Когато видя нещо, което не знаеш, няма да ти кажа че го знаеш; когато за пореден път прочета собствената ти оценка за астрологичните ти знания *а въпросната оценка се движи някъде между мизерни и скромни и непрофесионални* няма да я опровергая *особено щом съм на мнение че е вярна* и няма да кажа нещо различно само за да погъделичкам самолюбието ти.
А сега си остани със здраве. Аз бих се радвала ако продължим да си комуникираме, силно ме съмнява обаче че ти ще имаш желание; предполагам вече си ме пратил в списъка с "феите" Остани си със здраве

П.С. цитатът, който визирах: астрологията е наука за милиарди кулинарски специалитети с по няколко стотин подправки ползвани в различни термични, киселинни и други условия. Имено за това когато започнат тълкуванията в привидно професионалната им форма, извода на анализатора както обикновено е "Нула" или нещо като нищо:-=)))) Факторите са толкова много и взаимно се ограничават, изключват, прескачат, пресичат и затова извода на "професионалиста" не изглежда по различен от този на гледачката от Факултето.




Тема Както винаги:-))))нови [re: Aлykapд]  
АвторШaнraлa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 14:20



Искам да ти кажа, че заключенията ти за мен са абсолютно неверни:-))))) Наистина силно се надявам, категорично го желая, че ще има някой който да комуникира с мен от тази точка до която и по която се спускам с изложенията си. Моля да не наместваш "егото" ми защото всъшност мога да те подпра с обвинение за "шаблоност" :-))))) Мисля, че е прекалено елементарна такава теория за моето поведение, защото навсякъде където си позволявам да се "изтъкна" го правя с разчет на чувството за хумор на събеседника. На моменти ти ме интерпретираш буквално и затова се случва "разминаване":-))))) Изпитвам страхотно удоволствие и сигурност когато осетя, че ме анализират правдоподобно:-)))))) Това означава перфектен контакт, това означава повеждане на разговора в най-тънките нюанси вместо да си изясняваме базисните категории със събеседника. Не бих те пратил при "феите", макар, че всъшност дали пиша с правописни грешки за теб е по-важно отколкото защо го пиша, какво ме кара да го пиша:-))))) За теб бих прицизирал правописа си ако това ще подобри имиджа ми:-)))))) (хей това е ирония, нали разбираш):-))))) Обичам да ме анализират!!!! Наистина обичам и зная, че е възможно!!!! Обичам да стъпвам в контакта открит и иронията е моята форма на защита:-))))) Как да влизаш в контакт с група непознати хора при наличието на венера в Рак и да успееш да го правиш открито и директно? Иронията е защитното поле и който анализира го извежда веднага и не получават изкривяванията на смисъла, който влагам:-))))) Виж с тезата за "егото" се проваляш тотално като анализатор:-))))) Затова постояно показвам, че съм аматьор, мравка, че обичам скромноста и се опитвам да намеря насмешлива форма чрез която да се самоиронизирам:-))))) Ефекта е обратен!!!!
За какво ми е бунта? Аз ползвам мизерните си познания и се оправям добре с живота си, целя и намирам това което търся с моите смешни методи:-))))) Важен е резултата според мен:-)))))) Да не зная кой в каква геометрична фигура се е катурнал, но успявам да се концентрирам, да извадя максималният потенциал от себе си, успявам да разбера човека отсреща (стига той да не си крие числата като интимните части):-))))) Виж теб не те разбирам добре, но ако си дадеш данните ти обещавам, че до минути ще заговоря на твоят език:-))))) Ще знам много неща за теб от моя гледна точка:-)))))) Това е разговор "на скрито" от твоя страна:-))))) Но понеже разбирам, че ролята в която си тук е като на Щатите "световният жандарм" (шегувам се, не го приемай ако обичаш персоне) няма да очаквам даните ти за моят смешен и аматьорски анализ, който за мене ще бъде безкрайно полезен в опита ми (независмо от мърляшкото ми писане и грешките) да контактувам с теб!!!! Не си при феите:-))))) Понякога те виждам като фея:-))))))



Тема Когато няма конкретика и поемане на отговорностнови [re: Aлykapд]  
АвторШaнraлa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 14:28



Да даваш заключение е форма на поемане на отговорност. Виж човека Мерлин беше мисля пое отговорноста за това, че не успя да оцели "Биг Брадърс":-))))) Аз също мога да поема отговорност в преценката си дали тази жена ще ми допадне и в какъв аспект:-))))) Дали този човек ще се чувства в положението което ми е необходимо на съответното работно място? Моята глупава аматьорска методика ми помага да разбера защо "този човек ме приема така" за какво се бори, какво сънува:-))))) Това е което мога и съм убеден, че е така за себе си:-))))) Мравката разбира, че е мравка, но имено затова може да разбие слона!!! А шепичката пръст която изглежда на мравката планина е метафора по подходяща на човек боравещ с формалните постановки, като впечатляване от правописни грешки и т.н. В моят случай мисля, че демонстрирам нещо повече от дължината на носът си:-)))))
По отношение на твоите заключения винаги отсъства конкретика и дори базисна категоричност:-))))) каето звучи така (иронизирам, не е буквално) това може да е така, но не съм съвсем сигурна:-))))))) да така е по-удобно, който не прави нищо той не бърка:_0)))))))



Тема едно питане допълнително:нови [re: Шaнraлa]  
Автор Aлykapд (...beyond...)
Публикувано20.01.05 14:44



къде видя да говоря за правописни грешки? Говоря за грешки - да; за неточности - пак да; дори за "мърлячовщина"...но никъде не съм казвала или дори намеквала че визирам точно правописните грешки. Интересно ми е защо пак почна да разсъждаваш върху базата на нещо, което изобщо не съм споменавала? Нямам време да се задълбочавам в момента, друг път ще продължим темата.



Тема Концепциятанови [re: Aлykapд]  
АвторШaнraлa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 00:23



Концепцията за моята невярна интерпретация:-))))) няма никакво значение, но всъшност си признавам, че аз не съм разбрал смисъла на думите ти "за грешките". Искам обаче да ти кажа, че ми се струва малко дребнаво от хиляда думи тази глупост да ти направи впечатление като обект на критика:-))))) Всъшност в резюме определям тълкуванията ти (тези които съм видял тук , само тези тук) като "айрян без кисело мляко" без конретика и полезно активно, категорично отношение и мение = отговорност:-)))))



Тема Re: Бунта на мравкатанови [re: Шaнraлa]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано21.01.05 00:28



Браво на теб ти си супер готин тип.Много ми хареса току що прочетеното .Пиши повечко да ни радваш все с такива хубави мисли.



Тема Не казвай на глас!!!:-))))нови [re: kuiperbealt1]  
АвторШaнraлa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 00:58



Не казвай това на глас, ще ми завидят Професорите тук, а аз го играя като Добрият Уил Хънтинг:-)))))) Ще ме изгонят, ще ме нападнат:-))))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.