Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Много празни домове  
Авторнe знaя (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 10:43



Какво може да се каже за празни: 1 дом - в Козирог, 3-ти - Риби, 6-ти - Близнаци, 7-ми - Рак?? 4-ти е на Овен с ІС, а 10-ти - Везни с МС? В Риби и Близнаци има планети, но не в тези домове???
Извинявам се предварително,ако въпросът звучи неясно. И аз се объркавам, затова - ако можете, помогнете!



Тема Re: Много празни домовенови [re: нe знaя]  
АвторMepлин (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 13:06



Няма да отговоря точно за тази конфигурация, която даваш, а ще ти посоча принципа. Останалото вможеш да вземеш от книгите и от курсовете по астрология!! Иначе, ако го направя с две думи отговора ще е непълен. А ето ти принципа:
Празните домове сочат, че сферите, за които тези домове отговарят няма да са от първостепенна важност за индивида, чиито хороскоп гледаш. Т.е. важните събития и уроци, които той ще учи в това прераждане, наградите и болежките ще са съсредоточени в онези житейски области, за които отговарят пълните домове. И още нещо: празните домове сочат, че в съответните области, за които те отговарят, човека няма какво да учи, не че е научил всичко, макар понякога и това да означава, а по-скоро, че за това прераждане тези области не са важни. Но искам да ти намекна и още нещо, само за да си дадеш сметка как и моя отговор е непълен: ако в един дом стои сам самичък Сатурн, то това е достатъчно, за да се превърне този дом в много важен за живота на индивида.
Мойта препоръка е: тръгвай на курсове!



Тема Re: Много празни домовенови [re: Mepлин]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 13:51



Привет:)във връзка с написаното от теб за празните домове
Обясняваш,че областите за които се отнасят празните домове няма да са толкова важни в това прераждане..
Ще те помоля за малко разяснение при празен 7-ми дом
Колко хора биха казали за себе си,че тази област от живота им не е важна?
Означава ли това,че те няма да имат семейства?Не,нали..
Обясни моля те:))



Тема Re: Много празни домовенови [re: ***]  
АвторMepлин (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 16:34



Ако беше астролог нямаше да задаваш този въпрос. Ако си астролог и го задаваш значи ме изпитваш. Презния пети дом например значи ли, че човек няма да има любов? Празния втори значи ли, че няма да има пари? Прочети пак какво съм написал и помисли повече преди да задаваш пак такива въпроси!!
Говорим за значимостта на сферата, за която отговаря дадения дом, за уроците, препятствията и декорите на фона, на които ще се разиграва всичко това. Иначе всеки един човек независимо с празен или пълен някой дом ще го занимават въпросите на взаимоотношенията, парите, здравето и т.н. Моля те не тълкувай думите ми като кон с капаци. Ето защо ВБЕСЕНА е права, че такива форуми трябва да са само за обмен на инфо между астролози, които се разбират, а не непрекъснато да доуточняват думите си. Освен това не разбирам защо за теб семейството е само по Седми дом и защо на Седми дом даваш само семейството или брака! И освен това ще ти подскажа и друго - семейството може да се извади и от Десети дом, тогава мотива за него ще е кариера, оженила се за еди-кой си, от кариеристични съображения. Нещата в астрологията са комплексни и арбитражни за всеки един хороскоп. Няма рецепти. Аз ти казах принципа за празните домове. И освен това ти казах, че това, което съм написал не е изчерпателно. Ето ти още малко за празните домове - празни са онези домове, които не играят роля в живота на човека. Е, как го разбра това? Че няма да има брак при празен седми ли? Ето ти правилния отговор - брака при този човек с празен седми няма да е брак, заради брака, т.е. в чист вид, а ще е заради нещо друго и оттук се почва, господари на домовете, аспекти, положение на планетите. Моята препоръка е: тръгвай на курсове по астрология!



Тема Re: Много празни домовенови [re: Mepлин]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 17:03



Благодаря ти за отговора и извини мен невежата за въпроса..
Не съм и помисляла да задам въпроса си във форум астролози..в астрология задават въпроси и лаици като мен.
Хубава вечер:)












Тема Re: Много празни домовенови [re: Mepлин]  
Автор a_za ()
Публикувано22.11.04 18:03



Не ми харесва как всички се обръщате към хората, които не знаят с пренебрежение...Вярно е , че от теми като - риба ли е, рак ли и дали ще има щука и мен ме е заболяло главата, но ако в този форум са само професионални астролози, в което аз се съмнявам, че са много такива...Тогава го направете само за вас забранете да влизат лаици, които се интересуват от астрология..Сложете една табела, "ходете на курсове" и после заповядайте, да обсъждаме важни и сериозни теми.....



Тема Re: Много празни домовенови [re: a_za]  
АвторMepлин (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 18:50



Да, малко бях груб, така е. Но ето защо:
1. Смятам, че една от причините голяма част от хората да задават астрологични въпроси по форумите е защото така им е по-лесно. Вместо да прочетат отговорите на въпросите си в книгите, а точно там ги има, поне за така зададените от тях. И не си дават сметка, че пълен отговор изисква време и усилия, а ако им се отговори бързо и скицирано, те не го разбират, искат уточнение, а някои даже подхождат лекичко заядливо в стил, я да видим сега как ще ми отговориш, като вярваш в астрологията, щом си казал така, това значи ли, че блаблаблабла. Ами разбира се, че не значи, но за да разбереш наистина всичките смисли на това, което значи, трябва или отговорите ни да са по цели страници или да си чел доста. Но пък ако си чел доста, тогава самата постановка на въпроса ще е много по-изчистена и няма никой от отговарящите да казва нещо от рода: не разбирам за какво точно говориш.
2. Прочети темата Сатурниански поздравления.
3. Така наречените от мен лаици, се отнася за хора, които отговарят, а не за тези, които питат. Тези, които питат са просто любопитни и на тях аз лично им казвам, че нещата не стават в две изречения. Все пак от два дена съм тук, има време на всички ще го обясня. Ако се задържа тук, де?!
4. Най-често допусканата грешка и от питащите и от лаиците-отговарящи е тази, че се забравя, че въпроса или отговора се прави само на база едно листо от дървото, а не цялата гора. Т.е. естествено, че това не е отговор за даден човек, а нещо като постулат. Рецепти в астрологията няма. Това е грешката на тези, които поставят въпроси, те очакват точен отговор, но дават данни, които са подходящи за обобщен отговор и после се чудят, абе тоя кво ми написа във форума, а то не е вярно конкретно за мен.
5. И все пак си права, че всичко това мога да го казвам и "по-кадифено". Взимам си бележка!!
6. Това дето предлагаш форума да е само за нас. Първо, аз не се имам за част от форума, тук съм от 2 дни едва. Второ, аз съм на същото мнение, но като чета какви махленски са историите с изборите около модератор, които са се състояли преди мнооого време, хм. Чудя се дали изобщо да предлагам нещо за форума. Иначе точно това ми е идеята, да предложа да се въведе строга модерация, както във форума на Дата.бг. Но в края на краищата винаги ще има форуми по астрология, така че не ми ли хареса тук ще намеря друг форум, пък и така стоят нещата и с теб. А в края на краищата мога след време да създам и собствен такъв.



Тема Re: Много празни домовенови [re: нe знaя]  
АвторMoony (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 19:04



Здрасти
И аз съм се чудила по въпроса за празните домове.
Ако те разбирам правилно, значи при теб са 6 празни - 1ви, 3ти, 4ти, 6ти, 7ми и 10ти. Така ли е??
Ами и аз имам много - 8. Всичките ми платетки са сблъскани в 3 дома + една в друг дом.
Виж сега, щом има толкова много празни при теб, значи трябва да има няколко доста пълни, нали така?? Значи те ще са основните теми в живота ти, те единствени ще са от значение и ще вложиш много енергия в тях... Предполагам 2-ри дом във Водолей, 5-ти дом в Телец, 8ми в Лъв ... виж, все хубяви съчетания !!
При мен пък домовете са точно наобратно на твоите... 1 дом Рак и т.н. 10-ти Овен... Интересно!



Тема Re: Много празни домовенови [re: Mepлин]  
Автор a_za ()
Публикувано22.11.04 20:53



1111111111.Zashto imam chustvoto, che te poznavam ....?
Az sam zapochnala s astrologichni vaprosi i vse oshte gi zadavam i vinagi znam, che shte ima neshto novo koeto da naucha...Astrologiata e mnogo dalboka nauka i ne si misli, che ot knigite mojesh da nauchish vsichko, zashtoto az cheta mnogo i nai-vajnite istini sam gi nauchila ne ot knigite, a s pitane i praktika...Imam priateli, koito sashto se zanimavat s astrologiai znam takiva neshta, koito ako gi kaja moga da otkaja mnogo hora ot astrologiata predpolagam, che gi znae vseki profesionalen astrolog, az ne sam ot profesionalistite to se znae, za men tova e hobi...I zashto e nujno da badete grubi kam horata,,,ima edna prikazka blaga duma jelezni porti otvaria...Porazgledai hubavo da vidish na koi temi specialno se obrashta vnimanie i kolko sa serioznite, koito se obsajdat ....?!?
Sorry za latinicata, no naistina si grub



Тема Re: Много празни домовенови [re: ***]  
Автор Aля (устремена)
Публикувано22.11.04 21:34



Мерлин е прав, че 7-ми дом не се свързва само с брака и собственото семейство. Той е изобщо връзки, партньорства, публика, врагове, хората, които много обичаш и както казва - тези области ще играят най-голяма роля в живота. Виж кои домове са ти пълни и си помисли дали тези области не играят по-съществено значение в живота ти. Например моите много важни домове са 7-ми и 11-ти - признавам си, че без сериозна връзка не се задържам дълго време, не си и падам по еднодневките. Предпочитам партньорство и равнопоставеност в работата, макар, че все не ми излиза от главата, че партньорът ми може да ме предаде и трябва да съм нащрек. Приятните емоции обичам да споделям с приятели, когато нямам такава възможност - емоциите не са пълноценни. Но пък 4-ти дом ми е празен. Това не означава, че не държа на родителите ми и не поддържам контакти с тях. Напротив - и те ми липсват, но при първа възможност се изнесох от вкъщи, не защото не се разбирам със семейството си и не го обичам. Просто едното е различно от другото. А познавам хора, които на 30г. все още живеят с родителите си и се ужасяват от мисълта да се откъснат от тях.

Кой какво ...?!?

Редактирано от Aля на 22.11.04 21:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.