Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема За влюбването  
Автор Beatrice (amata)
Публикувано24.06.04 15:18



Бих искала да посветя тази тема на Аnima, която дълго е работила над този въпрос, както и над доста други сходни, и има интригуващи сериозни заключения. Преди време аз не й повярвах, побързах даже да изразя публично несъгласието си с нея. Моля да извини Слънцето ми в първи и й благодаря за всичко, което до този момент е споделила с мен.

Можем ли да разберем чрез астрологията дали даден човек ни обича? Можем ли да надникнем в неговите чувства? А взаимната любов индицира ли се? Или пък кой от двамата е повече влюбен?

Разбира се, както за всичко в астрологията, еднозначен отговор няма. Но със сигурност би могло да се отвърне положително на горните въпроси. Позволявам си да поставям тази тема, защото лично се убедих в някои резултати.
Опитът ми е безкрайно беден. Методът, който прилагам, е прогресията. Всичко, до което съм стигнала, го дължа на по-задълбочените си интереси в синастрията, защото тя е ключът към разгадаване на основите на взаимоотношенията. Доста неща могат да се видят там, макар методът да е само началото. Следват редица други - транзити и прогресии, комбини и хорари, тайминг, някои хора прилагат успешно дори дирекции.
Прогресиите обаче са нещо наистина специално. Планетите след нашето раждане продължават своя ход и отпечатъкът на звездното небе, който получаваме със своето раждане, доста се изменя с годините. Затова е наистина логично да се прилага синастрия между прогресивната и наталната карта, за да се отчетат всички особености на конкретния момент.
Още Аройо говори за значението на прогресиите във фокуса на една връзка. Отговори, които липсват в рождените карти, лесно се намират в прогресивните. Жалкото е, че тези аспекти са временни и обясненията, които се търсят, по-скоро потвърждават болката и преживяното разочарование. Те не са предпоставка за съвместимост.
Сравнението прогресия-натал за всеки отделен индивид също така може да индицира начилието на влюбеност. Засега съм забелязала това да става най-сигурно чрез съвпадите на светилата. Но всъщност може да се чете по всички лични планети и куспиди. Точно тук беше най-голямото ми недоверие, което рухна след определено количество наблюдения.
Само точните аспекти дават събития, но емоционалното състояние се отразява чрез всички нови аспекти, и особено чрез стари апликиращи аспекти, които в даден момент стават точни.
Особено важни са аспектите и в самата прогресивна карта. Според думите на Бенедет Брейди подобни аспекти докарват непреодолими подтици, неудържима енергия, на която не може да се противостои. Човек чувства инстинктивно, че трябва да прави или гони нещо, без логическо обяснение или конкретна цел.

Темата ми е въпрос към всички, които някога да правили подобни наблюдения. Как сте установили своето влюбване или влюбването на другия човек? Преживяли ли сте някога съвпада на Слънцето или Луната ви с прогресивните светила на някой друг? Или нечии прогресивни планети да са пълзяли по вашите? Помните ли някои събития? Те сигурно са били при точен аспект, но откога сте чувствали притеглянето?
Аз лично го усещам много по-рано. Достатъчно е прогресивната ми Луна или Слънце да са в даден знак и вече ярки божи искри (направо пламъци) лумват. Наблюдавала съм и точни аспекти в прогресивната си карта. Наистина е нещо непреодолимо. Ако не му се поддадеш, рискуваш да се поболееш.
Много ще се радвам на някакви ваши коментари!

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: За влюбването [re: Beatrice]  
Автор3дpaвeй (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 16:16



Много хубава тема. Открай време гледам картите и търся отговора. Защото може би наистина всичко е написано на небето.

Преживявам го в момента, но започна отпреди 3 години. Моето прогресивно Слънце навлиза в негоото натално на разстояние от 9градуса. А моята прогресивна Венера е точно върху неговата натална Луна. Не знам кой е по-влюбен???



Тема Re: За влюбването [re: Beatrice]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано24.06.04 16:52



А за нас, русите глави, няма ли да подметнете къде в зета да дирим тия прогресии?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: За влюбването [re: Beatrice]  
Автор Samael (танц на дявола)
Публикувано24.06.04 17:18



Беатриченце, отговорът на темата ти е дали астрологията е изкуство или наука... Та и с влюбването така. Сърцето ли ни го подсказва, звездите ли или по някаква проста схема и методология можем да определим нещата. Всъщност всичко е пъзел. В началото и по хорари се увличах...знаеш
и се опитвах елективно да предскажа "подходящите" периоди. Но доколко трябва да се приема всичко това догматично едно към едно?
Дали при композитно-комбинен или синастриален хороскоп нещата наистина са черно-бели или има полутонове? Т.е.дали гледаме ординерните съпоставки или може би някой мъничък транзит или астероидче може да обърне палачинката?
Или ще си послушаме Луната, а може би и Нептуна...
Продължавай да пишеш, а аз с жив интерес чат-пат ще се включвам:)))

Котката на Джеми - ВРАГ № 1!!!


Тема Re: За влюбването [re: Kaily]  
Автор a_za ()
Публикувано24.06.04 17:42



Kaly v astro.com ima vsichko i e super mnogo po iasno ot zeta e



Тема Re: За влюбванетонови [re: Beatrice]  
Автор a_za ()
Публикувано24.06.04 17:52



Starhotna e tazi tema BRAVO
I az sam se zarovila v tia neshtica ma malko gi razbiram oshte, za koeto strashno sajaliavam i se iadosvam , koeto pak me provokira da cheta i da ucha
az haresvam kompozitnia horoskop shtoto tam hem sa kato edno sialo hem se razglegdat i kato savmestimost ili po tochno se vijda v koi oblasti shte imat obshti tochk i koe shte im pomaga i koe shte im prechi...i t.n.
Za vlubvaneto mnogo si lichi v kompozita ot Venerata...Az naprimer imam savpad na Venera s Asc v kompozit s edno gadje i taka se vlubihme, che iskri hvarchaha Za sega sam stignala do tam



Тема Re: За влюбването [re: a_za]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано24.06.04 19:14



...аха....е, вече всичко ми е ясно...
...кхмххм....

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: За влюбването [re: a_za]  
Авторxeй (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 20:11



И едно мнение на лаик, ако разрешите. За да се заглеждам по картите (а аз не разбирам) и да се зачитам по сайтовете, отдавна вече трябва да съм се влюбила. Иначе нямам навика да чета излишно (екология на мисълта). Но ще ви помоля да ми препоръчате нещо за четене. От началото, ако може. Хубаво е човек да разбира какво точно става. Защото иначе се паникьосва...



Тема Re: За влюбването [re: Beatrice]  
АвторLintt (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 20:21



Strahotna tema! Az sam oshte mnogo sveja v tazi oblast , no mi e mnogo interesno i se opitvam sashto da gadaia po zvezdite. Bihte li mi obiasnili koia karta e progresivnata, za natalnata veche znaia koia e



Тема Re: За влюбването [re: Kaily]  
АвторПpoфecop Makroнaroл (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 21:12



Еи, това за русите глави не бе6е много коректно! Аз самата съм естествена блондинка и досега не са ми казвали 4е съм глупава или несхватлива!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.