Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Една тъжна историянови [re: Oбъpkaн]  
Автор Anima (....)
Публикувано21.06.04 00:01



Да, наистина тъжна история.

Искам само да вметна, че от астрологична гледна точка, сега през вашите Слънца, а вероятно и през вашите Венери (планетата на любовта) минава Сатурн. Когато той минава през слънцето се чувстваш ограничен от обстоятелствата около теб и всичко ти пречи и подтиска. Когато минава през Венара, ти маха розовите очила, без които любовта трудно оцелява. Т.е. тогава човек си задава въпросът това ли е любовта, която искам и очаквам в живота?

Както е известно съмнението е червея, който може да разяде всяка любов.
А Сатурн минава със своите страхове и ги предава върху прекрасната планета на любовта, носи след себе си реализма и оценява трезво нещата. Периода е тежък и много хора изпадат в депресия или си мислят, че нямат чувства към човека, с който са в момента, защото природата на Сатурн има свойството да изсушава. Пресъхва изворът на любовта поради едни или други страхове и съмнения.

Всичко, което си разказал до тук отговаря точно на Сатурновия транзит. Раците сте много чувствителни същества и явно силно изпитвате въздействието на Сатурн. Той поставя хората в рамки, в ограничения, подлага на изпитания личността, връзката, любовта ... ако е в съвпад с Луната - чувствата. Периода се изживява много болезнено и дълбоко, запомнящо се, но в крайна сметка изпитанията, на които Сатурн подлага хората, са за добро, защото след неговото минаване осъзнават собствената си стойност, значмост и тежест. След него оцелява само онова, което си е заслужавало да оцелее в живота и да продължи да го има - т.е. стойностното и истинското!



Тема Re: Аленанови [re: Aля]  
Авторядocaн (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 00:43



Полигамията е минал етап а не бъдещ. Промискуитета е присъщ на разделени хора, които си търсят половинките за всички отделни разделени свои части.
Цялостният човек няма нужда от количество, а от качество.
А качеството се постига от дълбочината а не от бройките.

Извратено е не да правиш безразборен секс-това е нисш етап в еволюцията, когато още не си способен да ореш в дълбочина и затова ореш по ширина- извратено е да налагаш нисшата си ценностна система нагло и с високомерен присмех и да наричаш човек комплексар, само защото не ти е на акъла.

По твоята логика утре, други ден ще се наложат харемите като мода и мен ще нарекат комплексар, защото предпочитам да съм с една жена.



Тема Re: Аленанови [re: ядocaн]  
Автор Aля (много странна)
Публикувано21.06.04 02:37



Ако говориш за моята логика, не виждам къде изобщо има място за думата мода и комплекси. Аз не говоря за мода, а за индивидуален, произволно избран начин на мислене. Изобщо защо трябва да се говори за етапи и моди? Кое определя полигамията като минал етап? Защото наблюденията ми до момента не потвърждават миналото на полигамията (явна или скрита), а точно обратното. Безразборният секс наистина е нисш етап в еволюцията, но полигамията не означава задължително безразборен секс.
И когато се говори за ценностна система, полигамията или моногамията в най-малка степен определят висотата й, има много по-съществени психихологични свойства или черти на характера. Наглият подход и високомерният присмех (без значение за какво се прилагат) са просто показатели за липса или ниска степен на възпитание, а не на извратеност.



Тема Re:нови [re: Aля]  
Автор DALLlA (непозната)
Публикувано21.06.04 09:06



Много съжалявам, но явно не съм успяла да се изразя правилно. Никого не искам да убеждавам в своята правота. Това, което се опитах да кажа на всички е, че любовта не е секс и не бива да се смесват двете неща. Верността също не може да се измерва само с понятието моногамия. Пак казвам - не искам да убеждавам никого в нищо, но правете разлика. Съжалявам и за още нещо: че си изтървах нервите. Моля да ме извините за това!

Ако живея живот като на кино
искам филмът поне да е екшън,
а не скучновата мелодрама...


Тема Re: Една тъжна историянови [re: Anima]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано21.06.04 11:16



Знаеш ли, май нещо подобно става и с мен в момента!
Как мога да разбера дали се дължи на влиянието на Сатурн? Впрочем, аз имам асцендент в Рак.

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Една тъжна историянови [re: Prof.McGonagol]  
Автор cpeбъpнa нишka (football fan)
Публикувано21.06.04 11:32



ами сатурн в момента е в рак... значи ти се върти около асцендента, няма начин да не го усещаш

"Или ще намеря път, или сама ще прокарам път."


Тема Re: Една тъжна историянови [re: cpeбъpнa нишka]  
Авторstl (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 19:17



a kakvo da ptaviat horata, koito imat vrazka s rak. Hem ni tarsiat za saveti i spodeliat chuvstva, hem gi niama....
I az se chuvstvam dosta obarkana, dosta netipichno za men samata, sam se zatvorila i prepochitam da ne zabeliazvam tova, koeto se sluchva v nashata vrazka. V momenta si obshtuvame samo ot raztojanie i ne znam dali e po-dobre da go ostava sam, ili da prodalzhavam da si komunikiram s nego aktivno, vapreki che tochno v momenta niamam zhelanie??



Тема Re: Една тъжна историянови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Anima (....)
Публикувано22.06.04 10:00



И от къде идва този Сатурн, какво управлява?



Тема Re: Една тъжна история [re: Anima]  
АвторOбъpkaн (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 16:05



Хм - моногамията - познавам хора, на които това им харесва и се чувстват ок. Аз съм пробвал преди това, но не мога да го възприема и не искам, защото не ме кара да се чувствам добре. Пробвах astro.com - впечатлен съм! За човек който не е наясно много с астрологията, пък и не врярва в нея мога да кажа че има доста верни неща. Мисля че открих проблема - не е бил в мен. Лошото е било че аз не съм от хората, които са готови да помогнат на човек който ги наранява. Аз заемам отбранителна позоция и не отстъпвам - е няма и да отстъпя, но проблема се оказа по-скоро липсата на цел у приятелката ми. А за доверието - няма и няма да има човек на този свят на който да вярвам напълно. Астрологията е нещо хубаво и интересно, но проблемите се решават между хората.



Тема Re: Една тъжна историянови [re: slt]  
Авторzmienosec (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 17:09



ama da ti kaja, mislja si 4e ne sum rak. puk znam li?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.