Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Композити и комбининови  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано18.10.03 03:33



Моля, който има някакъв опит, нека да разкаже повече.

Каква е разликата между двете например?

Това, което аз знам, че е че композитът е по-опростен, а оттам и по-неточен метод. И че е, така да се каже, фиктивен хороскоп, при който (поради механичността и фиктивността му) могат да се получат безумни неща като примерно опозиция между Венера и Слънце. Докато комбинът обратно - прави се по по-сложен начин, отчита реалните параметри и дава по-ясна картина.

При какви случаи ги използвате?
Доволни ли сте от резултата? Има ли полза и смисъл от тях?
Разкажете повече...




Тема Re: Композити и комбининови [re: Kpacив yм]  
Автор smaragd ()
Публикувано18.10.03 04:36



композита и комбина са техники за получаване на "качествена" информация за съотношението между 2 или повече хороскопа, това могат да бъдат натални карти на всякакви двойки натални карти, но и комбинация от събитие и натална карта, солар и натална карта, лунар и натална карта и т.н.

и двете техники дават възможност за задълбочен анализ на зависимостта и взаимотношенията между хороскопите. в случай на комбинация от натални карти, дават възможност за описание на връзка между 2ма души, разграничаване на отделните роли и отделната "вноска" енергия за общото дело и цел, смисъла на съвместното съществуване. прилага се дори при хора, които никога няма да се познават, например ако човек иска да знае как точно му влияе определен автор, политик, композитор, събитие, град, държава ...

при композитният хороскоп се взимат положенията на всяка една планета, например на слънцата, и се намира средната точка, ако едното е в телец, а другото в рак, то общото слънце в композита ще бъде в близнаци. този хороскоп е фиктивен и могат да се получат шедьоври като слънце опозиция венера и 2 асцендента в различни знаци.

някои астролози държат на композита и отричат комбина, в щатите например комбина въобще не е познат като техника, а в европа комбина се предпочита пред композита. някои немски астролози прилагат композита само върху любовни връзки в начална фаза на запознанство, когато все още няма взаимно обвързване като брак, дете, общ дом и обща сметка. след това приемат за валиден само комбина, който като техника е роден в австрия и доразвит от немски астролози.

комбина е реален хороскоп, който се получава при изчисление на средна точка на време и място между 2 или повече хороскопа. ако двама души са родени един на 5ти, а другия на 7ми януари 1970 година, единия в София, а другия в Русе, то датата на комбина ще е на 6ти януари 1970 изчислена за место точно по средата на координатната линия между София и Русе. с изчисления хороскоп може да се работи по същия начин както с натална карта, тоест да се гледат транзити, прогресии, солари, лунари и всякакви видове техники за прогнози. транзити към комбина се използват например за определяне дали една връзка между двама души в определен момент ще доведе до сериозно обвързване и кога.

и за двата вида хороскопа важи, че си имат своя точно определена схема на тълкуване, която няма нищо общо със схемата на тълкуване на натална карта.

при комбина на една връзка например асцедента и неговия владетел символизират по-възрастния партньор, десцендента и неговия владетел е представител на по-малкия партньор, за владетели се използват и старите владетели. комбинацията им определя типа връзка и отношение:

1. тип ерос /страстна връзка/ - комбинация от марс и венера при асцендент овен, телец, везни и скорпион
2. тип отговорност - комбинация от слънце и сатурн или луна и сатурн при асцендент рак, лъв, козирог и водолей
3. тип агапе /развитие и осъзнаване/ - комбинация от меркурий и юпитер при асцендент близнаци, дева, стрелец и риби

планети в 1ви дом на комбина дават информация за дълготрайността, начина на запознанство, планети в 7ми дом дават информация за отношението на външния свят към връзката и начина на представяне в обществото.

планети в 4ти дом дават информация за общите корени, дом и местонахождение, планети в 10и дом дават информация за общия път и цел.

по идея 7ми дом е 1ви дом на по-младия партньор и от там може комбинираната карта да се разгледа от 2 различни гледни точки върху една и съща връзка. комбина е прекрасен инструмент за анализиране на отношенията и разликите между родени близнаци с почти еднакви хороскопи, които всеки отделно трудно се различават като енергийна схема, но живейки заедно поемат своята определена роля в този вид биологична връзка, единия по активен, другия по пасивен и т.н.

на тема комбини и композити са изписани книги ... това беше само един дребен опит да събера най-важните принципи на едно място

ако някой хукне да изчислява комбини и композити при www.astro.com, e хубаво да знае, че на английски комбина е кръстен davison relationship chart!

Редактирано от smaragd на 18.10.03 04:39.



Тема Re: Композити и комбининови [re: smaragd]  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано18.10.03 14:47



Уау, страхотно ти благодаря за невероятно изчерпателния и фрашкан с информация отговор!!!
Невероятна си просто!

Това че "прилага се дори при хора, които никога няма да се познават, например ако човек иска да знае как точно му влияе определен автор, политик, композитор, събитие, град, държава " го чувам съвсем за пръв път и е страшно интересно. Ако си съгласна, можем дори да пробваме да направим някакъв примерен експеримент - да речем комбин между човек и книга или събитие?

Още нещо - как, в най-общи линии, се тълкува комбин от типа "ерос", ако е между хетеросексуални хора от един и същи пол или между приятели? Или родител-дете? Или събитие?

А, да - и още един въпрос. Може ли да се каже, че комбинът дава по-обща информация за една двойка - някак си основната схема, структура, смисъл - без да засяга детайлите? И обратно - подробностите да се виждат по-добре в една класическа синастрия, вместо с комбин?




Тема и още един въпроснови [re: smaragd]  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано18.10.03 14:53



Каква е разликата между Сorrected и Uncorrected Davison Relationship Chart?




Тема Re: Композити и комбининови [re: Kpacив yм]  
Автор smaragd ()
Публикувано20.10.03 02:29



разбира се, че можем да направим опит ... но се надявам да не извадиш нещо от рода на биографията на тодор живков за да видиш колко добре ти влияе тя ... ... по добре някой композитор, който искаш да знаеш при какво би ти влияла най-добре музиката му .. все пак да има някакъв смисъл и приложност ... най-обичам да правя комбин между хороскопа на тъщата или свекървата и комбина на бедните бракосъчетани

връзка тип "ерос" при приятели от един пол много често говори каква е основната цел на това приятелство, кой на кого в какво подпомага, например в намирането на партньор, като обща или лична стратегия, като начин на живот ... много често единия замества истинския партньор в живота, красота, привличане и ревност си остават теми дори при приятели, венера и марс си остават венера и марс.

моя опит е, че повече информация за една двойка се вади от комбина, а не от синастрията, която е по скоро игра на сравнение между ябълки и круши.

в комбина се вижда миналото, бъдещето и целта на едно запознанство, на една среща, ролята на всеки поотделно и заедно. сравнявайки комбина с наталните карти, може да се види кой влага цялата си душа във връзката и кой не, коя част от личността се живее и е задоволена от връзката и коя не, коя трябва да се търси на друго място, кои проблеми се решават заедно и при кои всеки се чувства самотен и изоставен сам да си ги решава, ...

синастрията е само сравнение, което не говори нито за минало, нито за бъдеще, нито за причини, нито за последствия, просто сравнение на А и Б независимо от време и пространство.



Тема Re: и още един въпроснови [re: Kpacив yм]  
Автор smaragd ()
Публикувано20.10.03 02:38



срещала съм само коригирани комбини ... трябва да се поровя сериозно за да намеря кой е този, който държи на некоригирани, ако има такъв ... астро.ком обслужва всякакви прищевки ... математичен въпрос е, с който в този късен час просто ме мързи да се занимавам ... признавам си



Тема Re: Благодаря!нови [re: smaragd]  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано20.10.03 07:49



Това за биографията на Тодор Живков е адски оригинална идея, която никога нямаше да ми хрумне - хехехе Всъщност не му знам данните - иначе можехме да пробваме.

Добре, вече сериозно.
Комбините между хора долу-горе ми се поизясниха.
Имам обаче един технически въпрос - ако правим комбин между човек и нечие творчество например - за да видим как въздейства то на човека - примерно аз искам да разбера как ми въздейства музиката на Моцарт (магически ми действа - аз си знам - просто като произволен пример го давам). Та тогава с какво точно комбинираме моя хороскоп - с хороскопа на Моцарт, с датата, на която съм си купила диск с негова музика или с момента, в който планирам да го слушам?

Или искам да разбера как на теб ще ти подейства написан от мен текст - какво гледам? Датата на написване на текста, датата на прочитането му или моя собствен хороскоп, комбиниран с твоя?

Много ти благодаря за отговорите, смарагд! Невероятна си - мисля, че е крайно време да започна да си записвам текстовете ти някъде в специална папка... Както навярно още довечера ще направя...




Тема Re: Композити и комбининови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (... и аз)
Публикувано20.10.03 13:28



Смарагдко, извинявай за досадния въпрос, ама нали все искам да знам, как точно е измислено нещо. Каква е логиката да се съставя "междинен" хороскоп на двама души, който е тотално различен от наталните им карти? Нещо не го сxващам... И да знаеш, че отговори от типа "просто така се прави" винаги са ми били любимите

Всяко нещо се намира на правилното място и се развива в правилното време.


Тема Re: Композити и комбини [re: smaragd]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано20.10.03 18:51



Дали живота е низ от приятни и неприятни дни..? За всеки е различно.Но едно със сигурност знам! Определено не се церемоня и знам точно какво ми харесва и не ми харесва. ТИ СИ ВЪрХА. Не знам дали някой или аз самата съм те питала някога как попадна в супата на астрологията? Не можеш да си представиш с какво удоволствие чета твоите изчерпателни и "фрашкани" с инфо мнения( Рама цитирах те) Бих била безкрайно усмихната ако ми кажеш къде да прочета за комбините и композитите. Днес бях в няколко книжарници и не видях нещо подходящо. Дай съвет-моля:))Благодаря



Тема Re: Благодаря! [re: Kpacив yм]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано20.10.03 19:00



нЯмА ДА ПОВЯрВАШ ОбАчЕ такава страстна връзка се получи с Джон Атанасов:)))))Ас овен и едни страшни стелиуми в 6 и 7 дом:)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.