Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Развенчайте лъжцитенови  
Автор*~*~* (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 08:27



... И чета от известно време, скъпи пишещи... Много задавате въпроси за астрологията, питате "пишещи" светила тук като разни Аними, Смарагди, Рами, ДТФМ-та и други, на които от това им порастват крилца, а те всъщност са въздух под налягане. И най-елементарният прочит и размисъл за тях е че понеже няма как друго яче да просветлеят, те просто ви залъгват с "етика", "морал", "просвещение"... Пълни глупости. Те просто се запознават с вас и вашия живот и ви поднасят една пречупена през призмата си на собствените изживявания информация за вас самите - за неща които вие самите си знаете. Защо отказват например да го направят за напълно непознати хора? Защото ги е страх че "ще сбъркат" и от това ще се дисквалифицират... Колко простичко са устроени нещата... Опитват се да докажат колко много знаят, че са учили при "светила" на астрологията в България или чужбина... А кой е обявил тия "светила" за "светила"? Защото са изманпулирали някого ли...
Извинявам се за негативизма си към астрологията, но в една от темите ми хареса изказването на един астролог, който заяви, че колкото по-напредва, толкова по-сигурен е в това, че от астрологията няма смисъл... Евала на такъв човек...
Има много прост начин да си отговорите на въпросите. Захванете се сами да си отговорите на въпросите. Никак не е трудно....
Какво ви трябва ли?
Ами за да начертаете картата си - своя час на раждане и място... Таблица с ефемеридите - последната вече се продава свободно. А също таблици с домовете, ако не знаете формулите... Ако се страхувате че ще сбъркате - има елементарни програмки - във www.astro.com или ако сте малко по-упорити да разровите в АСТРОЛОГИЯ във www.yahoo.com или www.altavista.com ще изровите по нещо FREE.
После? После - напоследък има достатъчно литература по книжарниците - вземете една прекрасна поредица на Марион Рич /5 книги досега - от това как се изчислява до последната - синастрирята/ или Мартин Шулман... Достатъчни са за една елементарна основа, която да ви отговори на собствените въпроси....А ако искате още - има още много книги по астрология, които да ви дадат достатъчна култура.
ЗАЩОТО НИКОЙ ДРУГ НЕ МОЖЕ ДА ГО НАПРАВИ ПО-ДОБРЕ ОТ ВАС САМИТЕ.
А ако искате повече - сами можете да прецените с кой от клуба да контактувате и какво ще ви даде като информация /ако го направи, защото общо взето "ЗНАЕЩИТЕ" са обхванати от манията да говорят за етика, която май изобщо не познават, да се вживяват в ролята на нравоучители, виждайки сламките в чуждите очи, не виждат гредите в своите и да размахват пръст над невежите. Защо ли всичко това напомня за поведението на Римокатолическата църква, която за да държи в подчинение народа е използувал неговото невежество... Да, но да не забравяме че е имало Просвещение и Ренесанс!/
Ами за да не се оставяте други да ви манипулират, щом имате желание - развенчайте лъжците и манипулирайте с астрологичното познание собствения си живот...
Елементарно нали!!!



Тема Re: Развенчайте лъжцитенови [re: *~*~*]  
Автор Пипилoтa Bиkтyaлия (Дългото Чорапче)
Публикувано01.09.03 09:54



Чета си с кафето и се питам - каква ли морална подбуда те тика, че даже да развенчаваш поименно? За чии права се бориш - анонимно - и носи ли ти това удовлетворение? И имат ли пишещите/четящите/интересуващите се от астрология, които посещават този клуб, действително нужда от агитация? Дали може би не искаш да те гласуваме за кмет, щом не може за модератор?
Латински може би се учи от книжки, нали е мъртъв език, но астрологията е жива наука и в този смисъл се учи и разбира най-добре в своето приложение... а то е свързано с хората и съдбите им, с особеностите им, със силата и слабостите им... и никой не може да се спаси от себе си. Аз не съм забелязала досега някой от именуваните да развива самочувствие на гуру, всеки е по своему особен, достигнал някакво свое ниво на развитие и участва по своему в клубното ставане. Но ми се струва доста преувеличено и водено най-вече от лични подбуди да се организира лов на вещици. Пък и някак подценяващо за останалите, към които се обръща този постинг, сякаш те самите не могат да преценят за себе си, какъв подход към астрологията да изберат.
Дотук с кафето.

А на всички, които днес имат усещането, че наближава времето да се тръгва на училище, макар и отдавна излезли от тази възраст, се усмихвам мъъъничко меланхолично. И пак е есен...

Life is a Gemini!


Тема Re: Развенчайте лъжцитенови [re: Пипилoтa Bиkтyaлия]  
АвторДoмби и cин (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 10:14



... А ти що реагираш така?мммм? Значи се чувствуваш засегната от думите на ааааа.... три звезди или квото е там... Това ще рече че има известна доза истина в това което казва... Колкото до модераторството - аз съм против него, както и някой да ми казва дали да съм регнат или не... Ми не щем да сме регнати - я пробрей колко от пишещите тук са регнати... От къде на къде някой ще ми трий постингите, защото те не са удобни на няколко души, които са обсебили едно пространство все едно че им е бащиния. А колкото до това от какви подбуди три звезди или квото е там го прави - то си е неин /негов бизнес/ Иначе аз признавам, че има истина в това, което казва - не ми се рови из архивът за да извадя постинги и случаи, в които са задавани много въпроси за астрологията или се е търсела помощ за личен проблем и всички регнати, които знаете просто сте си правили оглушки...докато в други случаи сте се събрали в една тема едни и същи и се венцехвалствате един друг... кво ще кажеш за това - мммммм?



Тема Re: Развенчайте лъжцитенови [re: *~*~*]  
АвторДoмби и cин (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 10:16



...Благодаря за себе си за това нравоучение. И хубаво е че изнасяш някаква информация за желаещите... Ама можеше да го правиш и без да разлайваш кучетата, защото тук са особено честолюбиви и чувствителни когато става дума за критика...



Тема Re: Развенчайте лъжцитенови [re: Пипилoтa Bиkтyaлия]  
Автор Dombi@Sin (*заядлив*)
Публикувано01.09.03 10:42



.... Eйййй! То било готино да модераторстуваш - А?! DELETED

Редактирано от Dombi@Sin на 01.09.03 10:58.



Тема Re: Развенчайте лъжцитенови [re: Пипилoтa Bиkтyaлия]  
Автор Dombi@Sin (*заядлив*)
Публикувано01.09.03 11:00



... Е, ей ма на и мен регнат... И сега какво - шушонче ли ще ми оплетеш... По-неанонимен ли станах...

Щом има пушек, да долеем малко нафта


Тема Re: Развенчайте лъжцитенови [re: Дoмби и cин]  
Автор Пипилoтa Bиkтyaлия (Дългото Чорапче)
Публикувано01.09.03 11:27



Засегната не се чувствам, по-скоро малко подразнена, че вместо нящо полезно в тази и без това досадна сутрин, тук откривам това. Разбира се, бих могла да подмина. Но бих могла и да реагирам, нали това се цели, щом има тема.
Колкото до регистрациите, аз никак не държа на тях и не ги смятам едва ли не за статус-символ. Въпросът е, че когато някой критикува по този анонимен начин, оставя у другите впечатление, че
а/ няма доблест да защитава позицията си
б/ не му се занимава с "тъпанарите", които току-що е разкритикувал и затова гледа да избегне конфронтацията
в/ пише, колкото да привлече внимание, защото това му носи някакво удовлетворение и всъщност не е толкова важно какво казва, важното е да е скандално...
... и т.н.
Някак си не стои красиво от гледна точка на комуникацията. Дискриминарщо е, най-малкото и неуважително.
Колкото до това, чиято тема е този постинг, кара ме да се замисля, защо пак се намери някой, който да обособява групички на принципа "Разделяй и владей"...? Регистрирани срещу нерегистрирани, понапреднали срещу начинаещи... едни комплекси срещу други комплекси. Дали не може да сме малко по-конструктивни и взаимно полезни един на друг?
Аз не мога да говоря от името на споменатите, но те със сигурност си имат причини да не отговарят на едно или др. запитване или напротив - да го направят. Лично аз нямам така или иначе достатъчни познания в тази област, за да раздавам акъл на другите. И все пак - необходимо ли е, личните подбуди на всеки един да стават обект на обществена критика /навремето му викаха "другарски съд"/? В този контекст ми хрумва още нещо, написалият този постинг, очевидно се смята за въздесъщ и безгрешен, след като дори не си прави труда да слезе на нивото на нормално човешко общуване, а някак спуска директиви "отгоре", малко потайно, малко невидимо...
Уф, ама и аз си нямам работа, та се занимавам с глупости!
Мир

Life is a Gemini!


Тема Re: венчайте се пЪк!нови [re: Пипилoтa Bиkтyaлия]  
Автор omeg@ ()
Публикувано01.09.03 13:00



ооо
еееее
ама бива ли пък тъй!
и тва ако не е пренебрежение към Циганското лято ... какво е?!?... плетат се венци от плодовете на лятото ... венчават се ... или викаш бой с домати?!



Тема Re: венчайте се пЪк!нови [re: omeg@]  
Автор Пипилoтa Bиkтyaлия (Дългото Чорапче)
Публикувано01.09.03 13:18



То е само полъх... мирише като тебешир и чисто нови учебници... пък другото... ти кълцала ли си сливи за ракия? И как се чисти после лилавото под ноктите?
А пък аз си имам котка. Тя се казва Марта.

Life is a Gemini!


Тема Re: венчайте се пЪк!нови [re: Пипилoтa Bиkтyaлия]  
Автор omeg@ ()
Публикувано01.09.03 13:29



това и е името през цялата година ли?

усвоява се, не се чисти:))

пила съм съм такава от сини сливи ... от добър човек правена ... има аромат на мармалад от сини сливи, при добра концентрация се долавят и мелодии на капките стичаща се по горещия метал ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.