Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хороскоп на детенови  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано12.06.03 08:05



Тези дни искаха от мен да погледна хороскопа на дете, родено преди около месец - тоест бебе. Аз деликатно отклоних молбата, защото някак си имах усещането, че не бива - но нямах никаква представа защо. Може и да си внушавам, защото съм чувала доста пъти, че не е редно да се правят хороскопи на децата до определена възраст - примерно до 5 или 10 г.

Ако някой знае повече, нека да ми обясни! Така ли е наистина? Какви точно са аргументите?
Аз имам някакви предположения, но ми се иска да чуя вие какво знаете и/или мислите...



Тема Quod licet Iovi,...[nt] [re: Rama]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 08:20







Тема Re: Хороскоп на детенови [re: Rama]  
Автор cмaparд ()
Публикувано12.06.03 11:14



Да правиш “хороскоп” на дете не значи, че го правиш за детето, а за майката или бащата. В този случай те искат определен вид информация за хороскопа на трети човек. Етично е да се предава само информация, която е от значение само за тях и която е минала през филтъра на техния хороскоп. Тоест един астролог няма право да дава информация за остъстващ /неразбиращ/ човек, която може да навреди на неговото развитие, а само такава, която помага за хармоничното развитие на отношенията между хората, която помага за тяхното разбиране и която дава на всеки нужната свобода за развитие.

За бебета и за деца си има развити отделени хороскопи, които се обръщат към родителите, където се набляга на самостоятелността на тази душа и които обясняват механизмите на възпитаниието и възпитателният процес, силата и задачата на родителите на определения етап. Целта е да се даде информация, с която да се подсигурят по възможност най-удобни условия за развитието на заложеното в детето. При деца според възрастта се набляга само на луна /до 28 дни/, марс /до 2 годинки/, слънце /до 7 годинки/, меркурий /до 14/, венера /до 16/. До 21на годишна възраст е хубаво да не се прави пълен анализ на личността като за възрастен човек, защото може повече да се навреди, никакъв уран, нептун, плутон, само сатурн се използва в ролята си на авторитет и възпитател.

Сама знаеш, че има разлика между гости, посетители и клиенти. Има родители, които са само посетители, искат да чуят само какво прекрасно красиво и умно поколение са създали и как детето трябва да се изучи в най-доброто и трудно училище за да стане бизнесмен или там каквото се смята за елитарно. Приемат се само клиенти, хора, които осъзнават, че има въпрос, по който искат не само да чуят, а да познаят себе си за да могат да променят ситуацията, която не им харесва. При конфликти по повод възпитание, учене, дисциплина, посока на развитие, обноски, образование клиентите са родителите, информацията е в техните хороскопи и няма нужда от нищо повече. Както родителите имат отпечатък в хороскопа на детето, така и децата и отношението на родителите към децата са “отпечатани” в хороскопите на родителите.

Пак написах много, но по тази тема има написани цели книги и ми се струва даже прекалено късо и безотговорно написаното.



Тема Re: Хороскоп на детенови [re: Rama]  
Автор geminiled (Не си е работа!)
Публикувано12.06.03 13:20



Личността - разбирай пълен набор качества - се стабилизира СЛЕД 21-23 годишна възраст. До този момент качествата си ги има, но все още са в процес на развитие и оформяне. И винаги има елемент на изненада...

За деца, ненавършили 3 години, не е добра идея да се прави хороскоп - той ще има само за цел "да потупа родителите по рамото"... Пък те могат да бъдат потупани и въз основа на собствените им хороскопи.
За бебета, ненавършили 1 година, съвсем няма смисъл... В тази връзка - за успокоение на родителите или за психическата им подготовка - може само да се каже дали бебето ще има апетит, ще спи ли и ще реве ли много... То и без друго само това им трябва да знаят на такъв етап...

Всяка прилика с действителни лица и събития е напълно случайна... хъм...


Тема Ах, Рама, това е глупост!нови [re: Rama]  
Автор Лaнc - Taйният areнт (Ловец на духове)
Публикувано12.06.03 13:45



... Това е един от предразсъдъците който броди из астролозите... Всъщност истината е друга и това не е тайна - някои се занимават с астрология за пари или целта им е да манипулират отсрещната страна с определена цел. Дете не можеш да манипулираш и затова е безинтересно.
Хороскопът на дете е същото като като всеки друг хороскоп - или като хороскоп на събитие или нещо... Добрия астролог ще си направи съответните изводи както винаги. Лошия ще го подмине, защото няма какво да манипулира.
Колкото до въпросът - УСЕТИХ че НЕ ТРЯБВА... Обяснението е друго и то е психологочно - в много случаи ти ще направиш хороскоп на дете, но резултатите ще ги съобщиш на родителите. Малко или много ти ще манипулираш тях в известен смисъл и те ако са слабоволеви или много властни ще се опитат да се наложат над детето, променяйки съдбата му. Случаят си е бил такъв просто по сложен начин ти е казано защо не трябва да го правиш. Психология или съдба - както и да е... Но е било добре за себе си да направиш някакъв извод...
Има и друг момент - че ако е някакво много близко дете също може да не успееш... Просто защото картинката може да не е пълна.
Казвам всичко от предстоящ опит...

*... Още един караконджул под ножа...*


Тема Re: Ах, Рама, това е глупост!нови [re: Лaнc - Taйният areнт]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано12.06.03 23:51



Това за манипулациите изобщо не го схванах - явно доста сложно се изразяваш за моя посредствен интелект.
Цялата работа е в това, че съм чувала разни теории, че примерно, ако правиш хороскоп на дете, по някакъв начин се намесваш в някакви енергийни полета и незнамсиощекакво. Аз не разбирам много-много от енергии и подобни магически обяснения, но ги взимам насериозно и изпитвам инстинктивно страхопочитание към тях. В същото време явно това не ми стига като обяснение - исках някакви по-рационални аргументи. И ги получих. За което благодаря.



Тема Re: Хороскоп на детенови [re: cмaparд]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано12.06.03 23:53



Благодаря ти много - както винаги си невероятна!
Страшно интересно е това, което разказваш...



Тема Re: Ах, Рама, това е глупост!нови [re: Rama]  
Автор DTMF (лъжльо))
Публикувано13.06.03 00:30



Аз преди нали ти казах че твоя плутон в първи дом не го използваш като другите и затова не схвана идеята за манипулацията

Мисля си че някой учат астрология за да манипулират,други учат за разнообразие и ,трети за самоусъвършенстване и т.н))))
Изчезвам от тук

Редактирано от DTMF на 13.06.03 00:41.



Тема За Рама и другитенови [re: DTMF]  
Автор Лaнc - Taйният areнт (Ловец на духове)
Публикувано13.06.03 08:10



... ДТФМ правилно е разбрал. Значи обяснявам за манипулацията - тя може да е несъзнателна или съзнателна. Несъзнателната става тогава когато като кон с капаци видиш в една карта нещо познато и си го излепиш като такова без да държиш сметка че при човека може да действува различно. Просто липса на опит или склонност към догматизъм. Да вземем например така раздухвания сатурн - всичките като го видят завиват чалми и почват да викат ВАЙ ВАЙ ВАЙ ВАЙ Сатурн!!! Особено ако е ретрограден. И хич не се замислят, че сатурн може и да е положителен ако е ретрограден, защото каква по хубава позиция от ретрограден сатурн в седми дом - сиреч твоя брачен партньор ще е консервативен, ще държи на семейството си, дисциплина и прочие - и ако това ти допада - е не е ли твоята мечта за се ожените или омъжите! В 11 дом ще ти даде трайност в приятелствата и неформалните отношения, не е лошо и в пети дом - трайност във връзките и няма да мърда.... и така нататък... Да ама ако не огледаш нещата от неопитност ще лепнеш - аууууу сатурн ретрограден - много много лошо, ще се скапе това и това това и това... И ако отсрещната страна е по-лабилна ще ти повярва и ще почне да ги скапва а те не са били за скапване... И двамата почвате да удряте чело в килимчето по посока Мека и да викате Велик е бай Астролог и Сатурн е негов пророк. Това е пример за несъзнателна астрологична манипулация.
Съзнателната е тогава, когато използуваш дадена констелация даден хороскоп за лични цели. Например ако си харесаш обекта за секс. И за да го свалиш почваш да го омагьосваш като преиначаваш нещата - не лъжеш, но ги обръщаш в своя полза... Или ако е богат да измъкнеш пари от него - просто лъжеш... В смисъл - може наистина да му е дадена голяма любов, и ти го казваш, но си викаш - брях мамка му - тва е готино парче, що да не го... и преиначаваш нещата така че ти уж си голямата любов...
Те ти пример за съзнателна манипулация! Не бу?

*... Още един караконджул под ножа...*


Тема Re: За Рама и другитенови [re: Лaнc - Taйният areнт]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано13.06.03 08:31



Добре де, аз само не разбрах грехота ли е, че аз не използвам своя така наречен Плутон в първи дом и не ме бива особено в манипулациите?

А това, което описваш, ми се вижда тъпо и не виждам какво общо има с астрологията. Ако пък съм си харесала някого за секс, както ти деликатно се изрази, знам доста по-преки начини, вместо да му гледам хороскопа.:))))))

Всъщност аз рядко си позволявам да давам астрологични консултации, по простата причина, че не се чувствам достатъчно компетентна все още, независимо, че някои твърдят обратното. Ако се случи някой много да настоява или да ме притиска (не дай си боже), казвам всичко, което виждам и логиката ми е "ако не те кефи това, което чуваш, по-добре не ме питай"

Но иначе идеите, които ми даваш, не са за изхвърляне - особено за астрологията като средство за прелъстяване. В първия възможен момент ще пробвам. Примерно ще кажа "М-м-м...тук пише, че очарователна брюнетка в леко ексцентрично нюейдж облекло и склонност да пали индийски пръчици дори в офиса, където работи, изпитва подчертан плътски интерес към тебе и се чуди дали и сутрин си толкова ведър, колкото вечер" - примерно. Достатъчно манипулативно ли е? Или Марсът ми в Стрелец в 3 дом отново е на път да ми изиграе кофти номер?

Ти да не би също да имаш Плутон в 1-ви? Явно имам какво да науча от тебе...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.