Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за професията?  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 17:36



Много ме мъчи тоя въпрос. Значи чета си и си умувам?
Каква професия би трябвало да избере човек, съдейки по наталната карта?
Какво се гледа възходяща планета..най-силната планета в хороскопа и най-хармоничната или домовете (част от дома), която указва професията. Господаря на хороскопа?
Може ли да се каже с точно каква професия ще избере човек и какво ще работи. Все пак някой учи за едно става друго, а се занимава допълнително с трето. Тия неща как се хващат?
Гледат ли се транзитите дали те не носят някаква работа или само по натала може да се определи?





Тема Re: да,..нови [re: Лилия]  
Авторcъмъpлoвъp (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 10:47



ами може, питай по-конкретно..



Тема Re: да,..нови [re: cъмъpлoвъp]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 11:09



Добре конкретно: имам някаква натална карта, къде първо трябва да погледна за инфо за професията, която човека ще упражнява? после кое е второто и т.н.
Как се разграничават това, което ще учи човека, това, което ще работи и това, което ще му е хоби или допълнителна работа?



Тема Re: за професията?нови [re: Лилия]  
Автор cмaparд ()
Публикувано27.05.03 12:03



Стига си задавала въпроси, време е да дадеш и ти някой отговор!

Кажи сега, според теб къде е разликата между работа, професия и призвание? Какво значение имат и трите на днешно време и кое според теб е с най-дългосрочна перспектива? Правиш ли разлика между въпроса, къде мога да спечеля най-много пари и къде ще се чувствам най-добре и ще си изпълня най-добре мисията в този живот?

Чакам отговор, но няма да имам време да го прочета скоро ...



Тема Re: за професията?нови [re: cмaparд]  
Автор cмaparд ()
Публикувано27.05.03 12:06



Помниш ли, че си говорихме преди време за правилните въпроси? Във въпросите са заложени отговорите, ако не задаваш правилните въпроси на хороскопа, ако не подхождаш с подходяща философия и не разбираш от конкретния житейски проблем, то няма да намериш отговор



Тема Re: за професията?нови [re: cмaparд]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 12:26



Нямаше да питам ако не правех разлика:)
Та ..спомняш си изгорения ми меркурий нали? Попита ме за професията ми нали? Не отговорих, нали?
Сега ще отговоря.
Не съм гледала много карти..скоро гледах една на един приятел и веднага му познах професията. Ама беше лесно възходяща тежка планета.

Обаче замислих се за своята: не се връзват нещата
имам възходящ Хирон в съвпад с асц...защо не съм станала астролог тогава или психолог.., а ми е само хоби?
Учила съм за едно и по професия би трябвало да съм преподавател, но не съм...
Работя друго и това се случи при транзит на сатурн...явно той ми е донесъл професията в момента, но ще има промяна чувствам го...
опитвам се да сглобя пъзела....опитвам се да разбера принципните неща...
Не е до пари смарагд!
Нещата не са толкова прости...знаеш каква държава сме..нима мислиш че мога да работя това, което искам..и това, за което ще съм най-добра...а и нима това, което искам да работя е мисията ми.....а колко хора дори не работят?
за мисия... да не говорим...може да искам да изпълня мисията си....но може да не ми се отдаде шанс...може да мисля че мисията ми е едно, но да бъркам...

пак започнахме някакъв спор май


сега ще ми отговориш ли?

работа-всякъв вид дейност...и след като живота е водовъртеж може да се случи да упражняваш различни работи без да са ти професия...
професия-това е нещото за което си учил, имаш образование, умения, документи или са те обучавали по някакъв начин
призвание...това вече е сложно и не всеки го знае и не всеки успява да си изпълни мисията с това призвание
така виждам аз нещата...поправи ме ако бъркам!



Тема Re: за професията?нови [re: Лилия]  
Автор cмaparд ()
Публикувано27.05.03 13:21



Пъзел? Ами да, опитваш се да го сглобиш! Но какво ще излезе от пъзела на твоя живот ще видиш чак на края, в момента работиш само на една частичка в синьо-зелено, на втора в лилаво-червено, на трета в мътно черно и докато работиш по тях, не може да си в състояние да хвръкнеш и да погледнеш всичко отгоре и да разбереш каква е картинката и защо си тук. Всичко това си има смисъл. Вървиш си по пътя и всичко, което си учила някога ще се окаже, че ти е било нужно, че ти е било нужно за да си намериш пътя или за да не се отбиеш от него.

Ти сама отговори на всичките си въпроси, само трябва да четеш какво си написала ...

«професия-това е нещото за което си учил, имаш образование, умения, документи или са те обучавали по някакъв начин «

по твоята дефиниця професията е юпитерова и сатурнова тема, която обаче откакто плутон влезе в стрелец и нептун/уран минаха през козирога загуби всякакъв смисъл, тоест трябва да бъде дефинирана наново, образование и университетски дипломи се оказаха без стойност, професиите и професионалния опит загубиха значение, защото не могат да осигурят препитание на човека за цял живот, в този хаос хората имаха 3 варианта на избор:

«работа-всякъв вид дейност...и след като живота е водовъртеж може да се случи да упражняваш различни работи без да са ти професия... «

=работа, всякаква вид дейност, за която се заплащат пари, способни да осигурят накакъв минимум на съществуване, тоест вегетиране. На каква работа попада човек оставяйки се на произвола на съдбата се вижда съответно най-ясно по транзитите.

«а колко хора дори не работят?»
=и такива има много, определено са хора, които или са схванали, че работата и професията не са призванието им и действат по нещата така както те си ги разбират или оставят работата по вегетирането да я върши някой друг, а те живеят като живи сенки на собственото си аз

«призвание...това вече е сложно и не всеки го знае и не всеки успява да си изпълни мисията с това призвание»

= за призванието няма диплома, няма наречено обучение и признание, хората, които избраха в този хаос този път, намериха смисъла на своя живот, по пътя на призванието на всеки му се дават нужните ресурси, божиите пътища са неведоми, и на тях им се налага да работят работа за чисти пари. Но да вървиш по пътя си следвайки призванието не значи, че ставаш красив, богат, щастлив, че получаваш власт и всички те обичат.

Сега ще бягам, защото закъснявам ...





Тема Re: за професията?нови [re: Лилия]  
Автор Mathew ( Aries)
Публикувано28.05.03 18:53



може ли да ми кажете към какво да се насоча?
предстои ми кандидатстване във ВУЗ,а не съм решил още?
аз съм Овен с асцендент Лъв.
Благодаря!



Тема Re: за професията?нови [re: Mathew]  
Авторsweet_taoma (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 19:01



S takava zodia i takuv ascedent navsiakude ste vleze6,ot BG do USA!



Тема Re: за професията?нови [re: sweet_taoma]  
Автор Mathew ( Aries)
Публикувано28.05.03 19:10



Не може ли по точно?
Колебая се между право,психология или богословие.
Кое да пиша на първо място и в кой ВУЗ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.