Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Още един Еретичен въпроснови  
Автор Orън и Лeд (този който съм)
Публикувано24.05.03 12:16



За Ерес някога са качвали на Кладата …. Тъмните векове обаче отдавна са отминали макар , че /ако питате мен / … това е щекотлив въпрос който би могъл да провокира сериозни спорове . Е , ако копието , юмрукът и мечът се заменят с клавиатура и неподправен интелектуален потенциал …защо да не възкресим времето на “Рицарството” , на Доблестта и интелекта …
Нооо не за това иде реч сега .
Бидейки “ Българи “ , ние тепърва правим плахи опити да диференцираме конвенционалното Наукознание от онези древни учения които векове наред са били приоритет само на истински мъдрите … Ами какво да се прави …карма . Но дали не е дошло времето и ние да влезем в съкровищницата на познанието и да гребем с пълни шепи , без да ни е страх , че някой ще каже : “ Стига “ !!!

Та ето накратко и моята еретична мисълчица :

Предлагам да използуваме потенциала на този клуб и да създадем едно истински работещо формирование . Нека бъде дружество , фондация , център , организация или каквото там се нарича . Вероятно може да се измисли някое гръмко име , но идеята ми е това формирование да способства за популяризирането на Астрологията . Да предостави възможност на тези които искат и могат да дадат нещо на хората и “Древната Наука” . Да толерира и помогне за хармонизирането на Хора с еднакви наклонности , неконвенционални стереотипи , възгледи за Живота и Битието …
И като че лииии не на последно място – да ни пази от кладата на невежеството и инертността и да ни разчиства пътя към “площадите”…

Ще се съберем , ще го учредим , ще работим за него и…надявам се ще бъдем доволни от себе си.
Ще правим лектории , семинари и работни срещи и брифинги , темите за които предварително ще сме обсъдили тук.
Ще обменяме литература и информация , която трудно се намира на книжните пазари , защото единствения и издател е само опита.
Едва ли това би могло да бъде жизнеопределяща инициатива , но със сигурност ще ни даде възможност поне открито и с подкрепа да изразим и своето мнение за живота .

Естествено това е само идея ,но истински вярвам , че професионализма и желанието ще я максимализират до степен на обективна реалност .
Правя реверанс и поднасям извиненията си / ако ме кодифицира като плагиатор / на Mesmerisa защото това ми хрумна след като прочетох предложението да си намерим модератор .
И накрая за онези истински зрящите … давам точните данни за построяване на Хорарна карта на въпроса който зададох преди да напиша това :
“ Има ли бъдеще Центъра по Астрология , който искам да създадем ? “
24.05.2003г. 10:52ч. [ 43 N 25 ; 24 E 36 ]

Защо говоря за ерес ….ами скоро ще разберем …

На всички Ви желая Плутонови Нощи и Венериански / Марсови транзити )))



Тема Re: Още един Еретичен въпроснови [re: Orън и Лeд]  
Авторxиpoн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 12:33



аз се чудя как може да няма вече такава организация в българия, срам и позор за българската астрология



Тема Re: Още един Еретичен въпроснови [re: Orън и Лeд]  
Автор Mesmerisa (нюейджърка)
Публикувано24.05.03 12:34



на мен ми харесва идеята - и не мисля, че си плагиатор. Напротив - хубаво е това, което казваш.

Само не приемам пожеланията за марсови транзити, понеже последният такъв просто ме разсипа.... Плутоновите нощи също невинаги са най-приятното преживяване...



Тема Re: Още един Еретичен въпроснови [re: Orън и Лeд]  
Авторcaтypн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 12:35



сатурн ще ти се стовари върху главата с тази хорарна карта, защо не изчака поне луната да влезе в овен?



Тема Има естественонови [re: xиpoн]  
Автор Orън и Лeд (този който съм)
Публикувано24.05.03 12:41



Разбира се че има . Но двете дружества за които зная са създадени в ония години отпреди ......:)))
Идеята е за нещо по- съвременно , по динамично , без партийни секретари и устави във военния смисъл на думата .



Тема Re: и ощенови [re: Orън и Лeд]  
Автор Mesmerisa (нюейджърка)
Публикувано24.05.03 12:47



сега си давам сметка всъщност, че единствено ти си доловил истински това, което се опитвах да кажа в постинга за модератора... сякаш си усетил подсъзнанието ми почти... Всъщност ми е все тая дали имаме точно модератор или нещо друго - въпросът е, че ми се искаше да направим нещо така, че клубът да стане по-привлекателно място за тези, които наистина се интересуват от астрология и по-безинтересно за тези, на които им се говори за зодии примерно. Да намерим начин да сме си по-полезни едни на други...да знаем, че има нещо, което наистина ни обединява и организира дори... Понеже много хора, които знаят много и обичат астрологията, си отидоха оттук ...самата аз напоследък се хващам, че почва да ми писва да чета толкова ли са гадни, аджеба, близнаците и какво бъдеще имат лъв и скорпион - примерно... Клубът е позаприличал на ....не ми идва в момента точната дума... Затова и предложих да имаме модератор - просто не се сетих за друг начин клубът ни да е малко по-огранизиран, по-подреден дори .....не знам, май пак не се изразявам ясно.... точно в момента нептун ми е седнал на слънцето и това май доста неясна ме прави.... Като се поотмести малко, ще пробвам пак да се изразя малко по-ясно...



Тема Re: Транзититенови [re: Mesmerisa]  
Автор Orън и Лeд (този който съм)
Публикувано24.05.03 12:50



:))))Съжалявам . :))))
Не мисля обаче че която и да е Планета може просто ей така да бъде кодифицирана като злосторник .
Ако вникнеш в кармичния и смисъл /лично за телб /лесно ще преодобееш онова което оценяваш като негативно .
Нали знаеш , че има 2 начина за изкупуване на кармата :
1-я е като си платиш всичко .
2-я е да почувстваш себе си достойна да платиш цената която е необходима . Втория вариант напрактика те освобождава от кармичния товар , защото си разбрала смисъла му . това е все едно , че си си научила урока .
Колкото до моето пожелание визирах Любов , страст , Романтика ....такива прозаични нищица :)))))
Успех



Тема Re: Има естественонови [re: Orън и Лeд]  
Авторxиpoн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 13:42



за толкова години някои други 3 пъти си смениха цвета, от червени на сини, после пак червени, после от завист зелени, астролозите остават назад с окраската си. на астролозите винаги им е било по трудно, в германия все още чистят остатъците на нацизма от хитлеристката астрология, което доказва все пак, че в основите на астрологията винаги стои и философията.



Тема и една още по-еретична мисълнови [re: Orън и Лeд]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано24.05.03 13:45



точно тези няколко седмици ми човърка съзнанието.

То това отдавна сме го обсъждали със старите муцуни на клуба ...
Обаче тези дни ми се е загнездила една идея по отношение на
нета и предлагането на астрологични услуги.

Чували ли сте за групите делфи. Това са експерти в различни професионални областти, към които се обръща някой с проблем и получава отговор наведнъж от всички членове на екипа.

Та съм се замислила, колко ли ще е интересно на хората в нета да задават един въпрос към много астролози и който е под ръка да отговаря. Така няма да се чака дълго за отговор, а и може да се получават по няколко наведнъж.

Трябва да се обмисли. А идеята за лекции ... и да си направим семинари разни - нещо от рода всеки да си изнася доклад по темата, която го вълнува ... все пак и в нета можем да го правим - по удобно е, когато сме разпилени по всички краища на света и на българия - не струва много пари за пътуване ...

А идеята за среща за учредяване на каквото си измислим ... течение от сорта ... розенкройцери хехе :))) си я бива. Ако си съставим и по-серозни цели
като издаване на вестник и прочие подпомагане на хора творящи в областта, поддържащи инфо и библиотеки ... ми .. става - имаме си всякакъв род - аз се гордея с хората, които познавам от този сайд - просто са ниво и то много високо.

Та ... крайно време е да се хванем на работа, господа министри, стига сме се правили на разсеяни - гарантирам, че ще сме върха ... понеже ни обединява едно нещо, което вече е изпитано с годините между нас ... хуманни сме .. за разлика от провалени такива опити да се създаде някакво астро ... в БГ дето всички да го знаят.

Мисля, че тук е силата - в нета ... за да се комуникира, другите не са така популярни защото не ползват нета за популяризиране на сбирките си
или не правят обсъждания толкова интензивно, колкото ние тук бихме могли.



*...the future - its coming now...*


Тема Re: и още [re: Mesmerisa]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 20:32



хмммм... много е добре астролозите да си помагате помежду си, но защо да не помогнете и на хора, които не искат да навлизат чак толкова дълбоко в тези води, а просто се интересуват... има ли нещо лошо в това или просто вие сте толкова напред с материала, че не ви се занимава да отговаряте на елементарните лаически въпроси?
честно казано на мен ми е криво, че никой не обърна внимание на моя въпрос за lilith... не разбирам защо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.