Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Философия и астрология?нови  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 11:33



Не знам тези теми дали са коментирани във форума ви и моля да бъда извинена ако са. Отскоро чета и като всеки начинанещ в тази област в мен се пораждат въпроси!
Ако на някой ми се разговаря на тази тема- за мен ще е истинско удоволствие.

Мисля си и се чудя за предопределеността в човешкия живот! Ако в нечия карта е заложено някой да стане духовен водач или вярващ то той би станал такъв!
Тогава какво да направят останалите, че в техните карти не е заложено да бъдат вярващи?
Или за самоубийците. Да речем вижда се че този човек ще се самоубие. Или поне звездите дават сериозни сигнали за това...тогава?
Малко съм объркана, но нали затова сме тук, за да си говорим.

Доколко човек има избор в живота си? Доколко всичко е предначертано?
Ако ти е отредено да си някакъв по професия, за да изчистиш някакви си кармични грешки, а те влече да бъдеш друг...но не успяваш...защо е всичко това.
В известна степен ми прилича на тест...изпит или състезание...знаеш правилата...знаеш препятствията или отчасти ги знаеш...и ти просто играеш...ако успееш отиваш в следваш кръг, ако загубиш-отново!
Не знам но ако е така...тогава какъв е смисъла?
Ами ако при раждането душата се е надценила и е сбъркала тялото в което трябва да се роди?
Ако тия които са отгоре и те съдят и те са сбъркали?
И тези въпроси свързани с хомосексуализма? Защо се стига дотам човек да обърка сексуалната си ориентация. Та това си е някаква грешка в системата?
Защо е нужно?
Ами този филм с Том Круз -Специален доклад? Нима няма някаква истина в него? В смисъл че ако се "вижда" заложено в карата на човека убийство защо да не се предотврати навреме?
Не знам...понякога ми се иска да знаех всичко това, дори да си платя много за него! Понякога се чудя, защо децата растат и проумяват нещата, а човешкото развитие в тези области сякаш е в застой. Нима няма накъде да растем? Нима все на това съзнание ще си останем и да търсим отговори на които снизходително ще отговарят "Още не сте дорасли да разберете истината"...или "няма истина"!

Май много въпроси зададох!

Лек и ден на всички и много слънце!!!!



Тема Re: Философия и астрология?нови [re: Лилия]  
Автор ASPORT (следотърсач)
Публикувано10.04.03 00:52



"Доколко човек има избор в живота си? Доколко всичко е предначертано?"

Доколкото едно тиквено семенце има избор, да речем. Ясно е, че от него не може да поникне краставица, ще поникне тиква и то точно определен сорт - такава е неговата генетична програма. Но оттук нататък тази тиква може да се развива при най-различни почвено-климатични условия и да стане голяма, средна, малка, симетрична, крива и т.н..
Така е и с човек, той също е семенце - в него също е заложена програмата да поникне нещо точно определено. От кого заложена? От Сеяча, разбира се. От ВЕЛИКИЯТ СЕЯЧ, който създава всички семена и начатъци и определя всички места и начини за тяхното посяване. Оттук нататък, обаче, от самия човек зависят основната част от "почвено-климатичните му условия", а следователно - и КАКВА тиква, КАКЪВ пъпеш, КАКЪВ морков, банан и пр. ще поникне в крайна сметка от него.

А отклоненията от програмата (програмите) са необходими за да се проумее, че такива не бива да се допускат и че еволюцията се движи от "вътрешните" отклонения.



Тема Re: Философия и астрология?нови [re: Лилия]  
Автор PaXapи (синхронизиран)
Публикувано10.04.03 04:31



Привет!

"Спокойствие и само спокойствие!" - нали я знаеш тази книжка? :))
Не се напрягай :))

Всичко е тренинг - учим се да разбираме и действаме :)))

Без да забравяме за първото :)))



Тема Re: Философия и астрология?нови [re: Лилия]  
АвторNAV (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 09:25



Много "хубава" тема, но се страхувам, че води само до главоболие :-)! Знаеш ли това води и до други въпроси, например за смисъла на живота, и откровенно съм стигнал до извода, че човек никога няма да разбера истината, защото ако я разбере живота вече няма да бъде такъв! А както спомена някой в предходен коментар, на всеки е заложена някаква "генетика" която предполага бъдещещто му проявление. Та "каквото е драснато ще стане", макар че идеята всичко да е предначертано не е за завиждане. Не знам дали си се замислал/а за случайностите, за изборите, и дали наистина човек ги прави, не е ли просто привидна измама. Макар, че съм чувал, че ако човек трябва да стигне от точка А до точка Б, то той ще стигне, не зависимо по кой път.



Тема Re: Философия и астрология?нови [re: NAV]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 09:39



Обичам главоболието ако е вследствие на това, че съм си блъскала главата в стената...по-добре е от това главоболие което идва въпреки всичко и сякаш отникъде:)))
Ако човек е наказан да е мислещ по-добре да продължава да търси отговорите, дори после "живота да не бъде такъв"...а какъв всъщност е живота? Объркана съм относно стратегията...да си лягам с мисълта "Благодаря Господи за всичко, което имам и се надавям да ме закриляш" и да приемам смирено всичко без да горя излишна енергия ИЛИ да лягам с мисълта "по дяволите трябва да направя нещо, за да променя нещата ще направя каквото трябва а да става каквото ще" ?????
Това ме притеснява...има ли смисъл от горенето на енергията ако всичко вече е решено и ние сме само актьорите.
Замислям се за ролята на астрологията в живота на хората....ако все пак се "виждат" някои неща дали може историята да се пренапише...там където има алтернативи да се действа...а там където няма да се приемат нещата такива каквито са...
Прав си че нещата щяха да са по-розови, ако не бях от хората, които си блъскат главата, защото искат да знаят отговори, за които може би не са готови или отговори, каквито няма:)
Говориш за точка А и точка Б...така той ще стигне НО има пътища до там....тук е избора...да избере най-дбрия път, по който ще научи повче неща и ще срещне по-интересни хора...но ще си плати и с трудностите...относно точките няма избор, но поне можем да изберем пътя. И се питам някъде тук в момент на уж избор...дали пак не е решено човека КОЙ ТОЧНО път ще си избере????



Тема Re: Философия и астрология?нови [re: ASPORT]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 09:45



Кой е ВЕЛИКИЯТ СЕЯЧ-това ме интересува???? Ами ако е сбъркал семенцата и почвата? Каква е тази игра в която играем. Ако съществува единен запис (визирам това което съм чела от Едгар Кейси) то какъв е смисъла на това рециклиране на души? Откъде са се взели и накъде отиват?
Той преплита астрологията с това...и казва че звездите помагат. В такъв случай това което сме сега НЕ СМЕ ТОВА. Те помагат да сме новата самоличност в този живот облечена за конкретната битка. И както много пъти съм си мислила ще се окаже че сегашното разположение на звездите не са истинската ми същност....защото да речем в този живот имам друга мисия, трябва ми други дрешки и друга почва....и минавайки през няколко живота коя съм аз??? всеки би се запитал? Не е ли редно човек да знае началото и края а и какво печели когато участва в игра?



Тема Re: Философия и астрология?нови [re: PaXapи]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 09:48



Опитвам се да не се напрягам, но не се получава:)

Аз пък действам без да разбирам, нали господаря на хороскопа ми е самото действие:))) ама се опитвам да го изненадам за малко ОПИТАМ СЕ ДА РАЗБЕРА ПРЕДИ ДА ДЕЙСТВАМ че само от действие съм си потрошила костите:)))



Тема :)нови [re: Лилия]  
Автор se taia (nezainteresowan)
Публикувано10.04.03 11:04



a zashto ne probwash da si liagash s misylta "Blagodaria ti gospodi za wsichko i se nadiawam da me zakriliash dokato se staraia da wnasiam razstrojstwo w sistemata!" :)
ima li smisyl w goreneto na energiata? samo ako mozhesh da stoish bez da ia izrazhodwash togawa niama smisyl!
za pytishtata ima edna prikazka "The road to success is always under construction!" ;)

Kakvo znachenie ima?!


Тема Re: :)нови [re: se taia]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 14:10



Не искам да разтройвам системата, а да разбера, който е Твореца на тази система, какво цели с нея, защо има бъгове в нея??? Няма ли начин да се усъвършенства системата, а не човек в нея? Например чрез астрологията.
За енергията -има ли смисъл да се гори енергия за безсмислени начинания, ако те са предопределени? Не говоря за горенето на енергия по принцип, защото ние ЖИВЕМ като я горим тая енергия и живеем, за да се сдобиваме с нея.





Тема Мило цвете,нови [re: Лилия]  
Автор cмaparд (ценен)
Публикувано10.04.03 14:45



Има някъде писано, че пътя към ада е поръсен с въпроси! Въпросите, които задаваш са много важни и мисля, че дори да ти се напишат отговорите, ти няма да ги възприемеш ... помисли защо!? Защото не са твои ...

Преди да търсиш отговори и отговорност от Твореца на тази система, защо не почнеш от себе си? Ти Твореца на тази система и самата система няма да можеш да промениш, но ако има нещо, което да можеш да промениш, то е погледа ти върху себе си, върху живота и това, което искаш да постигнеш ... когато си отговориш на въпросите: Коя си, каква ти е задачата и как искаш да я постигнеш в живота?, тогава ще си в центъра на всичко и системата ще ти е на длан ...

За хабенето на енергия мога само да кажа, че ако си родена овен или асцендент овен, то целта е да гориш, а не къде отиваш ... хабиш енергия само ако се опитваш да се огасиш сама или да запалиш околните! Няма безмислени неща на този свят, това че нещо е писано, не значи, че то ще се осъществи от само себи си и ние трябва да скръстим ръце и да гледаме как пада всичко от небето.

Въпросите, които задаваш, са първата фаза на объркване преди да хванеш отклонението и пътя на астрологията по магистралата на живота. Желая ти добър път!



Редактирано от cмaparд на 10.04.03 14:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.