Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Послание от водата!нови  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 11:20



Шашната съм!
Вижте този линк:

http://www.wellnessgoods.com/messages.asp

Пояснявам за тези, които не четат английски:
Масару Емото е японски учен, който успява да фотографира замръзнали водни кристали. И установява, че структурата на водата драматично и видимо се променя в зависимост от това как е "третирана" водата - с мисли, чувства, молитви, музика... Под всяка снимка пише как точно...

Просто изумително!
Та човешкото тяло е 90 процента вода! На практика това доказва, че начинът, по който ние мислим, чувстваме...всичко това променя буквално структурата на телата ни!

Дори не мога още да си представя всички възможни приложения на това откритие и всички неща, които то обяснява всъщност - от магически ритуали, религиозни практики, до плацебо ефект например...!!!!

Не знам каква е директната връзка с астрологията, но не може да няма - та нали астрологията се занимава с човешката душа - а се оказва, че водата е нейно огледало...!!!

Ето още линкове:
http://www.spiritofmaat.com/archive/aug1/consciouswater.html
http://www.elodia.ch/elodia/pagine/elodia-22.htm
http://www.spiritofmaat.com/archive/nov1/cwater.htm
http://www.themessenger.info/FEB2002/MessfromWater.html



Тема Re: Послание от водата!нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано10.02.03 13:44



страхотно нали
водата ... елементите ... астрологията



Тема Re: да:)нови [re: omeg@]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 14:07



наистина е страхотно.
Винаги съм вярвала, че душата и тялото са едно цяло и че от здравето на душата ми, зависи здравето на тялото ми - както и обратното. И винаги съм била убедена, че всичко е енергия, която е свързана с всички други енергии - и всичко влияе на всичко.
Сега се появяват научни (и визуални) доказателства за това - всъщност е странно, че доказателствата са толкова важни, не мислиш ли?

Във всеки случай, откакто прочетох тези статии, се хващам, че някак си внимавам за какво мисля и с каква емоция - повече отговорност усещам...

А връзката на всичко това с астрологията, тепърва ще се изяснява, надявам се.



Тема Re: да:)нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано10.02.03 14:36



това е ... точно вълшебството "живот", което с времето все ме омайва елементи, форми, цветове ... все израз на същото вълшебство
това с доказателствата е така за жалост, или пък за радост:)) аз отдавна се уморих да доказвам, показвам - дори и думите си вече забравих , но пък страхотно се радвам на откривателите ... откриващите - привет! ... то при нас със теб е малко сходно май , аз за себе си го формулирах тогава така - откриваме Вярата си и и вярваме, и тогава знаем интересно, че знанието е повече вяра, отколкото доказателства

съответствия в астрологията на различните органи, на елементи, на растения и форми са познати от древността ... предмет на занимание на алхимиците ... сравнително нова дисциплина е спагириката ... ох, думите ми ги няма:( ... добре дошла и успех!
и обещаното преди доста време

... засега само виртуално:)) ... упс щях дя забравя:))



Тема Невероятно, наистина..нови [re: Rama]  
Автор lale (цвете)
Публикувано10.02.03 17:51



Сетих се за българската литература, където момите "линеят" и си отиват като духната свещ... Мислела съм си досега, че причината би могла да се крие в разни магии може би.

Но това от своя страна не обяснява как щастливият човек видимо "излъчва" здраве..

Това е страхотно, наистина.




Тема Re: Послание от водата!нови [re: Rama]  
Автор Mirna_Minkoff (poznata)
Публикувано10.02.03 18:37



не само структурата на телата ни променят мислите ни, променят цели Вселени

"Обичта поражда Обич"


Тема Re:Вижтенови [re: Rama]  
Автор Mirna_Minkoff (poznata)
Публикувано10.02.03 19:23



какво казва професор Джон Уилър от университета в Тексас:
'Вселената в края на краищата не е изградена от материя и енергия, а съществува само като чиста информация."
с мислите си ние можем да променим Вселената, да направим нещастен или щастлив някого, затова трябва да носим отговорност не само с действията си, но и с помислите..
П.С. а знаете ли колко е трудно да сподавиш отрицателните чувства, много е трудно, но именно в това е щастието, да превъзмогнеш себе си..

"Обичта поражда Обич"


Тема Re: разкажи минови [re: omeg@]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 19:48



за спагириката?



Тема Re: Невероятно, наистина..нови [re: lale]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 19:51



да, точно така е.
Страхотен пример е това за момите...
Аз пък се сетих за доста магически практики, които се извършват с вода и визуализиране на разни неща - например да напълниш ваната с вода и, преди да се потопиш в нея, да си представиш определени (желани от теб) неща... Ей такива работи...



Тема Re: Послание от водата!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 19:53



Да - така е. В една от статиите за Емото пишеше точно това - че в неговото откритие навярно се намира ключът към излекуването на планетата ни. И че зависи наистина само от нас...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.