Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Послание от водата!  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 11:20



Шашната съм!
Вижте този линк:

http://www.wellnessgoods.com/messages.asp

Пояснявам за тези, които не четат английски:
Масару Емото е японски учен, който успява да фотографира замръзнали водни кристали. И установява, че структурата на водата драматично и видимо се променя в зависимост от това как е "третирана" водата - с мисли, чувства, молитви, музика... Под всяка снимка пише как точно...

Просто изумително!
Та човешкото тяло е 90 процента вода! На практика това доказва, че начинът, по който ние мислим, чувстваме...всичко това променя буквално структурата на телата ни!

Дори не мога още да си представя всички възможни приложения на това откритие и всички неща, които то обяснява всъщност - от магически ритуали, религиозни практики, до плацебо ефект например...!!!!

Не знам каква е директната връзка с астрологията, но не може да няма - та нали астрологията се занимава с човешката душа - а се оказва, че водата е нейно огледало...!!!

Ето още линкове:
http://www.spiritofmaat.com/archive/aug1/consciouswater.html
http://www.elodia.ch/elodia/pagine/elodia-22.htm
http://www.spiritofmaat.com/archive/nov1/cwater.htm
http://www.themessenger.info/FEB2002/MessfromWater.html



Тема Re: Послание от водата!нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано10.02.03 13:44



страхотно нали
водата ... елементите ... астрологията



Тема Re: да:)нови [re: omeg@]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 14:07



наистина е страхотно.
Винаги съм вярвала, че душата и тялото са едно цяло и че от здравето на душата ми, зависи здравето на тялото ми - както и обратното. И винаги съм била убедена, че всичко е енергия, която е свързана с всички други енергии - и всичко влияе на всичко.
Сега се появяват научни (и визуални) доказателства за това - всъщност е странно, че доказателствата са толкова важни, не мислиш ли?

Във всеки случай, откакто прочетох тези статии, се хващам, че някак си внимавам за какво мисля и с каква емоция - повече отговорност усещам...

А връзката на всичко това с астрологията, тепърва ще се изяснява, надявам се.



Тема Re: да:)нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано10.02.03 14:36



това е ... точно вълшебството "живот", което с времето все ме омайва елементи, форми, цветове ... все израз на същото вълшебство
това с доказателствата е така за жалост, или пък за радост:)) аз отдавна се уморих да доказвам, показвам - дори и думите си вече забравих , но пък страхотно се радвам на откривателите ... откриващите - привет! ... то при нас със теб е малко сходно май , аз за себе си го формулирах тогава така - откриваме Вярата си и и вярваме, и тогава знаем интересно, че знанието е повече вяра, отколкото доказателства

съответствия в астрологията на различните органи, на елементи, на растения и форми са познати от древността ... предмет на занимание на алхимиците ... сравнително нова дисциплина е спагириката ... ох, думите ми ги няма:( ... добре дошла и успех!
и обещаното преди доста време

... засега само виртуално:)) ... упс щях дя забравя:))



Тема Невероятно, наистина..нови [re: Rama]  
Автор lale (цвете)
Публикувано10.02.03 17:51



Сетих се за българската литература, където момите "линеят" и си отиват като духната свещ... Мислела съм си досега, че причината би могла да се крие в разни магии може би.

Но това от своя страна не обяснява как щастливият човек видимо "излъчва" здраве..

Това е страхотно, наистина.




Тема Re: Послание от водата!нови [re: Rama]  
Автор Mirna_Minkoff (poznata)
Публикувано10.02.03 18:37



не само структурата на телата ни променят мислите ни, променят цели Вселени

"Обичта поражда Обич"


Тема Re:Вижтенови [re: Rama]  
Автор Mirna_Minkoff (poznata)
Публикувано10.02.03 19:23



какво казва професор Джон Уилър от университета в Тексас:
'Вселената в края на краищата не е изградена от материя и енергия, а съществува само като чиста информация."
с мислите си ние можем да променим Вселената, да направим нещастен или щастлив някого, затова трябва да носим отговорност не само с действията си, но и с помислите..
П.С. а знаете ли колко е трудно да сподавиш отрицателните чувства, много е трудно, но именно в това е щастието, да превъзмогнеш себе си..

"Обичта поражда Обич"


Тема Re: разкажи минови [re: omeg@]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 19:48



за спагириката?



Тема Re: Невероятно, наистина..нови [re: lale]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 19:51



да, точно така е.
Страхотен пример е това за момите...
Аз пък се сетих за доста магически практики, които се извършват с вода и визуализиране на разни неща - например да напълниш ваната с вода и, преди да се потопиш в нея, да си представиш определени (желани от теб) неща... Ей такива работи...



Тема Re: Послание от водата!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано10.02.03 19:53



Да - така е. В една от статиите за Емото пишеше точно това - че в неговото откритие навярно се намира ключът към излекуването на планетата ни. И че зависи наистина само от нас...



Тема Re: Послание от водата!нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано10.02.03 23:58



хареса ми това - "зависи наистина само от нас..." имам чувството, че от известно време над земята вали дъждец от ключета ... златисти, сребристи, воднисти, каменисти, лъчисти ... за всекиго и за всичко - и на това място ключа като знак на Хирон, символ на болката и на изцелението и се отнасям да си мисля, че често вероятно е достатъчно просто да насочим поглед (усет) към нея и ключетата започват да се превъртат ... понякогачесто
спагириката(алтернативно терапевтично направление) преродената алхимия облагородена с познанията на съвременните химия и биология, най-сходна е с фитотерапията, но ползва и минерали, метали и пр. и разбира се със сериозна философска подплата - тук най-близко е антропософията ... тъй като гледам май е западното съответствие на източните лечебни практики с общо название - цялостни. това с мои думи щото намирам само записки стари, ще потърся линк ако искаш.

няма да досаждам пак с Бах- той беше моето ключе, визуализацията би трябвало да функционира при тебе - опитвала ли си? ... тя е вълшебство донякъде



Тема Re: Омега!нови [re: omeg@]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано11.02.03 10:57



защо казваш "да досаждам с Бах"?
Аз просто не съм компетентна на тази тема, но не само, че не ми е досадна, но и ми е ужасно интересна! Да не говорим, че от опит знам какво чудо е това. Майка ми беше донесла едно шишенце на Бах - Rescue Tropfen - само за кризисни ситуации (така ми каза). Слава богу, досега само два пъти съм прибягвала до тези капки, но ефектът е смайващ, меко казано!!! Действа за секунди почти и буквално са ме спасявали тези капки! Вторият път беше наранена не само душата, но и тялото ми - мама каза да капна няколко бахови капки на удареното и да го втрия. На другия ден не само, че нямах болезнени синини, както очаквах - нямаше следа дори (а здравата се бях фраснала).

Бих била страхотно благодарна за всякакви линкове да ми пратиш! (само да не са на немски, моля) Ужасно ми е гладна душата за такава храна! И аз имам усещането за този дъждец от ключета - и нямаш представа колко щастлива ме правят те.
А когато наоколо се подмотват сродни души с подобни жажди, съм още по-щастлива.



Тема Бах?нови [re: Rama]  
Автор lale (цвете)
Публикувано11.02.03 11:36



Простете ми невежеството, но, ужасно заинтригувана, не мога да се стърпя да не попитам що е то Бах и на каква почва вирее

А пък като ви чета двете, хич не мога да сдържа усмивката си и радостта си... че някак бях позагубила вяра в човечеството, особено покрай последните политически събития...




Тема WOW!!!нови [re: Rama]  
Автор moonlady (scorpio fen)
Публикувано11.02.03 11:46



Рама , това е изключително просто!каква красота и съвършенство....нямам думи! а пък връзката с човешкото тяло малко ме поуплаши като слушам много хеви метъл на онези грозни кристали ли ще заприличам

в интерес на истината това е невероятно откритие! Браво на японеца!

Цели се в Луната! Дори да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите!


Тема Re: Омега!нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано11.02.03 14:39



их, ама не ми се връзвай де ... ми такова ми е на мене едно досадно като едно си баба знае...
Впечатлението ми от нет инфото за Бах е, че са основно търговски ... но пък отдавна не съм се разхождала да погледна - опитай с гуглето:)) а, и в "езотерично лечение" скоро имаше тема, можем и там да попитаме, но според мен(разбирай - може и да се лъжа) ако и създателя на метода" да е англичанин - той е развит и усъвършенстван в немскоезичния район, там изобщо природнителечения имат корените и традициите си и съответно са развити ...Англия е меката на хомеопатията, Америка ... боже - там е сладурска работаГермания,Австрия, Швейцария ... ами като почнем от Парацелус(или както там се пише) на чието "каквото горе това долу" почиват всииичките алтернативни или не, стари и нови ... методи на възродената медицина ще река и кого да споменем - Хилдегард ... с билковите си чайчета, ами доктор Кнайп - с водолечението! нали за водата говорехме ... и днес спортисти и артисти не минават без два пъти годишно да минат през някое такова заведение ... вода, естествена храна - толкова, и в тоя ред си мисля, че и Петър Димков е някак техен последовател или съследовател на същата "червена нишка"
малее ква реч ти дръпнах, за да кажа че ти пускам немски линкове щото само немски знам и да не призная, че от английски нищо не отбирам(освен ако много ме интересува)ако намериш хубави картинки да ми пуснеш, хей



Тема Re: Бах?нови [re: lale]  
Автор omeg@ ()
Публикувано11.02.03 14:56



Бах е англичанин, живял в начлото на века(миналия) лекар, химик,бактериолог ... остава познат със системата си от 38 есенции от растения, и след като Рама така впечатлително е описала въздействието - освен да опиша метода на приготовление - нали сме в тема за водата Взимал е само цвета на дадено растение - не листа, не кора, не корени, не плодове - разцъфтелия цвят на череша, на кестен, на ябълка, бук, дъб, бор ... в стъклена купа, пълна с изворна вода поставя цветовете и ги оставя за няколко часа ... на слънце! това е! - отстранява цветовете, стабилизира с алкохол и готово ... само капчица от тях ... ами както казва Рама
по-нежно нещо не познавам, единственото сравнение е Усмивката за мен ... да лекуваш с Усмивката на растенията, на природата ... като в основата стои заложена идеята - лекарствено средство достъпно за всекиго, и всеки може да се справи ... както казахме - зависи от нас



Тема Re: Бах?нови [re: omeg@]  
Автор lale (цвете)
Публикувано11.02.03 15:11



Четох постинга в езотерично лечение и наистина се заинтригувах... Едно питане по този повод - а в България как се процедира в таз насока?



Тема Re: Бах?нови [re: lale]  
Автор omeg@ ()
Публикувано11.02.03 15:39



виж това и мене ме интересува ... многомного май още не се процедира... чувала съм, че има специалисти - наричат се цветолечители, знам че има хомеопати ползващи и Бах, има и книги поне няколко ... но си остава някак сфера на медиците - е, може би греша ... дано :)
дали да не продължим там?



Тема Re: Бах?нови [re: omeg@]  
Автор lale (цвете)
Публикувано11.02.03 16:36



Пуснах тема в Медицина




Тема Re: WOW!!!нови [re: moonlady]  
Автор .DJ. (Scorpolei)
Публикувано11.02.03 18:57



Ами вероятно и на такова грозновато кристалче може да заприличаш :))) Всяка музика си носи енергия и настроение, а пък метала не е от музики които носят най-положителни нито текстове нито музика :))) Аз лично предпочитам кубинската за повдигане на настроение :)))



Тема Re: WOW!!!нови [re: .DJ.]  
Автор moonlady (scorpio fen)
Публикувано11.02.03 19:06



тюх да му се не види- сменям стила веднага, малко съм суетна

Цели се в Луната! Дори да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите!


Тема Re: Послание отвсякъде!нови [re: Rama]  
Автор count_zero (neuro espionage)
Публикувано12.02.03 11:51



Благодаря на Рама за чудесните линкове!
Няма как да не се сетя за един от любимите си филми,който гледах за 5-ти път на компютъра снощи до късно-казва се К-ПАКС
Там посетителят от Лира каза,че чарът на Земята е,че всичко тук е много здраво свързано и е привързано към всичко друго.
Откритието за водата само потвърждава това...
чао и по 23 усмивки за всеки от Вас!!!!!

everybody,be cool,it's a robbery!!!


Тема Re: да:)нови [re: Rama]  
Авторnqmam-ime (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 12:24



енергията следва мисълта!!



Тема защонови [re: count_zero]  
Автор moonlady (scorpio fen)
Публикувано12.02.03 12:28



по 23 усмивки?

Цели се в Луната! Дори да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите!


Тема Re: Бах?нови [re: lale]  
Автор omeg@ ()
Публикувано12.02.03 14:45




оптимистка!- Успех ти пожелавам!
Мисля все още може да се намери книгата "Медицинските открития на Е.Б." в чудесен превод на Вера Гюлгелиева ... меки корици, обикновена нормална книжна хартия :)) - ИК"Изис-София"/1998 ... мислех да ти препиша едно негово писмо до Медицинския съвет, но ще е май пак само една от страните на монетата ... и се сетих как преди време шляейки се и нет, останах впечатлена, изумена ... в личния сайт на една впоследствие позната прочетох нейна приказка, където тя ... ами почти точно описва горния метод на приготовление - беше някаква дребна принцеса или фея помогаща по този начин на "юнака" или "рицаря" да избави царството и господарството от лошия или лошите ... после с месеци я тормозих и преследвах да си признае, че знае нещо за Бах, че е чела или чула - в чудо се видя с мене виртуалната Самодива Ия - дано не ми се разсърди, че и тук без разрешение я споменавам ... ама тогава и хлъцнах и подскочих и се разтреперах ...всъщност беше като истинска вълна изворна вода да я чета тая... Радост хайде няма да казвам реалното и име
копирам туй и в езотеричното ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.