Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Послание от водата!нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано10.02.03 23:58



хареса ми това - "зависи наистина само от нас..." имам чувството, че от известно време над земята вали дъждец от ключета ... златисти, сребристи, воднисти, каменисти, лъчисти ... за всекиго и за всичко - и на това място ключа като знак на Хирон, символ на болката и на изцелението и се отнасям да си мисля, че често вероятно е достатъчно просто да насочим поглед (усет) към нея и ключетата започват да се превъртат ... понякогачесто
спагириката(алтернативно терапевтично направление) преродената алхимия облагородена с познанията на съвременните химия и биология, най-сходна е с фитотерапията, но ползва и минерали, метали и пр. и разбира се със сериозна философска подплата - тук най-близко е антропософията ... тъй като гледам май е западното съответствие на източните лечебни практики с общо название - цялостни. това с мои думи щото намирам само записки стари, ще потърся линк ако искаш.

няма да досаждам пак с Бах- той беше моето ключе, визуализацията би трябвало да функционира при тебе - опитвала ли си? ... тя е вълшебство донякъде



Тема Re: Омега!нови [re: omeg@]  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано11.02.03 10:57



защо казваш "да досаждам с Бах"?
Аз просто не съм компетентна на тази тема, но не само, че не ми е досадна, но и ми е ужасно интересна! Да не говорим, че от опит знам какво чудо е това. Майка ми беше донесла едно шишенце на Бах - Rescue Tropfen - само за кризисни ситуации (така ми каза). Слава богу, досега само два пъти съм прибягвала до тези капки, но ефектът е смайващ, меко казано!!! Действа за секунди почти и буквално са ме спасявали тези капки! Вторият път беше наранена не само душата, но и тялото ми - мама каза да капна няколко бахови капки на удареното и да го втрия. На другия ден не само, че нямах болезнени синини, както очаквах - нямаше следа дори (а здравата се бях фраснала).

Бих била страхотно благодарна за всякакви линкове да ми пратиш! (само да не са на немски, моля) Ужасно ми е гладна душата за такава храна! И аз имам усещането за този дъждец от ключета - и нямаш представа колко щастлива ме правят те.
А когато наоколо се подмотват сродни души с подобни жажди, съм още по-щастлива.



Тема Бах?нови [re: Rama]  
Автор lale (цвете)
Публикувано11.02.03 11:36



Простете ми невежеството, но, ужасно заинтригувана, не мога да се стърпя да не попитам що е то Бах и на каква почва вирее

А пък като ви чета двете, хич не мога да сдържа усмивката си и радостта си... че някак бях позагубила вяра в човечеството, особено покрай последните политически събития...




Тема WOW!!!нови [re: Rama]  
Автор moonlady (scorpio fen)
Публикувано11.02.03 11:46



Рама , това е изключително просто!каква красота и съвършенство....нямам думи! а пък връзката с човешкото тяло малко ме поуплаши като слушам много хеви метъл на онези грозни кристали ли ще заприличам

в интерес на истината това е невероятно откритие! Браво на японеца!

Цели се в Луната! Дори да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите!


Тема Re: Омега!нови [re: Rama]  
Автор omeg@ ()
Публикувано11.02.03 14:39



их, ама не ми се връзвай де ... ми такова ми е на мене едно досадно като едно си баба знае...
Впечатлението ми от нет инфото за Бах е, че са основно търговски ... но пък отдавна не съм се разхождала да погледна - опитай с гуглето:)) а, и в "езотерично лечение" скоро имаше тема, можем и там да попитаме, но според мен(разбирай - може и да се лъжа) ако и създателя на метода" да е англичанин - той е развит и усъвършенстван в немскоезичния район, там изобщо природнителечения имат корените и традициите си и съответно са развити ...Англия е меката на хомеопатията, Америка ... боже - там е сладурска работаГермания,Австрия, Швейцария ... ами като почнем от Парацелус(или както там се пише) на чието "каквото горе това долу" почиват всииичките алтернативни или не, стари и нови ... методи на възродената медицина ще река и кого да споменем - Хилдегард ... с билковите си чайчета, ами доктор Кнайп - с водолечението! нали за водата говорехме ... и днес спортисти и артисти не минават без два пъти годишно да минат през някое такова заведение ... вода, естествена храна - толкова, и в тоя ред си мисля, че и Петър Димков е някак техен последовател или съследовател на същата "червена нишка"
малее ква реч ти дръпнах, за да кажа че ти пускам немски линкове щото само немски знам и да не призная, че от английски нищо не отбирам(освен ако много ме интересува)ако намериш хубави картинки да ми пуснеш, хей



Тема Re: Бах?нови [re: lale]  
Автор omeg@ ()
Публикувано11.02.03 14:56



Бах е англичанин, живял в начлото на века(миналия) лекар, химик,бактериолог ... остава познат със системата си от 38 есенции от растения, и след като Рама така впечатлително е описала въздействието - освен да опиша метода на приготовление - нали сме в тема за водата Взимал е само цвета на дадено растение - не листа, не кора, не корени, не плодове - разцъфтелия цвят на череша, на кестен, на ябълка, бук, дъб, бор ... в стъклена купа, пълна с изворна вода поставя цветовете и ги оставя за няколко часа ... на слънце! това е! - отстранява цветовете, стабилизира с алкохол и готово ... само капчица от тях ... ами както казва Рама
по-нежно нещо не познавам, единственото сравнение е Усмивката за мен ... да лекуваш с Усмивката на растенията, на природата ... като в основата стои заложена идеята - лекарствено средство достъпно за всекиго, и всеки може да се справи ... както казахме - зависи от нас



Тема Re: Бах?нови [re: omeg@]  
Автор lale (цвете)
Публикувано11.02.03 15:11



Четох постинга в езотерично лечение и наистина се заинтригувах... Едно питане по този повод - а в България как се процедира в таз насока?



Тема Re: Бах?нови [re: lale]  
Автор omeg@ ()
Публикувано11.02.03 15:39



виж това и мене ме интересува ... многомного май още не се процедира... чувала съм, че има специалисти - наричат се цветолечители, знам че има хомеопати ползващи и Бах, има и книги поне няколко ... но си остава някак сфера на медиците - е, може би греша ... дано :)
дали да не продължим там?



Тема Re: Бах?нови [re: omeg@]  
Автор lale (цвете)
Публикувано11.02.03 16:36



Пуснах тема в Медицина




Тема Re: WOW!!!нови [re: moonlady]  
Автор .DJ. (Scorpolei)
Публикувано11.02.03 18:57



Ами вероятно и на такова грозновато кристалче може да заприличаш :))) Всяка музика си носи енергия и настроение, а пък метала не е от музики които носят най-положителни нито текстове нито музика :))) Аз лично предпочитам кубинската за повдигане на настроение :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.