Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ха сега да ви видя...нови  
Автор hose (dao)
Публикувано14.01.02 20:35




Който обича живота си,
ще го загуби;
който мрази живота си на този свят,
ще го запази за вечен живот.

От Йоан, глава 12

Коментари...



Тема Re: Ха сега да ви видя...нови [re: hose]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано14.01.02 21:17



Ами който е доволен от живота си - ще го загуби.
А който не е доволен - ще отиде в царството небесно.
С една дума дребните душици, които се кефят на обикновенния живот, ще умрат нещастно.
Тия които не се задоволяват със земния живот, могат да са задоволят само с неземния.

Кристално ясно е. Какво не ти е ясно мойто дите?



Тема Re: Ха сега да ви видя...нови [re: hose]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 01:39



оуууу, какъв коментар, като данните ти са в другия к-р, пък доколкото си спомням бях ти прогнозирала хубави неща по това време, а ти май все се въртиш около филосовски въпроси и най-вече май сънуваш непрекъснато



Тема Re: Ха сега да ви видя...нови [re: hose]  
АвторSeaflower (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 04:50



kitaicite biha kazali:

"umira tvardoto i silnoto,
oceliava mekoto i slaboto."

Kitaiska mu rabota




Тема Re: Ха сега да ви видя...нови [re: hose]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано15.01.02 09:17



това са пълни глупости.
колкото пъти човек умира след това е като новороден



Тема Според мен... [re: hose]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано15.01.02 11:00



...тук се визира нещо като акцентът "да бъдеш", а "не да имаш". Ако се отъждествяваш като битие с физическото поле, смяташ за важно и себеутвърждаващо те това "да имаш" - няма начин да не загубиш, защото присъствието във физиката е временно. Но истинският живот е вечен, животът не може да умре - умира само проявата му в една или друга форма. Въпросът е това същество "човек" да осъзнае, че е повече от нагледността - само с такова съзнание може да се отива в служба на големи неща без страх и може да се направи жертва за другите без болка. Пък... имаше една фраза - "Свободата приема само човешки жертви". И една друга, която я осветлява - "Свободен е само Бог". И ако Буда казва, че принася животното в себе си жертва (страстите), затова не му трябват външните приношения, то Христос посочва, че за да можеш да кажеш "Аз и Отца Ми едно сме" трябва да принесеш човека (мисловното поле) в себе си жертва.
Въпрос е обаче, след като милярди Го изповядват, дали могат да допуснат, че пътят, който е очертан, е еволюционността, в която всеки е пратен - да мине и един ден... да може и планини да преместя .



Тема Re: Ха сега да ви видя...нови [re: AH]  
Автор hose (dao)
Публикувано15.01.02 13:01



това не го разбрах!
какви прогнози?!
не само че нищо още не става ами съм и болен.......
пиши бележка какво имаш предвид



Тема Re: Ха сега да ви видя...нови [re: hose]  
Автор hose (dao)
Публикувано15.01.02 13:05



значи........
как го разбирам аз.....
искаш да живееш - умираш
искаш да умреш - живееш!
дава ти се това което не искаш!
защо ... не е ясно!
а тези аналогии с земно, духовно,нетленно, материално и други - не ми се сърдете но според мен са много далече от истината!!!!!!!!!!!!
а това съм го изпитал на гърба си!
като искаш да умреш - е не става бе!!!!!!!!!!!!1
и точно когато си много щастлив - те бута кола!
просто...



Тема Въобще не е вярно!нови [re: hose]  
Автор Rachel. (Смайл)
Публикувано15.01.02 14:14



В пасажа който цитираш става въпрос за следното:

"Който обича живота си, ще го загуби" - т.е. приживе обичаш всички земни блага и не те интересува какво ще стане после т.е. губиш го, защото нямаш вечен живот.
"Който мрази живота си на този свят, ще го запази за вечен живот" - казано е че който приеме вярата в Бог в себе си си запазва вечен живот на небето...

Най -общо казано е нещо такова...





And if someone is too tired to give you a smile, may we ask that you leave one of yours?


Тема Re: Ха сега да ви видя...нови [re: hose]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 19:44



в пощата - утре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.