Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Знаете ли...  
Автор hose (dao)
Публикувано03.01.02 16:36



Знаете ли, че според Библията е забранено да се правят всякакви гадаения, методи и контакти с мъртви, и че всички подобни хора трябва да се убият?!
Онзи ден случайно го видях!
Във втората книга на Моисей, Левит.
Не че аз не го правя
Да си призная И Дзин ми е любим!
Какво мислите?



Тема Търсишнови [re: hose]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано03.01.02 16:39



някой да те убие ли? Не разбрах!

***


Тема Re: Търсишнови [re: Kalinski]  
Автор hose (dao)
Публикувано03.01.02 16:44



това и друг път сме си го говорили...
защо се премести тука бре?!?!?!?!?!



Тема Къденови [re: hose]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано03.01.02 16:48



да се местя бре?! Аз съм из целия Дир, да не е разделен на парцели нещо, та да ходя по чужда собственост и да не съм разбрала? Ако пиша някъде, това не означава, че не съм никъде повече! Всеки ден откривам и преоткривам виртуални места, когато имам повече свободно време де, не всеки ден!

***


Тема Re: Къденови [re: Kalinski]  
Автор hose (dao)
Публикувано03.01.02 16:56



сакън недей!!!!!!!

как сме иначе?



Тема Иначенови [re: hose]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано03.01.02 17:13



с нож, естествено, вилицата вечно е крива, търся си лъжица! А бе тоя да не е умрял, да не е прочел някой хороскоп и да се е гътнал богът в него?

***


Тема Re: Знаете ли...нови [re: hose]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано03.01.02 18:55



кажи за И Дзин- да не би да го ползваш като форма на медитация или като "сънуване на яве"?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: hose]  
Автор Lanselot_dela_Fllibe (-> to Spirits)
Публикувано03.01.02 19:10



Дрън дрън дрън дрън яренина... Ето точно това ме вбесява адски - колко пъти ще се смесва АСТРОЛОГИЯТА със варения боб на циганката... Пич, цитираш библията, а във същата тази БИБЛИЯ е казано, че ПРИ РОЖДЕНИЕТО НА МЛАДЕНЕЦА МЪДРЕЦИТЕ ОТ ИЗТОКА ВИДЯХА ЗВЕЗДАТА МУ НАД ВИТЛЕЕМ И ДОЙДОХА И МУ СЕ ПОКЛОНИХА... А Мъдреците на Изтока са точно това - древни астролози, астрономи и какво ли не... Да не би Исус да ги е насмел със божий гняв... ТЕ МУ СЕ ПОКЛОНИХА... Това си е чиста алегория за това, че всяка една истинска ДУХОВНА наука трябва да е подчинена на любовта към човека, а не на интереса... Последните са врачки и аз също не ги харесвам....



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Lanselot_dela_Fllibe]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 05:24



да не правиш опити да обиждаш циганките?

по същество работата със звездите, картите, боба, кристалите или без тях /Ванга, т.е. тя май ползваше захар/ е една и съща.



Тема абе пич........нови [re: Lanselot_dela_Fllibe]  
Автор hose (dao)
Публикувано04.01.02 11:10



абе пич!
изобщо не става въпрос за това!!!!!!!!!!!!!!!!!
а и това е доста по-късно!!!!
ако си наясно с Нов и Стар Завет!!!!!
евреите и до сега не одобряват или практикуват подобни практики!!!!!!
а И Дзин, мой човек, нема нищо общо с боба!!!!!!!
вземи прочети нещо преди да си толкова самонадеян....



Тема така е!нови [re: hose]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано04.01.02 11:22



наистина е така. има го,пише го!
но защо тогава онзи палавник исус прави разно фокуси а?
исус фокусника!
да .
и не само прави фокуси.......
може и за това да се го разпнали!



Тема Re: Знаете ли...нови [re: hose]  
Автор Ariella ()
Публикувано04.01.02 17:04



"И Бог каза- да има светлина на небесния простор, за да разделят деня от нощта; нека служат за знаци и за показване времената, дните и годините;"
Битие 1:14





Тема Re: Знаете ли...нови [re: hose]  
АвторSeaflower (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 18:40



Dokolkoto znam, v Bibliajata e pishelo za Astrologijata i za Jivota sled smartta, no na Nikeiskija sabor sa reshili da mahnat tezi elementi ....



Тема Re: абе пич........нови [re: hose]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 07:14



такааааа Марс в Лъв и тр. Слънце на асцендент- бързи реакции/сякаш си тренирал някое от източните бойни, макар че те май учеха и на други неща/

избухна и изчезна

и тр. Венера е на асцендента- няма ли някоя дама в залата с компютри? /и ако не я откриваш, грешката е твоя- не на звездите/



Тема Re: абе пич........нови [re: hose]  
АвторAпoлoн (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 13:17



Ей тъпак, в Стария завет, в 1гл/14/ пише, че ....са създадени за да служат на човека за знаци и ориентири, ти и това ли не си разбрал. И други неща пише, а който ги разбере не поставя проблем от този вид по такъв начин.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: hose]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.01.02 15:01



Осмисляш ли написаното за конкретния цитат и пример или принципно гледаш в тази мъдра книга?
В твоя случай тя ще е пълна с противоположности.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 15:26



дали това искаше да каже в темата, как мислиш?

не се учудих, че другите не разбраха, но ти....



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.01.02 15:51



Привет.
Какво аз?
Какво искаше да каже в темата?
Как мислиш?
Според мен прояви загриженост за нас за да не си навлечем неприятности с неправилните действия?
Или сверяваше часовника си по нас-оглеждаше се дали не е самичко по пътя.
Не пътуваме ли всички за едно и също място?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 16:24



неееееее - провокативен въпрос, при който си проличават разни неща, не мислиш ли?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор Ariella ()
Публикувано05.01.02 17:20



аз разбрах, че е загрижен за себе си- дали не върши нещо нередно..
а това е много дълга тема..и аз съм мислила по нея..
и мога да кажа много неща, до които съм достигнала за себе си, но не знам дали тук им е мястото..май не..



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Ariella]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 17:53



не знам, може и да не разберем....

но с подобни теми са излизали например ПЪТник/явно си е забравил/ и Калиостро /а той не е си забравил, просто е лишен от всякакво лицемерие, дори да влиза в противоречие със собствените си изявления, ами Близнак - смея се/



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Ariella]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 17:56



и според мен тук е мястото на всичко, на което темата е навела мисълта ти



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.01.02 18:00



Нали думите ни служат за да си прикрием мислите?
Не съм явно забравил.
Много добре помня. Помня и защо съм го написал, но изглежда не си е личало.
Вашето мнение за мен, скъпа приятелко е много важно.
Възможно е да съм ви предизвикал за да сте по- естествени в отговора.
Възможно е и да съм ви поучавал-прилича ми на годините.
Възможно е, но точно какво е било аз знам и помня много добре.
Но, в случая как мислиш е подадена темата?
Нищо не каза?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 18:07



оуууу, да не се справи с нета с някоя магия /щото и аз/

нищо не мога да мисля, освен че хората, привлечени от астрологията, следва да са в максимална хармония със себе си и с другите, не могат да си позволят на "прима виста", разбрали- недоразбрали, да реагират грубо...

ти как мислиш?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор Ariella ()
Публикувано05.01.02 18:17



ами..ако се появи Хосе, може и да си поговорим за това..
в случая е по- сложно, защото той явно изключва новия завет като източник на информация, а в стария завет всичко е основано на закона..ясно и конкретно- правила , описани в детайли в цели книги..основна тема- престъпление / наказание..за разлика от новия завет, където се говори повече за любов, милост, прошка, благодат..
а и много хора отричат да има различни нива на опериране с тези "забранени" неща..и слагат под един знаменател астрология и викане на духове..от страх да не се забъркат с неща, които не познават..а точно страхът прави хората безпросветни и вършат грешки поради незнание..
аз не знам Калиостро и Пътник от какъв ъгъл са я разглеждали темата..и дали е необходимо да се подхваща пак..но явно че тази тема ще се появява периодично, защото за щастие, все още има хора, които си задават въпроси..
е, има и такива, които вече са получили отговори..като теб, може би..ти обаче не обичаш много много да говориш за такива лични неща, или по- скоро го правиш по заобиколен начин- цитирайки разни източници..но никога не съм сигурна кое приемаш и кое цитираш просто информативно..може би така и трябва..тези неща наистина са лични и като че ли не им е тук мястото да се говори за тях..аз понякога се насилвам да говоря, когато се усетя отговорна..да отговоря..но наистина не смятам че това е начина, и че това говорене има някакъв ефект..а мойе и да се лъжа..
виж колко изписах..отговорна съм, казах ти..отговарям като ме питат..



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Ariella]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 18:20



ти си роден психолог

и това не е комплимент, аз като типичен Скорпион не правя комплименти...



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.01.02 18:28



Човек не трябва да бъде груб.
Мисля още, че освен това което е в нас извън нас друго няма.
Ако почистим себе си навсякъде ще е чисто. В нас е тъмно и ние сме в тъмнина.
Силите са в нас, ние сме Божие подобие и ще осъзнаем тази истина.
Мисля още , че и с много думи не можем да изкажем това, което всъщност е -живота-трябва да го живеем, не да го казваме. Освен да си споделяме за да ни олекне тежестта. И още неща мисля, но няма как да ги кажа с думи.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 18:33





но за възрастта не си прав- не е достатъчно основание да бъдат поучавани другите - всъщност и аз го правя - ужас - колко съм самокритична- смея се

и не си прав и за пълната тъмнина в нас - само на моменти е така, в повечето случаи с всичките си недостатъци сме СВЕТЛИНА - просто иначе не бихме съществували, пък това е факт, нали?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kapизмa (абс. непозната)
Публикувано05.01.02 18:42



"Човек не трябва да бъде груб"

хайде холан - трябва - не трябва

относителната вътрешна хармония е цел, но си остава трудна работа и не е задължително условие за изказване на мили или груби думи

като се спомена отговорност ... и при казването на думите и при четенето им ... на какво ли отговаря външната изречена с думи грубост ? ... и още неизказаните или хармонично опакованите "думи" на напредналите (сравнително и относително) и т.н. и пр. са все отговорност ... аз залагам на откровеността пък била и нехармонична и отказвам всяка хармония - просто за самата хармония - тежи ми и ме души таква една - та - без мен



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.01.02 18:58



Как, не поучаваш ли децата си?
Какво му е лошото. Предаваш натрупания опит. И в природата е така.
Всеки за себе си със светлината и тъмнината
Има логика в думите ти, но доколко е истина?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Kapизмa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.01.02 19:20



Защо без теб. Можеш ли да избягаш?
Бързо палиш. Не съм казвал никъде , че съм безгрешен.
За сравнително и относителните не знам.
Напредналите запазват вътрешното си състояние не със откровеност / всеки да го плюе/ , а с подходящо за случая външно поведение.
Ако вътрешното ни състояние е Любов, всяка цена за запазването и си струва, дори и да постъпвам тъй както не ми е хубаво /примерно да ми се иска да съм откровен/. Ето защо казах трябва, а не аз предпочитам да съм такъв и затова съм такъв-без мен.
Не бива да позволим на всеки да накърнява вътрешното състояние на любовта, което градим с много болка и страдание.
Ако нямаме такова вътрешно състояние можем да правим каквото ни харесва и каквото си желаем-нямаме нищо за губене!
Преди да те обземат чувствата от прочетеното, безпристрастно се огледай около себе си и ще видиш, че всичко е така както ти го написах. Не може да не го виждаш!
Светът не е това , което си мислим за него и за него няма значение какво предпочитаме, харесваме или сме. Строги, неумолими и справедливи закони го управляват и ние все някога ще се научим да хармонизираме с него.
До тогава всеки по своя път, със своя товар на собственото си Аз.
Хайде холан какво изразява?
Желая ти успех Kapизмa



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kapизмa (абс. непозната)
Публикувано05.01.02 20:01



какъв Успех ми пожелаваш ... що е успех ... хайде холан ... какво изразява - ами прочети го пак ... преди да се запалиш, без малки и големи букви ...

съветваш ме "Преди да те обземат чувствата от прочетеното, безпристрастно се огледай около себе си и ще видиш, че всичко е така както ти го написах. Не може да не го виждаш!" - послушах те, направих го - направи го и ти сега ... всичко, което си написал е вярно - прочети!

Не мога да избягам, пък не ми е ни зор, нито ми отива ... но да кажа "без мен" означава категорично да откажа компромис заради самия компромис, хармония заради самата хармония ... тук ти съвсем по твоему си внасяш и думата Любов

"Ако вътрешното ни състояние е Любов, всяка цена за запазването и си струва, дори и да постъпвам тъй както не ми е хубаво "
и после веднага:"Не бива да позволим на всеки да накърнява вътрешното състояние на любовта, което градим с много болка и страдание"

това е твоята ос ... за мен доста мъчителна и ... липсват ми думи

и затова залагам на Откровеност ... ако Любовта ми е откровена, ако хармонията или дисхармонията ми са такива ... винаги и всекиго мога да разбера ... без нито момент да се усетя засегната, ощетена или силна и властна, за да позволявам или забранявам

наблюдавам света и не ми е радостно, но ми е безумно интересно ... всеки ден - казваш бързо паля, кусура на бързото ми палене е, че и бързо гасна ... че не мога, а и не обичам да пиша ... изцепките на Аполон не ме притесняват ... неистовата АНхармония ме БОЛИ ... и не мога да и го кажа - събрала съм "!!!толкова!!!" бясно нежна грубост - та затова хармонията друг пък ще меря



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.01.02 03:43



а на мен, като на нетипичен лъв/роза/ ми става от такива некомплименти..и се ..само не ми се , защото ще се ..

може би вече ??
и скоро ще , ..

приеми всичко с , защото е просто едно ..



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 07:23



поучавам..../и не само децата си/

но мотивите и причината не са възрастта/ не че се хващам за думата, а искам да обърна внимание на нещо друго - нали съм ти казвала, че за мен астрологията е едно от средствата за себеопознаване/

според мен, при теб склонността да поучаваш другите идва от съвпада на Слънцето с Юпитер в радикса и то в знак, който се управлява от Юпитер- т.е. го виждаме в силата му и всичките му аналогии на изява.... При такъв съвпад по правило имаме личност с високо самочувствие, склонна да приема, че винаги е права - ти се опитваш да го съчетаваш със смиреност и скромност, и макар че приемаш, че малко знаеш, според мен смяташ, че другите още по-малко знаят.....

при мен склонноста да поучавам идва от специално поставени Венера и Луна, които дават грижа за другите, но не за всички е еднаква - тук го съчетавам със Слънцето в Скорпион, което ме прави пристрастна, т.е. за някои хора го правя, за други- не... И на работа и в личния живот ми се налага да давам задачи на други, но е факт, че не го правя с удоволствие и спонтанно, а по необходимост, или защото го приемам за задължение. При това обяснявам, но ако някой направи опит немотивирано да влиза в спор, вместо да убеждавам или да споря, казвам : "слушаш и изпълняваш"

разбираш ли разликата, която виждам в това "поучаване"? - ето такива работи са ни заложени от звездите, и ако не ни харесват, това е задача, върху която следва да работим в тоя живот... На това ни учи астрологията.


а за светлината и тъмнината или го приемаш или -не /за какво ни е тук логика - стига малко ЛЮБОВ/



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Kapизмa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 14:25




Добър ден, скъпа приятелко.
Обръщам се към теб така, защото ти вярвам, че бързо палиш и бързо гаснеш и обръщението към теб нито ще те зарадва, нито ще те засегне.
Позволи ми тогава да зарадва мен.
Благодаря за откровението. Искам да те уверя, че много ценя това състояние.
Предпочитам го пред много други, но пак изказвам собственно мнение, че то не е подходящо поведение за пред всички. Благодаря.
Искам още да ти напиша, че си мисля, че те разбирам много добре и улавям състоянието ти на мислещ и живеещ човек със цялата красота на женската ти същност. Мисля си колко много неща са преплетени в това което си мисля, че разбирам от теб и , че едва ли бихме могли да го кажем с прости човешки думи.
Ето, за това ти пожелах успехи и се надявам всеки един от нас да остави нещо трайно и стойностно у другия.
Вярвам, че е възможно.

ПЪТник



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 14:44



Привет.
Да, казала си ми и аз помня и уважавам стремежите ти към самопознаване и сравняване.
Истината за мен е , че нямам никакво желание да поучавам който и да е било.
Аз много добре зная, че Учителя е друг и това е заложено у мен-не зная от коя планета.
Дефектът ми е друг, скъпа приятелко. Мисля, че прекалено много държа на принципите си и съм труден на вътрешни промени. Осъзнавам, че така не допускам новото да намери място у мен и то чака ли чака, горкото!
Така без отточване и най- красивото езеро се превръща в блато. Това го осъзнавам много добре , но не е ставало дума за моите недостатъци.
Може би без липса на скромностт, но без самочувствие ти казвам че имам основание да мисля, че много зная за света и законите, които го управляват.
Много ми е дадено да зная е по- точния израз. От това ни ми е по- леко от колкото на другите.
За логиката и Любовта си абсолютно права.
Приемам поучението ти като заповед и изпълнявам. Не ми харесва само това, че изпълнявам не от наистина мъдрото ти поучение, а защото и Аз мисли така.
Пак Аз-докога?
ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 06.01.02 14:46.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано06.01.02 14:49



А така, ще изпълняваш и хоро ще играеш. По някое време и лицеви опори ще те карат да правиш.
Ама щом е в името на мъдростта - нема начин.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: searcher]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 14:53



стана съвсем като в казармата, а - и що ме разсейваш



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 15:19



миналата година основно си говорихме за опозицията ти Слънце- Луна

тая можем да си говорим за съвпада Слънце-Юпитер, ама сигурно ще трябва да изчакаме твоя и моя нет

кажи какво мислиш за желанията- тая сутрин едно общо приятелче каза че са вредни и трябва да се борим с тях - я да видим какво мисли човек със съвпад Слънце- Юпитер



Тема Re: Знаете ли...нови [re: searcher]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 15:20



Честит празник , приятелю. Ще черпиш ли?
Дано заедно с теб намерим по добър път за истинско приятелство.
Обаче хора не мога да играя.
Погледни в хороскопа ми и ще видиш.
Здраве, успехи и много късмет ти желая.
ПЪТник





Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 15:24



дааааааа, господинът много разбира от хороскопи/колкото и от Кастанеда - вече смятам, че мнооого ми се е разсърдил/



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kapизмa (абс. непозната)
Публикувано06.01.02 15:32



Блгодаря ти думиплетецо, че е възможно е сигурно, ... то е и факт - хммм ... ти освен да гориш и хвърчиш другите работи все ги отбягваш ... пък аз по тия двете най-малко си падам - та чудесно се допълваме без много да се пресичаме

За състоянието Откровеност ... ако го имаме и докато го имаме си е за предпочитане - думи и поведение на откровение трудно биха били грешни, и ако - то ще са най-естествените грешки.




Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 15:33



Защо да чакаме.
Ето аз чакам следващите ти прогнози в Яхото си, но няма нищо там.
Човек със съвпад Слънце - Юпитер мисли, че желанията са част от сътворението, което е мъдро и справедливо и да се боря с мъдростта и справедливостта не е най- доброто ми желание.
Не може да има принципно становище по тази тема и в индивидуалното изживяване на желанията и резултатът от тях сами можем да обобщим -вредни ли са или полезни.
Твърдя, че без тях все още не можем, освен ако не сме умрели-и за там не съм сигурен дали е така.
Зная, че желанията ни са наша защита и двигател, зная също , че има по- добри защити и двигатели за човешкия живот, зная още че плащаме скъпа цена за жалката ни защита.
Зная все още не означава, че мога.
Но, пък мога много други неща. Браво на мен!
Видя ли колко съм подробен и изчерпателен.
Все едно направих няколко лицеви опори.
Ей, как ме раздвижи ти чаровна приятелко.
ПЪТник



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 15:40



и аз чаках да ми отговориш на един въпрос от яхото, но приемам, че нямаш желание, ще минем и без слънчева революция, т.е. от утре продължавам

и сега при такова единомислие за желанията какво да коментираме, а

всъщност аз бих се изразила по-кратко - без желания сме мъртви /не че няма такива живи хора, ама може и да зависи от желанията/

а иначе за тоя твой съвпад казват, че страстта /не във физиологичен смисъл/ е много силно изразена, т.е. като пожелаеш нещо, много силно го желаеш- така ли е,а? - я се погледни безпристрастно от страни



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Kapизмa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 15:47



Не говори така загадачно и общо-"другите работи".
Какво ще си помислят хората? А, аз какво ще си помисля? Помисли ли?
С определението си за мен ти потвърди убеждението ми, че познанието, словото и действието са различни неща.
Ни вади бързи заключения, приятелко дори и за мен.
Отбягвам да плувам в сняг, да карам кънки по вода, да извършвам физически действия в нета и много още неща не мога, които другите могат.
Излишно е да ми напомняш какво не съм. Само болка ми донасяш като правиш така с мен.
Предложих ти приятелство тук в клуба и това го имам и го мога.
В замяна предпочитам откровеносттта ти и това което си.
На това ли казваш хвърчане?
Каква е разликата между естествена грешка и неестествена?
ПЪТник



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 15:51



Отговорих ти.
Не получи ли едно архивно писмо?
Да го пратя ли още веднъж?
Да, така стои въпроса със силата на желанията ми. Така е!




Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 16:05



току що получих архивното писмо /за него в пощата/

да си дойдем на думата за оня съвпад - той при нисши изяви на планетите е много специален- в амбициите си такъв човек направо забравя за всичко и всички други- наранява, обижда, руши - пак подчертавам- само при нисша изява, ама ако нещо си е заложено от звездите, докато ги издигнем на по-висша изява- я си признавай- смея се /това беше само предупреждение - съвсем благородните амбиции са си пак амбиции, например за познание и можем да нараняваме несъзнателно другите/

да си поговорим тук за предопределеното от звездите и за собствения ни избор, а - то това са принципни позиции



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 16:18



Вероятно силата на някоя друга планета е затъмнила и зътъмнява изпълнението на силните ми желания с цената на всичко.
Или мисленето, че освен онова, което е в нас друго навън няма , насочва някак си желанията ми в определени насоки.
Себеобичта и себелюбието ми доставят огромна радост да се радвам с радостта на близък човек. За тази вътрешна радост придпочитам обекта предизвикал радоста да бъде консумиран от близък човек отколкото от мен самия. Прилича на саможертва , но си е чист егоизъм-вътрешна потребност.
И така си угаждам.
Представи си го по време на секс.
Тц...не е както при секс. Казват че при секса било заложено жената да е консуматор на енергия , а мъжа отдаващия енергия.
Друг пример трябва да ти дам, но съм сигурен, че ме разбираш!



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kapизмa (абс. непозната)
Публикувано06.01.02 16:19



разликата между естествени и нетакива грешки
естествени наричам чистичките и простички грешки ... всички останали - засукани ... пример - аз като съм откровена като казвам други работи ти колкото и да го усукваш, значи както и да го интерпретираш - най-много болка да си образуваш, не ми е било нито ще ми стане цел, но е неизменен придружител в кратките ни диалози

нет-Приятелство ми предлагаш ... и все се засягаш като не ти се метна на врата - ами помисли де - ти от дървото на Зевс, аз от това на Хера ... приятелство едно такова ще бъде една усукана грешка, последствията знаеш , и че го можеш ....
ако го можеше не би се засягал и подскачал от всяко ми писание, зависи и от представата ни за приятелство ...
Преди мнооого време те попитах за здравословното ти състояние в контекст на хороскопа ти - ти ми отговори с приказка за зелените човечета - моите уважения към тях и приятелството ти с тях, но твоето с мен - там си остана ... питайки те визирах просто съотношението на различните елементи в картата ти - при теб само огън и въздух ... при мен основно вода и земя - та и затова ... така с приятелството ни.Ето и сега вместо и ти и аз да се занимаем с домашните си "елементни коректори" - при тебе Раци, при мен Стрелец - го правим тук ... мърдане няма
Предай поздрави на Хера и ако не си ми прекалено засегнат (не съм го искала, но е почти сигурно) пусни ми бележка с данните на Хера, че лятото ги пропуснах, пък аз ще се занимая с величествения си домашен стелиум в Стрелец.
Приятен ден!



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 16:35



силното желание си е силно желание- дори да е благородно, т.е. да зарадваш друг човек
е, искаш да кажеш, че е изключено в силните си желания да нараняваш други хора, но това определено подлежи на съмнение - има ли добро, което да е добро за всички- чисто филосовски въпрос- ами елементарната логика казва, че ако на някой му е добре, на друг му е зле- има такъв закон и във физиката....

значи хайде пак да се върнем на желанията и амбициите - има ли ги при теб амбициите или ги няма



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Kapизмa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.01.02 16:42



Нима си помисли, че си ме засегнала?
Че, колко пари струвам аз ако така се засягам, ще приличам на люляна от вятъра тръстика. Че, кой ще желае приятелство с такъв нестабилен мъж?
Знаеш ли , можеш да допуснеш вероятноста, че подскачам не защото не го мога, а защото силно желая приятелството ти и дори съм готов да те подмамя с разни подскоци.
Допускането на разни вероятности ме определя като личност и аз много внимавам какво допускам за другите и знам че с вероятното си допускане не ще променя другия , а ще определя себе си.
Разбира се, че ми се иска да ми се метнеш на врата, но това, че не съм успял не бива да ме засяга , щом го искам ще опитам пак и пак и ще намеря път към теб. Като се засегна нали сам ще затворя пътя си към теб. Няма да го допусна.
Каква е представата ти за приятелство. Аз ти предложих моята представа за приятелство и дори не помислих за твоята. Това е грешка от моя страна, но искам да имам много приятели , а не мога да предлагам приятелства по тяхните разбирания и затова карам с една представа - моята. Това е егоизъм-знам го.
Ще ми бъде приятно да се разровиш в хороскопа ми и този на Хера.
Когато съм ти говорил за зелените човечета /каква представа/ бях здрав и сега се радвам на добро здраве.
Нашето приятелство продължава макар и малко да ми прилича на дуел с шпаги.
Уверявям те, че не си засегнала нищо болезнено в мен и ти благодаря за откровеността.
И от мен най- добри пожелания.
До скоро.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kapизмa (абс. непозната)
Публикувано06.01.02 16:59



дуел със шпаги е представата ми за приятелство ... чакам Хера - и нали не допускаш, че канейки ме на хороскоп ще избегнеш хороскопа на АН ...иначе съм кофти приятел - всеки, който ме познава - на хороскоп или на яве, го знае ... та приятелски съвет - гледай да минеш и без мойто приятелство



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано06.01.02 18:07



Не се самосъжалявай точно на празника ми.

Ще играеш хоро и още как. Зависи кой ти заповядва.
Ще те черпя едно хоро или по-скоро с една заповед.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: searcher]  
Автор Kapизмa (абс. непозната)
Публикувано06.01.02 18:46



Честит Имен Ден , търсещи - Здраве и Радост и Намиране ти пожелавам та дори и на думите и множенето им.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Ariella]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 19:10



"Той поклаща земята от мястото и и стълповете и треперят, Той заповедува на слънцето, и не изгрява: И туря под печат звездите. Той сам простира небесата, и стъпа на морските височини. Той прави съзвездията, Мечката, Орионът и Плеядите и клетовете на Юг.
Той прави величия неизследими, и чудеса безбройни". Йов 9:6-10

Според мен въпроса може и да е малко исторически и окултен.
власт на левитите, пророкуване и предсказания може да не са предпочитани, също може гадания да са свързани със някои същества, сили неподходящи за времето.

Това е бил законът за дресните евреи, минали са повече от 2500 г.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: .]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.01.02 20:01



да, това е много хубав цитат..
но тънкостта е другаде..
говорим за опериране в духовният свят, нали??
Бог дава дарби- пророчество, знание, мъдрост, лечителство и т.н.
идеята е, че когато нещо се прави според Божията воля, то не е грях..а същото нещо, направено заради желанието на човека, дори и да цели с него да помогне на друг, щом като не е по Божията воля, е грях..
добре, възможно ли е човек да разбере кога нещо е, или не е според Божията воля..??векове църквата е имала монопол върху това - да определя кой проявява дарбите според волята на Бог, и кой- според "лукавия"..
имало е период, знаеш, на "гонене на вещиците", когато инквизицията е избивала наред, та дори и акушерките..
има и сега сатанизъм, който е явен, не може да се обърка..
но има и неща, за които може да се каже, че са спорни области и границата там е тънка..
за астрологията..
мисля, че всеки , който се занимава сериозно с астрология, стига до един момент, в който вижда, че и най- ясните и логични прогнози не се изпълняват..
така разбира, че от човека не зависи всичко..а има някакъв фактор, който определя крайният резултат..и му се "покорява".смирява се, един вид..
другият вариант е да реши, че е всемогъщ, само заради това, че е изучил науката астрология..да си мисли, че може да си играе със съдбите на хората..няма нужда да обяснявам това какво е, нали??тази гордост не води към добро.."гордостта предхожда падението"..и тук се навъртат хора с "божествени" никове..надявам се, че ще съумеят все пак да запазят здравият си разум дотолкова, че да не мислят за всезнаещи и всеможещи..
това, което казах до тук е само една малка част..
може много да се говори за интуицията, за сънищата, за тази лечебна сила, която притежава всеки човек..
за любовта, с която се използват всичките тези..
за плодовете, по които ще ги познете..

ако искате..ще говорим..



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Ariella]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 22:23



според мен има нещо в това.
Според Учителя, ако в човека ума и сърцето не са хармонизирани, той не може да изпълни волята Божия.(процес)




Тема Re: Знаете ли...нови [re: .]  
Автор Ariella ()
Публикувано07.01.02 00:32



ако тази хармонизация между ума и сърцето означава да си способен да чуваш гласът на съвестта си, съм съгласна..
едва ли има нещо по- трудно от това..
и то не само да го направиш веднъж, два пъти, а да живееш постоянно така..
може би това е целта и смисъла на живота (животите) ни??

здравей, Observer..



Тема Re: абе пич........нови [re: AH]  
Автор hose (dao)
Публикувано07.01.02 12:16



тук съм



Тема Re: Знаете ли...нови [re: hose]  
Автор hose (dao)
Публикувано07.01.02 12:23



разбунихме духовете а?!?!?!?!
за "тъпаците" - да им се връща
целта бе проста - Знаете ли че?!?!?!
и нищо повече!
мъдрите думи са хубаво нещо!
важно е тълкуванието!
и най-вече как ги следваш!!!!!
аз като го четох се озадачих от друго -
Защо е забранено?!?!
както и да ........



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Kapизмa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.01.02 16:12



Разбира се, че не бих пренебрегнал АН.
Тя не пречи на приятелството.
Да поживеем е ще видим.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: searcher]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.01.02 16:15



Давай каквото имаш за даване. Аз съм като кош за отпадъци.
Снощи наистина проиграх хоро. Вярно ти казвам.
За пръв път-май и за последен.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: hose]  
АвторSeaflower (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 16:30



Spored men pishe taka (ili po-tocho talkuva se taka) zashtoto po tozi nachin horata po-lesno shte se darzhat v podchinenie. Naprimer, ako znaiat che ima jivot sled smartta i prerazhdanija, horata shte vzemat sami reshenijata si. No ako znajat che vsichko shte se reshi na strashnija sad i sled smartta niama nishto, te shte se machat da jivejat po opredelenie ot carkvata i obshtestvoto pravila, koito da im garantirat miasto po-blizko do raia. Osven tova da ne zabraviame che biblijata e simvolna kniga i moje da se talkuva (manipulira) po razlichni nachini. Naprimer dumite na Iisus za "strashnija sad" moje da ne oznachavat vsashtnost strashnija sad a prosto smartta, koiato nastapva za vseki edin ot nas rano ili kasno v 4-te sekundi "ravnosmetka" i jivot na kinolenta. Fakt e obache che hristijanite, koito sa vaznikvali kato sekta v Rimskata imperija, v samoto nachalo naistina sa ochakvali "vtoroto prishestvie", no tova si ima drugi prichini i obiasnenija. Istinata e, che biblijata moje da se talkuva po-razlichen nachin, koeto i se e pravelo v razlichnite vekove, kakto i istina e che e bila prepisvana niakolko pati, koeto pak e slujilo na nechii interesi.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kapизмa (абс. непозната)
Публикувано07.01.02 20:21



Думата, която употребих е "избегнеш"... евентуални възможни пренебрежения са си пак твое, сигурно приятелско "усукване" - как ще се сприятеляваме ако се не зачитаме да се прочитаме - гиди, дърти, хулиган такъв!



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Kapизмa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.01.02 12:28



Добър ден приятелко!
Искаш ли да си поговорим за смисъла на действието и бездействието /приятелството/ и очаквания резултат от тях?
Мисля, че очаквания резултат се формира от собственото ни познание за нещата. Затваряйки така света в себе си се самоограничаваме и ограничаваме и другите в собствените си представи-за приятелство например.
Действията и бездействията в областта на приятелството, без да очакваме резултата, ни усъвършенства и ни прави взискателни към себе си , а не към другите. Така няма разочарования и е път към щастие. Същото е и с Любовта-да даваме, не да взимаме.
Не си мисли , че те упреквам в нещо-аз съм също устроен като теб и съм твое подобие. Само си говорим с теб, приятелко.
ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 08.01.02 12:30.



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Ariella]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 17:12



здравей!
"Ще се стараем", "Служа на..."



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Omeg@ ()
Публикувано09.01.02 06:19



ПЪТник!
Има ли ти нещо? Такава Жажда за голяма халба Бира ме подгони като те прочетох ... да - така е - прав си.
Аз откровено казано не съм по дългите клубни разговори - а и с тебе си мисля (това открай време още) че предпочитам да си говоря възможно по на живо - щото си мнооого шавлив - пък и аз по 16 настроения на кликване сменям - ТА! - говорим за каквото си щем - но ... в чат!



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Omeg@]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.01.02 17:07



Много се радвам да те срещна. Аййй как се зарадвах. Не те разбрах добре, но ми звучи като примамливо предложение да срещна две търсещи оченца.
Ако не знаех, че това, което търсят го няма в нашия свят щях да ти предложа най-доброто-себе си /тук вече се олях/
А, дали не греша? Как да постъпя с нас?



Тема Re: Знаете ли...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Omeg@ ()
Публикувано09.01.02 20:03



Естествено грешиш

Да допуснеш, че търся нещо дето го няма в нашия свят - ами явно съдиш по себе си - възможно ли е нещата, които Ти търсиш да ги няма тук - и да ми го пренасяш ... ма аз знаеш не съм от тез ... очаквам не повече и не по-малко от това, което нашия свят Е - скромничка съм (наглед).

И защо така ми се зарадва (надявам се си седнал ... на открито, че да не избушиш тавана:))) дали е възможно да не знаеш, че съм и Омег@ и Каризма и какво ли още не -

И! Ама що за питане! "Как да постъпя с нас?" ... мисли как да постъпиш със себе си - за мене си аз мисля или не ... ако не ти допада, или се изкушиш да не ми повярваш ...сам ще си си образувал нещо засукано.
Гледам - облизваш се по Зевсовски - отовора е с Херина усмивка.
Не нося отговорност за чужди вреди и ползи отнесени по време на чат(пък и не само)!




Тема Re: абе пич........нови [re: hose]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 06:28



пак не си личи



Тема Re: Знаете ли...нови [re: Omeg@]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.01.02 10:47



Естествено съм грешен
Твоите очаквания нямат нищо общо с моите писания, моите писания нямат нищо общо с мислите ми-дали е възможно да не знаеш това? Ти желаеш и аз се нагаждам към причините, които те карат да бъдеш Омега, Каризма и какво ли още не. Всяка една от тях аз приемам такава каквато е и щом те се делят, то аз няма за какво да ги събирам в едно.
Приемам те такава каквато си и това не е нищо засукано , а нещо много просто.
Понасям всякакви вреди нанесени ми по време на чат и извън чата.
Много съм корав пич
Здравейте Каризми, Омеги и всички вие, които много уважавам.
ПЪТник



Тема Ан...нови [re: AH]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано10.01.02 12:20



...Много ми харесва как подхождаш към звездните указания - и по принцип, де :). Всъщност аз затова дотърчах тука в клуба!
Кажи ми и на мен за поучаването :) - темата ми е интересна, защото откакто се помня имам приблем в тая сфера. Има ли някакви ключове, които да подсказват възможни разрешения? :)
Чувствам се наплашена от малка, че не съм за тоя свят, все едно че той не ме иска такава каквато съм си и особено в онази част от мен, която е същностна и не бих могла да "излекувам" - ако се приеме, че е необходимо "въдворяване" :))) . Вече не ми е такъв проблем естествено, но чувствам, че не съм се справила напълно... та така... :)
Правили са ми хороскопна карта, обаче не и разчепквания по нея... Иначе си имам данните, ама и да си ги гледам и да не си гледам... като не ми проговарят :))))
?



Тема Re: Ан...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 18:56



Здравей, може да си запишеш програма правеща текстов анализ на хороскопа



Тема Re: Знаете ли...нови [re: .]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 19:08



всъщност ако забравиш какво казва Дънов, какво ще рече "умът и сърцето да са в хармония"?

/в Кастанеда те питам нещо за цветовете/



Тема Re: Ок...нови [re: .]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано11.01.02 09:42



Thanks.
:)



Тема Re: Знаете ли...нови [re: AH]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 17:24



според мен и теченията, свързани с тях, да са хармонизирани



Тема Re: Ан...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 20:20



asianaidenova@yahoo.com



Тема Re: Знаете ли...нови [re: .]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 20:23



уфффф, даваш го съвсем на машинен език - "който знае, той знае"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.