Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПЪТник, Ра Харинови [re: PaXapи]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 06:30



Тук аз имам чувството, че има и още разни неща + нещо дето се стреми да убягва...

хем че отдавна ги гледам и на трима ни, хем пак се изплъзва нещото....



Тема Re: АН..нови [re: AH]  
Автор Ariella ()
Публикувано27.12.01 17:46



виж какво направих аз за по- голяма пригледност..


Ник/Пл.......Сл..Луна..Мерк..Вен..Марс..Юп...Сат...Уран...Непт...Пл.
ПътНик.......71....72.....47......83.....49.....79....74......32.......35.....60
Ра Хари......87.....79.....25.....72.....78......63...73......48.......64.....87
АН...............72.....62....114....37.....46......51...50......58.......33.....56
Ариела........88....73.....118....88.....65......58...48......27.......60.....59

исках да те питам, какво точно показват тези цифри и имат ли максимална , минимална и оптимална стойност..лошо ли е , че имам толкова много на меркурий, а толкова малко на уран??
аз иначе си копирах и твоите обяснения за планетите..
имам и аз ZET не знам коя версия..научих някои неща как се правят..но не разбрах къде се изчисляват тези цифри..може би защото не знам какви са точно..иначе още като я изтеглих, първият хороскоп от тези, готовите , който прочетох, беше на Кастанеда ;-)



Тема Re: Въх, здрасти Русалкенови [re: PaXapи]  
Автор Ariella ()
Публикувано27.12.01 17:52



написал си го, както може би би го написал Джонатан Ливингстън- Чайката, ако се занимаваше с източни философии..
съгласна съм, че е добре да има стремеж знанието да става цялостно..за да може да се ползва от него човек..защото иначе дори и да има удоволствие в това да се знаят много и различни неща, ако няма някаква нишка, която да ги свързва, те са неизползваеми..така мисля..



Тема Re: АН..нови [re: Ariella]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 18:46



- много си работна - смея се

Но аз говорех за продукта Астролог, в Зета не съм проверявала дали има изчисляване на силата на влияние на планетите./за него ти казах, че като изляза в отпуск ще го поразгледам/

И Астролог се тегли от нета, аз него ползвам, пък и да си призная съм свикнала с един стар продукт на Люмиер, който си има някои предимства.

Освен с програмни продукти силата на планетите може и да се изчислява по различни системи - на мен са ми познати тези на Бхригу и Джаймини - източниците са древни и източни - дават основите на астрологическите изследвания и традиции.

И стигаме до интерпретацията на цифричките - тук имаме голяма свобода на действие, защото по правило в източните астрологии след като се стъпи на някаква основа се дава свобода в интерпретацията. Аз ти предлагам след като разгледаш основните аналогии на планетите и твоите цифрички да се опиташ да стигнеш до извод кое долу-горе съответства и кое -не. После ще го коментираме.

А стойности и граници не са посочени в литературата - ами не съм броила данните на колко човека има вкарани в компютъра ми, но вероятно би излезла интересна статистика и по отношение на качества и професия и семейство, деца и пр.
Страхотно интересна наука си е астрологията с големи възможности за изследвания, самостоятелна работа и т.н.



Тема Re: Въх, здрасти Русалкенови [re: Ariella]  
АвторPaXapи (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 21:19



> написал си го, както може би би го написал Джонатан Ливингстън- Чайката, > ако се занимаваше с източни философии..
Варненец какво друго може да напише :)))))))

> съгласна съм, че е добре да има стремеж знанието да става цялостно..за да
> може да се ползва от него човек..защото иначе дори и да има удоволствие в
> това да се знаят много и различни неща, ако няма някаква нишка, която да
> ги свързва, те са неизползваеми..така мисля..
апетита - с яденето :))
цацата - с бирата :))))

ти къде си? аз ще плувам в океана за нова година! :)))
Привети и комети! :))))



Тема Re: АН..нови [re: AH]  
Автор Ariella ()
Публикувано27.12.01 21:35



понякога имам подтици да правя такива таблички и да онагледявам нещата..сигурно е от асцендента (сега аз се смея)..

добре, гледах и виж какво ми хрумва:
(извинявам се, че се намесих така в разговора ти с Ра Хари и ПътНик)

1. Слънце- воля, амбиции, стремеж да се наложи човек в живота,
Това е принципа на търсене на власт над другите и над себе си.
Сочи и жизнените сили и темперамента. И разни др. работи. ( 88)
(доста добре, струва ми се, след като има и стойности от порядъка на двайсет и няколко- добри жизнени сили като даденост, нормален темперамент - дори и да е било заложено да е огнен, все пак има и дадености за контрол над него, така че кипенето е под повърхноста, но в определени ситуации избухва )
2.Луна- тя е принципа на подсъзнанието, инстинкта за оцеляване,
за продължаване на рода, Сочи социалните потребности на човек-
навици, хранене, отдих, емоции, сочи вродените способности и талант,
областите, където се справяш интуитивно и не разбираш как другите
не се справят там. (73)-подобно на слънцето..тези стойности около средните не са ми толкова интересни..предпочитам да мисля за тези, които са много под, или много над средното..като:
3.Меркурий -начин на мислене, ментални модели, чрез него се разговаря
и общува със света като цяло -(118)..не е лошо, нали?!
(каква връзка има със сатурн в близнаци в десети дом- (както е поставен в моя хороскоп) нали така се казва?тъй като меркурий е управител ли, как се казва- на близнаците)сещаш се за какво говоря..
ето и най- интересното:
8.Уран- отношение към новости, промени, бунтове, към техника и пр. (27)- лошава работа ми се струва..прилича ми на невъзможност да се приема новото, което говори за лоша адаптивност..страх от промени..недоверие към техниката..споко, няма да стана лудит :-)..отношението ми към техниката обаче наистина е като към необходимо зло- използвам я толкова, колкото е необходимо за живота и работата, не повече..принципи от рода на :щом като имам тиган, защо ми е фритюрник?!мдам, типично "мои"..
чудесно разбирам китайското проклятие "дано живееш в интересни времена"..
има и нещо друго..като че ли при напрежение , породено от промяна, реагирам , говорейки....118меркурий компенсират 27уран..
как ти се струва, на прав път ли съм с тези си скромни разсъждения?



Тема Re: Въх, здрасти Русалкенови [re: PaXapи]  
Автор Ariella ()
Публикувано27.12.01 21:48



чудех се дали да го напиша, но май не е никаква тайна..в София съм..
нямам океан наблизо..но някой ден ще отида да се гмуркам при Големият бариерен риф..а преди това, надявам се да открия и делфините в Черно море..казват, че на Шабла излизали лятото , а последните години са се и умножили....представяш ли си- да се гмуркаш с делфините..да си играеш с тях..
но наистина не съм русалка..
и на врмето, като четох приказката за Малката русалка, ми беше много мъчно за нея..и не разбрах защо умря заради любовта си..и сега не разбирам защо и беше нужно да има крака..все си мисля, че истинската любов не иска да притежава..би трябвало да обича принца и да го наблюдава от водата, а не да става като него, за да го има..мои си мисли..



Тема Re:ZA-AH!?нови [re: AH]  
Автор Sinyhe7 (непознат )
Публикувано27.12.01 22:18



Tova sus cifrichkite mi se stori dosta interesno!Bi li bila tolkova dobra da mi kaghegh kak da si gi smetna ili mi gi smetni tina programata i mi gi napishi tuka niakude>
Shte ti buda mnogo blagodaren!(no ne ti li pisna vseki da te zanimava s neshto?Edva li shteshe da se razpruskvash navsiakade ako ne beshe s ASC Gemini...)

16/1/1981 20:45 Burgas





Тема Re: Въх, здрасти Русалкенови [re: Ariella]  
Автор Lanselot_dela_Fllibe (-> to Spirits)
Публикувано27.12.01 23:14



Ехей, Ари, недей обижда на блонд, защото аз съм блондин и се намирам на другата старана... И се обаждам на полицията да кажа че са ми откраднали кормилото и педалите, когато седя на задната седалка... Хихи



Тема Re: Въх, здрасти Русалкенови [re: Ariella]  
Автор Lanselot_dela_Fllibe (-> to Spirits)
Публикувано27.12.01 23:20



Ари, абцолютно си права и се доближаваме като виждане, защото аз астрологията я използувам от психологична гледна точка... Между другото кармичната астрология ми е любима... Та от тази гледна точка - не разбра ли, че Малката Русалка не е умряла, а накрая се казва че се е преродила в Дъщеря на Въздуха - т.е. направила е добро, постигнала е кармата си и й се е дала нова възможност... Също като кармичната астроогия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.