Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тринови  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 12:20



~"Ако някой иска да укаже на Христовия импулс в неговото истинско значение,
то е нужно двойнствеността да бъде изместена от тройнствеността."
Рудолф Щайнер





Тема R. Steiner?нови [re: Observer123]  
Автор .eChild (web developer)
Публикувано06.12.01 14:49



Хубаво би било, когато се цитира да се посочва източника, в случая книгата (вкл. и страницата/те), а не само автора, за да може всеки - неповлиян от знанието си или незнанието си за автора - сам да провери за какво става дума, и то в контекста на оригиналния текст. Аз познавам много хора цитиращи Щайнер извън контекста и това не води до нищо добро....

Гледам, че в сайта става дума Петър Дънов, а не за Рудолф Щайнер...[?]

//Страхотна цветова гама си/сте използвал...



Тема Re: R. Steiner?нови [re: .eChild]  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 14:57



Това е от "Мисията на Архангел Михаил" (или нещо подобно)

те са знаели един за друг



Тема Re: R. Steiner?нови [re: Observer123]  
Автор .eChild (web developer)
Публикувано06.12.01 16:35



А, "нещо подобно"!?

Да, знам, че различни хора твърдят, че са знаели един за друг... най-вероятно е така, само дето това още нищо не значи: Христос е знаел за Дявола и за Сатаната, а и те са знаели за Него... и какво?

На въпроса на един български антропософ към негов западен колега, добре запознат с антропософската литература (все пак в България са издадени едва 30-на от общо 354-те томчета!!!) за това, какво е казал Щайнер за България, отговорът е бил: Там има местно окултно течение... и толкова. Така че, разните спекулации от страна и на дъновисти, и на антропософи, са безкрайно абсурдни...

Явно искаш да ни кажеш какво Петър Дънов е казал за астрологията. Давай смело. Само не ни препращай към сайта, че там цветовата мешаница ми къса естетическите струни на сърцето.

.eChild Technologies | More than just design!


Тема Re: R. Steiner?нови [re: .eChild]  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 16:54



Има различни неща на различно място. Има една книга с извадки - Астрология, хиромантия... светло синя.

Още (в смисъл) - хелиоцентричния хороскоп във връска със вътрешната същност на човека.

За Щайнер - че е природения Питагор.
Един от последователите на Учителя (Боян Боев) е искал да стане ученик на Щайнер (първо)б а той го е насочил към Учителя.(поне така съм срещал)



Тема Re: R. Steiner?нови [re: Observer123]  
Автор .eChild (web developer)
Публикувано06.12.01 17:02



Не ми казваш нищо ново... но за сметка на това показваш, че говориш неща, които се повтарят от уста на уста, без някой да си направи труда да ги провери. Колкото до това, че Щайнер е прероденият Питагор - това е някаква глупост... той сам го отрича. (Прочети "Моята среща с Рудолф Щайнер" на Фридрих Рителмайер, там пише, че той НЕ Е ПРЕРОДЕНИЯТ ПИТАГОР...). А ако имаш достатъчно познания за антропософията и Щайнер, прочитайки книжката на Рителмайер дори можеш да си съставиш основателно предположение чия инкарнация се явява Щайнер...

Успех в изследването Observer... Търпение и мълчание му е майката, да знаеш.

.eChild Technologies | More than just design!


Тема Re: R. Steiner?нови [re: .eChild]  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 17:11



Спомням си, че бях чел от него, че Питагор в следващото си прераждане е бил един от тримата влъхви(мъдреци) и станал ученик на Христос.
в тази книжка пише ли или това го е казал Щайнер?




Тема Re: R. Steiner?нови [re: Observer123]  
Автор .eChild (web developer)
Публикувано06.12.01 17:21



Както казах, в книгата на Рителмайер сам Щайнер посочва, че той не е бил Питагор. Колкото до влъхвите, бях превел една статия за Божествената София от Сергей О. Прокофиев, в която ставаше дума и за тях, но това го оставям за другата седмица... Чао засега.

.eChild Technologies | More than just design!


Тема Re: R. Steiner?нови [re: .eChild]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 05:46



Така, демонстрация на ерудиция и компетентност!!!

Ако не беше казал, че Сатурн е в съвпад с Юпитер и не е в съвпад със Слънцето, щях да реша, че имаш в радикса съвпад на Юпитер и Слънце- той дава манийки за величие- смея се

/и ако тук ми реагираш по някой кофти аспект между Марс и Сатурн от радикса, в смисъл злобничко, ще реша, че съм победител- смея се - мноооого обичам да побеждавам/



Тема Re: R. Steiner?нови [re: AH]  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 11:01



"Мира е по-дълбок от войната"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.