Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Приказка за Айез Седайнови  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 09:56



Защитата е задължение на слабия, ударът е право на силния.
И още- девизът на "сърдитото" младо поколение - "Правете любов, а не война"
И следва приказката:
Млада, красива, силна лъвица, с инстинкт да отглежда малките и да носи плячката си на лъва, открила удоволствието да демонстрира силата си заради самата демонстрация. Лъвът внимателно следял развитието на партньорката си. Когато дошло точното време /Богът на войната в опозиция на Кармичния Лунен възел/, той усетил кармичната повеля да даде необходим урок на лъвицата за да изпълни задачата си на продължител на живота.
Лъвицата трябва да се подчини на инстинктите си, но разбира се не е изключено да се задействат и условните и рефлекси.



Тема Re: Приказка за Айез Седайнови [re: AH]  
Автор Aйeз Ceдaй ()
Публикувано16.09.01 16:56




исках да ти отвърна с приказка , Приказна ти Вълшебнице,

единственото, което пак с чужди думи казва сърцето ми

Понякога съм ТОЛКОВА ДОБРА,
че цялата изтръпвам и БОЛИ ме.

и вените ми сплетени в гора,
ми търсят ново благородно име.

Понякаго съм ТОЛКОВА ДОБРА!...
искрива ме във коша си чемшира

на двора. Неизмислена игра
ме търси и ръцете ми намира!

Понякога съмСВЕТЛА КАТО МЕД.
тогава светли устни ме обичат.
Понякога съм ЗЛАТЕН СЛЪНЧОГЛЕД
красив като главата на момиче.


Понякога съм БЯЛА и ДОБРА
как рядко ми се случва да съм БЯЛА

Тогава искам сън да подаря
НА ВСЕКИГО. И свойта обич цяла

да счупя на парченца от стъкло,
да пръсна и добри ръце ДА СГРЕЯ.

И дала сок на нечие стъбло,
да пазя свойта тайна , че живея!

искаш ли още от Петя Дубарова
аз свои думи нямам



Тема Re: Приказка за Айез Седайнови [re: Aйeз Ceдaй]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано16.09.01 19:28



"Да се запомни и добре да се разучи.
Да в понеделник (17.09.2001) с пълнолунието ще стане ясно всичко и за всички. Но дали разбираме добре, че това е война за петрол. Отново. "
/цитирахме една от проявилите се в последно време личности в клуба/
Да. Виждаш ли един възможен отговор на твоята поезия!
Черното злато на планетата срещу любовта на морските хора!
/ама и тия морски хора- каквото и да има на повърхността, вътре, дълбоко в тях е любовта/
Приемаме "пълнолунието" за техническа грешка, защото де факто имаме новолуние.
А още от времето на клинописните текстове от 19 век преди новата ера, когато астрологията е съществувала само като астрология на предназнаменованията, светилата, като въплащения на боговете се използвали за молитва на хората към тях.
И имаме нова Луна в съвпад със Слънце в Дева- знака на реда. И бурните, но бързо затихващи импулси на новата Луна ще се съчетаят със зрелостта на есента. И трябва да създадем мощно поле на нагласа за проява на инстинктите на Луната като жена, майка, народ, човечество.
Да не мислим петрола, фундаментализма, те и без това са преходни, а да говорим за любовта!



Тема Re: Приказка за Айез Седайнови [re: AH]  
Автор Apolon from Olimp (син на Зевс)
Публикувано16.09.01 21:09



Мерси за корекцията, тя е основателна, става въпрос за новолунието.
Вие как мислите, ще успее ли Америка да да овладее потенциала на Марс в съвпад с Южен възел и Хирон в квадратура със Слънцето или ще се подаде на импулсивния квинкус Луна-Уран?
Всъщност, считате ли, че има вероятност Америка да постъпи мъдро /квадратура Слънце-Хирон/ и да трансформира потенциала на Марс /в Козирог/ посредством преговори /Сатурн в Близнаци/ и по този начин да постигне контрол в Авганистан без война. Защото аз считам, че това е възможно, мъкър и малко вероятно. Ако да как и ако не защо?



Тема Re: Приказка за Айез Седайнови [re: Apolon from Olimp]  
Автор Hacko (AstroMagician)
Публикувано16.09.01 21:26



Само няколко мисли (иска ми се да напиша нещо повече, но нещо ми е избягало дар словото . . .).
Новолунието е в транзитен 9ти дом, ерго ще бъде постигнат идейно осъзнаване, може би намиране на нови идеи и може би ще бъдат оповестени какви ще бъдат действията на щатите.
Квиконса на Плутон и слънце дава трудния избор пред който е изправена америка - тя има възможност да предприеме абсолютно нов път, но той ще бъде труден. Труден, защото имаме транзитен марс в 1ви дом, в съвпад с южния възел, т.е. има желание за незабавно действие (отмъщение).
Ако щатите действат веднага, това ще бъдат прибързани и погрешни действия - за това говорят опозициите на марс последователно с венера, юпитер и слънце. Именно тези марсови опозиции ме притесняват най-много . . . те засилват желанието за незабавни действия.ч

Наско



Тема Re: Приказка за Айез Седайнови [re: Hacko]  
Автор Apolon from Olimp (син на Зевс)
Публикувано16.09.01 21:49



Как според теб трябва да се трансформира потенциал образуван от Марс и Южен Лунен възел. Считаш ли, че това е критичен потенциал ако се намери в две карти. Например в моята и твоята?



Тема Re: Приказка за Айез Седайнови [re: Apolon from Olimp]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 06:50



Още преди месец заговорихме тук за Т-квадрат и за световната линия на катастрофите- там можеше да се видят звездни предпоставки за големи и неблагоприятни събития. Идеята беше не да се всява паника и напрежение, а да се създаде общо поле на будност. Моментът дойде когато Марс направи опозицията със Северен възел- соча Северния, защото той предполага необходимите събития и действия в момента. Южният сочи причините и предпоставките. Иначе и двата са кармични. Северният е градивен.
Опозициите за мен сочат действия, квадратите- решения, съвпадите - събития, а новите начини за действия се сочат от квадрат и половина.
Днес нищо специално не виждам и НЕ искам да виждам като звездни предпоставки за световна война. Меркурий е в тригон с Уран- бързи и адекватни решения. Имаме съвпади вече с по-голям орбис и при това на планети с различна природа. Слънцето се проявява като добро или зло в зависимост от природата на планетата, с която прави аспект./ ако някой държи все пак да ги търси- то ги има, ама не точно сега/
И политически предпоставки не виждам- заради един терорист или камикадзе не може да се наказва цяла държава./то от Испания или Ирландия нямаше да остане нищо по тая логика/
И икономически не виждам- няма защо да се безпокоим за световните запаси от нефт, включително и тия на САЩ. Иначе в личен аспект нямам нищо против да се увеличават инвестициите в тая насока и най-вече в България да се яви силен инвеститор за търсене и проучване. Всъщност ефекта е постигнат- данъкоплатците безрезервно ще приемат големите средства насочени към военно -промишления комплекс./не че досега не ги приемаха/
И тия неща можех да ги кажа и с приказка, но вие отказвате да възприемате аналогии, което ме учудва, защото астрологията открай време и не без основание ги ползва.
И вие деца/съдя по първосигналните ви реакции/ нямате ли си някой любовен проблем, та да си говорим за него, ами искате да си играем на оловни войничета? Поне казарма не сте ли изкарали - тук се шегувам.
Ами създавате ми комплекси- ще взема да приема, че реалната ми възраст е 4000 години да речем и да престана да се вълнувам от 10-20 години в плюс-минус.
И днес следваше да напишем приказка за първия учебен ден в България, а не да си изписваме думи за война.
Успех на учениците!



Тема Re: Приказка за Айез Седайнови [re: AH]  
Автор Niya (prekrasnaya)
Публикувано17.09.01 10:38



АН ти си № 1 /както винаги/

Пожелавам успех на всички ученици!!!



Тема Re: Приказка за Айез Седай [re: Niya]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 10:44



О, благодаря ти!
Станах рано както обикновено, приготвих се с удоволствие да изпратя учениците, полях им вода на прага и наистина пожелавам на всички деца мирни и щастливи дни.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.