Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ръководство... (продължение)  
АвторPaXapи (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 15:22



Ръководство за начинаещия астролог
(продължение)

37. Грехове няма. Грях – това е, което умът смята за грях, а ум също няма.
36. Веднъж Калиостро нямал какво да прави и решил да отиде при Кеплер
да се повесели, на дудук да му посвири. А Кеплер му казал:
- Аз съм зает с изчисления по цял ден и цяла нощ чертая карти и пиша монографии. Така съветвам и мойте ученици. Така че, млади човече, почети една седмица и идвай в
лабораторията всеки ден към 7 сутринта.
"Как си го докарал до такъв живот?” – искал да попита Калиостро, но някакси не попитал.
35. Веднъж Нострадамус се събудил след бурен спиритичен празник и забравил кой е. А няма и кого да попита – всички наоколо ходят с подпухнали мутри и свеждат очи. Решил той тогава да почете от своите книжки, поне да знае, какво да казва на хората. Тъкмо почнал да чете и пак го разтърсило. На другата сутрин, разбира се, всичко си спомнил.
34. Можеш да правиш каквото искаш, ако не забравяш кой си.
33. Не се страхувайте от неприятностите - ако още не са случили, то значи са някъде в бъдещето, а ако вече са се случили, то са в миналото. Тоест, тук и сега ги няма.
32 Всички въпроси се свеждат до: "Кой съм?". Всички отговори към: "А кой го #$% знае?."
31. Смешно нещо е живота – огледаш се наоколо - е, как да не се засмееш?
30. Астрологът може да бъде навсякъде.
29. Веднъж Калиостро решил да лови хора, но се хващали само жени. Зарязал той тогаз тая работа и почнал да лови жени.
28. Бог няма.
27. Един начинаещ астролог казал:
- Учителю, искам да отида в манастир.
- Ами, отиди, щом толкова ти се иска – отговорил Нострадамус.
26. Астрологията – това е изкуството да БЪДЕШ.
25. Астролозите, по правило, обичат да се учат един друг за смисъла на съществуването.
24. Да се бориш с планетите си, значи да заприличаш на един глупец, който решил да не ака от хигиенична гледна точка. Ден не акал, два не акал. После разбира се не издържал, но продължил да убеждава всички, че не ака.
23. Бойте се от астролози, които искат да прехвърлят върху вас своите проблеми. Проблеми няма. Това са техни илюзии. Не се бойте.
22. Всичко, което мога да ви предложа е да бъдете свободни.
21. Не трябва да се опитвате да промените живота си. Той и така ще се промени.
20. Ако околните смятат астролога за глупак, той не трябва да прилага усилия за да промени тяхното мнение.
19. Ако астрологът се смята за глупак, това е добре. Но да се променя каквото и да било е безполезно.
18. Всички думи са синоними. Думата "Истина" не е Истина.
17. Напълно невъзможно е да убедиш когото и да било в каквото и да било. Затова, вероятно, тези писания са безполезни.
16. Спасяйвате се, всеки който може. Тотално.
15. Политиците – това са дълбоко болни хора.
14. Сериозния и тъжен астролог Богу е смешен.
13. Телекинезата е полезна само на пръв поглед. Да приготвиш чай по този начин изисква неоправдани усилия в сравнение с естествения начин.
12. Просто да бъдеш едно с реката
11. Когато астрологът се чуства тотално разочарован в духовните си търсения и се чувства като пълен идиот – това е хубаво. Всичко тотално е хубаво.
10. Истинският астролог се занимава с астрология изключително от нямане какво да прави.
9. Ако все още се интересувате от политика, по-полезно ще е да си купите от магазина пластилин или войничета. Така ще причините по-малко вреда.
8. Веднъж Нострадамус събрал всички ученици и ги пита:
- Кой от вас ще ходи на публичен дом?”
- Как можа да помислиш такова за нас, о Велики! Нашите мисли са чисти, благодарение на твоята свветлина! - отговорили.
- Пак ще трабва да ходя сам- въздъхнал Нострадамус, - сам, винаги сам, това е тежката карма на пророка.
7. Когато свършат духовните търсения, започва астрологията.
6. Веднъж Калиостро се преоблякъл като Нострадамус и отишъл на гости на Графа. А той веднага извадил ятагана и почнал да го сече.
- "Не вярвай на очите, само сърцето вижда " - с усмивка казал Калиостро.
5. Учреждава се рицарски Орден на Свободните Астролози. Членският внос се отменя, значки не се раздават. Посвещението става с марихуана. Или без марихуана.
4. Тези два реда
не съдържат нищо умно.
3. Перфектното минало поражда перфектно бъдеще, но и двете за само илюзия, защото перфектно е само настоящето.
2. Бидейки раздразнен от околния свят, начинаещият астролог се опитва да промени света, докато мъдрият астролог се опитва да измени неперфектността на собственото си възприятие.
1. Ако всичко беше ясно, нямаше да е интересно.

Ако сте прочели до това място, непременно ще получите просветление в този живот.
Шегувам се. :))))))))))))))))))))
Ом Мане Падме Хум.



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: PaXapи]  
Автор Niya (prekrasnaya)
Публикувано14.09.01 16:00



Ако сте прочели до това място, непременно ще получите просветление в този живот.
Шегувам се. :))))))))))))))))))))
Ом Мане Падме Хум.

О, не, не е шегичка
Прочела съм го 3 - 4 пъти и след всеки прочит ми става все по-светло пред очите

Благодаря РаХари!



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: PaXapи]  
Авторcaliostro_bg (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 16:29



towa там с номер 36..........го редактирай!
а го редактирай!
а?



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: caliostro_bg]  
АвторLasi5 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 16:34



Добре дошъл /за днеска/.
Утре можем да решим друго.
Или след половин час
Все пак си от оная зодия, нали



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: caliostro_bg]  
АвторPaXapи (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 20:58



Занм - ти си знаеш по-добре.
Аз - съм скаран със Запада.
Привет :))
PS> А как ти звучи, да помагаш?
А?



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: caliostro_bg]  
Автор Aйeз Ceдaй ()
Публикувано15.09.01 04:36



я не мрънкай ... тва е постулат



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: caliostro_bg]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 18:40



Я да видим сега колко съм добричка.
Следва редакция на №36:
Кеплер пише в своите изследователски бележки "У мен Сатурн и Слънцето работянт заедно в секстил...... за да отместят планини, да преодолеят равнини и скалисти урви......тези неща ми доставят неописуемо удоволствие. И моята съдба е подобна: там, където другите се отчайват, аз се радвам на пари и слава, пък било то и в скромни размери.....натъквам се и на съпротива....истинската астрология е свещено доказателство за славните дела Господни....."
/ е, не е в стила на Хари, обаче е някакво изпълнение на желанието - колко му е да направим опит/



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: AH]  
АвторLasi5 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 18:47



Ще разшириш ли с нещо за тези, дето Слънцето и Сатурна им работят съвсем заедно по възможност до това време в хубав съботен ден?



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: Lasi5]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 18:58



О, усмихвам се - какво друго, освен да ти пожелая да звънне телефона и да получиш покана за разходка, за вечеря. И да не стане така, все още имаш време- помечтай си го и ако не стане, по-късно спокойно си лягай да спиш с чувство за приключил работен ден.



Тема Re: Ръководство... (продължение)нови [re: PaXapи]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 20:05



v 36.vizirash "Kepler i Jorg" ,li?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.