Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Фантастика на вниманието на астролозите...  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано31.05.01 18:24



Здравейте.
Я да се опитам да вмъкна нещо фантастично- всичко онова което дори и представите ни отказват да възприемат е фантастика.
В живота ми ми е било дадено говоримо да контактувам с много видове извънземен разум. Мога спокойно да кажа , че изстрадах и посветих втората половина от живота си на изследвания за Твореца, сътвореното и мястото на събитията.
За какво става въпрос.
Често пъти при такива разговори ми се е казвало , че отговора на поставения от мен въпрос е забранен за мен?????
Питал съм как "те" знаят , че точно този отговор е забранен за мен.
Отговориха ми че отговора на въпроса ми е пред тях в почернен фон , което за тях означава , че е забранен за мен!!!!!
По техните закони нарушаването на тази забрана е равнозначна на смъртно наказание и затова почти никога не се нарушава!!!!!!!!
От опит знам , че ми е дадено да знам , че живота ни се състои от предварително точно определени случки и срещи с цел осъзнаване на нещо.
В едни от случайте информацията е полезна за осъзнаването , в някой друг случай е вредна за осъзнаването на НЕЩО и , че всичко това се контролира постоянно.
Много още закони въздействат върху нас , които могат да ни внушават мисли и чуства отвън, това не е тема на разговора и и за това за тях няма да говоря.
Ако допуснем в представите си възможността за такъв вариант , то изникват няколко въпроса пред нас и астролозите.

Информацията , която астролога представя само от законите за разположението на планетите ли зависи ?
Факторите за които аз говоря тук не влияят ли различно , индивидуално за всеки един от нас и подлежат ли на квалификация?
Такова знание нужно ли е на астролозите?

При първото си влизане в този клуб "зодиака" ми направи хороскоп и е пред мен. Шегите , които правим в този клуб не ми пречат да наблюдавам бавно и търпеливо получената информация от хороскопа ми и споделям с вас тук , че макар и болезнена информацията е много точна.
Дали това ми помага да премина по- лесно препятствията пред мен , е друг въпрос.
Уважаеми астролози как мислите: За истиността и точността на получената информация, "зодиака" ли е причината или има и други фактори?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 18:42



За истиността и точността на получената информация, "зодиака" ли е причината или има и други фактори?
ПЪТник

/ако обичаш разтълкувай въпроса си- като почнеш с тая реторика, да се чуди човек откъде да разплита/



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано31.05.01 19:19



Скъпа АН,
Трудно ми е да поставям такива теми заради несъвършените човешки думи и понятия.
Търся подходящи изразни средства и си стремя темата да е в съкратен вид.
Съжалявам , че не можах да се изразя правилно.
За да получа информацията хороскоп, има причини и и фактори , които ги определят. Няма нищо случайно!
Астролога като човек, е и фактор - един от извършителите на поднасянето на информацията хороскоп.

Питам заслугите за точния и верен хороскоп само на "зодиака " ли са?
Според теб какъв е процента за заслуги на " зодиака" и процента на другите обстоятелства?
Разбираш ли ме ?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 19:26



Много трудно те разбирам, даже не съм сигурна дали те разбирам.
Искаш нещо да питаш и то не е в тоя текст, в тия думи.
Какво е- нямаме бърза работа- все може би ще разберем.
Какви други обстоятелства имаш предвид- освен текста, който ти е пратил Зодиак и който е съставен на база аналогии на планети, домове, аспекти и пр.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано31.05.01 19:42



Съжалявам скъпа АН.
Грешката е в мен.
Предлагам да отложим темата за някой друг път?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 19:45



Слушай, радвам се че си тук.
Защо в глава ти е такъв хаос?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 20:25



Навън започна страшна буря. Да няма нещо общо с хаоса в главата ти?/шегувам се, да не се обидиш/



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторПeтьoфи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 21:21



Здравей, ПЪТник!

Не съм сигурна, че разбрах въпроса ти, но ще се опитам да ти отговоря според това, което съм разбрала, защото повдигнатата тема ми е много интересна и един евентуален диалог би ми помогнал да си я изясня.

И така, според мен раждането на човека в точно определен момент, при точно определени планетни конфигурации не е случайно. То е следствие от уроците, които даденият човек трябва да научи или, ако изхождам от книгата "Разговори с Бога" - трябва да си спомни, тъй като той ги знае, но при въплъщаването си в тялото съзнателно ги е забравил... за да може да си ги спомни. Сигурно звучи усукано, но ако прочетеш книгата, ще ти стане ясно.

Погледнат от този ъгъл, добре направеният хороскоп е резултат, първо, от причинно-следствените връзки във Вселената, и, второ, от уменията на астролога да ги улови.

Дали стана ясно какво исках да кажа?!



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
Автор omeg@ ()
Публикувано01.06.01 02:46




ima i drugi faktori.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 05:34



Можем да се изолираме и да търсим отговор в себе си. Но верният отговор е винаги в нас и навсякъде около нас. Понякога/по ред причини/ е по- лесно да го откриеме вън от нас и да го сравниме с тоя, който е вътре в нас.
Аз не се чувствам добре когато не съм сигурна, че си разбрал отговори за теб/така беше например в сряда/.
Какво те притеснява?"Човекът е човек, когато е на път"? Жътвата? - хубаво, действаш както намериш за добре.
Може би трябваше да поговорим повече за 8 дом- наследствата, например кармичните?
Не е ли време някой друг да пътува по-често?
В последно време тук го обърнахме на един"букет от.....". Днес например няма да питам Омега какво ще рече цветът на костюма, който смятам да облека.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторMakc (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 10:05



Това съм аз, Никой. Омега ми измисли това име за да не съм никой.
Разбирам те за какво говориш, и мисля, че си абсолютно прав. Не е случайно и ти го знаеш. Ако Зодиака ти е направил точен хороскоп, значи ти се дава да знаеш нещата предварително /което както знаем не е случайно/. На мен например не ми се дава да знам нещата предварително /до сега никой не ми е казал нещо вярно по хороскоп или гледане/, за това се старая да правя нещата правилно до колко успявам, ще разбера накрая.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 10:05



Добър ден АН,
На мен също ми е приятно да общувам с теб.
Никога не се обиждам.
Защо си мислиш , че в главата ми е хаос.
Аз си мисля , че там има и ред.
Всички тези въпроси които си задавам не ми пречат да изживявам живота си .
Дори ми помагат да го изживея пълноценно.
Понякога само ми става тъжно за хората , като ги гледам, как ни води илюзията на нашия свят.
Смешно и парадоксално е да знаеш , че всичко е предопределено , а ние се борим с него и приемаме нашите действия като много важни и единствено възможни.
Как е настроението днес АН?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: Пeтьoфи]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 10:19



Здравей Пeтьoфи.
Радвам се, че имаме възможност да контактуваме с теб.
Да , приятелко всичко написано от теб аз не отричам по темата, така е !
От всичко онова , което написах по темата и АН отказа да си го предствави става ясно че , Някой или Нещо разрешава или забранява достъпа до информация, Някой или Нещо обработва , променя информацията и има грижата тя да ни бъди поднесена в подходящо време за всеки един от нас и във подходящ за нас вид и начин като ползва самите нас за средство за действие.
Разбираш ли ме?
Уменията на астролога да улови и предаде информацията зависят и от по- горе написаните неща , за които ние хорта нищо не знаем и отказваме да се съобразим с тях.
Аз те разбрах много добре , но ми е трудно да преценя докъде бих могъл да навлеза в темата без да ме обявите за луд , фантаст или хаосник
Има граница , която не бива да се преминава защото обезсмисля диалога между нас.
Ти астролог ли си ?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: omeg@]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 10:20



Какви са те?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 10:32



Когато някой не ме разбира търся причината винаги в себе си.
Ако не съм те разбрал , опитай пак.
Все си мислиш , че нещо ме притеснява?
Познавам се добре и рядко нещо може да ме притесни .
Как да разбирам въпроса ти : "Не е ли време някой друг да пътува по-често? "
Ако мислиш за прякора ми той символизира пътуване в живота.
Разкажи ми за сряда!
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 18:13



Как успявам да те харесвам като си говориш с другите и как успявам да не те харесвам като си говориш с мен, а?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 18:17



И аз така постъпвам- търся е преди всичко в себе си- затова се чувствам не съвсем добре.
Как е настроението днес?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 18:55



Здравей АНгелче мило./ АН все едно не говоря с теб сега , защото и на мен ми се иска да да ме харесваш/
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторПeтьoфи (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 18:59



Здравей, ПЪТник!

Първо - на въпроса ти дали съм астролог. Да, би могло да се каже, въпреки че все още не съм завършила курса по астрология, който карам.

Да, напълно прав си, че някои неща ни се разкриват в точно определено време, когато сме подготвени за тях. Да си подготвен за нещо, означава да си достигнал нивото, което ще ти позволи да го използваш по възможно най-добрия за теб и за хората около теб начин. Ако получиш информация, за която още не си съзрял, съществува опасност да съсипеш не само своя живот, но и този на околните. Всяко нещо, всяко знание си има своето време и място. Сигурно си чувал твърдението, че учителят се появява, когато ученикът е готов. Това не е фантастика, а реалност.

Дано не прозвучи като нездраво любопитство въпросът, който ще ти задам, но... кога си роден?

Петьофи



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 19:02



Благодаря.
Днес настроението е отлично.
Казваш , че когато търсиш причините в себе си не се чувстваш съвсем добре.
Не можеш ли да търсиш причините без да се самообвиняваш?
Ехххх тези чувства, ех тези чувства как вълнуват океана на спокойствието ни и ни подтикват към желания, мисли и , действия.
Как мислиш, можем ли да действаме без тях и да ги изживяваме едновременно?
Пак ще има буря май
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 19:03



Никакъв магьосник не си!
Даже и една малка магия не пожела да направиш за мен!



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 19:08



Може би все пак направи една една малка магия.
Бурите ги очаквам с нетърпение./имам малък проблем- не мога да си ги викам. Ще може ли да се върнеш малко назад и да ме научиш да викам бурите?/



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: Пeтьoфи]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 19:10



Здравей Пeтьoфи. Радвам се че си тук.
Не зная причините за да ме попиташ кога съм роден , само приемам, че не е от любопитство, както ти пожела
Не ми ли личат годините по това , че има много натрупано в мен? Може би аз съм единствения тук който мога да си позволя да давам съвети на другите.
Не че съм мъдър, а посто ми подхожда на възрастта!
Роден съм на 28 ноември 1947 г.
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 19:25



Кое ти дава право да съветваш другите- възрастта, опита? За доброто на децата ще ги накажеш? Има нещо грешно тук.
За втори път ти казвам нещо за децата. Опитай да ми отговориш пак!



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано01.06.01 19:55



Мила приятелко АН. Защо търсиш бурите? Какво намраш в тях - живот? Ти ли търсиш бурите или нещо в теб те кара да ги търсиш
Кое ми дава право да съветвам по- малките от мен? Бре какъв въпрос ми отправи! А на тях младите кое им дава право да правят секс ? Същото то ми дава право да стоя на пътя им и да ме гледат и да се питат: " И този ли е провил някога секс" " И ние ли ще станем такива като този?" Забележи как им се пречкам сега по пътя
Аз не мога да науча никого. Друг е Учителя. Аз съм само неговото средство и това че се пречкам тук и там не е моя вина мила приятелко
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 20:25



Удобна позиция си си избрал - "средство".
Да не би да завиждаш на младите? И аз им завиждам. Каня се да си сменя годината на раждане. Като го направя за мен, ще го направя и за теб. Може пък изведнъж да ги разбереш.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 05:46



Аз не се разграничавам от нещото в мен и то не се разграничава от аз.
"В живота ми ми е било дадено говоримо да контактувам с много видове извънземен разум. Мога спокойно да кажа , че изстрадах и посветих втората половина от живота си на изследвания за Твореца, сътвореното и мястото на събитията. "-защо точно на теб?;- как изстрада?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 10:45



Добър ден.
Знаех сиаз , че прекалих в послидното си мнение за възрастта и секса особено отправено към жена като теб. Не успя ли да разделиш сериозното от хумора?
Как ще разбереш младите когато не разбираш мен -по- близкия по житейски опит и години?
Аз разбирам младите и ги обичам и те ми отговарят със същото и това е по- добро от завиждане. Не съжалявам за нещо което съм направил или не съм направил в младостта си и тя не ми липсва сега.
Ех АН, как ми се иска да ме разбереш?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 11:11



Ей, не свърши ли проповедта- вече е 11 и 10



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 12:14



Въпроса ти е много сериозен.
Въпросът ти е много сериозен и самия аз съм си го задавал много пъти докато ми бъде даден отговора.
Защо точно на мен?
В много религии този въпрос е обяснен, но аз ще ползвам написаното в Библията за да ти отговоря. Там , чрез силата на мъдрите слова са дадени всички отговори , които човек може да си зададе.
Твореца ни казва така/ не цитирам точно/ : Аз съм Този , който правя всичко , както си пожелая и както си искам!
Дал ми е вяра и ми е помогнал да осъзная , че всичко това Той прави от позиция на Сила, знание и мъдрост. Сила , знание и мъдрост такива не каквито ние си представяме , а нещо недостижимо за нашите умове и представи. Вярата която Той ми даде ме накара да търся неговата гледна точка , а не моята ограничена. Моите представи Бог, Вселената и човек трябваше да умрат за да дойдат нови на тяхно място. Много трудно и силно болезнено е да убиеш нещо от себе си-вероятно сама го знаеш. Търсих път към Него и в началото си мислех , че се постига чрез човешки заслуги. Помислих си че собствената ми важност ще Го накара да ме допусне до Себе Си. Това бе грешка. Дадено ми бе да вникна в един текст в Библията в който се разказваше как една досадна майка всука сутрин викала пред вратата на един съдия , който отлагал времето на осъждане на сина й убиец. Накрая на съдията му писнало да вдигат скандали пред дома му и се разпоредил на подчинените си да разгледат веднага делото на сина й . В този краен и противоречив пример ни е дадено да разбирем , че ние хората зависим от Неговите решения и можем да достигнем до тях по различни начини и дори без да сме праведни .
Втори пример за Негов избор в Библията намерих когато една майка се моли На Бога да помогне на сина й . Бог и отговаря , че няма храна за кучетата?
" Вярно Господи , но и кучетата се хранят от остатъците на храна от господарите си" отговаря майката?". Господ и казва: " Върви си жено с мир, ще помогна на сина ти . Отговора ти е достоен за Моята помощ"??
Ощи много причини има за избора Му кой точно и как. Някои ги зная , много от тях не зная. В общи линии никой и от нас не налива вода в кофа без дъно.
"На този който има ще му дам още , а който няма ще отнема и това , което има"???? Тук става дума за изборност , вяра , знание и път и не е несправедливо и жестоко, а ИСТИНА.
Много има още , но искам да заключа отговора ,че се е случило точно на мен поради волята и милостта Му , а не по мои заслуги.
Виждаш ли колко обширен отговор ти дадох.
Как изстрадах?
Ако , и този отговор е толкова обширен ще ни изхвърлят от клуба
Няма случайни срещи и случки. Това е живота ни-срещи случки и събития.
Те ни учат. За да научим нещо и го осъзнаем трябва да го изживеем. Промяната в нас винаги става по болезнен начин. Собствената ни личност Аза се е вкопчил в нас и не иска , не иска дори и в представите си да допусне , че света не е това което ни изглежда!.Ето , ако аз сега ти кажа , че ти си машина ,сложна апаратура за Неговото действие- ти ще откажеш да ми поварваш. Ако Той ти покаже , че те владее изцяло и ти покаже във време от половин час , че може да ти вложи да изпиташ всички възможни чувства, радост , тъга , обич , омраза , и ти покаже във същото време всички сърдечни болки , странични , задни , предни , далечни, близки , обхващащи от всякъде. Ако ти покаже , че владее мисълтта ти и може да я променя и връща и спира с времето с различна скорост като магнитофонна лента........-Ти няма да Му повярваш!!!! Ако ти го демонстрира, ти няма да имаш мисли и думи с които да изразиш преживянато от теб!!! Това объркано твое състояние ще отмине бързо. Твоята личност Аза в най скоро време ща намери собствени отговори на чудните случки и тези отговори ще дойдат от незнанието ти. За теб те ще бъдат верни защото са си твоите - на Аза
Веднъж докоснала се да Истината ти вече ще търсиш истинските отговори в борба с Аза си. Живота , срещите и случките всяка минута ще убиват нещо в твоите представи -ти ще умираш и раждаш отново. И доката се случва това ти трябва и да живееш , да обичаш , да бъдеш обичана , да се грижиш и носиш отговорност за себе си и близките си. Да отсяваш Истината от Илюзията .
Ето за такова страдание говорех и онова , че всяко щастие се изтрадва.
Отсятото от нас обаче си струва страданието , уверявам те!
Впрочем това не е наша грижа- ние хората сами си го правим.
Истината е да търсим връзка с Него , вярваме и Му се доверим без да мислим.
Аз и ти сме от мислещите и за това ще страдаме.
Лелеее АН , какво направи ти от мен? Накара ме да се докосна до фантастиката?
Ти си на ход!
Лек и приятен ден ти желая приятелко.
ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 02.06.01 12:19.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 12:22



Знаеш ли, астрологията е по-самостоятелна наука отколкото смяташ.
Виж астролозите...........
Но може би няма кой знае какъв сериозен проблем да се научат.
Как мислиш?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 12:25



Не отричам астрологията.
Само казвам , че докато човек не опознае себе си , не би могъл да познава нещо друго.
Не да мисли , че се познава , а Истински да се опознае.
А ти като астролог знаеш ли че информацията е кодирана и при достъп до нея тя се променя. Настрадамус и другите гадатели защо така загадъчно са правили опити да ни я разкрият?
ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 02.06.01 12:29.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 12:31



Имаш си вкус по писане, триене, редакции.
Отговорите на кои твои въпроси например са на почернен фон?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 12:39



Писане , триене , редакции- търся път към теб приятелко.
В сравнение с други мой познати забранените отговори за мен бяха малко -1-2.
Това бе преди много време и съжалявам , че не мога да ти отговоря точно и конкретно- просто съм забравил. Не съм мислел , че е важна конкретната забрана , а е важен принципа за забрана и разрешение.
Мисля си , че сега вече въпросите ми са много малко и всичките отговори са ми разрешени. Така си мисля.
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 12:50



"че сега вече въпросите ми са много малко ...." - кога за последно си имал въпрос?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 13:22



Приблизително от две години нямам въпроси.
Отговорите на въпросите ми служеха да закрепя равновесието на вътрешния си духовен мир за да си отпусна за да ме води Той.
Целта на отговорите е била такава , което означава че Истината е била друга, което ми бе показано от Него малко по- късно, чрез изживяване на Истинските отговори .
Зная , че е трудно за разбиране.
Имам молби към Него и за някакви суетни неща.
Дадено ми е да знам много , следва да приложа знанието си в живота на практика и да го осъзная. За това се изисква време и едва ли ще ми стигне.
Защо ми е нужно да знам , след като няма да мога да го приложа на практика в живота?
Вече вярвам , че ако трябва да науча нещо за което не съм питал Той ще ме научи.
Думите са суета и празно нещо без да са изживяни.
Слово, желания и действие са три различни и основни неща у човека.
Дали да не взема да напиша една книга, как мислиш?
ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 02.06.01 13:24.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 14:22



"изживяване на Истинските отговори "- дай пример.
Ако сме се уморили- казвай



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 15:16



Пример ли искаш?
Там някъде беше написано : " враговете ви са вашите близки"
Представяш ли си приятелите , майка ми , баща ми , съпругата ми , децата ми.
Че , аз друго нямам. И те били моите врагове?
Питам аз в говорим контакт: " Синът ми по Вашите критерии и мярки добър човек ли е или е лош?". Те ми отговарят : " Добър !"
Аз си мисля , че действително е добър син , радост за баща си и утеха за майка си . Има си хас да си мисля , че сина ми е лош- нали аз съм го възпитавал
Всичко това обсебява същността ми и търсещата ми природа иска да разреши противоречието между написаното в Бибилията за да Му вярвам и обичам моя Бог и думите Му, че моя добър син е моя враг. Може ли добър син да бъде враг на баща си?
Последвалите случки и събития свързани с мен и сина ми ми показваха само отрицателните качества на сина ми и най вече нашата / моята и на сина ми / зависимост и болка от взаимното ни свързване. Зависимост и болка , които ни държаха един за друг и ни отнемаха свободата и възможността за правилни , безпристрастни решения и действия. Всички тези събития и случки бяха болезнени за мен , а сина ми беше сякаш извън играта. Всичко това продължаваше с постепенно увеличение на напрежението докато не разбрах наистина , че добрия ми син е мой враг!
Моля те не бързай да си вадиш логични заключения?
След като ми бе дадено да разбера тази проста Истина любовта, болката и отговорноста за действията ни между сина ми и мен бе поставена на друга основа и днес аз се радвам на добрите резултати.
Надявам се да ме разбираш!
Умишлено ти давам този пример свързан с въпросите и отговорите и изживяването им , защото ти имаше някакъв въпрос към мен за децата ни и защото като майка той е най близък до теб.
Ето винаги така питах и ми бе отговаряно и ми бе давано да го изживея и изстрадвам.
Знаеш ли какво е противоречието да ми отговорят , че сина ми е добър , а аз самия да виждам , че е лош ? Тогава ми се искаше и най лесно бе за мен да им кажа , че нищо не разбират и са лъжци.
И така съм постъпвал понякога!
Сега съм им благодарен.
Можеш ли да си представиш любовта , търпението и прошката на Този който ме учеше?????
Пътя на разбиране за същото, за майка им беше много по- болезнен и труден и за това не ти дадох него за пример. Семейната клетка е свързана и всички по свой път решаваме едни и същи задачи.
Не съм уморен. Ако искаш може да сменим темата. Май е по- добра да говорим за астрологията?
ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 02.06.01 15:20.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 15:37



Ние не говорим ли за астрология?
/ не я разбирам тая астрология и това си е/
Знаеш ли, нямаш кармични проблеми по отношение веригата-внук, син,баща;
имаш два пъти по отношение себе си , имаш с майката, имаш с жената- коя жена- "родената за теб" или "цветето на живота"?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 16:55



Браво....целиш в десятката.
Мисля си че са свързани внук, син, баща по отношение жени?
Имам и допълнителна информация за това.
Разкажи още за мен от теб.
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 17:16



Да не съм ти импресарио или рекламен агент!
Или филм ще правим ние с тебе!
/браво, за цял ден едно нещо те попитах и ти не ми отговори- пак ще разчитам на въображение/



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 17:29



Не...приятел съм ти.
Отговорих ти- жени. Не жена родената за мен.
Не се сърди
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 17:34



Страх ли те е ако се разсърдя?
Или ти не се страхуваш?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.01 18:14



Не, не се страхувам . Ще ми липсваш известно време и ще свикна.
Важно ли е за теб?
ПЪТник

Проверих само дали си ми отговорила

Редактирано от ПЪTниk на 02.06.01 19:32.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 08:12



Това е то!Какво да очакваш от Стрелец!
Това трябва да го кажем на Ра Хари, да си знае какъв подход към жените му е отреден. Ама той пък не иска да си говори с нас или се занимава с любов.
/ако на някой въпрос отговаряме с лозунги, както и да го зададем, в какъвто и контекст- все това- лозунги/
О, аз май ти отговорих- не го ли усети?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
АвторПЪTниk (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 14:35



Ра Хари ми предложи и аз приех : "Всеки да гледа мене си. "
Кажи му го ти!
Да не би да ти се разминават очакванията.
Не бързай със заключения.
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 16:26



Ти да не ми четеш мислите, а?/не че имам нещо против- моля, заповядай/
Да очаквам ли ефекта на бумеранга?- "...а не бих искал, не, не бих искал..."
/май прекалих с тая боя- много си почерних косата/
Днес дира май ни е дал ден за размисъл?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.06.01 17:48



Май се оправят нещата.
Какво мислиш за всичко онова , което ти разказах за себе си?
Мисля , че си интелигентна личност въпреки, че не демонстрираш такова поведение и се интересувам от безпристрестното ти мнение.
После ще ми кажеш и прав ли съм като си мисля , че астрологията като самостоятелна наука не е пълна?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 18:23



Знаеш ли какво казват за сл. ми знак- владее ирония и самоирония до съвършенство /ей, ирония, не сарказъм/. Ама как да я използвам срещу слънчеви стрелци! Не е спортсменски!
/хайде, избери нова тема -аз много харесвам проповеди/
/ и знаеш ли какво още казват за слънчевия ми знак- "не забравя, не прощава", освен когато прави изключения, които потвърждават правилото/
Да не се отказа от словесен двубой?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.06.01 19:51



За мен ще бъде приятно предизвикателство твоята вродена ирония да атакува моята същност. Тъкмо ще ми посочиш слабите места. Нали сме приятели- не трябва да се лъжем и съжаляваме.
Давай, не ме жали за да те обичам!
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 20:00



Да изчакаме до утре-да видим какво ще ни каже нощта.
/ти наистина не умееш да използваш правилно думите, ама какво да те правим все пак/



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 05:44



Значи имаме си строг ред на приоритетите плюс някой друг проблем.
По единия- астр. справочници предупреждават- при Луна в 8 дом- далеко от лични въпроси, съвети- т.е. сам/не че май се придържах към тия предупреждения- ама съм готова да стана жертва в името на астрологията/.Общо взето кармичните проблеми все някой, някога се оказва достатъчно силен да ги реши. И това не е важно- стига да се дистанцираш от него.
По другия:"какво да правя с това, което съм"- ами в последно време всички май това се питаме.Може би заедно имаме шанс./нещо бавничко, трудничко се сработваме- всички сме едни Личности....../
Ти като те измъчват ли обичаш?
Ще ни кажеш ли все пак защо според теб астрологията не е самостоятелна наука?т.е. можеш да започнеш от нещо/имай на ум, че ще влезеш в противоречие с гении на човешкото развитие, ама ти не се плашиш/. Ние най-малко, ако не можем да го използваме градивно, ще си изчетеме една критична бележка.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
АвторПЪTниk (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 10:12



Кажи ми още за думите. Добър ден.
Съществува ли вариант да имам различно понятия за някои думи и от там да се разминаваме?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
АвторПЪTниk (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 10:23



Хайде, стани жертва в името на астрологията.
При мен не стои въпроса : " Какво да правя с това което съм?"
Пред мен стои въпроса : " Как да го правя? "
Мисля , че преди да се занимаваме с астрология трябва да изучим други науки.
Като започнем от Твореца, самите себе си, света около нас , законите които ни въздействат и едновременно с това и астрологията като наука.
Един човешки живот не е достатъчен. Мисля още , че ако изучим първите науки, в представите ни ще се намали важността и значението на науката астрология.
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторLasi5 (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 13:14



По какво съдим, че сме направили нещата "правилно" и кога е това "накрая"?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: Lasi5]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано04.06.01 14:09



Не можах да намеря къде точно съм заявил категорично думите "правилно" и "накрая" ?
За мен понятието " правилно" може да бъде ползвано само от Истината и Мъдростта , а те са скрити от нас хората.
Думата "правилно" ние хората ползваме по различни начини.

"накрая" за мен е понятие за креен резултат за каквото и да е наше действие.

Мисля , че когато разговаряме с тези и други думи, се съобразяваме и с общоприетите понятия за думите и най вече с понятията за тях на човека с когото разговаряме.

Накрая аз ще се науча да общувам с думи правилно?
Когато се науча да общувам ПРАВИЛНО това ще бъде КРАЯ на обучението ми.
ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 04.06.01 14:14.



Тема Re: Zeluwka !нови [re: ПЪTниk]  
Автор omeg@ ()
Публикувано04.06.01 14:53



Moga li da te zeluna po cheloto!- s taz latiniza?!

Mnogo, ama strashno mnogo pravilno mislish - tova e kljucha !!!
Samo deto go vyrtish v obratnata posoka.... kazvash "pyrvata" nauka - ami tova opredeleno e edna ot pyrvite nauki!
"Zanimavaiki"se s neq ...nie opoznavame pyrvo sebe si... sveta okolo nas ... i na momenti ... Tvoreza. Dokato go pravim i kakto si go pravim(zanimavaneto) neizbejno trqbva da ponauchim i drugi nauki..., a ako veche sme gi uchili ... te prosto .... si idvat na mqstoto ... leka poleka pyzela se narejda, kartinata se ... risuva .... a s vremeto stava zavyrshena ... ima izlychvane - ojivqva ... ima melodiq ....eh, kak da ti go opishe chovek s dumi .... i ti s tvoq "Tvorez" .... ste opitam taka ... dylgo ti gledah horoskopa .... pomnish li sinqta malka peperuda ... kazah ti i za prasheza ot krilzata i .... po nevolq go i .... dokazah ... sledvash li me .... seriozno se pritesnqvah .....dokato edin den vidqhme horoskopa na sina ti - ama kakyv vyztorg me ponese togava, syvsem bqh "zabravila" za tozi variant - povqrvai mi skachala sym kato hlape ... samo ne me pitai zashto .... otgovora znaesh sam .... za mene beshe udovolstvieto da vidq kakvo i kolko ti e dal, kak go e razpredelil .... takyv maistorlyk, takyv fines , takava rapsodiq ....samo mogem shapka da svalim, da kolenichim i... da se smeem nqma uchenie, nqma poznanie, s koeto mojesh da go sravnish - zanimanieto.
Samo na tebe, samo vednyj .... i na uho ... ste ti kaja(drugite go znaqt ama si traqt)... ne e nauka tova.iskustvo e.

De bre gidi dyrti myrzelan!Hvani se i opitai sam!



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторMakc (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 15:27



Пътник, Ласи се е объркала с едно мое писмо, което е помислила, че си го писал ти. Прочети какво съм писал малко по-горе и ще разбереш кой какво има предвид.

Привет



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 18:31



Надявам се че съществува, но може би не е толкова важно.
Ако нещо не съществува на някакво ниво, то то не може да бъде усетено.
А след като съществува на някакво ниво, то нямаме основание да го елиминираме. Това е мой проблем- случва ми се да забравя да се обърна към висшето Аз.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: Makc]  
АвторLasi5 (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 18:37



От една страна твърдението, че само Истината и Мъдростта знаят кое е "правилно" не звучи много обнадеждаващо, ако се приеме, че се е имало предвид обективно съществуващи извън нас, някъде, неизвестно къде Истина и Мъдрост.
От друга страна, днес водих разговор, смисъла, на който беше, че аз правя всичко друго, само не и да живея истински и мъдро, но съществува вероятността един ден, неизвестно кой, да вляза в правия път, според събеседничката ми.
Смятам, че ако се откажем или поне намалим максимално разследванията и преценките кой какво прави, защо го прави и как ще престанем да превръщаме живота си в отражение на хорското мнение, дори и да е най-добронамерено.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: Lasi5]  
АвторPaXapи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 19:17



"Обективно съществуващи извън нас" - не съществува.
Има нива на субективна обективност. :)) Слоеве. Как беше там при Кастанеда -
"люспи на лука" :)))). Абсолютна Скала. Тук засягам и един постинг на АН, не
помня дали в тази тема. Разбирането (осъзнаването, действието) произтича
(протича :)) в различни слоеве (реалности, светове). Правинлното преминаване от слой в слой (от люспа в люспа) е винаги вертикално.
Иначе оставаш в същия слой (зацикляне, ако води до объркване, смяна на
възприятийни "идеали" - добре). Съществува Път. :)) (Привет ПЪТник :)))
Съществува твоята субективна скала. Пътят е в постепенното изместване на
субективната скала в посока Абсолютната. Т.е. при моделирането на събитията постепенно изместване на модела в посока "действителност" :)))
От началното "импулс от страна на света-обмисляне-сравнение с личностната скала-подготовка-решение-действие" към "импулс от страна на света-действие" :))) Скорост.
Тук ще префразирам. :))))
В началото планетите са планети и хората са хора. В процеса на запознанство, усвояване и овладяване на астрологията, нещата започват да мъглясват. Кое какво е? Това какво е? и пр.
В края отново хората са хора и планетите са планети. :))))
Каква е разликата между "хората са хора и планетите - планети" в началото
и "хората са хора и планетите - планети" в края?
Няма разлика. :))) Освен, че сме краката ни са на височина два метра над земята. :))

ПС. Я как съм се разписъл :))



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: PaXapи]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 04:18



Значи имаме правилно и неправилно преминаване. А кой го определя?То не е ли относително?Да не би все пак да реши че и без да искаме ни се налага да мислим върху основните въпроси на философията?
Как стои въпросът със скоростта?
Искаш ли да си пуснем една апокрифна касета на Висоцки, в унисон с ветровете навън?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: AH]  
АвторBьicoтckий (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 05:15



И откроем нашим чадам
правду или все равно:
"Удивительное - рядом,
но оно - запрещено."



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: AH]  
АвторPaXapи (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 05:23



Правинлно -> "в съответствие (унисон, по-астрологичному - съвпад :)) със вътрешната скала". Странно. Аз не почуствах-забелязах никакви философски течения и ветрове.
А за скоростта - да, слушай Висотски, макар че по се връзва Виктор Цой.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: Bьicoтckий]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 06:02



"Где мои сем......."



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: PaXapи]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 06:04



Друго какво според теб е подходящо за мен да слушам?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: AH]  
АвторPaXapи (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 07:51



Има едни пеещи тибетски чаши...
А и разказ ще ти пратя...
Мъдрите да ви вземат :))))))))))



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.06.01 12:31



Свърши ли храната ?
Да си потърсим нещо ново и вкусно.
Кой ще пусне нова тема?
Ей, с този мой глад?
Поне изискванията ми да бяха малко по високи - пък аз ям всичко.
Чета ви отговарям ви и ми е интересно.
Това ли е живота?
Че , то била лесно, нещо е гладно в мен, ям , ям и така!
Наука как трябвало да се яде и къде трябвало да се изхвърла отпъдъка...дрън дрън. Важното е да се назобя
Сега ми се суче!
Дали някога ще се оправя?
Астролозите знаят ли дали ще ми мине това?
ПЪТник

Оххх, само да не ме изгоните от клуба.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите ...нови [re: PaXapи]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 17:33



"Аз чакам, чакам вече.........."



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 17:36



Уважаеми, от ден-два се питам дали като демонстрираме неуважение към другите, не демонстрираме всъщност неуважение към себе си?
Ти как мислиш, а?



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.06.01 19:19



Така е . Ако е така.

Ти мислиш , че демонстрирам неуважение към вас? Защо мислиш така?
Къде остана вроденото ти чувство за самоирония , което аз много ценя?
Ти когато се питаш може и да не си отговориш , но те моля отговори поне на мен?
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 19:32



Аз винаги отговарям, не знаеш ли? При това няма теми "табу".
И на още едно място в тая тема чакам отговор и внимавай как ми отговаряш/може да ти кажа нещо за "родената..."/



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
Автор omeg@ ()
Публикувано05.06.01 19:40



ПЪТнико, ти харесваш ли себе си?
Обичаш ли себе си?

Не някое отнесено себе, и да не ме запратиш при вишсето си аз или пък да не вземеш да ми разказваш мнението на извънземните... единствено и само твоето лично вътрешно усещане/отношение към себе си ме интересува - и не смей да философстваш, заради себе си те моля, искам да разбера ... моля те с малко, но истински думи.

Виж каква с кирилица само ти говоря.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: ПЪTниk]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано06.06.01 04:46



И си искам един отговор още.
А твойте ги търси не праволинейно- равномерно. Ще ги пропуснеш.



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: AH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.06.01 10:43



Винаги отговаряш.
Само сега отложи отговора? И аз започвам като теб за да си приличаме.
Казвай каквото имаш за казване.
ПЪТник



Тема Re: Фантастика на вниманието на астролозите...нови [re: omeg@]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.06.01 10:48



Заради хубавата кирилица ще ти отговоря.

Аз съм безразличен към себе си.
ПЪТник




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.