Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 25.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Astrologia  
Автор Boyko ()
Публикувано22.03.00 17:01



Kakvo mislite za astrologiata? Priemate li ya i ako ne, zashto? /I ako da, syshto zashto?/

Тема Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор momchil ()
Публикувано22.03.00 18:38



amiiiiiii..... ne e li ocevidno ce ne trebva da se priema! ce e glupost, izmama, ili v nai dobria slucai sega! az nema kakvo da dokazvam! neka dokazvat tia koito ia priemat za istina!

Тема Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор Krank ()
Публикувано23.03.00 01:33



Зодиите са съзвездията през които минава Слънцето (еклиптиката) ... а те са 13. Няма да продължавам :)

Тема Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано23.03.00 06:12



Четох една книжка " Планетите на любовта " Правих опити с нея - невероятно, но когато чета на някой не неговата характеристика - веднага се усещаше че не е за него - човека сам си казваше че това не е той. От 15 души около 10 характеристики бяха абсолютно верни . Просто невероятно беше. Другите - горе - долу. Има вероятност по някакъв начин времето на раждане да има значение за характера. И ако е така, естесатвено астрологията е науката която ще улови тази особеност. Склонен съм да вярвам поне в зависимостта от годишните времена. Но тази книга ме впечатли твърде много.

Тема napravi otit!нови [re: Drug Vasko]  
Автор momchil ()
Публикувано23.03.00 09:16



nekoi pat tozi koito verva na horoskopa, da vzeme da procete horoskopote razbarkano! da vidim ne si li pasvat pak! :-)

Тема napravi otit!нови [re: Boyko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано23.03.00 10:57



Абе ти четеш ли к'во ти пиша ? Нали това направих с тая книга ! при другите - се обърква ама при тази - изненада ме.

Тема Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор bobo ()
Публикувано23.03.00 22:25



Когато запитах "знаещите" от клуба "Астрология" защо, след като на рождения ми ден Слънцето е в едно съзвездие аз съм в друга зодия се оказа, че зодиите не са това което са... Както се казваше в един филм. От девет кладенеца вода извадиха, само нищо не казаха за прецесията.

Тема Върху грешни факти не се гради истинска науканови [re: Drug Vasko]  
Автор Krank ()
Публикувано24.03.00 00:36



Не е толкова чудно, че съвпадат. Характеристиките обикновено са така написани, че да покриват по-голям диапазон от вероятни личности. Винаги са мъгляви, така че който вярва да може да открие в тях истините, а този който не вярва да забележи само лъжите. След като половината е налучкана истина какви са, наполовина верни или наполовина лъжливи ? :)

Тема Върху грешни факти не се гради истинска науканови [re: Boyko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано24.03.00 06:20



И това го знам. Не се променя положението.

Тема Astrologia АЗ СЪМ ЗА!!!нови [re: Boyko]  
Автор PYTHON ()
Публикувано24.03.00 12:08



ДЪЛГА ТЕМА ! МНОГООООООООООО ДЪЛГА! ХУБАВА , СЕРИОЗНА ! ПРОЧЕТЕТЕ КЛАСИЧЕСКИ ТРУДОВЕ ПО АСТРОЛОГИЯ И ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ ! ТЕ ПРОСТО СА НЕЩО ВЕЛИКОЛЕПНО. ЗАПОЗНАЙТЕ СЕ СЪС ПРОФЕСИОНАЛНАТА АСТРОЛОГИЯ И ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ! АСТРОЛОГИЯТА НЯМА НИЩО ОБЩО С ТОВА КОЕТО СЕ ПИШЕ В МЕДИИТЕ! АМА НИЩООООО! ХОРА КОИТО НЕ МОГАТ ДА СЪБЕРАТ 2+2 ПРАВЯТ ХОРОСКОПИ УЖАС! ПРОЧЕТАТ 1-2 КНИЖКИ И ГОРДО КАЗВАТ АЗ СЪМ АСТРОЛОГ! ШАРЛАТАНИ!!! МОЯ СЪВЕТ Е ПРОЧЕТЕ, НАПРАВЕТЕ СИ ХОРАСКОП НА ВАС ПОМИСЛЕТЕ И ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА!

Тема Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор Gandalf ()
Публикувано30.03.00 11:30



Obshtoto neshto v imenata na 2-te neshta e "ASTRO". Dokolkoto znam Astrolozite polzvat tochni koordinati na nebesnite tela izchisleni ot Astronomi ;-) (ili pone bi trjabvalo da e taka) Syshto koi sa bili drevnite astronomi i kakvi sa bili? - Zhrecite v Hramovete (Naprimer v Egiped) za koito syvremennite Astronomi kazvat che sa imali mnogo zadylbocheni poznanija za nebeto (dori v njakoi sluchai previshavashti poznanijata na takiva titani kato Galilej). Astrologijata kojato se praktikuva v bylgarija idva ot Egipetskata Astrologija (bjah chel njakyde) Ostava vseki sam da si napravi izvodite :-) I posledno no struva mi se ne na posledno mjasto po znachenie njakolko hiljadi godini nabljudenija vyrhu hora rodeni pri podobni konfiguracii na nebesnite tela - tova ne mozhe da se prenebregne s leka ryka

Тема Дали...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано30.03.00 18:20



А как ще се коментира наличието на различни "влияещи фактори" през различните векове? Имам предвид влиянието на новооткриваните през последните няколко века планети - те не са ли влияели? А не са взимали участие в изчисленията? Тогава доколко са били верни тези изчисления?

Тема Дали...нови [re: bobo]  
Автор Gandalf ()
Публикувано30.03.00 20:33



te samo biha mogli da vnasjat doutochnenie ;-) po vazhnoto e sybiraneto i sistematiziraneto na nabljudenija za astronomicheskite javlanija i za horata.

Тема Но не съм чувал...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано31.03.00 18:36



... някой някъде да е събирал такава информация, която все пак да има някаква представителност. Доколкото знам астрологията идва някъде от древността, е, все пак някакъв папирус би тряблало да е останал. Имам предвид записки за съпоставка на рождените дни и зодиите. Единствено бих могъл до някъде да се съглася с някакво общо влияние на Слънцето и Луната върху Земята, но не толкова, че чак да оказва влияние на съдбите на хората.

Тема Но не съм чувал...нови [re: bobo]  
Автор Gandalf ()
Публикувано31.03.00 21:03



Harakterno za drevnite "astrolozi" e bilo i tova che dostyp do tazi informacija sa imali samo mnogo tesen kryg hora. Zashto mislish che tova koeto e ostanalo (ako naistina e ostanal njakakyv pismen iztochnik, a ne e bil unishtozhen umishleno) e bilo lesno da se otkrie i ostaveno bez njakakyv vid zashtia?

Тема Струва ми се...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано01.04.00 17:06



че вече навлизаме в дебри, по-подходящи за Индиана Джоунс. Не виждам някаква особена важност в такива "знания", че да се крият толкова много. По-вероятно е просто да ги няма. А ако са толкова тайни, откъде са ви известни?

Тема Струва ми се...нови [re: bobo]  
Автор PYTHON ()
Публикувано02.04.00 00:01



астрологията не е за пренебрегване изобщо. добре е човек сам да си направи хороскоп и тогава започват странните неща. астрологията не може да се разглежда отделно от останалите неща.

Тема Струва ми се...нови [re: bobo]  
Автор Gandalf ()
Публикувано02.04.00 10:35



Hmm ... struva mi se che ne chetesh vnimatelno. Nikoj struva mi se tuk ne e kazal che neshto mu e izvestno (kato znanija za astrologijata) Ne e rqazumno da otrichash neshto koeto ne poznavash, kakto ne e razumno i da go zashtitavash. Tova koeto pisha tuk e moe sobstveno mnenie, sled kato sym napravil njakoi nabljudenija i sym dostignal do opredeleni izvodi. Kolkoto do tova kak se pravi edin Horoskop - literatura po temata bol. V krajna smetka obache sled kato se systavi trjabva da se i tylkuva, a tova struva mi se nikoj njama da ti dade nagotovo ;-) Tuk veche prolichava i razlikata mezhdu "profesionalistite" i "sharlatanite". Taka kakto otrichash astrologijata verojatno bi otrekyl i ekstrasenzornoto vyzprijatie - koeto obache za razlika ot astrologijata veche e nauchno dokazano che syshtestvuva ;-)

Тема Струва ми се...нови [re: Gandalf]  
Автор питон ()
Публикувано03.04.00 09:17



има литература по астрология но много малко е на ниво. това е проблем и то не малък. относно тълкуването на хороскопите в класическата астрология нещата са изчистени до краен предел. в съвременната астрология нещата са разводнени, появяват се множество теории и нещата не са така изчистени и ясни.

Тема Общо взето...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано04.04.00 22:01



...когато не знаем истината не е зле да съществува някакво всеобщо заблуждение, в което да се спре умът. Не знам кой го е казал, ама ми се вижда вярно.

Тема Общо взето...нови [re: Boyko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано04.04.00 22:04



Я, страхотно ! Евала, много бива туй определение !!!

Тема Общо взето...нови [re: Boyko]  
Автор Luck ()
Публикувано07.05.00 22:27



Четох в една книга, а после го чух в един документален филм,че "...да вярваш в астрологията е все едно да сложиш колело от римска каруца на съвременен Мерцедес".

Тема Общо взето...нови [re: Luck]  
Автор крост ()
Публикувано11.05.00 06:23



иска ли някой да му предложа съвремени автори и добри книги?

Тема Общо взето...нови [re: крост]  
Автор Gandalf ()
Публикувано11.05.00 09:52



Interesno e da se vidi kakvo pishat i togava da se "prieme" ili "atakuva" pisanoto. Pusni spisyk-a (dano sa dostypni i v bg)

Тема някои книжкинови [re: Gandalf]  
Автор крост ()
Публикувано12.05.00 06:57



в продължение на писаното от мен на 11.05.2000... "Written in the stars" "Planets and heredity" "Personality and positions of the planets at birth: empirical study" ---- автор на трите кники е M. Gauquelin

Тема Струва ми се...нови [re: питон]  
Автор 1 ()
Публикувано30.05.00 11:48



Da

Тема За астрологиятанови [re: Boyko]  
Автор Stargazer ()
Публикувано28.08.00 15:17



Астрологията не е наука като астрономията например. Затова ми се вижда най-малкото необяснимо как планетите и звездите биха могли по някакъв начин да повлияят на съдбата ми. Та те са най-обикновени тела. Нима дърветата, планините или реките могат да го правят?????????

Тема Re: За астрологиятанови [re: Stargazer]  
Автор Contestatio ()
Публикувано07.07.06 21:02



Ако астрологията е автентична, то според мен се основава на енергийно вмешателство в собствената енергия и по този начин звездите влияят върху човека - върху неговото поведение. Но само ми е много чудно защо всички астролози говорят много за влиянието на планети като Меркурий или Венера, а забравят да изтълкуват влиянието на най-близката до нас планета, върху която стъпваме всеки ден и чиято сила виждаме всеки ден (като гравитацията например) - Земята. Чудно ми е и как определят съдбата на човек като най-вероятно съществуват още планети, дори и съзвездия?



Тема псевдонауканови [re: Boyko]  
Автор FileO99 (SSD )
Публикувано08.07.06 17:36



Астрологията е една опасна и вредна псевдонаука, която няма място в съвременният живот на хората. Определени закономерности в нея са напълно вярни, обаче ние сме съвременни хора, които живеят в 21 век и не трябва да обръщат сериозно внимание на такива глупости, които не са продиктувани от нищо научно и рационално.





Тема Re: псевдонауканови [re: FileO99]  
Автор Contestatio ()
Публикувано08.07.06 20:30



А можем ли с лека ръка да отхвърлим течение, което води началото си от преди 5000 години и е практикувано и уважавано от най-великите за времето си народи и от едни от най-великите хора?



Тема Re: псевдонауканови [re: Contestatio]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано08.07.06 21:58



Можем естествено - когато това течение се базира на митове (даже и митове не са) - на практика астрологията не се базира на нищо.


Кажи баба тенкю

Тема Re: псевдонауканови [re: Vladi]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 23:28



Не се базира, но се печелят много пари от балъците





Тема Re: Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано09.07.06 15:19



Абе, бате! Това е нещо като да питаш дали хирурзите вярват в Дядо Мраз.

Разположението на звездите няма как да е фактор за това, каква е личността на даден човек или какво ще му се случи. Това, какъв си и какво ще ти се случи зависи най-вече от фактори като възпитание и околна среда. Звездите действително са част от околната среда, но все пак те са прекалено далеч.

Реално, един щатски президент ти оказва безумно много пъти повече влияние, отколкото някаква си звезда която е на майната си.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Drug Vasko]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано09.07.06 15:24



Звучи ми логична възможността, родените в един и същи годишен сезон да проявяват някои характерни шаблони в поведението си. Но това няма нищо общо със звездите във вселената, като изключим нашето си Слънце.



Тема Re: Astrologiaнови [re: dido_1983]  
Автор Contestatio ()
Публикувано09.07.06 23:22



Не, за мен най-честното е да се дадат данните на даден човек и публично членовете на форум "Астрология" да се опитат да анализират човек с всички подбробности - външен вид (защото някой смятат, че и това се определя от звездите), психични особености, интереси, професия, скронности и т.н. За мен така ще бъде най-честно. Срещу всяко съответствие да се напише (+) и срещу всяко несъответствие (-) и накрая да се сумира резултатът. За мен така е най-честно.





Тема Re: Astrologiaнови [re: Contestatio]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 21:58



По какъв научен критерий определяш ,кое е честно и кое не?Това зависи ли от звездите?



Тема Re: Astrologiaнови [re: dido_1983]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:03



За dido_1983 ()
Какво означава научно погледнато "прекалено далече"?



Тема Re: [re: Vladi]нови [re: bobo]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:05



Абе всички милионери са астролози и ясновидци.Ура хванах му цаката!



Тема Re: Contestatioнови [re: Contestatio]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:09



Акопиташ инерционно движещите се астрономи ,навярно ще трябва да я махнем из корен.Лошото е ,че близко до корена се намира и астрономията.Мнението им прилича на хора ,които си ги научил каксе смята ,а те после разправят ,че това е ала -бала.



Тема Re: FileO99нови [re: FileO99]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:13



Правилно!Тиси вече роден -нищоне можеш да промениш-живей си живота 9и си пази кожичката да не ти я съдерат някъде.Както казваше един американски войник негър-светът е много опасно място и човек трябва да е добре въоражен.Ако ти севиди глупаво ,знай ,че итвоето постче не е много по далече от моето



Тема Re: Contestatio ()нови [re: Contestatio]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:22



Здравей
На моменти интуйцията не ти изневерява!Апропо:Всички големи
открития са плод на интуицията.
За жалост астрологията днеска е по -скоро не автентична.Истината е покрита от вековете.Знанието е доста разпръснато.Но с повишаване на нивото на общочовешкото познание наближава момента ,в който няма да се пресмиваме на древните легенди и митове ,а ще ги преусмислим.Това се забелязва и във физиката и в химията Даже и в астономията .Всички тяхни велики хипотези са изградени частично върху базата на древните познания.



Тема Re: Stargazer ()нови [re: Stargazer]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:27



И на мене ми е чудно как такива малки неща като радиоактивните лъчи убиват.но не мога да ритамсрещу фактите .Екстраполацията показва че колкото е по-малканещото ,то то е толкова по силно.Дали познаваме всички малки неща.ние сме крайни същества ,катофизически същества Как можем тогава да проумеем вселената и всичкитеи закономерности?
Добре е да бъдеме по предпазливи и въздържани ,когато гоорим за неизвестни неща



Тема Re: bobo (),случайно да знаеш ннови [re: bobo]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:46



Бобо ,случайно да знаеш ,че прецесията е открита за последен известен пън на човечеството още преди новата ера .Има една тънкост още тогава е било ясно ,че земята есфера Даже са знаели и радиуса й.Без его откриването на прецесията е било невъзможно.



Тема Re: истинска наука?????нови [re: Drug Vasko]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:50



: Drug Vasko
Тема: Re: Върху грешни факти не се гради истинска наука
Много ми хареса товаизказване .Сега остава да ми покажеш един верен факт фактите който ние произвеждаме са модели .Има винаги разлика между модела и оригинала-за жалост



Тема Re: Drug Vaskoнови [re: Drug Vasko]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 22:54



И в науката е така .понякога някоятеория е дълго време мриемана ,а после я ругаят.Но интересното е ,че всички науки ,особено точните с охота използват езотеричните принципи ,идей ,закони ит.н-нищо ,чене си го признават.



Тема Re: Струва ми се...нови [re: питон]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано22.07.06 23:03



Питон !
по интересното е ,че и астрономическите изчисления се подобряват по точност отивайки по -далече в древноста.Това е факт ,ама не се коментира.
А идейте им са направо безсмъртни .От една такава идея се е развилаицялата наша техногенна цивилизация.Това е идеята за атома.Някой от идейте направо са били объркани от неразбирането на древните гърци.Такава е идеята за хаоса Гърците просто не са превели от египетски понятието.Хаос на египетски означаво космически ред.



Тема Re: Струва ми се...нови [re: Ufijdork]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 09:41



Всъщност, Ufijdork, може ли да преведеш с две думи какво искаше да кажеш с тия сто постинга?



Тема Re: Astrologiaнови [re: Ufijdork]  
АвторAcтpa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 18:07



Проблемът не е в астрологията, а в астролозите. Много се навъдиха вече. И много лъжат





Тема Re: Astraнови [re: Acтpa]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано24.07.06 21:27



Най -тъмно е преди разсъмване!
Сега положението в астрологията /глобално погледнато/е ,както малко преди откриването на периодичният закон отМенделеев.Не му се бой !.Плявата ще я отвее вятъра



Тема Re: Astrologiaнови [re: Acтpa]  
Автор Carisma (еxOmega)
Публикувано24.07.06 22:49



Проблемът" са условията, позволяващи такова "развъждане".

Сред масата развъдили се хубости" през последните 16 години - било бизнес, било политика, било законност ... астролозите далеч не са толкоз черни.

И когато лъжат, първо себе си лъжат (като така нерядко са и потърпевши) ... нещо, което за останалите спортове" не може да се каже.

За мен всякак по-съмнителни си остават астрономите ... не вярвам да е възможно, да си луд (условно, луд като хобист) по лещи, лупи, тръби и прочие чаркове и .... и да пропускаш или премълчаваш приказката/картината/легендата или каквото е онова, което е предмет на консумация при потребата на конструкцията от джаги.

Съмнителни сте, да.





Тема Re: Astrologiaнови [re: Carisma]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано25.07.06 23:14



Лошо говори за детето ,ако то се откаже от майка си!Особено ,когато подължава да експлоатира идей или знания дошли от преди много векове!
Какво е големият взрив?Кога е описан в книгите ?Какво са черните дупки ?Кога ще свържат тези два факта ,с които се гордеят така много ,считайки ги за свои открития или родени от астрономията идей.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Krank]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 14:16



"Зодиите са съзвездията през които минава Слънцето (еклиптиката) ... а те са 13. Няма да продължавам :)"

Много ме заинтригува и моля да ми кажеш кое е 13-то съзвездие (това, което не е отразено сред зодиите)?

Ако не се лъжа, древните учени занимаващи се с астрономия не са ли и астролози?



Тема Re: Astrologiaнови [re: Boyko]  
АвторПak питaщия (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 14:34



Абе, аз четох, четох и си мисля: не е ли обратното???
Говори се за влияние на планените върху характера, но то по-скоро си е точно звездна карта. Положението на небесните тела ти показва какви са скритите и явните черти на характера ти според момента на раждането. Просто системата на небесните тела е помощно средство за опознаване на характера, понеже човек сам не може....



Тема Re: Astrologiaнови [re: Питaщ]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.08.06 17:46



Змиеносец е 13тото съзвездие - на латински Ophiuchus.
А кво общо има с древните учени - едно време химиците са били и алхимици, ама днес никой не се опитва от айрян да прави злато, нали?


Кажи баба тенкю

Тема Re: Astrologiaнови [re: Пak питaщия]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.08.06 18:00



А защо положението на небесните тела да показва скритите и явните черти?
И защо само тези небесни тела да определят чертите? В края на краищата има толкова много астероиди, комети, да не говорим за планети извън слънчевата система - по същата астрологическа логика те също трябва да показват нещо, ама по някакви необясними за мен причини астролозите не ги включват в "хороскопите"


Кажи баба тенкю

Тема Re: Astrologiaнови [re: Vladi]  
АвторПитaщия (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 21:38



Точно това казвам. Те НЕ определят чертите, а служат като система за разчитане. И това е понеже имат строго определен цикъл и формират слънчевата система. Ама не знам дали е вярно, само като идея подхвърлих.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.08.06 22:08



Както вика един приятел: Искам след време да живея на луната и тогава да видя земята в кой дом ще ми е!



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор Contestatio ()
Публикувано26.08.06 13:04



Въпросът ми е "Има ли една книга, която да е написана против астрологията"? Учените я отхвърлят, но мисля, че успоредно с това трябва да има и доказателства за неефикасността или вредността на астрологията. Вие какво мислите? Има ли такава книга?



Тема Re: Astrologiaнови [re: Contestatio]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано26.08.06 22:50



Книга? ;о)) Май нито един мислещ учен няма да седне да пише за астрологията.

Астрологията - е псевдо-наука. Т.е. измислена наука, без доказателства и открития. Базира се на съвпаденията. В смисъл - родените хора на една и съща дата, но в различна година - според астрологията трябва да имат сходни характери, защото са родени под един и същи зодиакален знак. И като база на всичко твърдят, че планетите от Слънчевата система им влияят. Но нито един астролог не може да ми обясни каква е приликата за родените на 04.06.1946 година следобяд например - зодия "Близнаци", Сатурн и Венера са били в "Близнаци", и т.н. неща, и доколко същите ще бъдат те, ако бяха родени 20 години по-късно, когато в "Близнаци" е Юпитер, а не Сатурн.

С какво една планета като Юпитер може да влияе на току-що родено бебе? Може би със светлината си? Но бебетата се раждат в родилната зала, където светлината от Юпитер не стига. Тогава с какво? Може би с гравитационното си поле? ... Ако направим една кратка сметка - ще разберем, че акушерката със своите 120 килограма, но държаща бебето в ръце има много по-голямо гравитационно взаимодействие с бебето отколкото Юпитер, който се намира на над 770 милиона километра (на 04.06.1966 година например). Всичко това са глупости.

Аз самият мога да кажа, че съм врачка, ако се базирам на 1000000 опита да позная нещо. С течение на времето ще се случат верни и неверни отговори, като се базирам на кратка статистика - ще се окаже, че съм познал съдбите на половин милион хора. Така че доказателства за неефикасноста на астрологията - никой не иска да събира. Или накратко - както жреците в туземско племе: "Не ходете там, защото ще се случи нещо много лошо". Какво ще се случи - не казват, но току виж някой туземец настъпи змия, или падне от палмата, и си счупи крак - следва: "Аз ви казах, че ще се случи нещо много лошо". Ай после ходи се разправяй, че бил измамник.


Щирлиц

Тема Re: Astrologiaнови [re: Щиpлиц]  
АвторKapaвacилeв (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 18:47



Аз пък от "просветени" съм чувал че планетите ни влияели посредством силните си магнитни полета

. Нещо също толкова абсурдно както и "теорията" за гравитационните влияния. Това за магнитните полета ме накара да се замисля дали пък ако си сложа едно магнитче в джоба няма то да ми повлияе за нещо хубаво, например да спечеля от тотото. Обаче, ако мина покрай някой голям магнит той може да оплеска цялата работа и да ме блъсне кола:(.

Освен това има хора, които са родени "на ръба" между две зодии. Това значи ли, че ако майката се е била забавила няколко часа още детето и щяло да бъде с коренно различен характер или заложби като цяло?!?



Тема Re: Astrologiaнови [re: Щиpлиц]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 19:11



Бях попитал веднъж в "Астрология" - сиамски близнаци (за да няма дори минути разлика в момента на раждане), разделени с операция. Единият близнак умира, другия оживява. Една зодия са - как астрологията обяснява разликата в съдбата им??...



Тема Re: Astrologiaнови [re: bobo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано27.08.06 23:48



Никак.

Казват, че астрологията все пак не е толкова точна "наука" като математиката например, и 50% познаваемост все пак е добро постижение. ;о)


Щирлиц

Тема Re: Astrologiaнови [re: dido_1983]  
Автор Dest (непознат )
Публикувано02.09.06 21:05



Wij sega da te swetna teb i tezi koito ne znaiat kakwo e astrologia no goworiat za neia.. Po wazmojno nai prost nachin shte obiasnia niakoi osnowi W astrologiata pod wnimanie se zimat samo slynceto lynata planeti ot nashata sistema + 2 asteroida (po tochno kolkoto poweche blizki tela se wzimat pod wnimanie e nai dobre). Syzwezdiata imat obhsto samo za pytia na slynceto(ekliptikata), zwezdite niamat nishto obshto(te sa tolkowa daleche che wlianieto im ne se zima pod wnimanie).. Poneje slynceto e nai golemia obekt kojto wliae na horata i toi opredelia zodiite - prez koj zwezden znak minawa slynceto po wreme na washeto rajdane. Tezi zodii sa nai powyrhnostnia analiz da go narechem w astrologiata. Za towa, towa koeto go pishe po westnicite hich ne e sywsem tochno. Za po tochen horoskop e neobhodimo da se naprawi astralna karta po wreme na rajdaneto kato triabwa da se znae momenta s tochnost do polowin chast. i wiarwate ili ne triabwa da se znae dosta tochno i miastoto na rajdane, chrez tochnoto miasto se opredelia Ascedenta - koe syzwezdie izgriawa na iztochnia horizont po wreme na rajdaneto, towa e nai wajnia opredeliasht faktor w horoskopa - toi e otprawna tochka na wsichko ostanalo, w interes na istinata po opredeliasht e i ot zodiite. Astralna karta, rojdenno kolelo ili natalno kolelo wse taia. Tam e opisan celia pyt harakter i jiwot na indiwida. Razdelen e na domowe i po efemeridni tablici za momenta na rajdaneto se postawiat planetite i slunceto tam kadeto sa bili. Po polojenieto na planetite po domowe i tiahnite razlichni sywpadi se postroiawa horoskopa. Hich ne e lesna rabota. Za rachno prawene na kartata se iska dosta matematika i astronomia. Nai lesno e s komputarni programi koito se namirat lesno. Nai trudnoto e samoto talkuwane. Towa ne e sekta n ee techenie towa e nauka na 5000g. Za 5000g triabwa da e stanala dosta tochna :)
A ako se pitate kak taka planetite shte mi wliaiat - shte kaja edno , lynata wliae na cial okean ta na edin chowek li niama da powliae :). Grawitacia, radiacia i mnogo drugi faktori idwashti ot planetite, tiahnoto wzaimno polojenie i dr. W choweshkoto tialo nai chuwstwitelni kam kosmicheski anomalii sa technostite himichnite elementi w krawta i dr. bez da imam pretencii che znam wsichko. W tazi nauka triabwa mnogo wreme mnogo izsledwane i nai weche statistika za da se praktikuwa tochna astrologiq. Nai byrzia nachin za analiz e numerologiata no tia dawa dosta po gruba predstawa ot kolkoto astrologiata, no za predwaritelen analiz e idealna.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Dest]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 21:47



Хубаво. А ще можеш ли да отговориш на въпросът ми от по-горния постинг?



Тема Re: Astrologiaнови [re: bobo]  
Автор Dest (непознат )
Публикувано03.09.06 17:44



Еклиптиката се разделя на 12 части и се наименува всяка част. Както казах звездите нямат общо само слънцето и всички големи тела в системата. Ако се отклонявам от истината може да ме поправи който иска.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Dest]  
Автор Dest (непознат )
Публикувано03.09.06 17:45



Всъщност не знам дали сам отговорил на точниа вапрос дето искаше. Темата е много интересна и дискусията си заслужава.



Тема Re: Но не съм чувал...нови [re: bobo]  
Автор Dest (непознат )
Публикувано03.09.06 17:48



Те влияят косвено. Всъсщност създават предпоставките за съдбите, със своето движение и съвпадите с другите тела. Всичко е физика. Всъщност астролозите виждат препдоставките и от там правят изводите си. Тези които разбират от материата, другите просто ти казват това кеото са чели.



Тема Re: Дали...нови [re: bobo]  
Автор Dest (непознат )
Публикувано03.09.06 17:51



Значи последните открити тела са много далече, като плутон и седна. Те са малки бавно се вартят и не играят кой знае каква ключова роля. Поради бавното си вартене те играят по скоро роля варху отделни периоди откокото на отделен човек. Всички изводи които се правят сега са въз основа на статистики правени и развивани през вековете.



Тема Re: Но не съм чувал...нови [re: Gandalf]  
Автор Dest (непознат )
Публикувано03.09.06 17:54



А до колкото знам има разни сведения варху камъни папироси. А и вероятно астролозите (звездобройци)на много места са смятани за магьосници и са преследвани и унищожавани от там и труда им, веро



Тема Re: Astrologiaнови [re: bobo]  
Автор Dest (непознат )
Публикувано03.09.06 17:55



Ами те планетите само дават предпоставките нищо не определят, всичко е следствие на предпоставките.



Тема abe momchenca..нови [re: Dest]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 22:36



.. da, naistina, temata e mnogo interesna, i zaslujava da se diskutira. Ami zashto ne idete da si ia diskutirate v foruma na astronomite-chalgajii-poluidioti, vse pak tuka si ima otdelen klub "astrologia"? Aaa, setih se zashto, zashtoto tukashnia moderator, koito se e nabutal i tam za moderator, tam bi iztril temata dori predi da ia prochete. Abe shto li ne napisha az edno pisymce do dir.bg..



Тема Re: abe momchenca..нови [re: ES]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.09.06 11:03



хахаха, и да те турят теб за модератор може би? :-))


Кажи баба тенкю

Тема Re: abe momchenca..нови [re: Vladi]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 11:38



xaxaxa, eii, da, sega kato go kazvash vijdam kolko smisleno zvuchi, kak ne se biah setil dosega. Shte moderatorstvam s jelezna ryka, vsichki astro-chalgadjii, pochitateli na azis, shte bydat permanentno bannati, a temi ot tipa "bylgari otkriha kura mi yanko" - iztrvani s zamah..





Тема Re: Astrologiaнови [re: bobo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано04.09.06 18:32



"Хубаво. А ще можеш ли да отговориш на въпросът ми от по-горния постинг?"

Аз не му дочетох цвъкотворенията, но явно не е отговорил, щом казваш. ;о) Бях стигнал обаче до мястото, в което се казва, че за всеки човек трябва да се знае дори часа с точност до половин часТ (!!!), и точно мястото му на раждане. След което се сетих за вица за двамата братя близнаци - братя Аргирови, единия роден в Пловдив, а другия - в Асеновград... Е, най-вероятно Аргирови са родени под щастлива звезда, щом и двамата си бяха живи и здрави.


Щирлиц

Тема Re: abe momchenca..нови [re: ES]  
АвторCalderone (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 21:03



До преди и аз бях баннат, ама вече не съм





Тема Re: Astrologiaнови [re: Dest]  
Автор Contestatio ()
Публикувано06.09.06 19:07



Въпросът е каква е ползата от астрологията при наличието на толкова незадоволителна точност? Точно тази неточност понякога може да се окаже изключителн опасна за тези, които вярват напълно на астрологията, не мислите ли? Даже вече се практикува в цял свят раждане чрез цезарово сечение като времето се определя от астролог, с когото майката предварително е обсъдила какъв би искала да е потенциала на детето й в определени области. Да не говорим, че някои сляпо прекъсват връзките с партньорите си и то само защото синастрията им не е добра. Може да се споменат и огромните разходи, които се правят от гражданите и които постъпват в джоба на астролозите.
Много съм против обаче нападането на астролозите и обвиненията към тях за шарлатанство. Нямаш право да опрекваш някого за това в какво вярва и какви методи използва, за да се опита да достигне до истината, към която се стремим всички, всяка една наука, всяка област от реалния живот. Те не са измамници, а хора, които са поели пътя да помагат на хората чрез методи, които са приели за верни и правилни и ги предлагат на хора, които също вярват в тях. То и в науката голяма част от фактологията е статистически формулирана, но там е приета за истина, но имат здрава основа, върху която се градят. Астрологията за съжаление не се бори да докаже теориите си и научно и ние не можем да съдим учените, че се аргументират против нея.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Contestatio]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 11:25



Ако астрологията трябва да е наука, то тя е хуманитарна наука (богословие, психология). Това, че използва числа не я прави точна наука.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Boyko]  
Авторastrollusion (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 14:36



http://astrollusion.free.bg/






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.