Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 23.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Astrologiaнови [re: Carisma]  
Автор Ufijdork (непознат)
Публикувано25.07.06 23:14



Лошо говори за детето ,ако то се откаже от майка си!Особено ,когато подължава да експлоатира идей или знания дошли от преди много векове!
Какво е големият взрив?Кога е описан в книгите ?Какво са черните дупки ?Кога ще свържат тези два факта ,с които се гордеят така много ,считайки ги за свои открития или родени от астрономията идей.



Тема Re: Astrologiaнови [re: Krank]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 14:16



"Зодиите са съзвездията през които минава Слънцето (еклиптиката) ... а те са 13. Няма да продължавам :)"

Много ме заинтригува и моля да ми кажеш кое е 13-то съзвездие (това, което не е отразено сред зодиите)?

Ако не се лъжа, древните учени занимаващи се с астрономия не са ли и астролози?



Тема Re: Astrologiaнови [re: Boyko]  
АвторПak питaщия (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 14:34



Абе, аз четох, четох и си мисля: не е ли обратното???
Говори се за влияние на планените върху характера, но то по-скоро си е точно звездна карта. Положението на небесните тела ти показва какви са скритите и явните черти на характера ти според момента на раждането. Просто системата на небесните тела е помощно средство за опознаване на характера, понеже човек сам не може....



Тема Re: Astrologiaнови [re: Питaщ]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.08.06 17:46



Змиеносец е 13тото съзвездие - на латински Ophiuchus.
А кво общо има с древните учени - едно време химиците са били и алхимици, ама днес никой не се опитва от айрян да прави злато, нали?


Кажи баба тенкю

Тема Re: Astrologiaнови [re: Пak питaщия]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.08.06 18:00



А защо положението на небесните тела да показва скритите и явните черти?
И защо само тези небесни тела да определят чертите? В края на краищата има толкова много астероиди, комети, да не говорим за планети извън слънчевата система - по същата астрологическа логика те също трябва да показват нещо, ама по някакви необясними за мен причини астролозите не ги включват в "хороскопите"


Кажи баба тенкю

Тема Re: Astrologiaнови [re: Vladi]  
АвторПитaщия (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 21:38



Точно това казвам. Те НЕ определят чертите, а служат като система за разчитане. И това е понеже имат строго определен цикъл и формират слънчевата система. Ама не знам дали е вярно, само като идея подхвърлих.



Тема Re: Astrologia [re: Boyko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.08.06 22:08



Както вика един приятел: Искам след време да живея на луната и тогава да видя земята в кой дом ще ми е!



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: Astrologia [re: Boyko]  
Автор Contestatio ()
Публикувано26.08.06 13:04



Въпросът ми е "Има ли една книга, която да е написана против астрологията"? Учените я отхвърлят, но мисля, че успоредно с това трябва да има и доказателства за неефикасността или вредността на астрологията. Вие какво мислите? Има ли такава книга?



Тема Re: Astrologia [re: Contestatio]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано26.08.06 22:50



Книга? ;о)) Май нито един мислещ учен няма да седне да пише за астрологията.

Астрологията - е псевдо-наука. Т.е. измислена наука, без доказателства и открития. Базира се на съвпаденията. В смисъл - родените хора на една и съща дата, но в различна година - според астрологията трябва да имат сходни характери, защото са родени под един и същи зодиакален знак. И като база на всичко твърдят, че планетите от Слънчевата система им влияят. Но нито един астролог не може да ми обясни каква е приликата за родените на 04.06.1946 година следобяд например - зодия "Близнаци", Сатурн и Венера са били в "Близнаци", и т.н. неща, и доколко същите ще бъдат те, ако бяха родени 20 години по-късно, когато в "Близнаци" е Юпитер, а не Сатурн.

С какво една планета като Юпитер може да влияе на току-що родено бебе? Може би със светлината си? Но бебетата се раждат в родилната зала, където светлината от Юпитер не стига. Тогава с какво? Може би с гравитационното си поле? ... Ако направим една кратка сметка - ще разберем, че акушерката със своите 120 килограма, но държаща бебето в ръце има много по-голямо гравитационно взаимодействие с бебето отколкото Юпитер, който се намира на над 770 милиона километра (на 04.06.1966 година например). Всичко това са глупости.

Аз самият мога да кажа, че съм врачка, ако се базирам на 1000000 опита да позная нещо. С течение на времето ще се случат верни и неверни отговори, като се базирам на кратка статистика - ще се окаже, че съм познал съдбите на половин милион хора. Така че доказателства за неефикасноста на астрологията - никой не иска да събира. Или накратко - както жреците в туземско племе: "Не ходете там, защото ще се случи нещо много лошо". Какво ще се случи - не казват, но току виж някой туземец настъпи змия, или падне от палмата, и си счупи крак - следва: "Аз ви казах, че ще се случи нещо много лошо". Ай после ходи се разправяй, че бил измамник.


Щирлиц

Тема Re: Astrologia [re: Щиpлиц]  
АвторKapaвacилeв (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 18:47



Аз пък от "просветени" съм чувал че планетите ни влияели посредством силните си магнитни полета

. Нещо също толкова абсурдно както и "теорията" за гравитационните влияния. Това за магнитните полета ме накара да се замисля дали пък ако си сложа едно магнитче в джоба няма то да ми повлияе за нещо хубаво, например да спечеля от тотото. Обаче, ако мина покрай някой голям магнит той може да оплеска цялата работа и да ме блъсне кола:(.

Освен това има хора, които са родени "на ръба" между две зодии. Това значи ли, че ако майката се е била забавила няколко часа още детето и щяло да бъде с коренно различен характер или заложби като цяло?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.