Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 23.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Astrologiaнови [re: Boyko]  
Автор Gandalf ()
Публикувано30.03.00 11:30



Obshtoto neshto v imenata na 2-te neshta e "ASTRO". Dokolkoto znam Astrolozite polzvat tochni koordinati na nebesnite tela izchisleni ot Astronomi ;-) (ili pone bi trjabvalo da e taka) Syshto koi sa bili drevnite astronomi i kakvi sa bili? - Zhrecite v Hramovete (Naprimer v Egiped) za koito syvremennite Astronomi kazvat che sa imali mnogo zadylbocheni poznanija za nebeto (dori v njakoi sluchai previshavashti poznanijata na takiva titani kato Galilej). Astrologijata kojato se praktikuva v bylgarija idva ot Egipetskata Astrologija (bjah chel njakyde) Ostava vseki sam da si napravi izvodite :-) I posledno no struva mi se ne na posledno mjasto po znachenie njakolko hiljadi godini nabljudenija vyrhu hora rodeni pri podobni konfiguracii na nebesnite tela - tova ne mozhe da se prenebregne s leka ryka

Тема Дали...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано30.03.00 18:20



А как ще се коментира наличието на различни "влияещи фактори" през различните векове? Имам предвид влиянието на новооткриваните през последните няколко века планети - те не са ли влияели? А не са взимали участие в изчисленията? Тогава доколко са били верни тези изчисления?

Тема Дали...нови [re: bobo]  
Автор Gandalf ()
Публикувано30.03.00 20:33



te samo biha mogli da vnasjat doutochnenie ;-) po vazhnoto e sybiraneto i sistematiziraneto na nabljudenija za astronomicheskite javlanija i za horata.

Тема Но не съм чувал...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано31.03.00 18:36



... някой някъде да е събирал такава информация, която все пак да има някаква представителност. Доколкото знам астрологията идва някъде от древността, е, все пак някакъв папирус би тряблало да е останал. Имам предвид записки за съпоставка на рождените дни и зодиите. Единствено бих могъл до някъде да се съглася с някакво общо влияние на Слънцето и Луната върху Земята, но не толкова, че чак да оказва влияние на съдбите на хората.

Тема Но не съм чувал...нови [re: bobo]  
Автор Gandalf ()
Публикувано31.03.00 21:03



Harakterno za drevnite "astrolozi" e bilo i tova che dostyp do tazi informacija sa imali samo mnogo tesen kryg hora. Zashto mislish che tova koeto e ostanalo (ako naistina e ostanal njakakyv pismen iztochnik, a ne e bil unishtozhen umishleno) e bilo lesno da se otkrie i ostaveno bez njakakyv vid zashtia?

Тема Струва ми се...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано01.04.00 17:06



че вече навлизаме в дебри, по-подходящи за Индиана Джоунс. Не виждам някаква особена важност в такива "знания", че да се крият толкова много. По-вероятно е просто да ги няма. А ако са толкова тайни, откъде са ви известни?

Тема Струва ми се...нови [re: bobo]  
Автор PYTHON ()
Публикувано02.04.00 00:01



астрологията не е за пренебрегване изобщо. добре е човек сам да си направи хороскоп и тогава започват странните неща. астрологията не може да се разглежда отделно от останалите неща.

Тема Струва ми се...нови [re: bobo]  
Автор Gandalf ()
Публикувано02.04.00 10:35



Hmm ... struva mi se che ne chetesh vnimatelno. Nikoj struva mi se tuk ne e kazal che neshto mu e izvestno (kato znanija za astrologijata) Ne e rqazumno da otrichash neshto koeto ne poznavash, kakto ne e razumno i da go zashtitavash. Tova koeto pisha tuk e moe sobstveno mnenie, sled kato sym napravil njakoi nabljudenija i sym dostignal do opredeleni izvodi. Kolkoto do tova kak se pravi edin Horoskop - literatura po temata bol. V krajna smetka obache sled kato se systavi trjabva da se i tylkuva, a tova struva mi se nikoj njama da ti dade nagotovo ;-) Tuk veche prolichava i razlikata mezhdu "profesionalistite" i "sharlatanite". Taka kakto otrichash astrologijata verojatno bi otrekyl i ekstrasenzornoto vyzprijatie - koeto obache za razlika ot astrologijata veche e nauchno dokazano che syshtestvuva ;-)

Тема Струва ми се...нови [re: Gandalf]  
Автор питон ()
Публикувано03.04.00 09:17



има литература по астрология но много малко е на ниво. това е проблем и то не малък. относно тълкуването на хороскопите в класическата астрология нещата са изчистени до краен предел. в съвременната астрология нещата са разводнени, появяват се множество теории и нещата не са така изчистени и ясни.

Тема Общо взето...нови [re: Gandalf]  
Автор bobo ()
Публикувано04.04.00 22:01



...когато не знаем истината не е зле да съществува някакво всеобщо заблуждение, в което да се спре умът. Не знам кой го е казал, ама ми се вижда вярно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.