Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 16.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: СВАРЯВАНЕ НА ЗОМБИ НА САПУН В ДАДЕНА "ОС"нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.08.16 19:36



"Кое не е вярно бре ?.. това че всяка ОС вмества във вместилището си цялата вселена ли ?"

Изобщо не съм коментирал това. Що не се събудиш първо, а?


"Ха сега казвай какво имаш впредвид като твърдиш че в дадена точка на вселената се осъществява събитие в дадена "ОС" а въвсъщата тая точка не се осъществява събитието в другите "ОС", та нали в момента на събитието в тая точка на събитието има конкретна точка на събитието във всите "ОС" "

Само че конкретните точки в общият случай са различни за различните системи. А различни точки особено по времевата ос, характеризиращи събитието, не говорят за едновременно случване, както и да го погледнеш. Пък на теб ти липсва експеримент който да доказва именно това - дали едновременните за една система събития са такива и за другите системи. Аз ти разправям очевадни неща, че нямаш такъв експеримент, ти само се пуйчиш и репчиш. Ако с пуйчене и репчене ставаха експерименти, науката да е напреднала много, ама на



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: СВАРЯВАНЕ НА ЗОМБИ НА САПУН В ДАДЕНА "ОС"нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.08.16 21:04



Ако с пуйчене и репчене ставаха експерименти, науката да е напреднала много, ама на
хехехе


То накрая и на мен ще вземе да ми стане ясно, само на Петков не.
По тоя повод се сещам за една история, по-скоро виц, който баща ми разказваше. Във физическия факултет на СУ, по времето когато той го е завършвал имало някакъв разсилен, който бил възрастен човек, поне от 20 години работел там, чистел, бършел дъската и други подобни. Та в един момент разсилният взел, че изтрил някакви формули от дъсксата, и професорът много се ядосал. Тогава разсилният казал - е, нищо, няма проблем, и взел тебешира, и безпогрешно възстановил написаното.



Тема КОЕ НЕ Е ВЯРНО БРЕ? АЙДЕ КОМЕНТИРАЙ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано11.08.16 22:31





цитат:
"Кое не е вярно бре ?.. това че всяка ОС вмества във вместилището си цялата вселена ли ?"

Изобщо не съм коментирал това.

край на цитата.


Ми айде кажи тугиз какво си коментирал бре ?


цитат:
"Ха сега казвай какво имаш впредвид като твърдиш че в дадена точка на вселената се осъществява събитие в дадена "ОС" а въвсъщата тая точка не се осъществява събитието в другите "ОС", та нали в момента на събитието в тая точка на събитието има конкретна точка на събитието във всите "ОС" "

Само че конкретните точки в общият случай са различни за различните системи.

край на цитата.


Това явно не ти е ясно каква е разликата между материална точка и геометрична точка.
Ти пак се отплесна и вместо под конкретна материална точка започваш да баучиш за геометрична точка сързана с някаква "ОС". Точката в която аз съм в моята отправна система е в началото на кординатната система свързана с мен. Тази точка е неподвижна в моята отпртавна система . Във всички други отправни системи тази точка няма константни координати поради взаимното движение на материята във вселената. Аз хиляда пъти ти обясних че когато дадено събитие се осъществява в дадена "ОС" в същия момент това събитие се осъщестъвява в координатни точки на разните отправни системи които абсолютно съвпадат една с друга в тоя момент .. Разбира се че след време тези точки няма да съвпадат защото ще бъдат разнесени като координати из цялата вселена поради взаимното движение на разните отправни системи..Ето това съм ти го обяснявал барем 100 пъти:




Но ти явно не правиш разлика между материална точка в която се осъществява събитието и геометрична точка която е атрибут на някаква координатна система която пък е взаимноподвижна с другите координатни системи свързани с други материални тела.


цитат:

Само че конкретните точки в общият случай са различни за различните системи.
край на цитата.


Мястото на събитието е едно и също във всички отправни системи в момента на събитието ..но координатите на събитието се разнасят от взаимноподвижните "ОС" из цялата вселена след време. По горе в линкът съм обяснил подробно как става това "разнасяне" из вселената ..прочети го внимателно за да ти се изяснят нещата.



цитат:

А различни точки особено по времевата ос, характеризиращи събитието, не говорят за едновременно случване, както и да го погледнеш.
край на цитата.


Това са глупости !..Времето е абсолютен зеленчук и не зависи от изборът на геометрична отправна система .. Най общо казано времето подрежда събитията във вселената едно след друго или едновременно!.За тези събития във вселената които се осъществяват в един и същ момент казваме че имат общо настояще на осъществяването ! Хронологията на събитията по никакъв начин не зависи от изборът на отправна система !..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 11.08.16 22:35.



Тема Re: КОЕ НЕ Е ВЯРНО БРЕ? АЙДЕ КОМЕНТИРАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.08.16 22:42



"Ми айде кажи тугиз какво си коментирал бре "

Да беше прочел преди да питаше, а?


"Мястото на събитието е едно и също във всички отправни системи в момента на събитието "

Мястото на събитието може да е едно и също, но дали моментите са един и същи, а? Ей и за това нямаш експеримент а само голо фантазиране.


"Времето е абсолютен зеленчук "

И за това нямаш никакъв експеримент, само напъвания. Ама то с пръдня боя не става, Петков




Пак се оказа, чче няма експеримент, а? Що не слушаш батковците си?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: КОЕ НЕ Е ВЯРНО БРЕ? АЙДЕ КОМЕНТИРАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.08.16 22:51



"Времето е абсолютен зеленчук "

Освен, че не се отказваш от пенсионерския си хумор, нищо вярно няма в думите ти.
Именно в това изречение се корени заблудата ти. Как можеш да отричаш Лоренцовите трансформации, които дори не са на така омразния ти Айнщайн.
А какво стана с твоя прословут опит? Нещо напоследък се позамълча за него, а преди ни беше проглушил ушите като квачка, снесла яйце. Само дето яйцето го няма...

И, Петков, стига си ни пързалял с това, че опита го прави някой друг. Нали уж беше твой опит, пък друг го прави. Колко удобно е това за измъкване, само че не минава.
Като друг го прави, ти си траеш, и не баучиш по форумите, че си имал свой опит, който доказвал нещо си, което обаче е само в твоята фантазия. Опит, както всички видяхме, няма.
Право ти каза Гери, че с пръдня боя не става.

Редактирано от Tom_cat на 11.08.16 22:52.



Тема Re: КОЕ НЕ Е ВЯРНО БРЕ? АЙДЕ КОМЕНТИРАЙ!нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.08.16 22:57



Не е въпрос за отричане или не отричане. Става дума за налични експерименти, а за всичките изказани твърдения той няма такива. Пълно головодие и кал по гърба го съпровожда до тука.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: КОЕ НЕ Е ВЯРНО БРЕ? АЙДЕ КОМЕНТИРАЙ!нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.08.16 23:44



Да де, именно затова не може да отрича Лоренцовите трансформации.



Тема НЕ МИ ФЪФЛИ ПОД НОСЪТ СИ БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.08.16 00:12





цитат:
"Ми айде кажи тугиз какво си коментирал бре "

Да беше прочел преди да питаше, а?

край на цитата.


Не ми фъфли под носът си бре !..Какъв такъв нечленоразделен си станал!..От зомбът ще е !..хихихихи





цитат:
"Мястото на събитието е едно и също във всички отправни системи в момента на събитието "

Мястото на събитието може да е едно и също, но дали моментите са един и същи, а? Ей и за това нямаш експеримент а само голо фантазиране.


край на цитата.


Моментът на събитието е един и същ и това се регистрира от всите разноинерциални магарета оказали се в зоната на събитието!..Не се случва за едните събитието по гергьовден а за другите по Димитровден, там наполяната са свложили един часовник и всите магарета по тоя часовник са видяли че светлината от свръхновата е пристигнала до поляната в 12.00 ч. Ъхъ! ..хихи..Колкому е да сложим един часовник на поляната с магаретата ?..хохохохо


цитат:
"Времето е абсолютен зеленчук "

И за това нямаш никакъв експеримент, само напъвания.

край на цитата.


Вярно до доказване на обратното! Така както е вярно до доказване на обратното и това че три магарета са повече от две !.. Ъхъ!



Тема Re: НЕ МИ ФЪФЛИ ПОД НОСЪТ СИ БРЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.08.16 01:04



"Не ми фъфли под носът си бре "

Не фъфля, а просто те насочвам да прочетеш поста който си пропуснал. Няма смисъл да повтарям неща, които така и така не четеш, нали? Така че намирането на отговора на въпроса който те терзае е изключително в твоите ръце




"Моментът на събитието е един и същ и това се регистрира от всите разноинерциални магарета оказали се в зоната на събитието!"

Момента би бил един и същ, ако всички часовници на магаретата показват едно и също нещо. Ако не показват, няма едновременност. То това е смисъла на самото понятие - едно-време, а количествено времето се определя чрез часовника. Така че дали моментът е един и същ, изобщо не е ясно предварително. Но това вече го обсъждахме. Да си го разбрал, няма да се връщам на него.


"там наполяната са свложили един часовник и всите магарета по тоя часовник са видяли че"

Напротив, всяко магаре трябва да си има собствен часовник, който е неподвижен с магарето и това е задължителното условие, за да мери верно. Часовникът на поляната е подвижен за магаретата, и по дефиниция не е верен. Освен да го опикаят магаретата, за друго не става. И това го обсъждахме, и това не си го разбрал.

Е какъв е смисъла да не разбираш обясненията и да продължаваш да се тръшкаш като измисляш сбъркани примери? Никакъв, нали?

Е, Бобо, може да заключваш и тази тема.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема КАТО ЗАКЛЮЧАТ ТЕМА ГО ПРЕМЕСТВАМ У ДРУГИО КРАЧОЛнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.08.16 08:19





цитат:
"Не ми фъфли под носът си бре "

Не фъфля, а просто те насочвам да прочетеш поста който си пропуснал. Няма смисъл да повтарям неща, които така и така не четеш, нали? Така че намирането на отговора на въпроса който те терзае е изключително в твоите ръце

край на цитата.


Нема нищо за четене в твоите маянтри! Мантрясване до отплесване ! Ъхъ!





цитат:
"Моментът на събитието е един и същ и това се регистрира от всите разноинерциални магарета оказали се в зоната на събитието!"

Момента би бил един и същ, ако всички часовници на магаретата показват едно и също нещо. Ако не показват, няма едновременност. То това е смисъла на самото понятие - едно-време, а количествено времето се определя чрез часовника. Така че дали моментът е един и същ, изобщо не е ясно предварително.

край на цитата.


Най добрия часовник във вселената е процесът на събитията. Този процес е един и същ във всички отправни системи оти всички "ОС" вместват в себе си цялата вселена и по тоя начин всички "ОС" са винаги в мястото на събитието. ! ..само конструктите на координатните оси са отместени една от друга в разните "ОС" , но това няма значение къде ще приемеш че е началото на отправната "ОС" , това начало може да бъде преместено в кой да е неподвижен веществен обект в тая "ОС" и това не променя отправната система а саямо променя мястото на началото накоординатните оси! ..Когато едно магаре се ражда в даден момент в една отправна система то това магаре се ражда в същия момент в коя да е отправна система..А моментът е координата на времевата ос на събитията подреждаща събитията във вселената едно след друго или едновременно. Раждането на магарето се потвърждава с протокол и подпис на представители на магаретата от разните ИС оказали се в непосредственна близост до раждащото се магаре!..Когато се подпишат магаретата че магарето се е родило когато са се били събрали те всите на мястото на раждането това е момента на раждането на магарето ..протоколиран и подпечатан с магарешкия печат(някой му викат калмукандро)!..и на него пише "Магаренцето се роди по времето когато всите ние от разните отправни системи бяхме се събрали на конференция в зоната на раждането" Никакви тинтири -минтири айнщанистки представи за различен ход на часовници базирани на лайнения втори постулат на глупендера не могат да оборят тоя протокол!..Ъхъ!


цитат:

Е, Бобо, може да заключваш и тази тема.
край на цитата.


Като заключат темата ша го преместя у другио крачол! хохохохо

Редактирано от _petkov_-126478 на 12.08.16 10:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.