Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 29.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ДОКАЖИ ЧЕ ДЪЛЖИНИТЕ ЗАВИСЯТ ОТ ОТПРАВНАТА СИСТЕМА!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 00:02





цитат:

То тука няма кой какво да се обажда и коментира. Ти си преговаряш някакви мантри. Постулираш, че дължините са независими от отправната система, и "доказваш", че това е така.
край на цитата.


Ми айде докажи че в разните отправни системи оная ти работа не е все 6 сантима!
Аз постулирам че онуй ти нещенце във коя да е ОС си е все 6 сантима ..Айде докажи че не е така бре !...хихихихи.. Ша докажеш ама на куково лето! ...хохохохо..


Па ако не мойш да докажеш не ти остава нищо друго освен да се криеш у трънките !..Ъхъ! ...



Тема Re: ДОКАЖИ ЧЕ ДЪЛЖИНИТЕ ЗАВИСЯТ ОТ ОТПРАВНАТА СИСТЕМА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 00:08



Именно, именно. Ти иповтаряш в мантри това, което е направил Нютон. Налагаш твърде силни ограничения с постулатите си, и достигаш до положение да не можеш да обясниш експеримента - тези постулати не работят. Историята всички я знаем, знаем и защо такъв подход е неработещ. Няма смисъл да повтарям тука всеизвестните неща. А на който не са му известни - марш обратно в училище докато научи..

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема КАКВИ ЕКСПЕРИМЕНТИ БРЕ , КАКВИ ТОРБИ С ЦИМЕНТ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 01:13





цитат:

"ДОКАЖИ ЧЕ ДЪЛЖИНИТЕ ЗАВИСЯТ ОТ ОТПРАВНАТА СИСТЕМА!"

Именно, именно.
край на цитата.


Ми като е именно докажи че дължините зависят от изборът на отправна система бре !.. Ша докажеш ама на куково лето!...хихихихи




цитат:
Ти иповтаряш в мантри това, което е направил Нютон. Налагаш твърде силни ограничения с постулатите си, и достигаш до положение да не можеш да обясниш експеримента - тези постулати не работят.

край на цитата.


Не виждам доказателства, че в разните отправни системи онуй ти нещенце има разни дължини.. само на къндърма гише си го ударил !.. Къде са ти доказателствата бре ?.. как доказваш че в разните отправни системи онуй ти нещо има различна дължина ?..А?.. Не виждам такова доказателство!..само на общи лафове я караш! ..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 07:08.



Тема НИЩОГОВОРЕНЕ БЕЗКРАЙ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 07:04



Приятелю Гери ,


цитат:
Именно, именно. Ти иповтаряш в мантри това, което е направил Нютон. Налагаш твърде силни ограничения с постулатите си, и достигаш до положение да не можеш да обясниш експеримента - тези постулати не работят. Историята всички я знаем, знаем и защо такъв подход е неработещ. Няма смисъл да повтарям тука всеизвестните неща. А на който не са му известни - марш обратно в училище докато научи..

край на цитата.


Това си е чиста проба нищоговорене на поразия : "Нямало смисъл да повтаряш всеизвестни неща от родът на това че тоя подход е неработещ." Нищоговорене е да твърдиш че е неработеща представата , че дължината на материалните обекти е независеща от отправната система без да можеш да докажеш това и да утвърждаваш на поразия ,че било общоизвестно.. В тоя ред на мисли можеш да добавиш и това че е общоизвестно че съществува зеления подземен каменояд.. дядо Господ и баба Яга ! ..хихихихи ..


Голяма глупост е да твърдиш че в разните отправни системи на наблюдателите оказали се в даден момент в зоната на земята светлината от свръхновата е изминала разните разстояния от свръхновата до своите наблюдатели с еднаква скорост (300000 км/с) и в края на краищата е достигнала едновременно за всички оказали се в зоната на земята наблюдатели през 1996 г. . Как ще обясниш факта че за всички наблюдатели оказали се в зоната на земята през 1996 година светлината от избухналата свръхнова е достигнала едновременно въпреки това че те са били в разни отправни системи и респективно според глупендерията на зомбитата на разни разстояния от свръхновата?.. А?

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 08:39.



Тема Re: НИЩОГОВОРЕНЕ БЕЗКРАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 09:17



Ама моля ти се, преговаряй си класическата физика, фантазирай си, лоше нема ако ти помага. Но не очаквай и другите да са толкова изпаднали, че да се включват.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема СВЕТЛИННИЯ ФРОНТ ЛОКАЛИЗИРАН ЗА ВСИЧКИ СЪВМЕСТЕНИнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 09:55





цитат:

"НИЩОГОВОРЕНЕ БЕЗКРАЙ!"

Ама моля ти се, преговаряй си класическата физика, фантазирай си, лоше нема ако ти помага. Но не очаквай и другите да са толкова изпаднали, че да се включват.
край на цитата.


Остави класическите и суперкласическите физики на мира, не се разсейвай!..
нали щеше да доказваш че дължината на обектите зависи от отправната система!.. Ми айде доказвай с каквато си искаш физика!.. чакаме с нетърпение !..Чакаме с някаква си физика да обясниш поради какви физически закони светлината от свръхновата осветява едновременно опашките на магаретата които тичат в разни отправни системи по поляната !.. Докажи като как аджебъ светлината има константна скорост във всички ИС на опашките на магаретата и при това разстоянията от източникът до съответната инерциална опашка на дадено магаре са различни в разните ИС поради своята зависимост от ИС .Защо на практика светлинния фронт винаги се локализира в коя да е вселенска зона едновременно за всички магарета в тая зона независимо от тяхната ИС.. Айде доказвай бре !.. не се разсейвай да зяпаш към зомбоказана и към класическите физики на сапунджията!



Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 10:21.



Тема Re: ДОКАЗВАЙ ЧЕ КЛАСИЧЕСКАТА ФИЗИКА Е НЕВЯРНА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 10:16



Трябва да се чете, тогава такива реторични въпроси се обезсмислят. Пробвай, не боли! Тук вече е доказано, че от доказателства не схващаш. така че пробвай с четене, последната ти възможност да аберясаш нещо.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема НАУЧНИТЕ ПРЕДСТАВИ НА КАСПИЧАНЦИТЕ.нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 10:29





цитат:
"ДОКАЗВАЙ ЧЕ КЛАСИЧЕСКАТА ФИЗИКА Е НЕВЯРНА!"

Трябва да се чете, тогава такива реторични въпроси се обезсмислят. Пробвай, не боли! Тук вече е доказано, че от доказателства не схващаш. така че пробвай с четене, последната ти възможност да аберясаш нещо.


край на цитата.


Остави ме мен на мира!..аз съм само един нищо и никакъв зомбосапунджия !.. Обясни те тука те на народо поради какви физически закони светлинния фронт от сръхновата осветява едновременно опашките на всички съместени взаимноподвижни магарета ! .. Айде чети от там от където искаш и обяснявай те тука те на народо!.. недей само току да ми нищоговориш! ..Ъхъ!


В Каспичан брато са чели от някаква си класическа физика че такова едновременно осветяване на опашките на съвместените магарета е възможно само когато светлината достига от источника до вселенската зона на съвместените магарешки опашки за врме равно на пътят от източникът до зоната на съвместяването на магаретата за строго определено време равно на пътят разделен на скоростта. И понеже частното на пътищата и скоросттите в разните ИС е константна величина равна на времето , то заради туй в разните ИС на магаретата се изминават разните пътища с разна скорост така че времето си остава константно за достигане на светлината от свръхновата до всяко от съвместените магарета.. Ъхъ!.. Айде сеги пробвай да обориш научните представи на тия от Каспичан! хихихи..

Редактирано от _petkov_-126478 на 22.07.16 10:57.



Тема Re: НЕ МИ НИЩОГОВОРИ А ДОКАЗВАЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.16 10:38



Зацикляш нещо. Опитай да се напънеш да вникнеш в съвета ми по-горе. Това ще намали съществено шума във Вселната



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема ПОЧНА ЯКО ДА НИЩОГОВОРИШ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано22.07.16 11:06



Приятелю ,


цитат:

Зацикляш нещо. Опитай да се напънеш да вникнеш в съвета ми по-горе. Това ще намали съществено шума във Вселната

край на цитата.


Аз говоря по същество а ти ми нищоговориш вторачен в зомбоказана ми !..
Пробвай по същество да обясниш оти светлината достига от източникът до коя да е вселенска зона на съвместени взаимоподвижни наблюдатели за едно и също време!.. Върху това се съсредоточи вместо да се чудиш как да ми нищоговориш !..Нищоговоренето си е чиста загуба на време а и не спасява от зомбоказана !...хихихихи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.