Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 28.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Напоследък са плъзнали коварни ментета!  
Автор FILER099 (ПУТЛЕРИСТ )
Публикувано12.02.16 19:29



Марката им е Bushnell като изобщо не е ясно дали са произведени от тази фирма или не. Външният им вид е изключително модерен, привличащ окото а дневно време при наблюдение пред магазините в които се продават изображението по сгради дневно време прави впечатление на изключително добро. Но нощно време като погледнеш звездите през такъв прибор-менте те се виждат доста затъмнени! И нещо много важно нито увеличението нито апертурата отговарят на написаното на самия монокъл. Аз си купих монокъл на Bushnell 16х52 и първо установих че диаметъра на обектива не е повече от 48 мм и второ увеличението не е повече от 9-10 пъти. Иначе дизайнът им особено на по-големият прибор менте 18х62 наистина е много добър но те не могат да имат никакво реално приложение в астрономията даже и за най-начинаещите хора.







Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: FILER099]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано12.02.16 19:41



То и Bushnell май не е кой знае каква марка, поне в нашето направление.



Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: bObbO]  
Автор FILER099 (ПУТЛЕРИСТ )
Публикувано12.02.16 20:09



Подозирах че Bushnell по принцип не са стока но един човек който ремонтира оръжия и бинокли в София навремето през 2005та година нещо се изказа в смисъл че Bushnell са едва ли не по-добри в биноклите отколкото руските бинокли което лично на мен ми се вижда АБСУРД. Така че човек освен да слуша мнението на специалисти като теб има и друг вариант да си пати от собствен опит и собствена глупост.

Редактирано от FILER099 на 12.02.16 20:13.



Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: FILER099]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано13.02.16 02:08



Защо не го върнеш?



Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: Tom_cat]  
Автор FILER099 (ПУТЛЕРИСТ )
Публикувано13.02.16 04:12



Защото не желая да се излагам. Впрочем понеже вчера прегледах на няколко пъти всички обяви за бинокли и зрителни тръби в OXL(Продавалника)и ми направи впечатление че бая народ си е купил този боклук и се опитва да го разкара за някакви си 15-20 лева(той иначе струва почти 38 лева).



Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: FILER099]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано13.02.16 09:20



Според теб, ако върнеш стока в магазин се излагаш? Предпочиташ да си даваш парите за нищо? Че ти си голям будала, дай да ти продам тогава и аз нещо, няма да ми го връщаш че да не се изложиш.





Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: Tom_cat]  
Автор FILER099 (ПУТЛЕРИСТ )
Публикувано13.02.16 10:03



Бинокъл съветски или руски да ти се намира?



Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: FILER099]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано13.02.16 10:45



Едва ли е менте, щеше да личи повече по изработката, отколкото по оптиката при тази цена. Диаметъра на обектива може да го обявяват чисто за лещата, а ти да мериш без закрепването - на доста инструменти така правят така или иначе.

Що се отнася до астрономията, ти сам си го казал - при тази апертура няма как да събереш кой-знае колко повече светлина, а увеличението в случая по-скоро ще пречи, отколкото ще помага. Т.е. доста безполезен уред за нощното небе, освен може би за елементарно наблюдение на Луната, но без очаквания за впечатляващи наблюдения.

Така както си го описал, на мен ми се струва, че е много добре за парите си. Обаче теб като те знам какъв си маняк на тема наблюдения, направо ти се чудя защо си го купувал - това е да си го пъхнеш в раницата да не ти тежи, но да имаш нещо под ръка в случай на елементарна нужда. Не е за астрономия и не е за ентусиасти като теб, но за четиридесетина лева ми изглежда добре, като за тия пари оптиката си се очаква да е сериозен компромис.

Не знам какво си очаквал да постигнеш, като слезеш от бинокъл за 2К до монокъл за няколко лева, ама според мен си получил каквото си платил - това и друг път сме го дъвкали преди години - за съжаление хубаво и евтино все по-рядко ще се намира.



Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: Alenadrow]  
Автор FILER099 (ПУТЛЕРИСТ )
Публикувано13.02.16 12:26



Евтино и супер-качествено минава само при две положения:

1.некомпетенен продавач който не знае цената на прибора.

2.яко закъсал за пари на момента продавач който е склонен да направи голяма отстъпка.

В първия случай през април 1999та година един мой познат от квартала ми продаде перфектен бинокъл Carl Zeiss 8x30 или за 20 лева или за 20 долара(не помня добре) а такъв бинокъл в момента в Продавалника го мернах точно за 200 лева.

Относно онзи бинокъл на Zeiss 12x45 Conquest той имаше изключително малко загуба на светлина през оптичните си детайли следствие на което изображението му беше толкова светло че на човек му ставаше лошо даже и от къси наблюдения в облачен ден. Това беше един напълно непригоден за мен бинокъл именно поради тази причина.



Тема Re: Напоследък са плъзнали коварни ментета!нови [re: FILER099]  
Автор multiplikator@dir.bg (ветеран)
Публикувано13.02.16 12:36



Фильо, кажи си мнението за този телескоп, заслужава ли си човек да го притежава, в смисъл като добър инструмент за астрономични наблюдения, какво може да се види с него незабележимо с просто око по нощното небе.



SOS - помощ за релативизма

Редактирано от multiplikator@dir.bg на 13.02.16 12:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.