Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 21.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МНООООГООО СМЕШНО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано20.01.16 23:03



"Многооооо смешноооо ! ..двама души кат обиколят екватора в две различни направления и кат се срещнат часовниците им щели да показват различно време .. единия щял да показва 6 часът а другия щял да показва 12 часът ... хихихихихи .. Не ме разсмивай бре приятелю!.. "






Тема Re: АЗ СЕ ЧУДЕХ ЩО ПО РАДИОТО КАЗВАТ ТОЧНО ВРЕМЕнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.01.16 23:11



"Прав си !.. глупотевините хич не ги разбирам !.."

Проблемът е, че трябва да притежаваш един минимален праг, за да отсяваш що е то глупотевина. Ама ти нямаш такъв, и караш на принципа: не знаеш нещо, значи било глупотевина. Проблемът е, че този праг играе роля и при изказването. При това положение всяко твое твърдение губи смисъл - то също е неразличимо от глупотевина.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: МНООООГООО СМЕШНО!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.01.16 23:13



"Тъпако синхронизират ги защото не са в едни и същи часови зони"

Ама верно си идиот. И не само форумен, ами пълен.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема ВРЕМЕТО Е ВЪВ ВЪРТЕНЕТО НА ЗЕМЯТАнови [re: harish_chandra]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано21.01.16 00:00





цитат:

"Многооооо смешноооо ! ..двама души кат обиколят екватора в две различни направления и кат се срещнат часовниците им щели да показват различно време .. единия щял да показва 6 часът а другия щял да показва 12 часът ... хихихихихи .. Не ме разсмивай бре приятелю!.. "


https://en.wikipedia.org/wiki/Hafele%E2%80%93Keating_experiment
край на цитата.


За кво ми го даваш тоя линк бре ?!.. Времето брато не е във това за колко ще заври кафето !..то на морското равнище завира по бавно а на Еверест завира по бързичко , но това не е времето !.. Времето е в константните процеси !.. такъв процес е завъртането на земята около нейната ос например .. все 24 часа си е периода и не зависи от това как ти ша ми се разкарваш на изток или па на запад!
Астрономическите часовници дават времето вярно!.. другото е хъвъ-гъзъ!.. Ше ми качваш един часовник на по височко и ша ми разправяш че там времето вървяло по бързо !..Айде олън !..


Времето брато е във цялата вселена а не във завирането на кафето на една или друга надморска величина .. В никой неконстантен процес не е времето !.. Щом един процес може да си променя скоростта на протичане той не може да бъде истинска мярка за време ..Ъхъ!



Тема КОНСТАНТНА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХ Е ПРАГЪТнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано21.01.16 00:12





цитат:

"Прав си !.. глупотевините хич не ги разбирам !.."

Проблемът е, че трябва да притежаваш един минимален праг, за да отсяваш що е то глупотевина. Ама ти нямаш такъв, и караш на принципа: не знаеш нещо, значи било глупотевина. Проблемът е, че този праг играе роля и при изказването. При това положение всяко твое твърдение губи смисъл - то също е неразличимо от глупотевина.
край на цитата.


Имам аз брато минимален праг да отсявам глупотевините .. този минимален праг е константната скорост спрямо СВЕТИЯ ДУХ дето я развяват зомбитата като знаме !..Ъхъ!.. Чуя ли накой да ми говори за константна скорост спрямо коя да е ИС и веднага разбирам че става въпрос за глупотевина .. същото е кат да ми разправя някой как се хваща черна котка в тъмна стая при положение че котката въобще не е там !...хихихихи ..



Редактирано от _petkov_-126478 на 21.01.16 00:14.



Тема Re: КОНСТАНТНА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХ Е ПРАГЪТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано21.01.16 00:51



"Имам аз брато минимален праг да отсявам глупотевините .."

Може, може. Ама е отрицателен. Демек действа наобратно




" този минимален праг е константната скорост спрямо СВЕТИЯ ДУХ дето я развяват зомбитата като знаме !."

В случая е просто - скоростта на светлината е еднаква и в двете посоки на интерферометъра (и резултатите от измерване на анизотропията на скоростта на светлината на земната повъррхност го доказват). Но щом това ти се причижда за Светия дух, време е да се причастиш - Той не на всеки се показва ТОЙ ще ти отвори очите за глупотевините Само в Него е истината.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: ВРЕМЕТО Е ВЪВ ВЪРТЕНЕТО НА ЗЕМЯТАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано21.01.16 00:56



"Времето е в константните процеси !.. такъв процес е завъртането на земята около нейната ос например .."

Простотия до шия. Завъртането на земята не е константен процес. Атомните часовници са много по-точни, и с тях се установяват вариации във въртенето - например зависещи от движението на Луната. А в линка дето го отхвърляш без да си разбрал за какво е, се използват именно атомни часовници. Те лежат в основата на стандарта за време, те са времето



Съвсем изпуши бе, Петков! Да не са ти пресъхнали боите?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (ветеран)
Публикувано21.01.16 07:38



/Кой ти е крив , че си прав ?.. А? То излиза според зомбитата , че на земята не може да се въведе общо време оти се била въртяла .. /

Така е, зомбовчовците мишоци да се насерат



SOS - помощ за релативизма

Тема Re: ВРЕМЕТО Е ВЪВ ВЪРТЕНЕТО НА ЗЕМЯТАнови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (ветеран)
Публикувано21.01.16 07:49



/Простотия до шия. Завъртането на земята не е константен процес. Атомните часовници са много по-точни, /

Поредната зомбска тъпня с пръдня, точно атомните часовници са неточни, в смисъл че им влиаят много процеси, така например влиаят им надморската височина, магнитните и радиационни колебания, тези часовници изостават или избързват поради физични причини, това погрешно се смята от зомбовете като забавяни или избързване на самото време, ама те нали са зомби простено им е. Точно такива часовници се използват и при GPS навигацията от спътниците, затова те се разсинхронизирват и е необходима корекция, а не защото времето се забавяло или забързвало. Да те светна че на обикновенните кварцови часовници не им оказва влиание нито движението нито разликите в гравитационният потенциал. Ха сега отново се тръшкай



SOS - помощ за релативизма

Тема Re: ВРЕМЕТО Е ВЪВ ВЪРТЕНЕТО НА ЗЕМЯТАнови [re: multiplikator]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано21.01.16 08:17



Точно такива часовници се използват и при GPS навигацията от спътниците, затова те се разсинхронизирват и е необходима корекция

А стига бе, не беше ли ти написал "

"?! Останахме с впечатление, че според теб геосинхронните сателити минават чат-пат в различни часови зони.

Хайде с часовите зони е лесно, ама как си представяш синхронизирането когато "им влиаят много процеси, така например влиаят им надморската височина, магнитните и радиационни колебания, тези часовници изостават или избързват поради физични причини"?! Надморскара височина - добре. Магнитните и радиационни колебания - да речем, че ще сложиш датчик. Ама с "физичните причини" какво правиш? Слагаш физик да побутва часовника напред-назад като види "физична причина" ли?!

Батка, тая година ти тръгва много силно с тъпотиите - кротни се малко. Човекът ти е написал, че атомните часовници са много по-точни от равномерността на интервалите на завъртане на Земята с един оборот около остта и. Кое не е вярно? И хвани прочети накрая как синхронизират GPS часовниците - при наличие на някаква минимална логика това може да те насочи поне малко към разбирането защо го правят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.