Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 27.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.05.16 21:27



От линка, който си дал
In quantum mechanics and quantum field theory, the vacuum is defined as the state (that is, the solution to the equations of the theory) with the lowest possible energy (the ground state of the Hilbert space). In quantum electrodynamics this vacuum is referred to as 'QED vacuum' to distinguish it from the vacuum of quantum chromodynamics, denoted as QCD vacuum. QED vacuum is a state with no matter particles (hence the name), and also no photons.

Значи първо, има явно различни дефиниции и разбирания на понятието според различните теории.
Второ, аз пак не виждам противоречие с това, което съм написал.

Не съм писал, че хем може да има, хем да няма полета.
Тук от този цитат даже излиза, че и светлина не може да има. Пише, че не може да има фотони. Това доста силно се доближава до голо пространство-време ако питаш мен.



Тема Re: ВАКУМЪТ Е ПОЛЕВА ФОРМА НА МАТЕРИЯТА .нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.05.16 21:28



Ето виждаш ли, Гери, сипваш вода в неговата воденица.





Тема Re:нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.05.16 21:36



Фотоните са кванти. Вакуумът не съдържа кванти, но съдържа полета, и то задължително. Не могат да се отстранят напълно полетата в произволно избран обем.

Изобщо, полетата са базов играч в квантовата физика. Квантите са енергийни състояния на полетата с някаква енергия. Най-ниското енергийно състояние на едно поле има енергия половин квант.

А си противоречиш в два различни коментара. Към Петков казваш че няма полета, към мен - че може да има. Както и да е.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: ВАКУМЪТ Е ПОЛЕВА ФОРМА НА МАТЕРИЯТА .нови [re: Tom_cat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.05.16 21:38



Той Петков повтаря мантри които не разбира. Нали видя какво стана като стигнахме до конкретика с пътя на светлината? Изпуши и се омота като кебапче в брашно. Не му обръщай внимание, вече е бита карта.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re:нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.05.16 22:09



Не си ме разбрал, недоразумение е станало явно.
В изказването до Петков казвам, че вакуумът сам по себе си не е поле. А не че не може да съдържа поле. Или поне това съм имал предвид, не ми се търси сега. Надявам се да изяснихме противоречието.

Като казах че не може да има веществена форма на материята имах предвид частици.
Така добре ли е?


Все пак не съм професионален физик, а карам на спомени от преди доста години.



Тема Re: ВАКУМЪТ Е ПОЛЕВА ФОРМА НА МАТЕРИЯТА .нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.05.16 22:12



Виждам аз. На него проблемът му е, че хем не му е ясно, хем се пъне да опровергава.
За да опровергаваш трябва първо добре да си наясно с всичко, а не само да си мислиш, че е така.
Обаче в чисто човешките взаимоотношения често имат по-голям успех именно тези като петков - хем не им е ясно, обаче устата им голяма и говорят много самоуверено. И другите, които съвсем нямат представа за какво иде реч, им се връзват.



Тема ПЪТЯТ НА СПЯЩИЯ В СПАЛНИЯ ВАГОН :нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано09.05.16 06:41





цитат:
Той Петков повтаря мантри които не разбира. Нали видя какво стана като стигнахме до конкретика с пътя на светлината? Изпуши и се омота като кебапче в брашно. Не му обръщай внимание, вече е бита карта.

край на цитата.


Приятелю , ти си тоя дет повтаряш мантри и не си наясно че пътят зависи от изборът на отправна система !.. Докато не схванеш това не ми се мантрясвай да казваш колко е пътя на спящия в спалния вагон .. ще ми се пинкаш да определяш път спрямо вагона но няма да схванеш, че всъщност пътуването не е спрямо вагона а е спрямо релсите по които се движи вагона със определена скорост..


Когато става въпрос за път на вълна най важното нещо е да се разбере каква е скоростта на вълната спрямо вълнопреносната среда.След това трябва да се разбере каква е скоростта на вълнопреносната среда спрямо една или друга отправна система и чак тигизека прилагайки правилото за събиране на скорости можеш да определиш скоростта на вълната спрямо дадена отправна система !.. Ъхъ!.. чак тогава можеш да определиш пътя на вълната в дадена отправна система.. Има и нещо друго което не схващаш и то е че пътят спрямо пръчката лежаща неподвижно на земята не е равен на пътя на светлинната вълна в светопреносното сподвижно със земята поле,( но НЕвъртящо се барабар с нея!).. Ама води си записки бре !.. Време е вече да схванеш къде е старта и финала на пътуващото в отправната системи на релсите ..само тогава ще схванеш какво е туй чудо ПЪТ спрямо вълнопреносна среда..Докле не схванеш това все ще ми се пинкаш да определяш пътя на спящия спрямо вагона и няма да зацепиш че при вълновите процеси винаги е налице проблемът със събиране на скоростти..и няма да схванеш че поради това събиране на скоростти светлинната вълна има константна скорост само спрямо вълнопреносната среда но няма константна скорост спрямо всички отправни системи..

Редактирано от _petkov_-126478 на 09.05.16 08:18.



Тема ОПИТ НА ПОЛЮСЪТ НА ЗЕМЯТАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано10.05.16 09:53





цитат:
Когато става въпрос за път на вълна най важното нещо е да се разбере каква е скоростта на вълната спрямо вълнопреносната среда.

край на цитата.


Може да се направи опитно замерване на скоростта на светлината спрямо отправната система на сподвижното вкуумно поле на земята като се постави на полюсът на земята опитна постановка която се върти обратно на въртенето на земята спрямо плоскостта на махалото на Фуко със скорост 1 оборот/24 часа .Такава опитна постановка ще е напълно неподвижна спрямо сподвижното вакуумно поле на земята . В такава опитна постановка може да се замери каква е скоростта на светлинните вълни спрямо вакуумното поле на земята тъй като при такова замерване средната скорост на светлинната вълна при двупосочно замерване ще е равна на скоростта на светлината вълна спрямо вакуумното поле поради това че вакуумното поле на земята и опитната постановка ще бъдат абсолютно взаимно неподвижни.

Редактирано от _petkov_-126478 на 10.05.16 10:29.



Тема КАТО ЗАГЛЯВУША ЗОМБИТАТА И СЕ РАЗБЯГВАТ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано10.05.16 20:42



Ей го на !.. заглявуших зомбитата и се разбягаха !.. навярно са се изпокрили в трънките и чакат белким бай Пемаро остарее и умре че да изпълзят отново !.. хихихихи


Зомбитата проповядвят че човек, пътуващ в ракета с висока скорост ще старее по-бавно, отколкото хората на Земята." .. Аз питам когато в космосът има две взаимноподвижни инерциални ракети и някой талибан е взривил земята коя от тия две ракети се движи с по висока скорост ? А? ..В коя от двете ракети космонавта ще старее по бързо?.. А ?...Праволинейното и равномерно движениое е равностойно във физическо отношение със покоя !.. Какво ти различие в тия две инерциални ракети в космосът ?.. какви торби с цимент ? ...хихихихи .. Още от времето на опитът на Майкелсон-Морли зомбитата гонят Михаля ! ..Ъхъ!

Редактирано от _petkov_-126478 на 10.05.16 20:51.



Тема УСКОРЯВАНЕТО Е И ЗАБАВЯНЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.05.16 10:17





цитат:
Зомбитата проповядвят че човек, пътуващ в ракета с висока скорост ще старее по-бавно, отколкото хората на Земята." .. Аз питам когато в космосът има две взаимноподвижни инерциални ракети и някой талибан е взривил земята коя от тия две ракети се движи с по висока скорост ? А? ..В коя от двете ракети космонавта ще старее по бързо?.. А ?...Праволинейното и равномерно движениое е равностойно във физическо отношение със покоя !.. Какво ти различие в тия две инерциални ракети в космосът ?.. какви торби с цимент ? ...хихихихи .. Още от времето на опитът на Майкелсон-Морли зомбитата гонят Михаля ! ..Ъхъ!

край на цитата.


Зомбитата от скодоумие не могат да схванат че когато една ракета увеличава скоростта си спрямо някаква ИС тя забавя скоростта си спрямо друга ИС .. При това положение не е ясно след промяната по бързо ли се движи в космосът инерциалната ракета или по бавно. Как тогизека бабината му ще разберат зомбитата по бърже ли ще протича времето в тая ускорявала се ракета или па по бавно..по бърже ли ще стареят космонавтите в тая ракета или па по бавно.. От ук следва логическия извод , че никакво ускорение на ракетата не може да влияе на скоростта на протичане на процесите в ракетата след ускорението защото ускоряването и забавянето са равностойни във физическо отношение процеси .. когато един обект се е ускорил спрямо някаква ИС той се е забавил спрямо друга ИС..Те това не могат да схванат зомбитата и баучат в неусвест за нам кво си забавяне на времето в ракета която "се движела с голяма скорост в космосът" ..Само сваряването на зомбосапун ще промени глуповистичното мислене на зомбитата !.. ихихихи



Редактирано от _petkov_-126478 на 12.05.16 10:36.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.