Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 01.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: БРАВО ЗАГЛЯВУШИ ЗОМБА!!!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.10.15 12:59



Аз ти казах, поради малоумието само можеш да повтаряш - не съм аз това, ти си

Ма кого ли ще излъжеш?

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...

Тема Re: ТИ ПРАВИШ САМО ЕДНО НЕИСТОВО ДРАПАНЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.10.15 13:36





цитат:
Ти си тук не за дебатираш по същество а за да драпаш да победиш опонентите си

Напротив, зададох съвсем точни въпроси - за кой ли път? Сигурно от половин година се опитвам да ти задавам съвсем конкретни - при това елементарни - въпроси, но ти като се усетиш, че не можеш да отговориш или че не ти изнася, веднага се напикаваш, сменяш темата, започваш да говориш глупости или и трите.

Ето, напомням ти въпросите ми:

1. Кои са основните параметри от които зависи скоростта на светлината в СВ. Дори да са хиляди, все ще има няколко основни параметъра, които да се опишат с няколко изречения?
2. Как зависи скоростта на светлината в конретен СВ според всеки от тези параметри - линейно? логаритимично? право или обратно пропорционално? Просто отговор, който да илюстрира донякъде зависимостите от тези основни параметри.
3. Има ли лимити - долна и горна граница - скоростта на светлината спрямо СВ и ако "да" - то как се обясняват те? Може ли да имаме нулева скорост на светлината в някой СВ? Можем ли да имаме произволна скорост в някой СВ? Ако може с примери за тези гранични случаи.
4. Някаква поне обща формула, която да описва поне грубо горните отговори в една консистентна изчислителна комбинация.

На което получавам отговор от теб - "ми мен ме мързи да мисля". Какъв дебат бе перко хахав? Ти и дебат - в кой момент си помисли, че с елементарните си селски номера ставаш за дебат? Мързи го да мисли, ама не го мързи да пише по десет страници глупости? Не отговаря на никакви конкретни въпроси, но ходи да се меси в чужди разговори, че били "нищоговорели" - вероятно от ревност, че дори биполярния се усеща каква празна кратуна си. Ти знаеш ли какво е "дебат" въобще? Това твоето не е дори полемика. Твоето са пиянски бъртвежи.

За да има дебат се иска да се запознаеш с аргументите на опонента си. Ти сам си признаваш, че си стигнал до шеста страница на една частна теория - и претендираш да водиш "дебат"? И това хайде - да го подминем, че си селски бек, на който му е било трудно да се образова до някакво задоволително ниво. Обаче какво отговаряш ти, когати ти поставят прости и елементарни въпроси за твоите аргументи? Че те мързи да мислиш отговаряш. Е какви дебати бълнуваш, като нито ти искаш да се запознаеш с аргументите и разсъжденията отвъд шеста страница, нито пък желаеш да разясниш твоята т.н. "хипотеза" на някакво дори елементарно, начално ниво.

"Дебати" му се привидяли - думата ли ти харесва, че толкова често я ползваш? Единствения дебат, в който ти можеш пълноценно да участваш е медицинси и в него можеш да участваш само като субект на психиатричен анализ - т.е. няма да си от дебатирещите страни, но все пак ще бъдеш споменат в разговора, макар и с неутралното обръщение "пациента".
край на цитата.


Тези прости отговори съм ги дал вече !.. Влизай във форумите и чети какво съм писал от 2000-ната година насам !.. Камбаната не бие по два пъти за глухите .. Мързи ме да повтарям едно и също по сто пъти !..Приятно четене !..





Тема Re: ТИ ПРАВИШ САМО ЕДНО НЕИСТОВО ДРАПАНЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано12.10.15 13:47



Перко хахав,

драскането на безмислици по форумите не е отговор на въпрос. Отговор на въпрос е да дадеш указание към някаква официална публикация или да отговориш според твоите разбирания. Ти си драскал по форумите много тъпотии, наистина, но все щях да си спомням, ако беше отговорил логически смислено на някакъв въпрос - според мен такъв случай просто не съществува.

Аз знам, че не си давал никакви отговори на тези въпроси, защото нямаш такива отговори. Който чете темата вече също знае - това са прости въпроси. Все едно да питат някой нормално образован човек - "каква е скоростта на светлината във всички инерциални отправни системи" и той да отговори - "ами виж там по библиотеките, то това Айнщайн отдавна го е написал". И дори в този случай той ще бъде прав, защото се позовава на официална публикация, а не на себе си и някакви объркани спомени за собствена значимост.





Тема Re: ТИ ПРАВИШ САМО ЕДНО НЕИСТОВО ДРАПАНЕ!нови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.10.15 14:19



И аз потвърждавам, че няма отговор на тези въпроси.

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...


Тема СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА СЕ ИЗЧИСЛЯВА СЪС ГТнови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.10.15 14:49





цитат:
Перко хахав,

драскането на безмислици по форумите не е отговор на въпрос. Отговор на въпрос е да дадеш указание към някаква официална публикация или да отговориш според твоите разбирания. Ти си драскал по форумите много тъпотии, наистина, но все щях да си спомням, ако беше отговорил логически смислено на някакъв въпрос - според мен такъв случай просто не съществува.

Аз знам, че не си давал никакви отговори на тези въпроси, защото нямаш такива отговори. Който чете темата вече също знае - това са прости въпроси. Все едно да питат някой нормално образован човек - "каква е скоростта на светлината във всички инерциални отправни системи" и той да отговори - "ами виж там по библиотеките, то това Айнщайн отдавна го е написал". И дори в този случай той ще бъде прав, защото се позовава на официална публикация, а не на себе си и някакви объркани спомени за собствена значимост.

край на цитата.


Колко пъти да ти казвам че всички скоростти са относителни и зависят от изборът на отправна система .. Дедо Галилей е дал формулите как се получава преобразуване на скорости от една ИС къмто друга ИС .. Четете Галилеевите трансформации бре!.. А за скоростта на светлината в разните СВ ти казах че тя зависи от напрегнатостта на полето и в по напрегнати полета скоростта на светлината е по малка !.. Конкретни стойности могат да се получат само на базата на опитни изследвания !..Ето нпример на базата на опитно изследване знам че в СВ на земята скоростта на светлината е 300000 км/сек .. Какво още ми се правиш на улав и на неразбрал!?.. хихихихи .. бактън от такива неаберясващи!..





Тема ИМАМ ОТГОВОР БРАТО!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.10.15 14:54





цитат:

ТИ ПРАВИШ САМО ЕДНО НЕИСТОВО ДРАПАНЕ!

И аз потвърждавам, че няма отговор на тези въпроси.
край на цитата.



Имам отговор брато !.. и много добре знаеш че отговорът ми е че скорсостта на светлината в разните ИС се получава по общото правило на ГТ за събиране на скоростти !.. Това съм го казвал лично на теб поне сто пъти!.. Ъхъ!





Тема Re: ИМАМ ОТГОВОР БРАТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.10.15 14:59



"и много добре знаеш че отговорът ми е че скорсостта на светлината в разните ИС се получава по общото правило на ГТ за събиране на скоростти !."

Да би било верно, да ти поверва човек, ама след като това се опровегава от факта, че скоростта на светлината е константа и не е резултат на тая сума? Що си противоречиш, не мога да разбера?

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...


Тема Re: СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА СЕ ИЗЧИСЛЯВА СЪС ГТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано12.10.15 15:41



Зададох ти четири прости въпроса, а получавам отговор на въпроса, който не съм задавал, да не говорим, че е очевидно погрешен. Дай четирите отговора, точка по точка.

Конкретни стойности могат да се получат само на базата на опитни изследвания

Ха - не знам дали ще повярваш, но има едно нещо - наука му викат - което е в състояние да даде конкретни стойности на базата на теоретични постановки, чрез заместване на параметри във формули - на това пък му викат математика. И въобще още по-горе ти направих забележка да не бъркаш науката с алкохолизираното руско "инженерство", където всичко е на принципа проба, грешка и три бутилки водка.

Що се отнася до скоростта на светлината в "СВ на Земята" - по всичко изглежда, че според всички съвременни теории тя си е толкова, което означава, че до тук твоят пиянски бъртвеж, който ти наричаш за краткост ХСВ, няма никаква стойност. Виж, ако ми покажеш някакво "замерване" в друг СВ, което да е различно от всичко "замерено" до сега - ОК, покажи и ще ме заинтригуваш. Но такова "замерване" няма, а следователно, според собствената ти теория, че конкретни резултати могат да се получат "само на базата на опитни изследвания", май следва, че ХСВ е несъществуваща или невярна, защото никакви "опитни изследвания" не показват никакви резултати, подобни на бълнуваните от теб.

Хайде марш по-горе, прочети внимателно четирите въпроса и дай някакво подобие на смислен отговор, каквото и да значи това за светъл ум като теб. Но поне можеш да положиш някакво усилие, а не да се криеш в любимите ти трънки.





Тема СКОРОСТА НА СВЕТЛИНАТА Е КОНСТАНТНА САМО В "СВ"нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.10.15 15:56





цитат:
"и много добре знаеш че отговорът ми е че скорсостта на светлината в разните ИС се получава по общото правило на ГТ за събиране на скоростти !."

Да би било верно, да ти поверва човек, ама след като това се опровегава от факта, че скоростта на светлината е константа и не е резултат на тая сума? Що си противоречиш, не мога да разбера?

край на цитата.


Ако щеш вервай че скоростта на светлината е относителен зеленчук и зависи от изборът на ИС .. Аз ще докажа опитно това със опитът на Пемаро!.. Тогава като видиш как паля съчките под казана за варене на зомбосапуна щеш не щеш ша повярваш !..Ъхъ!





Тема СКОРОСТА НА СВЕТЛИНАТА Е БИЛА ЗАМЕРЕНА ОПИТНО!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.10.15 16:02





цитат:

Зададох ти четири прости въпроса, а получавам отговор на въпроса, който не съм задавал, да не говорим, че е очевидно погрешен. Дай четирите отговора, точка по точка.

Конкретни стойности могат да се получат само на базата на опитни изследвания

Ха - не знам дали ще повярваш, но има едно нещо - наука му викат - което е в състояние да даде конкретни стойности на базата на теоретични постановки, чрез заместване на параметри във формули - на това пък му викат математика. И въобще още по-горе ти направих забележка да не бъркаш науката с алкохолизираното руско "инженерство", където всичко е на принципа проба, грешка и три бутилки водка.

Що се отнася до скоростта на светлината в "СВ на Земята" - по всичко изглежда, че според всички съвременни теории тя си е толкова, което означава, че до тук твоят пиянски бъртвеж, който ти наричаш за краткост ХСВ, няма никаква стойност. Виж, ако ми покажеш някакво "замерване" в друг СВ, което да е различно от всичко "замерено" до сега - ОК, покажи и ще ме заинтригуваш. Но такова "замерване" няма, а следователно, според собствената ти теория, че конкретни резултати могат да се получат "само на базата на опитни изследвания", май следва, че ХСВ е несъществуваща или невярна, защото никакви "опитни изследвания" не показват никакви резултати, подобни на бълнуваните от теб.

Хайде марш по-горе, прочети внимателно четирите въпроса и дай някакво подобие на смислен отговор, каквото и да значи това за светъл ум като теб. Но поне можеш да положиш някакво усилие, а не да се криеш в любимите ти трънки.
край на цитата.


То сако можеше да се сметне всичко с есапи Физо нямаше да прави опити по измерване на скоростта на светлината а шеше да я сметне !.. Говориш колкот да не заспиш !..хихихихи ..






Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.