Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 27.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА НЕ ЗАВИСИ ОТ ИЗТОЧНИКЪТнови [re: Arctur]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано09.09.15 15:02





цитат:

"Точно така !..Етерът си е полева форма на материята а полетата са физически състояния на етерът!..Тук обаче трябва да отбележим че етерът като полева форма на материята не е установим с никакви взаимодействия с вещественната форма на материята .. С вещесвенната форма на материята взаимодействат единственно полетата на етера.."

Нищо не ти се разбира...

край на цитата.


Какво не можеш да разбереш ?.. Не можеш да разбереш какво е материя и какво е поле ли ? ..Ми чети тогава за да схванеш че полетата не са материя по същия начин по който не е материя атмосферното налягане например .. Ъхъ!





цитат:
"Естествено е опити правени в неподвижни спрямо СВ на земята да се установява константна скорост на светлината .. "

Например, едно от многото потвърждения, че скоростта на светлината е константа
е получено при наблюдения на двойни звезди. Я, да чуя, това какво общо има с
т. нар. СВ на Земята?


край на цитата.


Нещо си с грешка брато !.. Наблюдението на двойните звезди доказава само че скоростта на светлината не зависи от движението на източникът !.. Това го знаем и от опитът на Бекман и Мендикс !..Ъхъ! Но че скоростта на светлината била константна според наблюдението на двойни звезди си е хъвъ-гъзъ работа !.. Нема и помен за доказателство че скоростта на светлината е константна в наблюдението на двойни звезди !..Ъхъ!
Това което има общо с ХСВ при наблюдението на двойните звезди е че скоростта на светлината е параметър на средата и не зависи от движението на източникът спрямо средата .. Скоростта на светлината зависи от взаимното движение на ИС на наблюдателя и ИС на светоносната среда ..Зависи също и от параметрите на светоносната среда .. Ъхъ!
И моля те не ми губи времето да ме занимаваш с глупости, че видите ли при наблюдение на двойните звезди имало някакво си тинтири -минтири доказателство че скоростта на светлината е константна спрямо наблюдателя .. Моля те !..

Редактирано от _petkov_-126478 на 09.09.15 15:09.



Тема Re: ПРИЯТЕЛЮ, ПРОТИВОРЕЧИШ СИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.09.15 15:33



"Ми като е празно защо светлинните лъчи се движат на черкъ ?.. А?

Защото "празно пространство", както и всички други термини като материя и подобни е абстракция, достижима на практика с определена точност. Всички физични закономерности са формулирани за такива абстрактни състояния. Няма значение има ли ги на практика или не.


"Един път твърдиш че Птоломей е прав и че земята е неподвижния център на вселената .. после па ми разправяш че не била инерциална и затуй уредите на Саняк и махалото на Фуко имали такова поведение .."

Не си противореча. Птоломей е прав, защото разглежда света от конкретна отправна система - в нея нещата са такива и ние сме свидетели на това. А че тази отправна система е неинерциална, го казват законите на физиката, формулирани от Нютон. В земната отправна система те показват, че тя не е инерциална, и посочените експерименти демонстрират нарушенията спрямо инерциалните системи. Спомни си определението за инерциална система, то не включва някакво движение на самата система



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема РЕАЛНОСТА БИЛА АБСТРАКЦИЯ!..МАЛИИИИЙ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано09.09.15 16:18





цитат:
"Ми като е празно защо светлинните лъчи се движат на черкъ ?.. А?

Защото "празно пространство", както и всички други термини като материя и подобни е абстракция, достижима на практика с определена точност. Всички физични закономерности са формулирани за такива абстрактни състояния. Няма значение има ли ги на практика или не.

край на цитата.


Това дет го баучиш брато е сбъркан файл !..Материята съществува сама по себе си и нейното съществуване се изразява във взаимодействието!.. Абстракцийте брато са продукт на разумът а материята си съществува сама по себе си и без разум!.. Пространството и времето са качества на материята и заради туй без материя не може да има нищо !.. ни ти ми пространство ..ни ти ми време !.. кому дядовия ше ми пълниш като няма без марерия пространство което да пълниш !.. А?
Пространството брато е протяжно качество на материата и там дето няма материя няма и пространство!..Ъхъ! .. Няма пространство без материя !..И за цяр няма!.. Всяко пространство в майчицата вселена е пълно с накаква материя !.. Ако Бог реши да унищожи дадено късче материя то заедно със това късче материя ще изчезне и пространството което е заемало това късче материя ..Ъхъ!.. Отделен е въпросът че на Бог съвеста му не му позволява да прави такива золуми в битието унищожавайки материя и пространство .. Ъхъ!.. Готин и отговорен е Бог и не прекалявяа със сливовата ракия !..Ъхъ!



А физичните закони са формулирани на база на опитът който е натрупал человекът шлякайки какви табиети и качества проявява материята при съществуването и взаимодействието си и при подреждането плътно една до друго спазвайки всеобщия закон в битието сумата на отделните обеми от материя да е винаги равна на обема на цялата вселена ..Ъхъ!.. Няма място за празно пространство в такава Божия вселена брато!.. Който иска вселена с празни пространства да си сътвори вселена!..Ъхъ!

!.. Ъхъ!



Тема Re: РЕАЛНОСТА БИЛА АБСТРАКЦИЯ!..МАЛИИИИЙ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.09.15 16:47



"Материята съществува сама по себе си и нейното съществуване се изразява във взаимодействието!.. Абстракцийте брато са продукт на разумът а материята си съществува сама по себе си и без разум!.. "

Посочи ми материя в чист вид. Не можеш, можеш само да ми посочиш конкретни нейни проявления. Защото материята е абстрактна философска категория, обобщаваща характерни черти от заобикалящата ни действителност. Ти още на философските понятия се препъваш, има ли смисъл да продължаваме?


"Пространството брато е протяжно качество на материата и там дето няма материя няма и пространство!."

Тц. Дължината е мярка за протяжно качество. Пространството е съвсем друго нещо. И тук се издъни.


"Всяко пространство в майчицата вселена е пълно с накаква материя !.. "

Може, но не е задължително. Именно това разграничаване на пространство от запълващата го материя, което използваш, дава възможност да се говори за "празно пространство". Без никакво значение дали го има на практика. Пак двойка.


"А физичните закони са формулирани на база на опитът който е натрупал человекът шлякайки какви табиети и качества проявява материята при съществуването и взаимодействието си и при подреждането плътно една до друго спазвайки всеобщия закон в битието сумата на отделните обеми от материя да е винаги равна на обема на цялата вселена "

Всички тези закони са абстрактни твърдения. Никой не е проверил на практика, че сумата от отделни обеми трябвало да е равна на обема на цялата вселена, нали? Ето затова туй твърдение е абстрактно обобщение, а не наблюдаем факт. Наблюдаемите факти са много малко, докато законите са валидни за всички ситуации. Пак двойка.

Е то няма смисъл да дискутираме каквото и да било при такова невежество, дето не прави разлика между реалност и абстракция. Скука.... То за туй се раждат импотентни запъртъци като хсв-та и подобни простотии.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: СКОРОСТ СПРЯМО КАВО?нови [re: Arctur]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано09.09.15 19:29



Фактите са си факти. Те, точно защото не могат да бъдат изопачавани, точно
по тази причина се наричат факти. Не си ли чувал израза: "Когато фактите
говорят и боговете мълчат". Дали ти харесва или не - това е положението.
Например, имаме счупена чаша. Вижда ме я и това е факт. Хайде сега, искам
ти, да изопачиш този факт така, че да я видим цяла. Хайде!


фактът че петелът кукурига преди изгрев, може да се тълкува като причина за изгрева, факт нали,

именно това изопачаване на фактите имам в предвид за ТО , като казвам изопачаване искам да подчертая неправилната интерпретация на фактите, а не че фактите били лъжливи.



Тема Re: ОПИТЪТ НА ПЕМАРО Е НА ЕТАП СГЛОБЯВАНЕнови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано09.09.15 19:35



Да!..всички части вече са закупени или изготвени!..В момента е на етап сглобяване след което ще започнат настройките .. Надявам се до половин година да бъде всичко готово!.. Надявам се скоро да имаме зомбосапун в изобилие!.

Кой ще провежда опитът на пемаро ?



Тема Re: СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА НЕ ЗАВИСИ ОТ ИЗТОЧНИКЪТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано09.09.15 21:11



"Нещо си с грешка брато !.. Наблюдението на двойните звезди доказава само че скоростта на светлината не зависи от движението на източникът !.. Това го знаем и от опитът на Бекман и Мендикс !..Ъхъ! Но че скоростта на светлината била константна според наблюдението на двойни звезди си е хъвъ-гъзъ работа !.. Нема и помен за доказателство че скоростта на светлината е константна в наблюдението на двойни звезди !..Ъхъ!
Това което има общо с ХСВ при наблюдението на двойните звезди е че скоростта на светлината е параметър на средата и не зависи от движението на източникът спрямо средата .. Скоростта на светлината зависи от взаимното движение на ИС на наблюдателя и ИС на светоносната среда ..Зависи също и от параметрите на светоносната среда .. Ъхъ!
И моля те не ми губи времето да ме занимаваш с глупости, че видите ли при наблюдение на двойните звезди имало някакво си тинтири -минтири доказателство че скоростта на светлината е константна спрямо наблюдателя .. Моля те !.. "


По орбитата на Земя-та около Слънце-то, тя ту се движи към двойната звезда,
ту се отдалечава от нея. Хайде сега познай дали измерената скорост на светлината
от наблюдател върху Земята е константа или не.


Да не говорим, че ако скоростта на светлината не зависи от движението на
източника, но зависи от движението на наблюдателя, принципът за неразличимост
на движението от покоя е тотално прецакан. Излиза, че с помощта на светлинен
сигнал, точно може да се определи дали даден обект е в абсолютен покой или
пък е в абсолютно движение. Хайде малко по-сериозно. Моля те!...



Тема Re: СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА НЕ ЗАВИСИ ОТ ИЗТОЧНИКЪТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано09.09.15 21:28



"Какво не можеш да разбереш ?.. "

От начинът, по който е описан етера излиза, че той е полева форма на материята,
която полева форма образува полета, в което няма смисъл.

"Тук обаче трябва да отбележим че етерът като полева форма на материята не е установим с никакви взаимодействия с вещественната форма на материята .. "

Като се има предвид цитираното по-горе, може да се каже, например, че
магнитното поле на Земята е във взаимодействие с етера но не и с материалната
и част. Любопитно ми е, как точно се проявява това взаимодейстние между двете
полеви форми на материя и как се измерва силата на взаимодействие.
Ако имаме две магнитни полета или пък две електрически - там всичко е ясно.
Може да им се измери всичко, но бих искал да знам как стоят нещата относно
етера и магнитното поле на Земя-та. Дай малко разяснение.



Тема Re: СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА НЕ ЗАВИСИ ОТ ИЗТОЧНИКЪТнови [re: Arctur]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано09.09.15 21:33



Да не говорим, че ако скоростта на светлината не зависи от движението на
източника, но зависи от движението на наблюдателя, принципът за неразличимост
на движението от покоя е тотално прецакан.


То затова е принцип, щото всеки принцип има изключения





Тема Re: СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА НЕ ЗАВИСИ ОТ ИЗТОЧНИКЪТнови [re: Arctur]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано09.09.15 21:39



По орбитата на Земя-та около Слънце-то, тя ту се движи към двойната звезда,
ту се отдалечава от нея. Хайде сега познай дали измерената скорост на светлината
от наблюдател върху Земята е константа или не


Според ХСВ на петков, пак ще е константа, защото светлината от двойната звезда навлизайки във СВто на земята, има константна скорост спрямо наблюдател покоящ се относно тази СВ на земята. За да се измери различна скорост от С- konstanta трябва да засилиш наблюдателят срещу източника, но той да е сподвижен спрямо СВто на земята. Знам че ти е трудно да го схванеш, но това е положението






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.