Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 06.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ДВИЖЕЛА СЕ КОЛАТА..СПРЯМО КАКВО БРЕ?нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.09.15 22:16



Хаха, кризата пак те настъпи и драйфането почна

Като не можеш да четеш, давай, алееееей хоп! Кълбо напред! Кълбо назад! Бис за публиката

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: СКОРОСТА НА СБИЖАВАНЕ ЕКОНСТАНТНА В ИСнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.09.15 22:23



"Как да не знам бре !.. знам аз че трябва да се смятат скоростите като се ползват Галилеевите трансформации !."

Ти Галилееви трансформации си чувал само по име. А че не знаеш по какви формули да смяташ е факт - нищо не си успял да сметнеш досега. Празните приказки не се броят - те само сигнализират за болестно състояние.


"Хихихихи!.. ей за това дето го рекна ти току що зомбитата ще те пречукат с камъни оти твърдиш че няма такова изискване скоростта на светлината да е константна във всички ИС.. "

Някъде да става дума за светлина в твърдението ти:
А за да имаме равнопоставеност на всички ИС требе да имаме еднаква скорост на вълните във всички ИС.. "

Самото ти твърдение е, че принципът на относителност има проблем изобщо с вълнови процеси. Очевидно приказваш без да мислиш. Изрекъл нашият глупости, после се сетил че са такива. Ми късно за поправки. То ХСВ било заразно, който го прихване няма спиране от простотии. Трябва да се лекуваш в такъв случай.

И като не разбираш от физика, що не вземеш да прекопаеш някое лозе, вместо да се прищиш с такива сложнотии не за твоята глава?

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема СЪВМЕСТЯВАНЕ НА ИЗТОЧНИК И НАБЛЮДАТЕЛнови [re: multiplikator]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.09.15 22:43





цитат:
"Разбирам за какво говориш но при вълновите процеси скоростта на вълната не е функция на движението на източникът .. Това е показал и опитът на Бекман и Мендикс .. доказал е че скоростта на светлината не зависи от скоростта на източникът "

Може да е така за електромагнитните вълни, но за водните от личен опит установявам, че вълните от веслото на лодката, се движат с по малка скорост спрямо лодката при движението и. Една вълна от скутер бързо движещ се по водната повърхност, никога не изпреварва скутерът, това го знам от лично наблюдение понеже съм любител на аквакултурата и риболова

край на цитата.


Така е за всички вълнови процеси.. Но за да не се объркваме трябва да уточним за каква скорост става на въпрос .. В случая става на въпрос за скоростта на вълната спрямо нещо .. Нещата са няколко
1. скоростта на вълната спрямо ИС на средата , в случая с водни вълни под скорост на вълната спрямо ИС на водата разбиране скорост на вълната спрямо съдът в който е налята водата
2. Скорост на вълната спрямо някаква ИС .. например ИС на праволинейно и равномерно движещия се самолет .. Тази скорост зависи от изборът на ИС.. и естественно ако изберем ИС която се движи в същата посока и със същата с корост в която се движи вълната то скоростта на вълната ще е нула в тая ИС .. Такъв случай можем да посочим когато една лястовичка лети равномерно и праволинейно оставайки постоянно над дадена вълна.. В този случай казваме че скоростта на вълната в ИС на лястовичката е нула..
3. скорост на вълната спрямо източникът . Тази скорост зависи от движението на източникът спрямо вълновата среда .. Можем да изберем скорост на източникът равна на скоростта на разпространение на вълните в средата .. Като пример може да дадем самолет който се движи спрямо въздухът със 340 м/сек и в този случай звуковите вълни се движат съвместно със самолета без да го изпреварват и без да изостават .. Натрупването на такава звукова енергия е възможно да разруши самолетът и затова свръхзвуковите самолети трябва рязко да преминат звуковата бариера за да не се нанесат повреди върху самолета от натрупаната звукова енергия ..
4. Скорост на вълната спрямо някаква неинерциална ОС( спрямо такава отправна система скоростта на вълната ще е променлива във времето а може да е променлива и като промяна на векторът на скоростта в такава ОС.. т.е. в такава ОС вълната не саямо че ще се движи с променлива скорост но ще се движи и с променливо направление..

В примера който ти даваш с лодката ти разглеждаш съвместени източник и наблюдател .. източникът е в лодката и наблюдателя е пак там съвместен с източникът. В този случай можем да разгледаме лодка покояща се спрямо водата .. Тогава вълните ще се разпространяват спрямо лодката със еднаква скорост във всички посоки.. Но щом лодката се задвижи спрямо средата (водата ) вълните по посока на движение на лодката ще се отдалечават по бавно от лодката а тези които са отзад ще се отдалечават по бързо от лодката .. Това е така защото в случая лодката е наблюдател съвместен със източникът и движещ се спрямо вълновата среда..
Е , направихме някакъв анализ .. Не претендирам че е пълен и изчерпателен ..






Редактирано от _petkov_-126478 на 01.09.15 23:13.



Тема Re: МИ СМЯТАЙ БРЕ!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.09.15 22:53



Тъпак като тебе няма как да нарича другите глупаци. Ти си по-тъп от коркова тапа, смешно е да се оправдаваш



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема СМЯТАМ САМО СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано01.09.15 23:08





цитат:

"Как да не знам бре !.. знам аз че трябва да се смятат скоростите като се ползват Галилеевите трансформации !."

Ти Галилееви трансформации си чувал само по име. А че не знаеш по какви формули да смяташ е факт - нищо не си успял да сметнеш досега. Празните приказки не се броят - те само сигнализират за болестно състояние.
край на цитата.


Много добре знам що за зеленчук са ГТ .. в Каспичан ми викат бай Пемаро смятащия използвайки Галилееви трансформации... Но там е работата че сметки правя само срещу заплащане .. Плати ми и ще ти сметна каквото искаш ..Ъхъ!..





цитат:

"Хихихихи!.. ей за това дето го рекна ти току що зомбитата ще те пречукат с камъни оти твърдиш че няма такова изискване скоростта на светлината да е константна във всички ИС.. "

Някъде да става дума за светлина в твърдението ти:
А за да имаме равнопоставеност на всички ИС требе да имаме еднаква скорост на вълните във всички ИС.. "

край на цитата.



Е че тя светлината си е електромагнитна вълна .. не е мешана скара!..Ъхъ!




цитат:
И като не разбираш от физика, що не вземеш да прекопаеш някое лозе, вместо да се прищиш с такива сложнотии не за твоята глава?
край на цитата.



Не!!!! .. нема да копам лозе!!!! ша събирам сухи съчки оти ша ми трябват като почна да варя сапун от зомбита ..






Тема Re: СМЯТАМ САМО СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.09.15 23:13



"Много добре знам що за зеленчук са ГТ .. в Каспичан ми викат бай Пемаро смятащия използвайки Галилееви трансформации... Но там е работата че сметки правя само срещу заплащане .."

Тц. От всичко до сега стана ясно, че само слухове за сметки си чул. Как се правят, нямаш си идея. Аз съм свидетел на това

За да ти плащат, трябва да си заслужил доверие в тая работа, а така изискването за плащане е пряко признание за безпомощност с тоя материал. Не нам.


"Е че тя светлината си е електромагнитна вълна .. не е мешана скара!..Ъхъ!"

Може. Но и други вълни бол, твърдението ти беше че с всички има проблем. Сега кво, ще се гърчиш ли още, или да поохлабя малко примката? Тц, няма да я охлабвам.


"Не!!!! .. нема да копам лозе!!!! ша събирам сухи съчки оти ша ми трябват като почна да варя сапун от зомбита .. "

Не се самоубивай, Петков. Че тука други зомбита освен тебе и жабаря няма.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: ДВИЖЕЛА СЕ КОЛАТА..СПРЯМО КАКВО БРЕ?нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано02.09.15 07:43



Охооооооооооооо, зомбито пак се опикава

зомби с тумори в главата ходещо на интелектуалните си патерици, и дрискащо по форуми



Тема Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ЧЕ СИ ПРАВнови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано02.09.15 07:48



В примера който ти даваш с лодката ти разглеждаш съвместени източник и наблюдател .. източникът е в лодката и наблюдателя е пак там съвместен с източникът. В този случай можем да разгледаме лодка покояща се спрямо водата .. Тогава вълните ще се разпространяват спрямо лодката със еднаква скорост във всички посоки.. Но щом лодката се задвижи спрямо средата (водата ) вълните по посока на движение на лодката ще се отдалечават по бавно от лодката а тези които са отзад ще се отдалечават по бързо от лодката .. Това е така защото в случая лодката е наблюдател съвместен със източникът и движещ се спрямо вълновата среда..
Е , направихме някакъв анализ .. Не претендирам че е пълен и изчерпателен ..




напълно съм съгласен, и този пример опровергава принципа на относителността на движението и покоят, нали ?



Тема Re: МИ СМЯТАЙ БРЕ!нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано02.09.15 07:49



хохохохохохохо тръш тръш тръш





Тема ЩОМ НЕ ПЛАЩАШ -НЕМА СМЕТКИ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано02.09.15 08:21





цитат:
"Много добре знам що за зеленчук са ГТ .. в Каспичан ми викат бай Пемаро смятащия използвайки Галилееви трансформации... Но там е работата че сметки правя само срещу заплащане .."

Тц. От всичко до сега стана ясно, че само слухове за сметки си чул. Как се правят, нямаш си идея. Аз съм свидетел на това За да ти плащат, трябва да си заслужил доверие в тая работа, а така изискването за плащане е пряко признание за безпомощност с тоя материал. Не нам.

край на цитата.


ОК!..щом не плащаш - нема сметки!..Ъхъ!





цитат:
"Е че тя светлината си е електромагнитна вълна .. не е мешана скара!..Ъхъ!"

Може. Но и други вълни бол, твърдението ти беше че с всички има проблем. Сега кво, ще се гърчиш ли още, или да поохлабя малко примката? Тц, няма да я охлабвам.

край на цитата.



Ами то за всичките други вълни е веке доказано че скоростта им е различна в разните ИС "на мишенките".. т.е. разните ИС не са равнопоставени по отношение скоростта на сближаване.. Така например при механичните движения скоростта на сближаване на куршумът със мишената е една и съща във коя да е ИС .. При вълните не е така брато!.. скоростта на сближаване на вълната спрямо мишената зависи от движението на вълнопреносната среда спрямо дадена ИС и в резултат скоростта на сближавне е различна вълничката (куршумче) със наблюдателя (мишенка ) не е една и съща във всяка ИС и зависи от скоростта на "мишенката" спрямо вълнопреносната среда.. При това положение е ясно че времето от старта до финала в ИС на "мишенката" нема да е константно както е при механичните процеси а ще зависи от движението на "мишенката " относно вълнопреносната среда.. Ъхъ!..Ето в това е неравноправността на разните ИС на инерциалните "мишенки" довеждащо до дазлично време на сближаване на "куршумчето" със "мишенката " в зависимост от това в каква ИС е неподвижна "мишенката".. С две думи скоростта на сближаване на куршумчето и мишенката не зависи от ИС на мишенката зависи единственно от скоростта на сближаване на куршумчето и мишенката която скорост е една и съща във всички ИС .. При вълновите процеси не е така брато оти скоростта на сближаване на куршумчето със мишенката зависи от движението на ИС на куршумчето спрямо вълнопреносната среда..Ъхъ!

Дано тоя път да си схванал защо при механичните процеси ИС на мишенките са равнопоставени докато при вълновите процеси ИС на мишенките не са равнопоставени !


цитат:

"Не!!!! .. нема да копам лозе!!!! ша събирам сухи съчки оти ша ми трябват като почна да варя сапун от зомбита .. "

Не се самоубивай, Петков. Че тука други зомбита освен тебе и жабаря няма.
край на цитата.


Тц!.. По дефиниция зомби е всеко джмунджи което верва в глупотевичния втори постулат !.. Ние не сме от тях брато!.. никак не сме !.. Ъхъ!



Редактирано от _petkov_-126478 на 02.09.15 08:27.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.