Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 10.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: "НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ФЪРКА ПО ВИСОКО ОТ КУРНИКА!"нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.08.15 15:20



Петков, това с фъркането се отнася само за тебе - ти се мъчиш да фъркаш над курника си. Тези дето сме извън курника нямаме такъв проблем. Погледни се, повтаряш един и същи сбъркван пасквил, толкова години дори не проумя къде си се оплел в него, а се опитваш да оценяваш нещата извън курника ти. Ми нема как да стане това. Докато не махнеш оградите на курника си, а не виждам възможности за това.

Не ми излизай с формули дето не ги разбираш.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: А НА ЕКВАТОРЪТ ЩО НЕ Е ТАКА ?..А ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Uns70pPaBl3 (минаващ)
Публикувано09.08.15 15:52



Въпросните резултати как се обясняват с въртенето на Земята около оста и?Обяснението при геоцентризма би било аналогично, но вместо въртенето на Земята около оста, центробежните сили от въртенето на Вселената около Земята биха предизвикали тези ефекти.



Тема НЕ МИ НИЩОГОВОРИ!-ПОКАЖИ КЪДЕ ИМАМ ГРЕШКА!..ЪХЪ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано09.08.15 17:43





цитат:

Погледни се, повтаряш един и същи сбъркван пасквил, толкова години дори не проумя къде си се оплел в него, а се опитваш да оценяваш нещата извън курника ти.
край на цитата.



Не ми нищоговори!.. Сега ти е паднало докле съм се "опетлял" да покажеш на целия свят "моето опетляване ".. Защо не го направиш ми току ми нищоговориш!???..
Сеги е момента докле съм се "опетлял" да покажеш в какво се състои 'опетляването ми".. Страшно шоу ще е !..голям екшън ще е да разобличиш омразния зомбосапуноваряч бай Пемаро!.. Не ми фъфли с нищоговореща реч ми кажи на другарчетата си в какво съм се опетлял .. Посочи грешката във формулките !..колко му е да ме разобличиш!..Сеги ти е паднал бай Пемаро на тетик !.. изяж го с парцалите !..
Но мога да ти гарантирам брато че такъв "екшън на разобличаване дядово Пемарово" няма да има .. Ще има само нищоговорене до дупка и накрая скриване на зомбитата у трънките .. Гаранция ти давам че точно така ще стане .. Не щото съм ясновидец ами съм натрупал опит от минали зомбо-трънко- криеници когикъна съм показвал формулките на зомбитата ..Тоя филм сме го гледали веке брато!.. Само преди да се изпокрият из трънките зомбитата се чуват как с треперещ глас стенат : "Я ПА ТОЯ КАК ПОЧНА!" а по прозорливите па викат : "Това нищо не е !..той сеги ша домъкне и казана за варене на сапун от зомбита !" ..



..

Вече съм кръстил тая къща на бай Пемаро със звучното име:

"КЪЩАТА НА ЗОМБО-САПУНО-ВАРЕНЕТО"



Тема "ЗАКОНА НА ЦЕНТРОФУГАТА"нови [re: Uns70pPaBl3]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано09.08.15 18:04





цитат:

Въпросните резултати как се обясняват с въртенето на Земята около оста и?Обяснението при геоцентризма би било аналогично, но вместо въртенето на Земята около оста, центробежните сили от въртенето на Вселената около Земята биха предизвикали тези ефекти.
край на цитата.



Обясняват се ама на куково лято !.. В Касличан не са сапикясали когато въртят една центрофуга това да предизвиква някакви тинтири -минтири центробежни сили във вътрешността на центрофугата .. Майнете ма от тия мераци за някакви тинтири- минтири ценробежни сили .. Такива центрофужни ефекти не се въдят в Каспичанско !..Ъхъ!..

.. Нещо повече .. ако се въдеха такива "центрофужни сили ".. то луната и слънцето и другите планети от слънчевата система отдавна да бяха отлетелои от земята тласкани към майната му от тия "центрофужни сили" .. ама те го те.. тука си е луната и слънцето и другите планети и наникъде не се центрофужат!
И още нещо .. когато изчисляват орбитата на станционарните спътници конструкторите не се съобразяват с никакви тинтири -минтири "центрофужни сили а ползват формулите на кинематиката , динамиката и гравитацията.. и станционарните им спътници не падат !..ъхъ!
Чудя се как така все улучват тия проектанти ?.. Хем са пияници !.. хем нищо не аберясват от вселенски центрофуги .. хем спътниците им не падат!.. Явно голям късмет вадят тия пияници -проектантите на спътници !..
Ако не беше тоя тяхния късмет и някой станционарен спътник паднеше ония дет са инвестирали станционарния спътник щяха да скапят от бой тия пияници проектантите !..




Редактирано от _petkov_-126478 на 09.08.15 18:48.



Тема Re: НЕ МИ НИЩОГОВОРИ!-ПОКАЖИ КЪДЕ ИМАМ ГРЕШКА!..ЪХЪ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.08.15 19:10



Петков, човек може да направи грешка и да се поправи, когато друг му я покаже. Аз съм ти показал грешката преди много време, и не само веднъж, погледни архивите. Проблемът е - какво ти е куцото, че не се поправяш, а искаш непрекъснато да ти се показва? Това не е нормално поведение.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: НЕ МИ НИЩОГОВОРИ!-ПОКАЖИ КЪДЕ ИМАМ ГРЕШКА!..ЪХЪ!нови [re: Герисъм]  
Автор Uns70pPaBl3 (минаващ)
Публикувано09.08.15 19:20



Е как да приеме, че бърка?Нали трябва да му се развали илюзията, че той е гениален физик...



Тема ПОКАЗАЛ СИ ДРЪЖКИ!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано09.08.15 19:28





цитат:

Петков, човек може да направи грешка и да се поправи, когато друг му я покаже. Аз съм ти показал грешката преди много време, и не само веднъж, погледни архивите. Проблемът е - какво ти е куцото, че не се поправяш, а искаш непрекъснато да ти се показва? Това не е нормално поведение.
край на цитата.



Показал си дръжки !.. Лъжеш на поразия !.. Нема такива архиви дет си показал някаква моя грешка относно тия формули . Нема такава грешка брато !.. Измишльотиш си врели -некипели щото си прищипан и не знайш кво да праиш!..

Но явно ти така ще си и продължиш да нищоговориш.. До безкрайност .. Провървяло ми е на нищоговорещ!.. Ъхъ!
Що не покажеш тука те линк към грешката дет си ми намерил .. А? .. Па що ти е линк .. колко му е да я покажеш грешката ми те тука на народо!?..Ти се скапа от нищоговорене ама никой тука не видя някаква си тинтири- минтири моя грешка да покажеш !.. Ше покажеш ама на куково лето брато !..Пътя брато е относителна величина .. нема пътища еднакви във всички отправни системи .. и за цяр нема !..Ъхъ!..



Тема Re: НЕ МИ НИЩОГОВОРИ!-ПОКАЖИ КЪДЕ ИМАМ ГРЕШКА!..ЪХЪ!нови [re: Uns70pPaBl3]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.08.15 20:45



Какъв физик, какви пет лева, какви торби с цимент, какви мифки за къртене... Тя илюзията май само за него си остана.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: ПОКАЗАЛ СИ ДРЪЖКИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.08.15 20:46



хехе, слаба памет, няма какво да се прави. Целият нет ми е свидетел колко ти набивах канчето по въпроса. Но то пробито, не задържа нищо.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема КАКВО МИ НИЩОГОВОРИШ БРЕ ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано09.08.15 21:15





цитат:
хехе, слаба памет, няма какво да се прави. Целият нет ми е свидетел колко ти набивах канчето по въпроса. Но то пробито, не задържа нищо.


край на цитата.


В две области ти е силаята :
1.В нищоговоренето
2.В криенето в трънките ..

А по ей тия формули бъкел не мойш да кажеш :

СТО е погрешна още от самия си фундамент .. Основополагащо значение за изграждането на СТО има статията на Айнщайн от 1905 г. :

Основополагаща статия на СТО

В тази статия Айнщайн допуска банална грешка при определяне на пътя в неподвижната система и от там прави погрешен извод, че едновременноста на събитията е

относителна .

По долу посочвам грешката на Айнщайн :

Публикувано: 10 ноември 2010 - 07:17
На вниманието на релативистите които така и не зацепват къде и в какво е грешката на Айнщайн .
По долу поствам едно към едно една извадка от дебат на бай Петков в който дебат той с пръсче и математически формули е показал грешката на Айнщайн :
"Здравей Мел ,


цитат:
...Пътят е S е равен на (tB - tA).c от една страна
край на цитата.


От коя страна мислиш че е такъв пътят ?.. Ако имаш впредвид пътят в подвижната система то да !.. такъв е .. там и скороста е "С".. Но никоя от тия величини

не може да се пренася механически във неподвижната система защото в неподвижната система скороста "С" трябва да бъде заменена със "С-v" и тогава това ти

равенство ще изглежда ето как в неподвижната система : S = (tB - tA).(c- v)


цитат:
от една страна и от друга на rAB+V(tB - tA)
край на цитата.


Това е пътят на светлината в неподвижната система след отразяването .. до отразяването пътят е : rAB-V(tB - tA) защото огледалото се движи срещу движението

на светлината в неподвижната система..



цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..




цитат:
а rAB е пръчката с дължина виждана от неподвижния. Кой път не различен?

край на цитата.

Пътят на светлината в неподвижната система не е равен на дължината на пръчката rAB а на rAB-S където S = V(tB - tA).. Нали така ?


цитат:
Това е в системата на неподвижния при условие С=конст.

край на цитата.


Не е това !.. и при условие че С=конст в системата на наблюдателя улавящ съответната светлина пак не е това .. Гуруто се е издънил и се е опетлял като пиле

от кълчища .. Затуй му е лайн..а теорията !.."

Айде сега да видим дали зомбитата ще могат гък да кажат по грешката на Айщайн която бай Петков така акуратно и лаконично е посочил и поправил естественно .


По тия формулки мълчиш като пукъл !..Ъхъ! Само току ми нищоговориш !.. Ъхъ!..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.