Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 07.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: МИ Я ПОГЛЕДНИ СТАТИЯТА ОТ 1905 г.нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.08.15 13:35



Именно в тези разсъждения си се оплескал яко. По причина заблудата, която ти показвам. Не мога да ти помогна, сам трябва да се справиш.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема КАСПИЧАН СЕ ДВИЖЕЛ СПРЯМО ЗЕМЯТА ! МАЛИЙЙЙ ! :)нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.08.15 14:01





цитат:

Именно в тези разсъждения си се оплескал яко. По причина заблудата, която ти показвам. Не мога да ти помогна, сам трябва да се справиш.
край на цитата.


Да бе !.. Заблудата ми била в това, че не съм схванал дека Каспичан се движел спрямо ИС на земята и изминавал разликата в пътя на кондуктора и разстоянието от Каспичан до Подуене .. хихихихи..
Приятелю , все повече се убеждавам че си голям майтапчия !.. Ъхъ!
Абе то майтап -майтап, ама перушина не остана !..







Тема Re: КАСПИЧАН СЕ ДВИЖЕЛ СПРЯМО ЗЕМЯТА ! МАЛИЙЙЙ ! :)нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.08.15 14:15



"...че не съм схванал дека Каспичан се движел спрямо ИС на земята и изминавал разликата в пътя на кондуктора и разстоянието от Каспичан до Подуене "

Още от началото говорим за ИС на влака. Май не можеш да четеш, седнал си да се пуйчиш тука с глупости.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема НЕ ТЪРСИМ ПЪТЯ ОТНОСНО ВЛАКА А СПРЯМО ЗЕМЯТА!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.08.15 14:34





цитат:
"В Каспичан брато няма подвижни кординатни точки.. Всички координатни точки са си неподвижни от сутрин до вечер и от зима до лято.."

Може, но в случая Каспичан барабар с всичките си точки се движи в системата на влака. Циклиш като улав, не се ли усети вече?

край на цитата.


Приятелю , отправната ИС спрямо която правим рязглежданията се приема за неподвижна по дефолт .. Спрямо тая неподвижна ИС се движат анджакламите а не ИС се движи относно анджакламите ..
Спрямо неподвижната ИС на Каспичан правим разглежданията за да определим пътя на кондуклтора спрямо тая неподвижна ИС ..Каспичан брато е като закован в тая ИС така както е заковано всяко материално тяло в неподвижност спрямо собственната си ИС .. Движи се не Каспичан в ИС на земята брато .. нема чалъм !.. Никой в Каспичан не е сапикясал да има свлачища !.. Движи се влака относно Каспичан и кондукторът се движи относно Каспичан .. Неподвижната система не мой да се движи брато!.. не го е изучила още как става тоя номер ..



Аз обаче съм сигурен че си наясно че нема как Каспичан да се движи относно собственната си отправна система .. ама се правиш на неразбрал за да спасиш перушината .. Разбирам те и ти съчувствам!.. не е лесно да ти скубят перушината !.. Ъхъ!





Тема Re: НЕ ТЪРСИМ ПЪТЯ ОТНОСНО ВЛАКА А СПРЯМО ЗЕМЯТА!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.08.15 14:44



Спрямо земята всичко е ясно - пътят до срещата се изминава само от кондукторът. В системата на влака обаче Каспичан изминава основната част от пътя. И именно на движението на двата обекта лежат разсъжденията на Айнщайн, движението спрямо земята не е интересно.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема ПОПРАВИ МЕ АКО ГРЕША!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.08.15 15:40





цитат:
Спрямо земята всичко е ясно - пътят до срещата се изминава само от кондукторът.

край на цитата.


Доколкото разбирам ти твърдиш че в отправната системяа на земята кондукторът изминавя път 300 км (300 км е разстоянието от Подуене до Каспичан )

В отправната система на влака кондукторът изминава път равен само на един влак дължина ! (около 300 метра ) .. Стигнахме до консенсус доколкото разбирам . По тоя консенсус спор нема ..

А сега си спомни за какво спорим .. Аз твърдях че пътят на кондуктора в отправната система на земята не е равен на пътя на кондуктора в отправната система на влака .. Твърдях и това че тия два пътя се изминават от кондуктора за едно и също време..
Но след като кондукторът за едно и също време изминава два различни по дължина пътя не излизали че е развил разни скоростти в разните ИС ?

Ха сега кажи ми колко е пътя на конуктора в отправната система на влака , кажи го с цифра отразяваща дължината на тоя път ....
Кажи ми и колко е пътя на кондуктора в отправната система на земята .. Ако те зори тоя въпрос кажи ми колко е пътя спрямо земята на гълъбчето летяло над главата на кондуктора през цялото време . Назови цифра отразяваща големината на пътя.
Накрая ми кажи тия две цифри еднакви ли са ?..
Давам ти и жокер :- глупендера Айнщай твърди, че пътя на кондуктора в отправната система на влака е равен на пътя на кондуктора в отправната система на земята ..

Чакам отговорът ти !..

Редактирано от _petkov_-126478 на 12.08.15 15:54.



Тема Re: ПОПРАВИ МЕ АКО ГРЕША!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.08.15 15:47



"А сега си спомни за какво спорим .. Аз твърдях че пътят на кондуктора в отправната система на земята не е равен на пътя на кондуктора в отправната система на влака .."

Ми това няма значение. В разглеждането, което прави Айнщайн е важен целият път - частта, която изминава кондуктора до срещата, и тази която изминава Каспичан, и именно в отправната система на влака. Отделните части са важни само като съставки на сумата, която е еднаква във всички отправни системи. И тя е важната.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: ПОПРАВИ МЕ АКО ГРЕША!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано12.08.15 15:54



По интересното е как, според теб, кондукторът, който в началото се е намирал на 300 км от Каспичан (в отправната система на влака), в края се намира в Каспичан (пак в същата отправна система), като е изминал само 300 метра? Нали Каспичан според теб не се движеше в отправната система на влака - какво е станало с останалите 299 км и 700 метра?!?!

Няма как да нямаш чак никакво подобие на мислене - просто не е възможно...





Тема НЕ СИ РАЗБРАЛ!..СОРИ!нови [re: Alenadrow]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано12.08.15 16:04





цитат:
По интересното е как, според теб, кондукторът, който в началото се е намирал на 300 км от Каспичан (в отправната система на влака), в края се намира в Каспичан (пак в същата отправна система), като е изминал само 300 метра?

край на цитата.


Той е изминал само спрямо влака 300 метра а спрямо земята е изминал 300 км.
Разни отправни системи -разни скоростти и разни пътища .. Скоростта и пътя са относителни зеленчуци и тяхната големина зависи от изборът на отправна система....Ъхъ!





Тема Re: НЕ СИ РАЗБРАЛ!..СОРИ!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано12.08.15 16:12



Първоначално, преди да потегли влакът, кондукторът на колко километра е от Каспичан в отправната система на влака - на 300км ли е? Да или не?
След пристигането кондукторът на колко километра е от Каспичан в отправната система на влака - на 0км ли е? Да или не?

Ако отговорът на горните два въпроса е "да" и кондукторът е изминал само 300 метра, то какво е станало с останали 299700 метра? Говоря само за отправната система на влака? Моля за прост отговор.

Редактирано от Alenadrow на 12.08.15 16:15.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.