Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 08.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема НЕ СЕ СЪРДИ НА НИЩОГОВОРЯЩИТЕ-ТЕ ТОЛКОВА МОГАТ!нови [re: multiplikator]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано10.08.15 21:10





цитат:
Алоооо Алеандроооо, по кротко да не ти скастря крилата ти не разбираш и две трети, от това което разбира петко за физиката и астрономията. Появяваш се само за да покажеш безсилието и яда си.

край на цитата.



Не им се сърди на нищоговорещите !.. те толкова могат ама им се ще!.. Нищоговорещите са като фудболните фенове .. топка не могат да ритат сиромашките ама па умеят да викат и свиркат !..





Тема Re: БРАВО СЛОЖИ МУ РАЗГРАДСКИЯТ ЧЕПнови [re: _petkov_-126478]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано10.08.15 21:24



Перушина почна да фърчи приятелю!.. ше та оскубя кат дунавски юрдек и ша ти оставя само едно перо да мойш да подвъркаш докато се скриеш у трънките .. Ъхъ!..

Смях в залата

хубаво му го сложи



Тема Re: А НА ЕКВАТОРЪТ ЩО НЕ Е ТАКА ?..А ?нови [re: multiplikator]  
Автор Uns70pPaBl3 (минаващ)
Публикувано10.08.15 21:32



Земята е неподвижна, но нейното гравитационно поле се върти постоянно.Именно то създава илюзията за движение.



Тема Re: А НА ЕКВАТОРЪТ ЩО НЕ Е ТАКА ?..А ?нови [re: Uns70pPaBl3]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано10.08.15 21:41



Земята е неподвижна, но нейното гравитационно поле се върти постоянно.Именно то създава илюзията за движение.
Каква илюзия за движение, аз ти казах че ако далечните звезди са причина за отклонението на махалото на фуко, то тогава защо не се забелязва същото отклонение когато около махалото се завърта някаква маса ?



Тема Re: КАЦНА ЛИ МИ НА МУШКАТА ПИЛЕ ШАРЕНО!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано10.08.15 21:47



Според мен той не може да схване какво е "отправна система". Mисля, че леко го надценяваш, че просто забравя за нещо - според мен просто не иска да схване фундаментални понятия, обърква ги и накрая му се струва, че ако посочи само една компонента, то се явява противоречие, но понеже вече е изказал "неопровержимо твърдение" не иска да направи крачка назад и да преосмисли, а се забатачва още по-дълбоко.

По-интересното е поради каква причина си мисли, че от няколко милиарда души само той би видял някакво супер просто и крещящо противоречие, а всички останали - не? Разбирам да изкара 20 страници объркани формули, по които според него да следва някакво противоречие - това добре, може да мине за "забравяне" на някакъв детайл. Но да си мислиш, че виждаш нещо абсолютно очевидно според теб, но почти единствен между милиарди - това вече би трябвало да го накара да помисли, че всъщност той бърка в разбирането си, в терминологията си, в представите си - въобще в нещо.

Все пак здравият разум говори, че за стотина години, ако е било толкова просто, ТО щеше да е отдвна оборена, да не говорим за СТО. Явно тази социална драма, защо все пак той след сто години, а никой друг преди това, ражда нуждата от някаква особена конспирация.





Тема Re: А НА ЕКВАТОРЪТ ЩО НЕ Е ТАКА ?..А ?нови [re: multiplikator]  
Автор Uns70pPaBl3 (минаващ)
Публикувано10.08.15 22:07



Не са далечните звезди.Земното гравитационно поле е виновно.И по точно неговото въртене.Интересно ми ако се постави това махало на Фуко на тяло, което не се върти около оста си, но има гравитационно поле, дали няма да се наблюдава същия ефект?Нямаме такъв аналог и такъв експеримент няма как да бъде проведен.



Тема ЩО ЗА ЗЕЛЕНЧУК Е ПЪТЯТ БРЕ??нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано10.08.15 22:14





цитат:
"Айде сметни ми пътя на кондукторът спрямо влака на колко е равен "

Ти питаш за пътя, а не само за частта от пътя, която се изминава от кондуктора. А останалата част, която се изминава от Каспичан къде забравяш? Схвана ли как се хвана в собствения си капан?

край на цитата.


Малиииийй!.. Каква част от пътя те е прихванало да изминавал Каспичан в собственната си отправна система бре ?.. Че нали Каспичан е неподвижен в отравната система на Подуене и Каспичан ! Нали търсим пътя именно в отправната система на Каспичан .. Никое тяло не е подвижно в собственната си отправна система !.. никое тяло не може да измине път в собственната си отправна ситема !..Никоя гара ( в това число и КасПичан) също не не може да се движи относно собственната си отправна система..ъхъ! .. Какъвто гурото - такива и зомбитата !.. Ше ми говори той на мене за движение на Каспичан в собственната му отправна система !... хихихихи..


Приятелю!.. това дет ми го разправяш за изминаване на път от Каспичан в собственната му отправна система са глупортевини !.. също като глупотевините дето ги е родила тиквата на глупендера коги е брецнал че пътя във всички ИС е един и същ!.. Един и същ ама на куково лето !.. Пътя брато е равен на дължината на траекторията на движението от старта до финала .. Старта във отправната система на влака брато е задния край на влака а финала в отправната система на влака е предния край на влака.. Спрямо отправната система на Каспичан старта е в Подуене а финала е в Каспичан .. Дължината на релсите от Подуене до Каспичан е пътя на кондукторът в отправната система на Подуене и Каспичан!.. Ъхъ!..

Ти гониш !..



цитат:

Петков, аз от кога разправям че не ги вдяваш тези неща, а ти само се тръшкаш и тръшкаш. Ей за това няма да разбереш какво е измислил Айнщайн.
край на цитата.



Разбрал съм аз какво е измислил глупендера !.. измисли е една глупост че видите ли пътя бил един и същ в коя да е отправна система !.. Един и същ ама на куково лето!.. Ъхъ!





Тема ЕКШЪНЪТ ЗАПОЧНА!..СЛЕДИ ГО!нови [re: multiplikator]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано10.08.15 22:21





цитат:
"Перушина почна да фърчи приятелю!.. ше та оскубя кат дунавски юрдек и ша ти оставя само едно перо да мойш да подвъркаш докато се скриеш у трънките .. Ъхъ!.. "

Смях в залата хубаво му го сложи

край на цитата.


Екшънът вече започна .. перушина фърчи!.. Следи екшънът .. по интересно е даже от фудболен мач !..







Тема Re: А НА ЕКВАТОРЪТ ЩО НЕ Е ТАКА ?..А ?нови [re: Uns70pPaBl3]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано10.08.15 22:21



Земното гравитационно поле е виновно.И по точно неговото въртене.Интересно ми ако се постави това махало на Фуко на тяло, което не се върти около оста си, но има гравитационно поле, дали няма да се наблюдава същия ефект?Нямаме такъв аналог и такъв експеримент няма как да бъде проведен.

именно няма как да се проведе такъв експеримент, но е проведен на въртящо тяло, потърси в нета нещо по въпроса, защо се проявява само при въртящи се тела, ако гравитацията се върти, а тялото което предизвиква гравитацията, не, тогава според мен ще се прояви фуко ефекта за невъртящо се тяло. Но как да разберем дали гравитацията се върти или не . Има една теория за торзионните полета ( такива полета се създават от въртящи се тела, и не са добре изучени от академичната наука ) та ако се предположи че въртенето завихря ефира, но че и въртящ се ефир завърта тяло, пък гравитацията е постоянно засмукване на околният ефир от тяло с голяма маса, тогава фуко ефекта може да се предскаже и за невъртящи се тела. Но това ще бъде революция във физиката.



Тема Re: ЩО ЗА ЗЕЛЕНЧУК Е ПЪТЯТ БРЕ??нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано10.08.15 22:25



И кога Гери ти е казал, че Каспичан е изминал някакъв път в собствената си отправна система. Я пак прочети какво ти е написал и направи втори опит - вече на втория път няма какво да сбъркаш, защото то не остана нищо за бъркане.



Ако не можеш да го направиш наум вземи един лист хартия с две отбелязани точки (за гарите), една кибритена клечка (за влака), линийка за измерване. Започни да местиш клечката с малки стъпки и мери кое как се движи спрямо нея. Това е задача за детската градина. После пусни тук какво си измерил. Това като ти стане ясно, чак тогава добави кондуктора, щото явно той ти идва малко множко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.