Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 08.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема БАЙ ПЕМАРО Е ОТКРИЛ ГРЕШКАТА НА АЙНЩАЙН!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано14.11.14 13:03





цитат:
За да ортувам по същество, ти трябва да си подготвен на съответното ниво, иначе няма никакъв смисъл. Ето, има въпрос, по който трябва да се ограмотиш. Така че действай, пък после се пуйчи с желание за ортуване.

край на цитата.



Подготвен съм брато !.. Именно затова, че съм подготвен със глупотевината СТО си трия само газо у тоалетната .. за друго не става глупотевината! ..За кво да изучавам глупотевина която има банална грешка в самия си фундамент ?.. А?


Ето малко хипнотизиращ текст в който бай Пемаро е сгащил гуруто Айнщай коги е напрайл грешка в есапите си в основополагащата статия на СТО от 1905 г.. Глей кво става тука бре ! :

Ето го отново хипнотизиращият текст :


СТО е погрешна още от самия си фундамент .. Основополагащо значение за изграждането на СТО има статията на Айнщайн от 1905 г. :



В тази статия Айнщайн допуска банална грешка при определяне на пътя в неподвижната система и от там прави погрешен извод, че едновременноста на събитията е

относителна .

По долу посочвам грешката на Айнщайн :

Публикувано: 10 ноември 2010 - 07:17
На вниманието на релативистите които така и не зацепват къде и в какво е грешката на Айнщайн .
По долу поствам едно към едно една извадка от дебат на бай Петков в който дебат той с пръсче и математически формули е показал грешката на Айнщайн :
"Здравей Мел ,


цитат:
...Пътят е S е равен на (tB - tA).c от една страна
край на цитата.


От коя страна мислиш че е такъв пътят ?.. Ако имаш впредвид пътят в подвижната система то да !.. такъв е .. там и скороста е "С".. Но никоя от тия величини

не може да се пренася механически във неподвижната система защото в неподвижната система скороста "С" трябва да бъде заменена със "С-v" и тогава това ти

равенство ще изглежда ето как в неподвижната система : S = (tB - tA).(c- v)


цитат:
от една страна и от друга на rAB+V(tB - tA)
край на цитата.


Това е пътят на светлината в неподвижната система след отразяването .. до отразяването пътят е : rAB-V(tB - tA) защото огледалото се движи срещу движението

на светлината в неподвижната система..



цитат:
или
(tB- tA).c-(tB - tA).v=rAB
tB- tA=rAB/(c-v)

край на цитата.


Това не е вярно !.. Най вероятно и гуруто разсъждавайки така се е издънил !..
Вярното е
(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)
rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)
(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB
tB - tA =rAB/C

Този извод се отличава от оня който гуруто ни пробутва и до който и ти достигна :
tB- tA=rAB/(c-v)
Това е невярно разбира се !.. Не излиза такъв есапа и аз го показах защо не излиза такъв..




цитат:
а rAB е пръчката с дължина виждана от неподвижния. Кой път не различен?

край на цитата.

Пътят на светлината в неподвижната система не е равен на дължината на пръчката rAB а на rAB-S където S = V(tB - tA).. Нали така ?


цитат:
Това е в системата на неподвижния при условие С=конст.

край на цитата.


Не е това !.. и при условие че С=конст в системата на наблюдателя улавящ съответната светлина пак не е това .. Гуруто се е издънил и се е опетлял като пиле

от кълчища .. Затуй му е лайн..а теорията !.."

Айде сега да видим дали зомбитата ще могат гък да кажат по грешката на Айщайн която бай Петков така акуратно и лаконично е посочил и поправил естественно .



Редактирано от _petkov_-126478 на 14.11.14 13:26.



Тема КЪВ Е ТОЯ ГУРО ДЕТ НЕ МОЙ ДА СИ ОПРЕДЕЛИ ПЪТЯТ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано14.11.14 14:28



Гуруто Айнщайн !.. Малийй !.. Ми какъв е тоя гуру който не мой да си определи пътят на светлината в неподвижната система бре ?.. А?.. И на това му викат гуру!... хихихихи !.. И ша ма карат да му изучавам гуровщините .. Айде бе !.. Не на мен такива глупотевини!.. хихихихи !..







Тема Re: БАЙ ПЕМАРО Е ОТКРИЛ ГРЕШКАТА НА АЙНЩАЙН!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.14 16:56



"Ето малко хипнотизиращ текст в който бай Пемаро е сгащил гуруто Айнщай"

Сгащил си на баба си тръстиката. Голяма простотия си си нагащил, няма що. Да бе сгащил нещо, а то? Затова четири години вече си останал само с мацотене на фотошопски макети



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: КЪВ Е ТОЯ ГУРО ДЕТ НЕ МОЙ ДА СИ ОПРЕДЕЛИ ПЪТЯТ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.14 17:00



Хаха, аз ти разправям че хабер от понятие си нямаш, ти само ми помагаш с демонстрацията. Благодаря, но нямаше нужда, то и така беше ясно



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема ЛОГИКАТА НА ПУТА АЙНЩАЙЧОВАнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано14.11.14 18:22





цитат:
"БАЙ ПЕМАРО Е ОТКРИЛ ГРЕШКАТА НА АЙНЩАЙН!"

"Ето малко хипнотизиращ текст в който бай Пемаро е сгащил гуруто Айнщай"

Сгащил си на баба си тръстиката. Голяма простотия си си нагащил, няма що. Да бе сгащил нещо, а то?

край на цитата.



Хихихихи.. Така и очаквах!.. Грешката на Айнщайн която съм открил ви зашеметява и хипнотизира .. Гък не моът зомбитата да кажат!.. Глътват си езиците и само гледат със широкоотворена уста кат Мунчо от "Под Игото".. Там има една сюрия формулки които серът на гурото ви у устата !.. Ъхъ !.. Вие по тия формулки гък не мойте да кажете .. Я защитете гурото си и докажете че не се е объркал сиромаа и не е объркал определянето на пътя в неподвижната система .. Ще ти дам и пример със звук белким схванеш :

Оная стюардеса Пута Айнщайчова дет правила опит в самолета писала статия в 1905 година в която приела че какъвто е пътят и вътре у самолето такъв бил пътят и и спрямо земята .. Голяма глупачка е била тая Пута !.. също като оня Айнщай дето се бил затлабаснал че пътят изминаван от единия край на самолето до другия е един самолет дължина и спрямо земята .. Путова логика!.. всите зомбита са се опутили !.. не моът да сфанат дека пътят зависи от изборът на отправна система.. Ъхъ!.. Не моът да схванат дека пътят в дадена ОС е растоянието между координатата на събитието на старта и координатата на събитието на финала в дадената ОС.. Абе путьовска им работа!.. пута до путата мила моя майнольо !



цитат:

Затова четири години вече си останал само с мацотене на фотошопски макети
край на цитата.



Мацотел ли съм бил разпраяш?.. Бай Пемаро прай изкуство и името на бай Пемаро се спряга кат глагол наред с имената на художниците Пикасо и Ван Гог .. Ъхъ! Глей кво ортуват за бай Петко Пемаро , Пабло Пикасо и Ван Гог във един институт в щата Мичиган :



Сега разбрали, че е много опасно да са се моткаш с това голо дупе пред големата работа у гащите на бай Пемаро ?.. А?..



Тема Re: ЛОГИКАТА НА ПУТА АЙНЩАЙЧОВАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.14 18:40



Да бе да, открил си на геврека ъглите :) И на измислените ти герои фантазията им е саката, както и на измислителя. Напразни са надеждите ти да скалъпиш някаква теза с тези нещастни опити



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема БАЙ ПЕМАРО В ОЧИТЕ НА ХОРАТА ПО СВЕТЪТнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано14.11.14 18:42





цитат:

"КЪВ Е ТОЯ ГУРО ДЕТ НЕ МОЙ ДА СИ ОПРЕДЕЛИ ПЪТЯТ?"

Хаха, аз ти разправям че хабер от понятие си нямаш, ти само ми помагаш с демонстрацията. Благодаря, но нямаше нужда, то и така беше ясно
край на цитата.


Ти престани да гериеватиш ами вникни как се определя пътят в дадена ОС.. Вникни в това че пътят в коя да е ОС е равен на дължината на траекторията от точката на старта до точката на Финала в дадената ОС .. Твоя гуро и оная Пута Айнщайнчова не са схванали това .. пробвай белким ти да го сфанеш!.. Ъхъ!





Тема БАЙ ПЕМАРО Е ВИСОК ВРЪХ БРАТО!нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано14.11.14 18:58





цитат:

Да бе да, открил си на геврека ъглите :) И на измислените ти герои фантазията им е саката
край на цитата.



Моите герой са Пута Айнщайчова и Алберт Айнщайнчов.. Ти си тоя дет разправяш че логиката им е саката .. Аз не оспорвам че е така !.. Ъхъ !



Редактирано от _petkov_-126478 на 14.11.14 19:11.



Тема Re: БАЙ ПЕМАРО Е ВИСОК ВРЪХ БРАТО!нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.14 19:20



"Моите герой са Пута Айнщайчова и Алберт Айнщайнчов.. Ти си тоя дет разправяш че логиката им е саката .. Аз не оспорвам че е така !.. Ъхъ ! "

Е, на едно мнение сме значи. И ти не оспорваш, че логиката им е саката. Браво!

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: БАЙ ПЕМАРО В ОЧИТЕ НА ХОРАТА ПО СВЕТЪТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.14 19:25



"Вникни в това че пътят в коя да е ОС е равен на дължината на траекторията от точката на старта до точката на Финала в дадената ОС .."

Така е. Точката на старта и на финала са координатни точки, т.е. неподвижни в съответната ОС. Несъобразяването с това води до бозата дето си цитирал.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.