Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 09.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема ТИ РЕЧЕ ЛИ НЕЩО ИЛИ НЯКОЙ ПР....?..А? :)нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано03.09.14 18:07





цитат:
Петков, махни си капаците от очите. Не става дума дали масовият център е инерциален или не сам по себе си, а дали с него може да се свърже отправна система, която е инерциална.

край на цитата.


Аха.. значи масовия център е неинерциален ама в него забиваме колчето на началото на ИС .. Демек началото на ИС е неинерциално ама самата тая отправна система е инерциална .. Приятелю , ти рече ли нещо ?.. А?.. Я помисли каква глупост е да твърдиш, че отправна система в която началото на координатните и оси е неинерциално апа самата отправна система е инерциална .. Айде олън !! .. не нам такива глупотевини !!!..



цитат:

Т.е. система, в която се изпълняват законите на Нютон в най-проста форма, всяко тяло се движи свободно и т.н.. Това са две съвсем различни неща, и съжалявам, че си се хипнотизирал в първото.
край на цитата.



Отправната система в която законите на Нютон се изпълняват задължително трябва да има за начало на отправната система материална точка която се движи равномерно и праволинейно или е в покой(т.е. материална точка която е инерциална.. Ахъ! .. Не е ли изпълнено това условие за началото на координатната система то самата система не е инерциална .. Ъхъ!.. В такава координатна система свободните тела няма да се движат равномерно и праволинейно нито ще са в покой !.. Това е дереджето брато! .. Ма води си записки бре брато!.. записвай си какво ти ортува бай Пемаро ..







Тема Re: ТИ РЕЧЕ ЛИ НЕЩО ИЛИ НЯКОЙ ПР....?..А? :)нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано03.09.14 18:15



"Аха.. значи масовия център е неинерциален "

Не можеш да изплуваш от предразсъдъци

Не е нужно да фантазираш какво съм казал, а да мислиш.


"Отправната система в която законите на Нютон се изпълняват задължително трябва да има за начало на отправната система материална точка"

Тц. След като в тази система се изпълняват законите на Нютон, всяко тяло на което не му действат сили, ще се движи равномерно и праволинейно в тази система - демек тя покрива всички критерии за инерциална система. Без някаква задължителна материална точка за отправно тяло. Сещаш се, че и да я има, и да я няма тази материална точка, тя не може да промени вече установените закони на Нютон - които са достатъчни като критерии, че една систма е инерциалнма.

Ей, ракията не прощава, мама му стара А навремето поне се опитваше да мислиш логично, без толкова клишета...

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема И КАК РАЗБИРАШ ЧЕ ЗАКОНИТЕ НА НЮТОН СЕ ИЗПЪЛНЯВАТ?нови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано03.09.14 21:24





цитат:

"Аха.. значи масовия център е неинерциален "

Не можеш да изплуваш от предразсъдъци Не е нужно да фантазираш какво съм казал, а да мислиш.


"Отправната система в която законите на Нютон се изпълняват задължително трябва да има за начало на отправната система материална точка"

Тц. След като в тази система се изпълняват законите на Нютон, всяко тяло на което не му действат сили, ще се движи равномерно и праволинейно в тази система - демек тя покрива всички критерии за инерциална система. Без някаква задължителна материална точка за отправно тяло. Сещаш се, че и да я има, и да я няма тази материална точка, тя не може да промени вече установените закони на Нютон - които са достатъчни като критерии, че една систма е инерциалнма.
край на цитата.


Сопри се малко на завоите бре приятелю !.. Я разкажи на другарчетата си как разбираш дали в дадена ИС законите на Нютон се изпълняват? ..
После разкажи като разбереш, че за масовия център на земята и луната тия закони не се изпълняват как ще се сдобиеш с ИС в която законите на Нютон да се изпълняват .. Айде почвай да разправяш .. другарчетата ти ша та слушат ..







Тема Re: И КАК РАЗБИРАШ ЧЕ ЗАКОНИТЕ НА НЮТОН СЕ ИЗПЪЛНЯВАТ?нови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано03.09.14 23:29



"Я разкажи на другарчетата си как разбираш дали в дадена ИС законите на Нютон се изпълняват?"

Как се проверяват физическите закони не знаеш ли? Е къде си тръгнал по тези форуми тогава?


"После разкажи като разбереш, че за масовия център на земята и луната тия закони не се изпълняват"

Естествено, че за масовият център не се изпълняват - той е просто точка. Изпълняват се в инерциалната отправна система, в която тази точка е неподвижна.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: МАСОВИЯ ЦЕНТЪР НЕ Е МАТЕРИАЛЕН ОБЕКТнови [re: _petkov_-126478]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.09.14 03:21



.. Във вселената има определен брой галактики .. Определи масовият им център и ела ми кажи къде е центърът на масите във вселената.. Като го намериш ела да кажеш на другарчетата си дали тоя център е в Подуене или па е в Каспичан .. Айде чекаме !..

Определен брой, ха ха, ами определи го този брой де!!!
Ти определи точния брой на галактиките и още по-важното точното местоположение на всяка една от тях и ние ще определим масовия им център.



Тема БРОЯТ НА ГАЛАКТИКИТЕ Е ПО МАЛКО ОТ БЕЗКРАЙНОСТнови [re: forestt]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано04.09.14 11:16



Здравей forestt ,


цитат:

.. Във вселената има определен брой галактики .. Определи масовият им център и ела ми кажи къде е центърът на масите във вселената.. Като го намериш ела да кажеш на другарчетата си дали тоя център е в Подуене или па е в Каспичан .. Айде чекаме !..

Определен брой, ха ха, ами определи го този брой де!!!
Ти определи точния брой на галактиките и още по-важното точното местоположение на всяка една от тях и ние ще определим масовия им център.
край на цитата.


Има две неща които много ме зорят ..едното е да определя точният брой на молекулите вода на земята и второто нещо е да определя точният брой на галактиките във вселената .. Но както за броя на молекулите на водата така и за броя на галактиките имам сериозни доводи че не са безкрайност .. С това даже зомбитата са съгласни оти нема как да се взриви безкрайно количество маса по времето на техния Голям Взрив..


Но на мен не ми пука, че някой не може да определи точният брой на галактиките и точното им местоположение .. Това аз изначално си го знам, че не е по силите на никое разумно същество във вселената ..Освен това съм напълно наясно че във самозатворена вселена масовият център на вселената е във всяка точка от затвореното пространство на вселената .. Където и да се намираш във вселената винаги веществото на вселената е наоколовръз .. вселената няма обвивка поради което няма външни точки на вселената..



Редактирано от _petkov_-126478 на 04.09.14 12:00.



Тема ХВЪРЛЕН КАМЪК НЕ СЕ ДВИЖИ ПРАВОЛИНЕЙНО НАД ЗЕМЯТАнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано04.09.14 11:50



Здравей Гери ,


цитат:
"Я разкажи на другарчетата си как разбираш дали в дадена ИС законите на Нютон се изпълняват?"

Как се проверяват физическите закони не знаеш ли? Е къде си тръгнал по тези форуми тогава?

край на цитата.


Аз знам как става .. ето как:
Свързвам си една координатна система със земята и хвърлям един камък на изток.. Камъкът вместо да се движи по права линия в така свързаната координатна система започва да се движи на "черкъ" и описва парабола.. Така установявам, че или ОС свързана с земята не е инерциална или па камъкът не е инерциално тяло .. или па нито земята е инерциална .. нито камъкът е инерциален..
Поради тия съмнения се качвам на една ракета и отлитам далеч в междугалактическото пространство и изключвам двигателите на ракетата .. след това хвърлям същият камък и забелязвам че камъкът се движи равномерно и праволинейно във ракетата и не се движи по парабола ..
Така у наше село проверяваме дали един камък е инерциален..Ъхъ!


Айде почвай ти сегикъна да обясняваш как у ваше село проверявате дали един камък е инерциален .. Чекаме !..



цитат:
"После разкажи като разбереш, че за масовия център на земята и луната тия закони не се изпълняват"

Естествено, че за масовият център не се изпълняват - той е просто точка. Изпълняват се в инерциалната отправна система, в която тази точка е неподвижна.


край на цитата.


Ха сегикъна обясни как установяваш, че в някаква си ИС тази точка е неподвижна .. Разкажи и дали във всички други ИС тая точка няма да е подвижна .. Чекаме !..





Тема Re: ХВЪРЛЕН КАМЪК НЕ СЕ ДВИЖИ ПРАВОЛИНЕЙНО НАД ЗЕМЯТАнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано04.09.14 15:25



"Свързвам си една координатна система със земята и хвърлям един камък на изток.. Камъкът вместо да се движи по права линия в така свързаната координатна система започва да се движи на "черкъ" и описва парабола.."

Значи на камъка му действа външна сила. А за да провериш дали една система е инерциална, трябва да хвърлиш камък, на който не му действа външна сила :) Така че ти е сбъркана методиката, намери си хубав камък

.


"Ха сегикъна обясни как установяваш, че в някаква си ИС тази точка е неподвижна .."

Пускам една рулетка и меря дали се мести. Ако се мести, значи е подвижна, иначе не е.

Петков, що разсмиваш гаргите с тъпи въпроси?

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема РУЛЕТКА ВЪРЗАНА НА КОЧА ЗА АТРИБУТИТЕнови [re: Герисъм]  
Автор _petkov_-126478 (рекордьор)
Публикувано04.09.14 16:19





цитат:
Значи на камъка му действа външна сила. А за да провериш дали една система е инерциална, трябва да хвърлиш камък, на който не му действа външна сила :) Така че ти е сбъркана методиката, намери си хубав камък

край на цитата.



Не бе!.. Нищо не си схванал!.. Камъните у наше село ги правят с реактивни двигатели и като го хвърля двигателя му компенсира външните сили които му действат и така тоя камък се движи равномерно и праволинейно спрямо оная ракета с изключения двигател в междугалактическото пространство .. ама на спрямо отправната система свързана с повърхността на земята камъкът се движи не по права линия .. което брато ме намеква на мисълта че отправната система свързана с повърхността на земята не е инерциална а камъкът си е инерциален та дрънчи.. Как може такива елементарни истини да не прозреш? .. А?.. Явно тоя релативизъм съвсем ви е увредил мозъкът и сте почнали да си мислите че и инерциалността на телата е относителен зеленчук като времето и пространството ..





цитат:

"Ха сегикъна обясни как установяваш, че в някаква си ИС тази точка е неподвижна .."

Пускам една рулетка и меря дали се мести. Ако се мести, значи е подвижна, иначе не е.


край на цитата.


Хихихи.. пускал приятеля ми Гери една рулетка вързана на коча за ония работи между чатала му .. И понеже коча като върви и ония му атрибути се мандахерцат и понеже рулетката е вързана за ония му работи и тя се мандахерца .. И какво ша мериш с тая рулетка бе брато ? какъв масов център ще установяваш с такова мерене дали е инерциален ?.. А?.. Не ме разсмивай приятелю с тия рулетки .. остави ги тия мераци !.. от тая трънка нема да излезе заек! .. Приятелю , не става с рулетки..Единственно е нужна доказана ИС в която да установиш равномерно и праволинейно движение на някакъв си масов център.. Аз не видях такъв подвиг от твоя страна .. Сори!..





Тема Re: РУЛЕТКА ВЪРЗАНА НА КОЧА ЗА АТРИБУТИТЕнови [re: _petkov_-126478]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано04.09.14 17:27



"Камъните у наше село ги правят с реактивни двигатели и като го хвърля двигателя му компенсира външните сили които му действат и така тоя камък се движи равномерно и праволинейно спрямо оная ракета с изключения двигател в междугалактическото пространство .. "

Тогава от какво ми се жалваше в предния пост?


" ама на спрямо отправната система свързана с повърхността на земята камъкът се движи не по права линия .. което брато ме намеква на мисълта че отправната система свързана с повърхността на земята не е инерциална а камъкът си е инерциален та дрънчи.."

Ами тя земната ;повърхност е крива, ти що реши че траекторията на камъка е такава?

А сега се огледай колко неща изписа за едното нищо.


"Приятелю , не става с рулетки."

Става, става. Една точка се движи, ако си мени положението в дадена отправна система. Отправната система предлага много точни рулетки, които да установят това и да изографисат хубава координатна мрежа. А щом точката си мести позицията по тази координатна мрежа, знаи се движи. Рулетките са голяма работа, и без кочове

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.