Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 29.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Противоречие номер два !нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано05.09.13 23:15



Ето ти второ противоречие в твоите думи :

Както казах няколко поста по нагоре, при препокриване на СВ -тата с различни скорости общата скорост е различна от първоначалните две скорости на светлината в отделни СВ-та.
Което води до извода че напрегността на полето се променя.

Напрегнатост на полето в СВ е резултат от количеството на материята и разстоянието до тази материя.

Нека сега имаме две еднакви СВ - та с еднакви скорости на светлината в тях когато тези СВ-тата са поотделно. Това значи че имат еднаква напрегнатост на полетата.

Сега нека ги съберем тези две СВ-тата в едно общо СВ ( както е при Физи) и да помислим каква ще е скороста на светлината в него .
Според ХСВ скороста на светлината няма да се промени и ще остане същата.
Но ние удвоихме полетата и материите които ги създават тези полета. Това значи че напрегнатост на общото поле трябва да е два пъти по голяма, което трябвало да доведе до по малка скорост на светлината.
Плюс това по горе видяхме че при други обстоятелства , напрегноста на полетата се променя, макар и не ясно на какъв принцип.
Това е явно противоречие!

Markup

Редактирано от B0081 на 05.09.13 23:25.



Тема Re: ВИЖ НАГЛЕДА С ОХЛЮВИТЕнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано05.09.13 23:22



Твзи формули от никъде не следват! .. Виж нагледа който ти дадох с охлювите .. Опитай се да го решиш и ще схванеш в какво е проблемът .. Пробвай ..


Ти не можеш да твърдиш дали тези формули следват от някъде или не, след като не си в час с формулите.

Аз чрез охлювите не решавам задачи.

Пак и аз на този етап реших и доказах каквото трябваше. Какво мога да направя че не си в състояние да прицениш правилноста на решението.
Но пак топката е в твоите ръце, и можеш да докажеш че не съм прав. Ама с охлювите няма да стане , разбира се.

Ако си съгласен с решението ми , можем да продължим нататък.

Markup


Тема НЯМА ТАКОВО ЖИВОТНО "ОБЩО СВ"нови [re: B0081]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано05.09.13 23:29





цитат:
Аз доказах това каква е средната скорост на светлината в общото СВ-то като ти показах и сметките.

край на цитата.


Няма таково животно "Общо СВ" Има СВ-та на протоните и неутроните и между тези СВ-та е СВ-то на земята .. Като швейцарско сирене е тая картинка със СВ-тата .. Не можеш да имаш поглед върху ХСВ догато в главата ти са някакви "общи СВ-та"



цитат:
Това твоето с охлювите да не е опит за доказване на обратното?

край на цитата.


Това с охлювите е наглед за да навлезеш в представите за мозайката от СВ-та в която мозайка има обхващани и обхващащи СВ-та .. Така например СВ на слънцето обхаща СВ-то на земята .. И СВ-то на земята е "ладия" в океана на СВ-то на слънцето и тази "ладия " се движи заедно със земята по орбита около слънцето .. Подобен е нагледът и в микросветът където "ладийте" на СВ-тата на протоните и неутроните се намират вътре в океана на СВ-то на земята .



Тема ТВОЕТО РЕШЕНИЕ НЕ ЗНАМ НАС КАКВИ ПРЕДСТАВИ ПОЧИВАнови [re: B0081]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано05.09.13 23:37





цитат:
Ти не можеш да твърдиш дали тези формули следват от някъде или не, след като не си в час с формулите.

край на цитата.


Брато , аз съм електроинженер .. това говори че аберясвам от формули .. В инженерните дисциплини се учат формули а не български език и география !..


цитат:
Аз чрез охлювите не решавам задачи.

край на цитата.


Че колко му е да го решиш ?.. Нали разбираш от формули ?

Това с охлювите е наглед за да навлезеш в представите за мозайката от СВ-та в която мозайка има обхващани и обхващащи СВ-та .. Така например СВ на слънцето обхаща СВ-то на земята .. И СВ-то на земята е "ладия" в океана на СВ-то на слънцето и тази "ладия " се движи заедно със земята по орбита около слънцето .. Подобен е нагледът и в микросветът където "ладийте" на СВ-тата на протоните и неутроните се намират вътре в океана на СВ-то на земята .



Тема Re: НЯМА ТАКОВО ЖИВОТНО "ОБЩО СВ"нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано05.09.13 23:43



Няма таково животно "Общо СВ" Има СВ-та на протоните и неутроните и между тези СВ-та е СВ-то на земята .. Като швейцарско сирене е тая картинка със СВ-тата .. Не можеш да имаш поглед върху ХСВ догато в главата ти са някакви "общи СВ-та"


Ама лъчът светлина е един . И той преминава през тези две среди на тези СВ та с резултатната скорост. И за тази ОБЩА резултатна скорост имаме ОБЩО резултатно СВ.
Или може би ти ще обясниш каква е тази обща резултатна скорост м/у две среди, към кое принадлежи тази скорост?

Markup


Тема Re: ТВОЕТО РЕШЕНИЕ НЕ ЗНАМ НАС КАКВИ ПРЕДСТАВИ ПОЧИВАнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано05.09.13 23:47



Брато , аз съм електроинженер .. това говори че аберясвам от формули .. В инженерните дисциплини се учат формули а не български език и география !..

Това е добре! Супер.

Значи математически можеш да докажеш че моето доказателство не е вярно.

Доказах средната скорост каква е. Друг чашъм няма , това е начина, чрез охлюви не става тази работа.

Markup

Редактирано от B0081 на 05.09.13 23:50.



Тема Re: Противоречие номер два !нови [re: B0081]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано05.09.13 23:56





цитат:

Нека сега имаме две еднакви СВ - та с еднакви скорости на светлината в тях когато тези СВ-тата са поотделно. Това значи че имат еднаква напрегнатост на полетата.

Сега нека ги съберем тези две СВ-тата в едно общо СВ ( както е при Физи) и да помислим каква ще е скороста на светлината в него
край на цитата.



СВ-та не се събират .. Те са взаимоподвижни и следват възбудителят си във взаимното си движение . Явно не си наясно със представите за сподвижен вакуум . Представи си че лети самолет и в него има въздушна среда в която се разпространява звук с 340 м/сек .. Вън от самолета също има въздух и в него също звукът се разпространява със 340 м/сек . Въздухът вън от самолетът и вътре в самолетът това са "двете СВ-та" в които звукът се разпространява с еднаква скорост спрямо средата на всяко от тези "СВ-та" но скоростта на звукът в самолета макар да е винаги 340 м/сек спрямо въздухът в самолвта не е 340 м/сек спрямо въздухът извън самолета .. И за какво събиране на тия "СВ-та" ми говориш в случая "?..

Редактирано от бaй Пeтkoв на 05.09.13 23:58.



Тема СРЕДНА СКОРОСТнови [re: B0081]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано06.09.13 00:13





цитат:
"Брато , аз съм електроинженер .. това говори че аберясвам от формули .. В инженерните дисциплини се учат формули а не български език и география !.."

Това е добре! Супер.

Значи математически можеш да докажеш че моето доказателство не е вярно.

край на цитата.


Не се доказва че баба Яга не съществува а трябва да се докаже че баба Яга съществува !.. Не съм длъжен да доказван че такива формули за средна скорост са безоснователни а ти трябва да докажеш на какво почива тяхната физическа и математическа основа .



цитат:

Доказах средната скорост каква е. Друг чашъм няма , това е начина, чрез охлюви не става тази работа.
край на цитата.


Средната скорост на преминаване през тръбите е равна на общия път на промушване през тръбите разделено на общото време за промушване през тръбите .. Това сочи науката !.. Това е средната скорост при тръбопромушването..





Тема Re: Противоречие номер два !нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано06.09.13 00:15



СВ-та не се събират .. Те са взаимоподвижни и следват възбудителят си във взаимното си движение . Явно не си наясно със представите за сподвижен вакуум . Представи си че лети самолет и в него има въздушна среда в която се разпространява звук с 340 м/сек .. Вън от самолета също има въздух и в него също звукът се разпространява със 340 м/сек . Въздухът вън от самолетът и вътре в самолетът това са "двете СВ-та" в които звукът се разпространява с еднаква скорост спрямо средата на всяко от тези "СВ-та" но скоростта на звукът в самолета макар да е винаги 340 м/сек спрямо въздухът в самолвта не е 340 м/сек спрямо въздухът извън самолета .. И за какво събиране на тия "СВ-та" ми говориш в случая "?..

Добре , имаме две СВ -та с еднакви скорости на светлината във тях , да речем - 300 000 км/с във всяко .
Едното Св се намира в другото СВ , както СВ на протоните и неутроните на водата се намират в СВ на Земята.
Нека светлината минава през тези СВ-та . При Физо имаме резултатната скорост 225 000 км /с.
Каква ще е резултатната скорост в гореописания вариант?

Markup


Тема Противоречие номер 3 .нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано06.09.13 00:23





цитат:

"За сега няма разработен точен математически апарат за пресмятане на скоростта на светлината в СВ на протоните .. "


И от къде си сигурен тогава че тази представа е съвместима с резултатите от опита на Физо и др опити?
край на цитата.



Вярно до доказване на обратното !.. ХСВ е нова теория и може да бъде съборена само доказателственно . Всеки има право да обори ХСВ както намери за добре ..с каквито теоретични изводи желае и с каквито опити си иска !..





Не се доказва че баба Яга не съществува а трябва да се докаже че баба Яга съществува !.. Не съм длъжен да доказван че такива формули за средна скорост са безоснователни а ти трябва да докажеш на какво почива тяхната физическа и математическа основа .

Markup



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.