Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 15.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ...атомитенови [re: B0081]  
Автор РИБАРЯ (съмнителен)
Публикувано13.08.13 20:55




"Свободен заряд" аз го асоциирам с енергия, а частицата преди всичко е материя . И материалната частица изначално е надарена с качеството - гравитация и вече ги има условия за взаимодействието с електронеутрална ЕМ вълна.
Обаче мен по скоро ме вълнува ти какво разбираш под термина "непрекъсната вълна". Как непрекъсната вълна ще взаимодейства с наща материална частица, така че да остне вълната непрекъсната ? И освен това при взаимодействието с частицата да има "страничен ефект" във вид на поглъщане изпускане на фотон , който явно не може да е част от ЕМ вълна (защото е непрекъсната) ?
Обясни малко как работи твоят модел ?


Не съм запознат с теорията на която Вредител е заложил , но от моя гледна точка , според тази теория всичко трябва да се обяснява на ниво вълни . Частици , заряди ЕМВ ЕМП и т.н . Поглъщане на енергията от непрекъсната вълна е възможно без да се наруши целостта на носещата вълна , часта от ЕМВ която се поглъща е тази част от заряда която отговаря на определена негова енергия , квантувана в КМ . Останалата част от непрекъснатата вълна се отразява в пространството или преминава безпрепятственно . За пример когато части от ЕМВ или техни дължини се поглъщат от някакъв материал а другите се отразяват в пространството , тази погълната част се преизлъчва с друга дължина . Представи си вълни по опънат ластик , като отрежеш част от ластика с дължина равна на периода на вълните по него , и после съединиш двата края , и приемем хипотетично че останалите вълни не се губят от опънатият ластик , при съединяването , дължините на останалите вълни ще се увеличат , в зависимост от еластичността на ластика, или ще намалеят ако се разпространяват по разхлабено въже .



Тема Re: ...атомитенови [re: B0081]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано13.08.13 21:04



Първо, ти си мислиш, че това, коеот описвам не е същуствуващо знание, а е мой модел. Не мога да ти опиша мой модел. Нямам.

Виждам, че не си разбрал за честотната-избирателност. А това касае дали явлението е квантово или не. Не се определя от това колко материални частици се ускоряват, защото аналоговото ускорение на една единствена частица е обективен факт. Излъчване от сам заряд не е квантово явление. Това е.

Ти си коментирал само, каквото си могъл да разбереш.

- Какво е самостоятелен заряд - за теб било енергия... хубаво!
- какво е безкрайна вълна - в контекста на това, че ЕМ вълна се поглъща от някакъв материален обект, а тя продължава да е безкраен обект. Това е трудно за разбиране. Съжалявам, няма да ти обясня това. Направих достатъчно.



Тема Re: НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ .нови [re: бай иван]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано13.08.13 21:22



Първо, зная че неправилно ползвате тук понятието "бял" за спектър на времеви процес. Но е факт, че не критикувах за това, нито пък тук трябва да го изяснявам, а единствено подсказах, че технически е осъществимо, излъчване от един источник на произволен брой кратни честоти с постоянно във времето не само отношение между тези честоти, а синхрон по начална фаза - кохерентна, постоянна форма на периодичната вълна.

Ако нивото, което изказвам е над нивото на разбиране, не виждам с какво причинявам проблем на когото и да е.

Полюбопитствах, дали е възможно да разкриеш, какво значение би имало и какво би проверило това да се излъчи хармонична вълна с пространствена кохерентност.

Става ми все по-ясно какво си мисли всеки от вас, когато не може да разбере ползата от написаното от мен.

Не се старая да се изстъкна нито пък виждам по какъв начин знанието ми може унижи.



Тема Re: ...атомитенови [re: Bpeдитeл]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано13.08.13 23:07



Първо, ти си мислиш, че това, коеот описвам не е същуствуващо знание, а е мой модел. Не мога да ти опиша мой модел. Нямам.

Това което аз мисля не е от значение в случая.

Ти си коментирал само, каквото си могъл да разбереш.

Не бих се отказал да ме научиш как да коментирам нещо което не съм разбрал.

- какво е безкрайна вълна

Безкрайна ??? Кой говори за безкрайна вълна ?

Това е трудно за разбиране. Съжалявам, няма да ти обясня това.

Аха.

Направих достатъчно.

Кое по точно ?

Не се опитвай да отговаряш на въпросите ми, ти така или иначе не го правиш.

Markup


Тема Re: ...атомитенови [re: РИБАРЯ]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано13.08.13 23:11



Не съм запознат с теорията на която Вредител е заложил , но от моя гледна точка , според тази теория всичко трябва да се обяснява на ниво вълни . Частици , заряди ЕМВ ЕМП и т.н . Поглъщане на енергията от непрекъсната вълна е възможно без да се наруши целостта на носещата вълна , часта от ЕМВ която се поглъща е тази част от заряда която отговаря на определена негова енергия , квантувана в КМ . Останалата част от непрекъснатата вълна се отразява в пространството или преминава безпрепятственно . За пример когато части от ЕМВ или техни дължини се поглъщат от някакъв материал а другите се отразяват в пространството , тази погълната част се преизлъчва с друга дължина . Представи си вълни по опънат ластик , като отрежеш част от ластика с дължина равна на периода на вълните по него , и после съединиш двата края , и приемем хипотетично че останалите вълни не се губят от опънатият ластик , при съединяването , дължините на останалите вълни ще се увеличат , в зависимост от еластичността на ластика, или ще намалеят ако се разпространяват по разхлабено въже .

Ти може да не си запознат, но за разлика от вредител си се опитал да обясниш как ги виждаш нещата.

Markup


Тема Re: НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ .нови [re: Bpeдитeл]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано13.08.13 23:21



Става ми все по-ясно какво си мисли всеки от вас, когато не може да разбере ползата от написаното от мен.

Не се старая да се изстъкна нито пък виждам по какъв начин знанието ми може унижи.


Проблем ще бъде ако се окаже че никой друг освен теб не може да разбре знанията ти и ползите от него.
Намери си стабилна котва, иначе може да те отнесе течението.

Markup


Тема Re: ...атомитенови [re: B0081]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано13.08.13 23:46



Не виждам никакво основание да съм ти бил задължен да ти давам разяснения, нито извинения за неблагодарното ти отношение след като си прочел, онова, за което безцеремонно ми зададе задача да ти разясня.

Човек със знанния ще поумува, па все ще намери приложение на едно. Човек - без, умува дълго време без приложение от това. Съжалявам, че трябва да ти отговоря като теб! В българските форуми ден без заяждане да няма!



Тема Re: ...атомитенови [re: Bpeдитeл]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано14.08.13 01:15



Не виждам никакво основание да съм ти бил задължен да ти давам разяснения

Заради себе си, както си го правил до сега.

нито извинения за неблагодарното ти отношение след като си прочел, онова, за което безцеремонно ми зададе задача да ти разясня.

Онова в случая се явява - нищо, за което ти обвиняваш хората че не го разбират това нищото.

Човек със знанния ще поумува, па все ще намери приложение на едно. Човек - без, умува дълго време без приложение от това. Съжалявам, че трябва да ти отговоря като теб!

Наистина , хубаво е човек да има знания....

Връщам ти топката.

В българските форуми ден без заяждане да няма!

Аз също съм на този принцип : всички други са виновни, но не и аз



Общуването е един вид взаимодействие. Първоначално не съм имал намерение да се държа остро с теб, но след такъв пренебрежителен отговор който получих от теб, това стана факт. Възможно е че си видял във въпроса ми някакъв негатив по твоята посока, нещо което аз не съм влагал във въпроса си. Но това което аз влагам при писането може категорично да се разминава с това което ти възприемаш при четенето на същото.
Разбираш ли какво се получава , получава се така че ти самия разпалваш огъня, и после се оплакваш от другите че те са виновни за пожара.

Ето извадка от твоята възприемчивост :

за което безцеремонно ми зададе задача да ти разясня.

Безцеремонно ... задача..

Като не искаш да ми отговаряш не го прави.

Не съм имал намерение да ти поставям никакви задачи, още повече -безцеремонно .

Нали това е форум, и ние общуваме тука.
Аз просто те питах как работят нещата според ТВОИТЕ представи (та нали ти на това много държеше ), и ти накрая каза че твоите представи ги няма ( нямаш модел ), има същесвуващ модел (каквото и да значи това ).

Както и да е.
Вече няма значение.

Поздрави.

Markup


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.