Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 29.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано26.07.13 01:02



Как точно са вплетени, ако периодичната функция изразяваща вероятноста има вида f = (1 + cos^2(x))/2 ???

Как може да се изказваш по тези въпроси бе ни най-малка представа?


"Ами не ми е възможно да намеря в КМ, какво е това "нещо", разпределението на което е периодично, а то цялото е представлява един квант фотон. "

Ами не е възможно, и КМ не твърди подобни простотии. На тебе как ти хрумнаха?


"Нали на същото разпределено "нещо" с положителни и с отрицателни интервали му се получава сумата при интерференция с още един фотон, съставен от същото "нещо"! "

Виж, ти спориш сам със себе си. Не знам как да ти помогна - освен да излезеш от коловоза и да прочетеш наистина нещо по КМ...

Per warez ad scientiam


Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано26.07.13 01:08



Ако продължа с подсказката и ти кажа, че вероятността се изразява чрез квадратът на периодична функция? От къде измисляш такива твърдения, без да си запознат с това което дискутираш? Каква е тази наглост? Наглост казах, това е терминът.

"Знание: Квадратът на периодична функция (без постоянната съставка) е енергията на периодичния процес! "

От кой модел следват това знание? И какво общо има с КМ?????


"Как изобщо обсъждаш, та дори линейни явления като интерференция, при отсъствие на прости, базови знания?!"

Интерференцията е линейно явление по модел, несъвместим с КМ. Как изобщо ти хрумва от такава позиция да изказваш каквато и да е критика?

Вредител, коловоза яко те е засмукал. Нищо лично, просто капаците са несменяеми.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: РИБАРЯ]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано26.07.13 01:09



Не е така, просто по-нагъсто могат да се сбият частиците.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: Гepиcъм]  
Автор РИБАРЯ (съмнителен)
Публикувано26.07.13 09:24



Не е така, просто по-нагъсто могат да се сбият частиците.
При по голяма енергия ли ?



Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: Гepиcъм]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано26.07.13 17:41



Разискваш откъде ми е хрумнало? - Добре.

Не разискваш, как обясняваш написаното от теб, от което ми хрумна? - то е тук. Написано. "Пич"!



Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: Гepиcъм]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано26.07.13 17:55



"Каква е тази наглост? Наглост казах, това е терминът.
"

Ти, си се нервирал от знанията, които написах, без да вкарвам в обсъждане твоята личност? И наричаш поведението ми "НАГЛОСТ"?!!!

Не можеш да разбереш, как може интерференция да е линейно явление? - сумиране не е линейно явление според КМ или според теб! Не разбрах - според кой?

Как се дефинира енергията на вълна - не си учил, или не си научил?

Знание от теб не прочетох. Ти прочете толкова конкретно знание от мен. А постоянно си даваш позиция да ме оценяваш, бе нагъл, "Пич" (с уважение)!



Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано26.07.13 19:13



Аз само споменавам всеизвестни резултати от КМ. Обясненията - като се запознаеш с КМ по същество. Иначе какви обяснения искаш, след като пречупваш всичко през някакви понятия несъвместими с темата - фаза, дължина на вълната и др.?

Но това дето ти е хрумнало няма дори повърхностна прилика с това дето аз споменавам. Така че въпросът си остава - как ти хрумнаха такива разсъждения? Просто ми е любопитно - как се получиха толкова контрастни анти-КМ мисловни построения?

P.S. "Пич" в случая е уважително обръщение, ако имаш проблем с тълкуванието.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Зависимост на ДЕ от скоростта на вълната.нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано26.07.13 19:22



Продължава да не ми е ясно за какво спориш? Какво общо има в случая енергия на вълни, нали все още за фотоните говорим?

За какви знания от теб става въпрос? Ти спомена някакви следствия, валидни за вълновата теория - които, естествено, са с много ограничена вярност при квантовата. Което ги прави частно знание, валидно за някакво огрубено приближение на КМ, наречено "вълнова теория". Знанията от КМ - споменал съм ги, без да им обвъщаш внимание - са много по-общи, и "изплюват" твоите знания като следствия в съответното приближение.

няма да те оценявам, и за коловоза няма да споменавам. Няма смисъл просто.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Така ли е, или не?нови [re: Гepиcъм]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано27.07.13 20:05



Здравей, Гери!

През последната седмица нямах възможност да чета постингите ви, а сега "оная" тема е дотолкова претоварена, че ме хващат нервите само като я погледна



1. За спора ви с Петков:

След като той винаги е бил съгласен с това, че скоростта на светлината не зависи от скоростта на източника, може ли да кажем съвсем накратко, че:

С опита си той иска да докаже, че скоростта на светлината зависи от скоростта на приемника/наблюдателя?

2. За спора ви с Вредител:

След като с вълновата теория е невъзможно да бъде обяснено нещо толкова важно във физиката, каквото е фотоефектът, а КМ от своя страна го обяснява перфектно, какъв изобщо е смисълът на вашия спор?!



Тема Re: Така ли е, или не?нови [re: Шпaгa]  
Автор РИБАРЯ (съмнителен)
Публикувано27.07.13 20:21



След като той винаги е бил съгласен с това, че скоростта на светлината не зависи от скоростта на източника, може ли да кажем съвсем накратко, че:

С опита си той иска да докаже, че скоростта на светлината зависи от скоростта на приемника/наблюдателя?

Да , но по скоро да докаже, и дали не е обратното






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.