Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 05.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Светлината фотон или вълна llнови [re: polu]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.11.12 19:39



"фотона предава импулса –енергията си като ''възбужда'' съответен съседен планкеон до който е достигнал със съответна енергия и посока. Като нагледна картина (но която не трябва да приемаш буквално) е следната:
Представи си планкеоните като малки балончета подредени един до друг,
Импулса на фотона деформира балона а той от своя страна предава импулса на следващия до него като запазва посоката и енергията му. И така докато не срещне нещо. "

Измислици на поразия. Привлякъл си баба Яга и вълшебните феи за обяснение



Per warez ad scientiam

Тема Re: Енергия на фотоннови [re: harish_chandra]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано27.11.12 19:43



Относно скуката, моето мнение е, че това което, доста умни хора в продължение на много години, са успели да направят е по-интересно отколкото това което, някой без особени знания и подготовка сам самичък, е измислил в рамките на един час (приблизително).

Така е. Но едното не изключва другото. На мен са ми интересни и мненията/представите на хората, с които общувам в тези клубове. Иначе просто бих се затворила с учебниците, книгите и статиите на Големите умове и толкова.

Мисълта ми е, че не разбирам тези, които хем участват в клубните теми, хем презират всяко, различаващо се от тяхното мнение. Сякаш единствената им цел е не да водят някакъв диалог, а да подчертават колко са тъпи другите и колко умни са те.

Ми като са толкова умни, що се "насилват" да общуват с тъпаци?





Тема Re: Енергия на фотоннови [re: Шпaгa]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.11.12 19:48



"Ми като са толкова умни, що се "насилват" да общуват с тъпаци?"

Може би се опитват да им дадат някакъв шанс да научат нещо?

Ама ако е толкова безнадеждно колкото казваш, да не се морим толкова...

Per warez ad scientiam


Тема Re: Енергия на фотоннови [re: Шпaгa]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано27.11.12 19:52



"Така е. Но едното не изключва другото. На мен са ми интересни и мненията/представите на хората, с които общувам в тези клубове. Иначе просто бих се затворила с учебниците, книгите и статиите на Големите умове и толкова."

С последното не съм съгласен. Е, ако ти можеш, то не всеки може само да чете книгите и учебниците. На някои е нужно и да обсъждат това което са прочели за да го разберат.

"Мисълта ми е, че не разбирам тези, които хем участват в клубните теми, хем презират всяко, различаващо се от тяхното мнение. Сякаш единствената им цел е не да водят някакъв диалог, а да подчертават колко са тъпи другите и колко умни са те. "

И аз не бих ги разбрал. Ти кого имаш предвид?



Тема Re: реплика към Bpeдитeлнови [re: Гepиcъм]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано27.11.12 19:57



"Третата величина е погълнат импулс в ток на поне един заряд."

Това са някакви субективни въжделения. Входната честота е свързана с изходната и с ъгъла - това сочи формулата. Сложна тройна корелация, която няма смисъл да се цепи по двойки и да се търси под вола теле. Което е и напълно безсмислено, лишено от познавателна цел.


"Този закон е изведен чрез приравняване на импулса на вълната, към импулса на тока. "

Не, изведен е от квантовият модел.


Остави генералните сентенции извън темата! Сложи само няколко, но конкретни!

Покажи, как сентенциите ти са свързани с данните, или с формулата, която описва зависимост в данните, а именно:

1. Покажи, как във формулата, където има импулс на енергията на вълната, не участва импулс на взаимодействащия с нея заряд!

2. Покажи в данните или в закона, обобщаващ такива данни, как ВХОДНАТА честота определя ъгъла или големина на честотно отместване delta(f)!



Тема Re: Енергия на фотоннови [re: Гepиcъм]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано27.11.12 19:59



"Ми като са толкова умни, що се "насилват" да общуват с тъпаци?"

Може би се опитват да им дадат някакъв шанс да научат нещо?

Който се опитва да научи на нещо тъпака, е трижди по-голям тъпак. Така че, щом считаш, че тук общуваш с тъпаци... кофти е за теб.



Тема Re: Енергия на фотоннови [re: B0081]  
Автор polu (идиот)
Публикувано27.11.12 20:02



Проблемът на Гери е че той се опитва да ни убеди в ограничението на нашите собствени представи и че проблемът е в нас.
Но не разбира че сам се е "заклещил" в неговите ограничени представи. Това се проличава не веднъж вече.
Но той отказва да го признае, въпреки усилията ми да му докажа обратното.
А това е нещо нормално - да си признаем ограничението на представите - дори е първата стъпка към познанието.
Никой не отрича познанията му във физиката - фактологията. За жалост яко е "заседнал" на дървото на което се е качил.
Правилно си го описал.
Преди време не си спомням кой го беше попитал. Вярно ли е,че е написал книжка за СТО много по рано? Той не отговори нищо. Но ако е понаписал нещо то явно за това всичко което не отърва на релативизма се стреми по всякакъв начин да го опорочи. Изглежда се получава нещо такова, кратко невнимание на млади години и после цял живот страдаш.



Тема Re: Енергия на фотоннови [re: harish_chandra]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано27.11.12 20:04



И аз не бих ги разбрал. Ти кого имаш предвид?

Ще запазя в "тайна" кого имам предвид. Жена съм и е добре от време на време да бъда загадъчна





Тема Re: Енергия на фотоннови [re: Шпaгa]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано27.11.12 20:09



Тогава ще трябва да гадая. Предполагам, че имаш предвид Петков, Зорник и още няколко, които се държат така както ги описваш. Арогантно, смятат всяко мнение различно от тяхното за грешно, и се смятат за много умни, и още по-лошото смятат всички живели някога за по-глупави от тях.



Тема Показвамнови [re: Bpeдитeл]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.11.12 20:14



"1. Покажи, как във формулата, където има импулс на енергията на вълната, не участва импулс на взаимодействащия с нея заряд! "

преди много време (вторият пост) съм показал как се стига до същата формула от позицията на квантовият модел. Всичко това само с коректно прилагане на физическите закони. Ако настояваш за конкретен отговор на въпросът ти: физиката на нещата е такава. А ако бъдем още по-конкретни: формулата е валидна за електрони в покой, демек импулсът им няма начин да участва в крайният резултат, защото е нула, няма го. Ефектът на Комптън не е за каква да е плазма, загряваш ли?

За да се предпазиш от излишни въпроси, анализирай внимателно изводът.


"2. Покажи в данните или в закона, обобщаващ такива данни, как ВХОДНАТА честота определя ъгъла или големина на честотно отместване delta(f)!"

Имаш функция на две независими променливи - изходната честота като функция на входната и ъгъла. И входната, и ъгъла са независими аргументи. Тоест нито ъгъла определя входната честота, нито обратното, а двете определят изходната. Не може да става и дума за елементарна двойна корелация. Така че това което търсиш го няма и в помен. Вгледай се по-сериозно във формулата, и няма да има такива въпроси. А и това отклоняване на темата няма някаква връзка с основната тема.

Per warez ad scientiam


Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.